Tid: måndag 14 okt 05:26

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 302 Ida IsakssonAlafors 9,42       
 411 Evelina SvalinOK Alehof10,08 11,00       
 261 Svea KvistOK Alehof17,42 10,41       
 439 Elvira Von BrumsenBohus IF Friidrott10,19        
 Hugo Källvik Jeppssonica kvantum        
 454 Klara KusmarkOK Alehof10,29 10,15       
 Svea KvistOK Alehof        
 364 Lilly HasselKlubblös 9,19       
 Lova HogedalOK Alehof        
 480 Lea JohanssonBohus IF Friidrott8,33 8,33       
 Tilda WalmuNödinge SK        
 Ebba SöderNödinge        
 467 Lucia MilliNödinge SK10,34 10,20       
 560 Matilda MadjarevicNödinge SK10,42        
 231 Leia LindenauOK Alehof9,52 11,06       
 437 Sigrid EinarssonNödinge SK8,53 9,00       
 Julia RamertNödinge        
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 309 Amalia WerderAlafors 9,03       
 303 Emilia LundellUtom Tävlan 10,45       
 304 Nathalie LundellNol 10,48       
 361 Märta StrelénOK Alehof 8,22       
 260 Freja KvistNödinge10,33 10,12       
 241 Agnes Götestam SundenNödinge SK8,45 8,43       
 453 Linnea HanssonStarrkärr10,04        
 452 Linnea WallgrenStarrkärr9,59        
 438 Lea PfotenhauerNol9,27 9,16       
 Tilda BergdahlNödinge        
 Freja KvistOK Alehof        
 274 Moa DahlOK Alehof7,15        
 242 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott10,25 10,35       
 468 Ida SandkvistNödinge SK10,28 10,35       
 466 Amanda SandebergOK Alehof9,11 9,20       
 233 Mira MikacicNödinge10,10        
 250 Wilma StrömBohus IF Friidrott8,09 7,46       
 278 Ester NielsenNödinge7,40 7,45       
 299 Alice PielNödinge8,06 7,47       
 562 Ella MadjarevicNödinge SK7,56        
 240 Alma GötestamKungälv7,15 7,14       
 281 Elly MagnussonTingbergs AIS9,12 8,58       
 216 Ebba BogeOK Alehof7,22 7,08       
 450 Tilda LundströmNödinge8,12        
 366 Tilda FredholmKollanda 9,06       
 226 Stella SöderströmNödinge SK8,13 7,53       
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 253 Maja Alenvik-DahlOK Alehof12,41 13,23       
 237 Evelina BjörkmanKungälvs OK11,40        
 449 Wilma LundströmNödinge11,30        
 218 Sonja BertsOK Alehof16,38        
 393 Alice SamuelssonKongahälla AIK11,19 10,59       
 215 Agnes BogeOK Alehof14,29 14,50       
 279 Ela NielsenNödinge14,19 13,55       
 270 Ebba LövgärdOK Alehof13,37        
 223 Elvira WalmuNödinge SK15,49 15,57       
 394 Maja CarlssonKongahälla AIK11,21 11,02       
 225 Elsa NymanBohus IF Friidrott14,35        
 292 Elina RezazadehBohus IF Friidrott17,28        
 221 Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,02 12,26       
 246 Elvira StaxängNödinge17,28        
 396 Bianca GiobbiOK Alehof16,37        
 300 Elin ZetterlundAhlafors IF 14,03       
<< index
Flickor 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 284 Rebecka AnderssonOK Alehof17,37        
 295 Edit MagnussonTingbergs AIS22,42 22,42       
 267 Hanna SchälinKongahälla AIK 20,12       
 269 Clara LövgärdOK Alehof17,51 17,48       
 367 Anna CarlssonTingbergs AIS 20,20       
 365 Sara BengtssonOK Alehof 17,53       
 369 Emma WendelBohus IF Friidrott 16,34       
<< index
Flickor 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Louise LarssonKongahälla AIK        
 202 Wilma EsbergOK Alehof 31,32       
 382 Julia BogeOK Alehof 29,02       
 470 Emma NorrmanBohus IF Friidrott30,16 27,12       
 213 Ella OhlsonKongahälla AIK25,44        
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 254 Marie AlenvikOK Alehof32,27 33,27       
 Stina ArvidsonKungälv        
 282 Annika EdhNödinge29,06 28,24       
 271 Anna LövgärdOK Alehof        
 214 Jennie OhlssonKongahälla AIK27,39 27,14       
 415 Josefin NyqvistOK Alehof25,43        
<< index
10.2km Kvinnor 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 263 Jacob RamertNödinge10,08        
 228 Anton LindellOK Alehof7,57 8,10       
 283 Jakob AnderssonOK Alehof9,47 9,43       
 298 Melvin PielNödinge8,02 7,46       
 222 Edvin WalmuNödinge SK10,08 9,19       
 465 Anton SandebergOK Alehof9,21 8,47       
 Emil BergdahlNödinge        
 455 Eddie KusmarkOK Alehof9,45 9,41       
 203 Viktor ZachrissonOK Alehof7,55        
 235 Valter FahlbergKlubblös9,58        
 258 Gustav SallhammarNödinge8,30        
 306 Levin BäckNygård 9,32       
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 305 Liam BäckNygård 8,54       
 247 Ebbot EklundNödinge9,43        
 563 Nils StaxängNödinge9,54 10,30       
 243 Alvin MagnanderNödinge8,27 7,12       
 440 Wilmer HolmOK Alehof10,19 10,33       
 220 Isak AndreassonNödinge6,15        
 464 Wille KusmarkOK Alehof9,34 8,26       
 248 Eric UnemanOK Alehof7,46 7,35       
 Ville AnderssonOK Alehof        
 224 Arvid NymanAlebrottarna7,14        
 Calle BergdahlNödinge        
 451 Ville PeterssonBohus IF Friidrott6,15        
 245 Melker SvenssonBohus IF Friidrott10,03 8,54       
 244 Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,53 6,47       
 280 Teo CharliemoNödinge SK8,44 8,27       
 234 Vidar SunessonOK Alehof7,41 7,35       
 236 Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,13 7,02       
 230 Ville FahlbergNol7,00 7,06       
 206 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof9,10        
 207 Casper KarlénOK Alehof Brutit       
 217 Leo BertsOK Alehof7,58 7,38       
 211 Gabriel SlättOK Alehof11,01 11,15       
 277 Gabriel AnderssonOK Alehof7,30        
 227 Alexander LindellOK Alehof7,03 12,42       
 436 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,18 7,15       
 229 Filip OlssonAlebrottarna11,04        
 251 Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,17 6,27       
 256 Elmar HessfeltNödinge SK9,39 10,07       
 276 Alfred NyquistNödinge SK7,25        
 379 Liam PetterssonAlafors10,12        
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 232 Ludvig LindenauOK Alehof16,52 14,52       
 239 Hjalmar JohanssonOK Alehof16,41 15,26       
 510 Harry JohanssonAle-Surte BK12,22 12,40       
 266 Alvin HogedalOK Alehof12,05 12,36       
 205 Elias SvalinOK Alehof13,37 13,41       
 565 Gustav StaxängNödinge16,37 16,37       
<< index
Pojkar 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 412 Axel SlättOK Alehof17,10 16,42       
 238 Felix JohanssonOK Alehof16,47        
 Malte LjungkvistOK Alehof        
 273 Isak DahlOK Alehof16,05        
<< index
Pojkar 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 201 Lucas BoströmOK Alehof 20,58       
 212 Erik SlättOK Alehof25,41 25,27       
 Gustav BertsOK Alehof        
 Alfred JohanssonOK Alehof        
 David AdolfssonTingbergs AIS        
 Simon LjungkvistOK Alehof        
 289 Emil GrönroosOK Alehof28,42 28,05       
 307 Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll) Brutit       
<< index
5.0km Män 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 262 Jonas NielsenNödinge 24,51       
 475 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott21,58 21,36       
 479 Lars NorrmanBohus IF Friidrott25,36 27,12       
 564 Emil StaxängNödinge25,37 22,51       
 265 Martin AnkelOK Alehof21,09 20,41       
 381 Sven BogeOK Alehof 25,52       
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 204 Erik JohanssonOK Alehof55,21 53,20       
 Anders SoovikKongahälla AIK        
 360 Richard DahlOK Alehof 45,48       
 208 Martin SvenssonOK AlehofEj start Brutit       
 391 Fredrik GustavssonNödinge51,40 52,29       
 288 Simon TillanderAlafors55,26        
 413 Hans-Olof PerssonOK Alehof59,16 59,37       
 275 Erik FrammeHälle IF39,07 39,08       
 395 Mattias JönssonBohus58,15 58,12       
 209 Daniel RundqvistÄlvängen42,25 42,20       
 268 Martin HogedalOK Alehof42,27 42,25       
 383 Hugo ThunbergOK Alehof50,10 46,53       
 286 Tobias GustafssonIK Zorro44,10 44,35       
 399 Calle FröjdlundÄlvängen49,11        
 388 Gustav WernboFotö48,34 49,52       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 311 Andreas SöderstamGöteborg 38,26       
 375 Nicklas RidderskärNödinge34,15 34,08       
 397 Ulf LarssonOK Alehof37,45 37,39       
 398 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof39,52 44,25       
 290 Anna KronKlubblös37,43 36,32       
 291 Christer SelanderKlubblös43,32 42,59       
 249 Börje KarlssonOK Alehof40,18 40,09       
 294 Mikael HemlingbergKongahälla AIK33,45        
 Christian BoëthiusKAIK        
 293 Jan LarssonKUL34,37 35,52       
 392 Anna-Karin MobergAlafors46,11        
 257 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott40,54 40,22       
 374 Maria BlockKongahälla AIK41,12 38,17       
 272 Anders LövgärdOK Alehof        
 389 Anki LarsenOK Alehof46,11        
 390 Klas KarlssonOK Alehof41,56        
 259 Stefan KarlssonKlubblös38,51 38,58       
 301 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 30,52       
 219 Johan BertsOK Alehof31,10 32,02       
 312 Jessica EnqvistYtterby 36,11       
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb        
 Harri MourujärviKongahälla AIK        
 372 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,45       
 310 Ulrica KorshöjKUL 36,21       
 308 Mathias TillyKollanda 30,26       
 Johan LindhKongahälla AIK        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 373 Sebastian NilssonNödinge 22,32       
 287 Marcus GustafssonIK Zorro15,53        
 210 Mikael JohanssonNödinge22,27        
 Cecilia HeineTingbergs AIS        
 469 Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,32 19,37       
 414 Nicklas TollessonHälle IF13,56        
 264 Torgny KarlssonSolvikingarna17,45 17,30       
 368 Marit CarlssonTingbergs AIS 31,22       
 363 Siv GustafssonTrinnebacken 28,36       
 362 Bertil GustafssonTrinnebacken 22,29       
 Filip SchälinKongahälla AIK        
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS        
 370 Ove AdolfssonTingbergs AIS 21,39       
 376 Daniel KarlssonTingbergs AIS36,05 16,41       
 297 Karl JohanssonTingbergs AIS19,49 22,43       
 296 Klara MagnussonTingbergs AIS19,34 19,08       
 384 Malin ZachrissonAlafors21,19 21,21       
 371 Ulf NilssonNödinge 21,20       
 378 Elliot PetterssonAlafors22,47        
 387 Jack GrönroosOK Alehof 19,17       
 255 Idah HessfeltNödinge SK25,32 25,53       
 380 Mattias PetterssonAlafors21,19 21,12       
 400 Peter EliassonNödinge22,13 22,26       
 377 Camilla PetterssonAlafors21,17 21,51       
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 15 Anette SvennbladÖlandaOK OK       
 16 Jan SvennbladÖlandaOK        
 13 Ronny MagnussonKlubblösOK OK       
 11 Solveig MagnussonKlubblösOK OK       
 17 Emelie KarlssonICA Kvantum Ale TorgOK OK       
 14 Teresia Larssonica kvantumOK        
 18 Anna BertsOK AlehofOK        
 19 Madelaine FjellströmICA Kvantum Ale Torg OK       
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt ons 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Arvid HolmströmNödinge        
 105 Oscar EnmanNödingeOK OK       
 112 Liam JonasNolOK OK       
 123 Vilmer SunessonOK AlehofOK OK       
 124 Viktor SunessonOK AlehofOK OK       
 129 Eric FröjdlundÄlvängenOK        
 130 Max NybergOK AlehofOK        
 132 Valter MagnanderNödingeOK OK       
 133 Harry SvenssonNolOK OK       
 134 Adam StenströmKlubblösOK OK       
 135 Elin StenströmKlubblösOK OK       
 109 Oscar StaxängNödingeOK        
 136 Wilma SöderströmNödingeOK OK       
 147 Timo SilvikkoNödingeOK        
 137 Maja SöderströmKlubblösOK OK       
 148 Emilia UngNödingeOK        
 149 Robin UngNödingeOK        
 138 Loui EklundNödingeOK        
 151 Ebba SallhammarNödingeOK OK       
 144 Nils UllmanOK AlehofOK OK       
 142 Hugo KällvikAlaforsOK OK       
 143 Agnes KÄLLVIKAlaforsOK OK       
 141 Valter HolmströmNödingeOK        
 145 Alice AngerforsNödingeOK        
 146 Noel KalénNol OK       
 153 Vera StrelénOK Alehof OK       
 154 Lilly PielNödinge OK       
 155 Theo MöllerNödinge SK OK       
 Agnes Källvik Jeppssonica kvantum        
 158 Lucas Larssonica kvantum OK       
 128 Theo AndreassonÄlvängenOK OK       
 152 Erik OlssonNolOK OK       
 104 Sebastian HellvardKlubblösOK        
 116 Tindra SöderströmNödingeOK OK       
 115 Molly SöderströmNödingeOK OK       
 120 Kornelia OlssonAlebrottarnaOK        
 117 Linnea LindellOK AlehofOK OK       
 110 Ludwig Jiang-KarlssonNödingeOK        
 122 Max Kjessler MattssonGrönnäs RunnersOK OK       
 103 Freja DahlénICA Kvantum Ale TorgOK OK       
 102 Sonja DahlénICA Kvantum NödingeOK OK       
 150 Frey HessfeltNolOK OK       
 106 Ebba SöderBohus IF FriidrottOK        
 127 Loe RydelidNolOK OK       
 111 Tilda C WalmuNödinge SKOK OK       
 157 Iris IsakssonAlafors OK       
 113 Ludvig GråsjöNödingeOK OK       
 101 Linnea TollessonSurte BK SupporterklubbOK        
 121 Leo MikacicNödingeOK        
 156 Lova HogedalOK Alehof OK       
 119 Nellie LiljanderNödingeOK        
 131 Viggo Kontio DuellBohus OK       
 118 Aline LiljanderNödingeOK        
 108 Viktor PeterssonBohus IF Friidrott OK       
 107 William PfotenhauerNolOK OK       
 126 Moa LöfgrenNödinge SKOK        
 125 Axel LöfgrenNödinge SKOK        
 Julia RamertKlubblös        
 114 Tyra NymanBohus IF FriidrottOK        
 Johan UnemanOK Alehof        
 100 Isabelle TollessonSurte BK SupporterklubbOK        
 139 Tilda UnemanOK AlehofOK OK       
<< index
Tillbaka