Tid: lördag 27 nov 13:25

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
147 Tilda WalmuOK Alehof10,04 10,26 10,13 10,03  10,02 10,03 30,09 
 268 Linn LewanderAce Coaching    22,43    
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
126 Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,15 7,35 7,19 7,25 7,42 7,26 7,19 21,59 
109 Felicia SalmeniusOK Alehof8,09 8,32 8,31 7,46  8,14 8,03 24,09 
112 Lucia MilliNödinge SK8,59 9,08 8,26 8,03  8,17 8,15 24,46 
118 Matilda MadjarevicNödinge SK9,04 8,51 8,26 8,42  8,23 8,30 25,31 
169 Evelina SvalinOK Alehof9,21 9,11 9,20 9,46 10,27 8,52 9,07 27,23 
128 Elsa OhakasOK Alehof9,35 9,24 10,04 10,00 9,38 9,03 9,20 28,02 
129 Mira OttemoOK Alehof9,37 9,28 10,06 9,57  9,00 9,21 28,05 
149 Freja DahlénICA Kvantum Nödinge10,53 9,01 8,38    9,30 28,32 
167 Klara KusmarkOK Alehof10,18 9,50 9,49 9,45 10,25 9,46 9,46 29,20 
10 138 Leia LindenauOK Alehof10,16 10,09 9,55 9,41 10,29  9,55 29,45 
11 200 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge10,50 9,33 9,31    9,58 29,54 
12 122 Tyra NymanNödinge SK10,30 10,16 10,03   9,40 9,59 29,59 
13 136 Vera StrelènOK Alehof10,47 10,17 10,07    10,23 31,11 
14 246 Svea KvistOK Alehof 10,17   11,16 10,08 10,33 31,41 
 220 Signe SköldstedtOK Alehof 9,56 8,48      
 233 Ebba SallhammarOK Alehof 9,11  9,35     
 259 Tilda UnemanOK Alehof   7,48  7,24   
 287 Maja GentoftBohus IF Friidrott     8,15   
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
137 Märta StrelènOK Alehof  12,43 12,07 11,56 11,53 11,58 35,56 
146 Moa DahlOK Alehof12,09 12,03 12,10 12,06 12,10 12,21 12,06 36,18 
101 Tilda LundströmBohus IF Friidrott12,31 12,25 12,29 12,18 12,41 12,47 12,24 37,12 
107 Ebba BogeOK Alehof12,58 12,35 12,19 12,18 13,11  12,24 37,12 
117 Ella MadjarevicNödinge SK12,30 12,37 12,20 12,23  13,31 12,24 37,13 
207 Milly WilliamsAce Coaching13,34 16,06   16,47 14,39 14,46 44,19 
135 Amanda SandebergOK Alehof15,29 16,34 17,34 14,59  15,40 15,22 46,08 
245 Freja KvistOK Alehof 18,05 18,47  17,24  18,05 54,16 
 154 Sofi FlaggKongahälla AIK Brutit    19,53   
 123 Wilma StrömBohus IF Friidrott13,01        
 232 Elly MagnussonTingbergs AIS Brutit 15,43 16,30     
 280 Lilja KarlssonAce Coaching  18,46  17,34    
<< index
Flickor 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
204 Alice SamuelssonKongahälla AIK15,18 14,26 14,20 14,44  14,50 14,30 43,30 
102 Wilma LundströmBohus IF Friidrott 14,33 14,27 14,49 14,55 14,58 14,36 43,49 
164 Maja CarlssonKongahälla AIK15,36 14,57 14,34 15,04 15,23 15,46 14,51 44,35 
152 Elin FlaggKongahälla AIK15,43 15,17 15,45 15,55 17,03 16,12 15,35 46,45 
161 Maja Alenvik-DahlOK Alehof17,38 16,54   17,11 16,51 16,58 50,56 
187 Ebba LövgärdOK Alehof17,27 16,49 16,45   17,50 17,00 51,01 
120 Elsa NymanBohus IF Friidrott17,40 16,54 17,12   17,15 17,07 51,21 
226 Agnes BogeOK Alehof 20,11 19,31  20,23  20,01 60,05 
 104 Alicia BörjessonOK Alehof24,27  25,43      
 Emma KnutssonOK Alehof        
<< index
Flickor 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
228 Wilma ReinholdssonOK Alehof 23,25 23,00   23,28 23,17 69,53 
142 Rebecka AnderssonOK Alehof24,53  24,53   24,25 24,43 74,11 
177 Elin HanssonÄlvbygdens MK28,49 28,00 28,24  27,45 28,13 27,59 83,58 
185 Clara LövgärdOK Alehof 29,25 30,29   29,12 29,42 89,06 
253 Hanna SchälinKongahälla AIK  32,04 31,04 33,51 35,10 32,19 96,59 
 250 Signe KullmanOK Alehof 29,45  27,22  Brutit   
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Anette SvennbladStarrkärr 26,17 26,37 26,58 26,40  26,31 79,34 
108 Julia BogeOK Alehof36,12 29,51 29,07 Brutit 29,00 29,23 29,10 87,30 
Camilla PetterssonAlafors31,39 30,54 30,54 31,07   30,58 92,55 
163 Marie AlenvikOK Alehof34,24 34,20 33,52  34,05 Brutit 34,05 102,17 
 278 Ellinor JohanssonOK Alehof  30,35 29,20     
 186 Anna LövgärdOK Alehof25,36 25,25       
 279 Louise LarssonKongahälla AIK   23,20  23,04   
 263 Julia SvennbladHälle IF    18,57    
 269 Lotta NybergOK Alehof     25,52   
<< index
10.2km Kvinnor 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 219 Ingrid FlodhammarNol 86,16       
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
210 Adam StenströmOK Alehof 7,43  7,47  8,02 7,50 23,32 
119 Loe RydelidNödinge SK10,15 8,42 8,45 10,51 10,15 9,36 9,01 27,03 
130 Emil BergdahlOK Alehof9,21 8,57 9,32    9,16 27,50 
124 Theodore GåverudOK Alehof8,56 9,49 9,50 9,08   9,17 27,53 
 257 Bertil SköldstedtOK Alehof  12,00      
 282 Lowe MartinÄrla IF   8,58     
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
242 Viktor ZachrissonOK Alehof 6,58 6,49 6,51   6,52 20,38 
221 Viktor PeterssonBohus IF Friidrott 7,08 7,05 7,05 7,23 7,03 7,04 21,13 
134 Anton SandebergOK Alehof7,19 7,13 7,03 7,07  7,05 7,05 21,15 
111 Viktor SunessonOK Alehof7,13 7,23 7,25 7,28  7,23 7,19 21,59 
224 Theo MöllerNödinge SK 7,00  7,15  7,54 7,23 22,09 
116 Anton LindellOK Alehof7,12 7,20 7,42  7,38 7,55 7,23 22,10 
141 Jakob AnderssonOK Alehof7,33 7,55 7,30 7,17  7,44 7,26 22,20 
182 Leo Mikacic NordströmKlubblös8,33 7,36 7,46 8,00   7,47 23,22 
106 Axel LöfgrenOK Alehof8,51 8,07 7,51 8,00 7,53 8,02 7,54 23,44 
10 249 Nils FrickOK Alehof 8,37 8,17 8,52   8,35 25,46 
11 148 Edvin WalmuOK Alehof8,50 8,46 9,06   9,29 8,54 26,42 
12 166 Eddie KusmarkOK Alehof9,18 9,09 9,54 9,34 9,53 8,50 9,05 27,17 
13 131 Calle BergdahlOK Alehof9,17 9,08 9,01    9,08 27,26 
14 238 Gustav FägerlindNol 9,12 9,25 9,22 9,32 9,32 9,19 27,59 
15 183 Jack WerderAhlafors IF9,36 10,07 9,59 10,18 11,18 9,47 9,47 29,22 
 255 Oskar FrickOK Alehof  10,12      
 114 Nils FrickTrollhättans SK8,17        
 225 Lukas KindbladNödinge SK 7,30    7,59   
 265 Otis ?Ace Coaching    9,55    
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
162 Emil Alenvik-DahlOK Alehof10,26 10,44 10,26  10,08 10,21 10,18 30,55 
115 Alexander LindellOK Alehof11,10 10,44 11,09 10,41 11,15 11,03 10,49 32,28 
247 Alfred NyquistNödinge SK 10,52  10,50  10,57 10,53 32,39 
222 Ville PeterssonBohus IF Friidrott 10,56  10,51 11,16 11,10 10,59 32,57 
140 Gabriel AnderssonOK Alehof11,16 10,57 11,19 10,53  11,18 11,02 33,06 
215 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott12,08 11,31 11,45 11,10 11,16 11,04 11,10 33,30 
230 Eric UnemanOK Alehof 12,13 12,09 12,02  12,05 12,05 36,16 
121 Arvid NymanAlebrottarna12,14 12,22 12,42    12,26 37,18 
165 Wille KusmarkNol14,39 15,18 15,00 14,27 14,30 16,52 14,32 43,36 
10 214 Liam PetterssonAlafors15,46 15,10 15,01 14,33 Brutit 14,44 14,46 44,18 
11 191 Teo CharliemoNödinge SK17,20 16,16 16,14 16,11   16,13 48,41 
12 170 Gabriel SlättOK Alehof17,36 16,08 17,08 18,07 17,20 16,52 16,42 50,08 
13 145 Charlie VåneehagNödinge17,41 16,44 17,27  17,23 18,46 17,11 51,34 
14 110 Vidar SunessonOK Alehof12,41 Brutit 28,35 23,42  16,48 17,43 53,11 
 190 Leo BertsOK Alehof13,31 14,09       
 240 Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott 11,27 11,35      
 237 Lucas StrandbergNödinge SK 12,09       
 236 Felix NorrmanNödinge SK 12,26       
 264 Issac ?Ace Coaching    16,48    
 267 Alfred KarlssonAce Coaching    17,07    
 266 Sebastian LewanderAce Coaching    16,16    
<< index
Pojkar 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
184 Maxx WerderAhlafors IF17,03 16,16 16,09 16,19 16,25 16,24 16,14 48,44 
160 Hjalmar JohanssonOK Alehof16,50 16,43 16,43   18,00 16,45 50,16 
125 Harry JohanssonAle-Surte BK17,04 16,59 17,17    17,06 51,20 
168 Elias SvalinOK Alehof17,59 17,41   18,10  17,56 53,50 
139 Ludvig LindenauOK Alehof19,37 19,10 19,25 19,07 19,21  19,12 57,38 
195 Kristian RosenlöfOK Alehof21,26 24,34 20,51    22,17 66,51 
 127 Gustav FjällingKongahälla AIK15,46 17,50    Brutit   
<< index
Pojkar 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
133 Leon StålhammarKongahälla AIK20,34 20,58 20,38 19,44  20,22 20,13 60,40 
281 Melvin LarssonKAIK   22,25 22,19 22,42 22,28 67,26 
159 Felix JohanssonOK Alehof24,27 23,08  23,01 23,17 28,30 23,08 69,26 
227 Isak DahlOK Alehof 23,47   24,13 24,22 24,07 72,22 
171 Axel SlättOK Alehof29,48  31,57 28,21  Brutit 30,02 90,06 
 Caesar MilliNödinge        
 196 Richard RosenlöfOK Alehof32,07 32,29 Brutit      
<< index
5.0km Män 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
205 Martin AnkelOK Alehof19,13 19,23  19,24   19,20 58,00 
241 Tobias LindellOK Alehof 21,16 21,25  21,33  21,24 64,14 
271 Lars KullmanOK Alehof 21,32  21,26  21,17 21,25 64,15 
132 Thomas KarlssonAle 90 IK22,11 21,44 22,36 21,51 21,28 21,47 21,39 64,59 
143 Emil GrönroosOK Alehof23,28 23,51 26,23 22,49  22,36 22,57 68,53 
199 Jan SvennbladStarrkärr 23,34  23,10  22,54 23,12 69,38 
239 Mikael HemlingbergKongahälla AIK 25,44 25,32 25,25 25,56  25,33 76,41 
212 Elliot PetterssonAlafors27,05 27,45 26,34 26,29 27,53 26,33 26,32 79,36 
229 Johan UnemanOK Alehof 28,16 27,15 31,07   28,52 86,38 
10 213 Mattias PetterssonAlafors31,40 30,11 30,23  31,26 30,50 30,28 91,24 
11 216 Martin PetterssonNol31,58 30,19 31,16 30,58 31,18  30,51 92,33 
 202 Rickard AllvinKongahälla AIK    19,19 19,14   
 262 Peter PeterssonBohus IF Friidrott    23,39 23,07   
 179 Azim AlizadeKongahälla AIK     20,08   
 277 Jens LarssonNol   Brutit     
 189 Johan BertsOK Alehof23,07 22,27       
 100 Erik SlättOK Alehof23,39   Brutit  25,51   
 203 Filip WallentinsonKongahälla AIK    23,51 24,08   
 153 Jens FlaggKongahälla AIK     34,05   
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
248 Erik FrammeHälle IF 39,55 40,36  39,17 42,00 39,56 119,48 
156 Marcus UllmanOK Alehof41,23  43,06  42,25  42,18 126,54 
178 Fredrik SturessonOK Alehof42,57 Brutit 47,49 43,39 42,37 42,59 42,51 128,33 
158 Alfred JohanssonOK Alehof42,53 47,53 47,34 44,11 42,49 50,13 43,17 129,53 
192 Simon TillanderAlafors55,43 54,21   57,58  56,00 168,02 
Jens FlaggKongahälla AIK60,29 58,06 61,06    59,53 179,41 
 150 Björn PehrssonOK Alehof41,33        
 243 Sören PerssonIF Göta Karlstad 42,45 42,02      
 155 Jonas PalmSävedalens AIK42,47        
 234 Albin ThunbergOK Alehof 38,10       
 284 Kristoffer SidebyPartille   41,53     
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Rickard AllvinKongahälla AIK25,52 25,17  26,03   25,44 77,12 
Azim AlizadeKongahälla AIK28,46 28,04 28,02 27,45 27,51  27,52 83,38 
244 Fredrik NilssonTeam Kungälv 28,23 28,26 28,29 28,43  28,26 85,18 
209 Sven IngvarssonKUL30,01 29,14 29,43    29,39 88,58 
235 Burkhard BretterVolvo IF 34,27 31,56  32,11 32,17 32,08 96,24 
258 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb  32,36 33,41 32,35  32,57 98,52 
223 Anders WesterBorn to Run 36,02 36,48 35,35  36,45 36,07 108,22 
144 Christer FlinkNödinge40,31 39,45 41,12 39,44  41,07 40,00 120,00 
218 Magnus UganderAlafors43,15 41,01 41,32 40,34 40,24 41,14 40,39 121,59 
10 217 Dag LindqvistBorgens Sportklubb41,19 41,02   42,04  41,28 124,25 
11 201 Börje KarlssonOK Alehof42,08 42,17 42,47 42,37   42,20 127,02 
12 103 Ida FägerlindNol43,28 42,25 42,34 42,39 43,02 42,26 42,28 127,25 
13 272 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 50,20 49,39 49,00 49,13  49,17 147,52 
 206 Mirella CarlssonTeam KungälvBrutit    28,32 28,32   
 Jens FlaggKongahälla AIK    39,15    
 Johan UnemanOK Alehof        
 188 Anders LövgärdOK Alehof35,24 34,26       
 Leon StålhammarKongahälla AIK    29,17    
 251 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,08       
 252 Glenn AnderssonKlubblös 40,29 38,45      
 Louise LarssonKongahälla AIK  32,53      
 261 Andres GomezTeam Kungälv    37,16    
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Filip WallentinsonKongahälla AIK15,54 15,16  15,05   15,25 46,15 
157 Torgny KarlssonSolvikingarna17,49 17,42  17,54 17,42  17,44 53,13 
181 Tomas SjöbergOK Alehof18,03 18,07  17,25   17,51 53,35 
174 Cecilia HeineTingbergs AIS19,09  18,20 18,08 18,55 18,23 18,17 54,51 
256 Klara MagnussonTingbergs AIS  18,46 18,26 18,20  18,30 55,32 
231 Karl JohanssonTingbergs AIS 18,53 19,00 18,21 18,30  18,34 55,44 
175 Annika BengtssonOK Alehof19,19  18,46  18,21 18,38 18,35 55,45 
180 Marlene SjöbergOK Alehof19,45 19,26  18,48   19,19 57,59 
197 Malin ZachrissonAlafors20,19 21,05 21,11 21,16 20,48  20,44 62,12 
10 208 Cloé CrosbyStenungsund19,45  22,34 22,23 23,17  21,34 64,42 
11 172 Jonny KristianssonTingbergs AIS22,06 21,47  22,01 20,55  21,34 64,43 
12 193 Jonas ForslundSGIF24,26 23,19 22,48    23,31 70,33 
13 113 Ove AdolfssonTingbergs AIS24,03 24,08 23,42    23,57 71,53 
14 151 Bertil GustafssonTrinnebacken28,21 25,34 26,40 26,03 25,06 24,28 25,02 75,08 
 105 Johan BörjessonAle 90 IK24,30  25,44      
 Hans WestmanOK Alehof        
 173 Monia KristianssonTingbergs AIS 22,49  22,25     
 198 Anette SvennbladStarrkärr     17,10   
 194 Lena RevlingSGIF        
 176 Sara BengtssonOK Alehof19,18   18,48     
 211 Camilla PetterssonAlafors    21,07 16,07   
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 15 Siv GustafssonTrinnebackenOK OK  OK OK OK   
 16 Lisa FlaggKongahälla AIKOK OK OK   OK   
 17 Solveig MagnussonKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 14 Margareta PerssonKlubblösOK OK  OK OK OK   
 18 Ronny MagnussonKlubblösOK OK OK OK OK OK   
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 1200 Ylva MartinÄrla IF   OK     
 1185 Siri ModigNyköping   OK     
 1198 Ronja KvistOK Alehof OK       
 1184 Isabella WesterBorn to Run OK OK OK  OK   
 1197 Ines OhakasOK Alehof OK OK      
 1196 Elin StenströmOK AlehofOK OK  OK  OK   
 1194 Liam GåverudOK AlehofOK OK OK OK     
 1195 Max HammarbäckNödingeOK        
 1201 Harry SvenssonKlubblösOK   OK     
 1202 Noel KalkNödingeOK   OK     
 1192 Lara Hermansson PalmOK AlehofOK        
 1191 Alf Hermansson PalmOK AlehofOK        
 1188 Nellie SalmeniusBohus IF FriidrottOK OK OK OK  OK   
 1199 Noah GentoftBorn to Run   OK OK OK   
 1175 Ada Modig LarssonOK AlehofOK   OK OK    
 1176 Andrea JohanssonOK AlehofOK OK       
 1183 Sebastian HellvardÄlvängenOK   OK     
 1177 Isabelle TanoBohusOK OK OK OK  OK   
 1178 William TanoBohusOK OK OK OK OK OK   
 1189 Vilmer SunessonOK AlehofOK  OK OK  OK   
 1193 Ville RydelidKlubblösOK  OK OK OK OK   
 1187 Moa LöfgrenOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 1180 Jack NybergOK AlehofOK        
 1179 Max NybergOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 1186 Albert FägerlindNolOK OK OK OK OK OK   
 1181 Nils UllmanOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 1182 Viktor UllmanOK AlehofOK OK OK  OK    
 1174 Rut Modig LarssonOK AlehofOK   OK OK    
 1190 Linnea LindellOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
<< index
Tillbaka