Tid: måndag 6 jul 07:40

OK Alehof - Kvantumserien 2009

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
206 Julia SvennbladÄlvängen8,14 11,28  8,32 8,37 8,37 8,27 25,23 
202 Johanna BerandOK Alehof8,58 8,57 9,22 8,48 8,49 8,52 8,49 26,29 
224 Malin PrytzSkepplanda   9,11 9,15 8,59 9,08 27,25 
205 Celine RydénTingbergs AIS9,32 9,23 10,36 9,30 9,41 9,15 9,22 28,08 
203 Ottilia FagerströmÄlvängen9,34 9,24 10,36 9,31 10,19 9,32 9,29 28,27 
557 Moa MarcussonNödinge  10,42 11,25 10,24 9,51 10,19 30,57 
208 Linn WarpefeltTeam Texas Longhorn10,42  10,57 10,53 11,00 10,37 10,44 32,12 
222 Julia ElofssonNSK Nödinge   10,45 9,53 11,34 10,44 32,12 
214 Emelie Jungle GötestamNSK Nödinge11,37 11,23 11,26 12,27 12,03 11,23 11,24 34,12 
213 Livia SunnefeldtNödinge13,04  10,44 10,51   11,33 34,39 
10 209 Sofie NorlanderKlubblös12,23 12,23 13,48 11,38 10,57  11,39 34,58 
11 211 Olivia ThonanderÄlvängen10,29 12,00   12,32 13,47 11,40 35,01 
12 201 Isabella BerandOK Alehof13,10 12,19 12,19 11,48 15,39 16,39 12,08 36,26 
13 210 Ida TorstenssonNol12,28 12,24 13,49 11,45 12,22 13,52 12,10 36,31 
14 218 Lova GustafssonTingbergs AIS 17,06 13,37 14,32 15,34  14,34 43,43 
15 215 Alice JohanssonOK Alehof 11,21  14,38  21,20 15,46 47,19 
 223 Isa LorentzsonSkepplanda   11,47     
 221 Sanna LorentzsonSkepplanda   11,55     
 225 Elin FlakbergIFK Göteborg   8,56     
 204 Ida MöllerNSK Nödinge    9,50 9,42   
 219 Amy OlssonNol  13,50      
 217 Antoma JonssonKlubblös 16,00       
 216 Viola KristenssonNödinge 13,13 12,18      
 207 Ida PerssonÄlvängen10,27    10,13    
 220 Moa Ester SteénÄlvängen  9,57 9,39     
 212 Irma BrunOK Alehof11,42   13,25     
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
263 Felicia JohanssonOK Alehof7,12 7,20  7,41  7,28 7,20 22,00 
266 Ewita BrännvallOK Alehof   7,16 7,36 7,12 7,21 22,04 
253 Hanna HanssonTingbergs AIS7,46 7,27 7,51  8,12 7,37 7,36 22,50 
261 Felicia ThonanderÄlvängen7,44 7,44  7,40 7,40 7,34 7,38 22,54 
252 Maja FredénNödinge SK9,22  8,30 9,19 8,27 7,57 8,18 24,54 
251 Keely CrosbyNödinge SK8,20 8,30 8,24   8,17 8,20 25,01 
264 Jennifer Jungle GötestamNSK Nödinge9,21 9,13 8,50 12,26 8,39 8,14 8,34 25,43 
265 Alice ErikssonNödinge SK 8,30 8,49 9,28  9,45 8,55 26,47 
255 Maya JohnssonOK Alehof9,26 9,41 9,08  9,37 9,46 9,23 28,11 
10 260 Ebba SchülerNSK Nödinge11,05  9,55 9,27 8,57  9,26 28,19 
11 254 Tove JohanssonOK Alehof9,43 9,36 9,34 9,43 9,13 10,06 9,27 28,23 
12 256 Kyra JonssonOK Alehof10,05   9,17 9,59  9,47 29,21 
13 257 Alva EliassonNödinge9,28  10,07  9,47  9,47 29,22 
 267 Felicia ElofssonNSK Nödinge   13,07 12,03    
 259 Melinda AnkelOK Alehof10,06 10,03       
 268 Anna FlakbergIFK Göteborg   7,36     
 262 Clara PeterssonKlubblös10,47        
 258 Julia HallbergNödinge9,29  10,08      
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
404 Emma KuuttiTingbergs AIS12,09 12,10 12,00   12,24 12,06 36,19 
406 Nathalie NilsenNödinge12,51 12,00 12,09 12,21 12,42 12,33 12,10 36,30 
403 Anna KuuttiTingbergs AIS13,32 13,45 12,29 12,23 13,33 12,27 12,26 37,19 
407 Emma NorrmanOK Alehof13,13 12,41 12,50 12,22 12,56 12,28 12,30 37,31 
401 Sanna ErikssonOK Alehof12,43 13,15 13,10 13,19 13,02  12,58 38,55 
411 Frida RudinTrimdon Presentreklam13,30 13,07 13,12    13,16 39,49 
413 Hillevi FagerströmÄlvängen 12,40 13,53 13,35  13,50 13,21 40,05 
408 Louise SvenssonAle Basket14,06 13,18 13,26  13,37 13,53 13,27 40,21 
410 Ronja SandrosNödinge15,16 13,17 13,30 14,17 13,38 13,55 13,28 40,25 
10 405 Johanna LundmarkOK Alehof13,56 13,50 13,55 13,49 13,48 13,49 13,48 41,26 
11 402 Linnea FredénNödinge SK17,43 16,17 14,49 14,59 15,01 14,19 14,42 44,07 
12 414 Isabell KrantzNödinge SK  15,13  17,08 18,55 17,05 51,16 
 409 Olivia UllmanOK Alehof15,13        
 412 Amanda KarlssonNSK Nödinge15,15        
 415 Emmy MunkTriathlon Väst  14,37      
 416 Cecilia SundbergSVT    17,06    
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
443 Jill HöstmanLerum Friidrott12,10 12,28 11,44 11,28 11,34  11,35 34,46 
444 Elin JohanssonKongahälla AIK12,12 12,01 12,01   12,23 12,04 36,14 
445 Hanna KarlssonKongahälla AIK12,18 12,08 12,44 12,15   12,13 36,41 
441 Nicole AnderssonKongahälla AIK12,22 12,12 12,24 12,38  12,40 12,19 36,58 
446 Sara KuuttiTingbergs AIS13,29 12,11 12,26 12,36 12,50  12,24 37,13 
448 Alice NiklassonKongahälla AIK12,27 12,31  13,34   12,50 38,32 
442 Kim EnqvistKongahälla AIK13,12 13,22  13,15   13,16 39,49 
 449 Emma SjögrenNödinge SK15,59 Brutit       
 447 Alisha MortonKongahälla AIK        
 450 Cassandra AsplundNödingeBrutit        
 451 Lisa CarlssonKongahälla AIK  12,51      
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
604 Tilda KarlssonOK Alehof15,39 15,13 14,41    15,11 45,33 
603 Sofia JohanssonOK Alehof15,38 15,14 Brutit 17,29 15,23  15,25 46,15 
601 Elin BlickOK Alehof16,08 15,55 15,54  16,12 15,47 15,52 47,36 
605 Shaoli MitraIFK Göteborg  18,14  18,24 18,42 18,26 55,20 
602 Fanny Ernsth-CarlssonTingbergs AIS 21,49 22,37  22,28  22,18 66,54 
 606 Frida BrogrenKungälvs OK   15,01     
 607 Elsa PedersenKongahälla AIK    Brutit    
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
471 Maria ErikssonTingbergs AIS21,53 21,41 21,30 21,35 23,28 21,30 21,31 64,35 
477 Jenny KroonTriathlon Väst 24,10 23,46 23,27   23,47 71,23 
473 Josefin NyqvistTingbergs AIS25,00 24,49 24,43 24,32 25,07  24,41 74,04 
481 Anna LövgärdOK Alehof   25,18 25,14 24,43 25,05 75,15 
479 Linda MartinssonAle 90 IK  26,27 25,45 25,35  25,55 77,47 
480 Lena MartinssonAle 90 IK  26,30 26,35 26,37  26,34 79,42 
472 Cecilia HeineTingbergs AIS28,53  28,45 28,17 27,37  28,13 84,39 
 476 Katarina W-CarlssonOK Alehof 30,47 31,32      
 478 Malin KarlssonGöteborg 25,44       
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
304 David ErikssonOK Alehof7,01 7,12 7,05 7,05 7,08  7,03 21,11 
335 Simon MöllerNödinge   7,18 7,18 7,18 7,18 21,54 
308 Filip KlingbergOK Alehof7,33 8,05  7,47 7,52 7,27 7,35 22,47 
307 Erik JohanssonOK Alehof8,01 7,11 8,06 Brutit 10,34 7,53 7,41 23,05 
309 Rasmus LundqvistNödinge SK8,17  8,48  9,10 7,56 8,20 25,01 
301 Daniel AdolfssonTingbergs AIS8,13 8,41 8,31 8,23 8,30  8,22 25,06 
311 Max SchülerNödinge SK  9,27 8,31 8,13  8,43 26,11 
320 Anton HermanssonNödinge SK9,04 11,06  9,10 9,02 9,27 9,05 27,16 
319 Anton JohanssonNödinge 9,22 9,44 9,01 9,23  9,15 27,46 
10 322 Ludvig MånssonNödinge SK11,41 9,58 9,36 9,12 9,15  9,21 28,03 
11 310 Filip SchälinOK Alehof10,02 9,39 9,11 9,18 9,37  9,22 28,06 
12 325 Jesper AllanssonKlubblös9,15 10,38 9,53 9,41 9,53 9,16 9,24 28,12 
13 302 David AdolfssonTingbergs AIS9,37 9,40 9,24 9,14 9,43  9,25 28,15 
14 329 Isak LindqvistKungälv 11,20 9,58 10,49 9,49 11,16 10,12 30,36 
15 317 Gustav ForsellNödinge10,26 10,47 9,45  11,05 11,51 10,19 30,58 
16 315 Marcus KellebyNödinge10,30  10,50 9,59 11,04  10,26 31,19 
17 330 Anton JohanssonKongahälla AIK 10,56 10,51 11,17  9,56 10,34 31,43 
18 316 Oskar PerssonOK Alehof9,53  9,31  12,49  10,44 32,13 
19 318 Joel JohanssonNödinge8,18 12,18 11,49 12,42 13,50  10,48 32,25 
20 324 Ludwig JohanssonNödinge10,44 11,24 11,57 11,31   11,13 33,39 
21 326 Felix BrunOK Alehof12,38 12,22  11,19   12,06 36,19 
22 312 Gustav KlingbergOK Alehof12,26 12,26  12,24 12,43  12,25 37,16 
23 306 Alfred JohanssonOK Alehof14,51 14,55 17,56 14,03  13,46 14,13 42,40 
24 313 Felix JohanssonOK Alehof23,04 23,42 25,09   22,16 23,00 69,02 
 333 Jonas WokilYtterby   10,02     
 332 Felix BakkumNödinge  9,35 9,20     
 331 Alex MunkTriathlon Väst  8,59      
 334 Joel SteenÄlvängen        
 337 Filip JonssonÄlvängen     12,31   
 323 Sebastian JohanssonNödinge SK13,35 13,20       
 336 Elias WallinÄlvängen    9,34    
 328 Oliver WendelNödinge SK10,10 10,53       
 314 John HallbergNödinge11,08        
 303 Erik Brogren LantzBohus8,11 8,31       
 305 Joel GlentingNödinge SK14,44 22,00       
 321 Anton JohanssonNödinge SK13,01 12,21       
 327 Ludvig SunnefeldtNol12,21 12,03       
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
356 William RydinRydin Industrisvets6,10 6,22 6,20 6,27 6,48 6,20 6,16 18,50 
357 Alexander StéenÄIK6,22  6,52 6,35 6,49 6,29 6,28 19,26 
361 William WarpefeltTeam Texas Longhorn6,51  6,41 6,52 7,03  6,48 20,24 
359 Isac SvennbladÄlvängen6,53 7,02  7,10 7,17  7,01 21,05 
366 Niklas LarsenICA Maxi Angered 7,35 7,23 8,30 7,18 7,49 7,25 22,16 
363 Linus SandrosNödinge7,47 7,26 8,11  8,05 7,51 7,41 23,04 
353 Tobias GustafssonTingbergs AIS8,19 7,48 7,46 8,05   7,53 23,39 
368 Hampus MarcussonNödinge  7,25  7,59 8,23 7,55 23,47 
352 Oliver Fransson LeeOK Alehof 7,52 8,16 8,02 8,08 8,19 8,00 24,02 
10 358 Emil StigvertTingbergs AIS7,48 8,34  7,48 8,43  8,03 24,10 
11 364 Einar CarlssonKungälv 9,26  9,02 9,00 9,33 9,09 27,28 
12 367 Joel ErikssonNödinge SK 9,19 8,47 12,17   10,07 30,23 
13 355 Linus NorbergSkepplanda  15,04 10,01 12,05 9,05 10,23 31,11 
14 360 Mattias KellebyNödinge13,08   12,07  11,53 12,22 37,08 
 362 Filip SkånbergTeam Texas Longhorn6,52        
 373 Filip WallinÄlvängen    8,08    
 365 Hugo KristenssonNödinge 7,28 7,20      
 369 Lucas AsplundNödinge  8,39  8,36    
 370 Rasmus EkmanNödinge  10,06      
 371 Jesper LarsenICA Maxi Angered  10,11      
 372 Joseph WokilYtterby   10,34 9,33    
 354 Louie JanbroNödinge    8,07 7,54   
 351 Isak Brogren LantzBohus9,09 9,33       
 374 Ivar KarlssonÄlvängen     8,15   
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
515 Kristofer RydénTingbergs AIS10,04 10,04 10,06   10,14 10,04 30,14 
517 Mathias SöderAlafors10,33 10,35 10,49 10,29   10,32 31,37 
505 Erik BlickOK Alehof 10,53 10,38 10,58 10,46 10,41 10,41 32,05 
501 Henning AmbringYtterby IS11,13 11,08 10,57  10,50 11,09 10,58 32,55 
512 Pontus KälkäinenKongahälla AIK12,00 11,26 11,17 11,31  11,20 11,21 34,03 
521 Erik HvenfeltNödinge11,50 11,24  11,38  11,23 11,28 34,25 
507 Douglas Fransson LeeOK Alehof11,32 11,54 11,45 11,54 11,59 11,45 11,40 35,02 
506 Joel FlakbergIFK Göteborg11,37 11,42  11,55 11,50  11,43 35,09 
510 Emil GustavssonTingbergs AIS11,53  11,18 12,18   11,49 35,29 
10 511 Kristoffer HanssonTingbergs AIS12,11  12,05  12,16 12,07 12,07 36,23 
11 509 Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,30 12,17 12,35 12,19 12,43  12,22 37,06 
12 518 Anton SvennbladÄlvängen12,26 12,33  14,32 12,54  12,37 37,53 
13 502 Rasmus BäcklundIFK Göteborg12,50 12,34 13,14 12,53 13,17  12,45 38,17 
14 523 Kasper PoskiatowskiNödinge13,01 12,48 13,08 12,52 13,19 13,32 12,53 38,41 
15 513 Arvid MårdbyNödinge SK14,07 12,35 13,24 13,40 13,23  13,07 39,22 
16 514 Gustav MårdbyNödinge SK13,57 13,12 14,02 14,12 14,29  13,43 41,11 
17 519 Hugo ThunbergOK Alehof13,51 13,44 14,16 13,52 15,40 14,20 13,49 41,27 
18 516 Oskar SjögrenNödinge SK14,04 14,50 14,07  15,33 13,33 13,54 41,44 
19 504 Patrick BjörkmanTingbergs AIS13,45  14,45  14,54  14,28 43,24 
20 520 Anton EliassonNödinge21,00 15,53   17,45  18,12 54,38 
21 508 Carl GlentingNödinge SK18,20    17,45 18,57 18,20 55,02 
 525 Wictor BrännvallOK Alehof   10,56 11,05    
 522 Joakim BackNödinge20,59        
 503 Tim BäcklundIFK Göteborg 10,57       
 524 Adrian MellbinYtterby IS 13,14       
 526 Jacob PerssonOK Alehof   12,34     
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
556 Oskar CarlssonKongahälla AIK 20,50   20,47 20,39 20,45 62,16 
553 Alexander WaermeKongahälla AIK22,08 21,50 22,13 21,44 21,56  21,50 65,30 
554 Alfred BuskqvistIK Stern21,40 21,46 22,10  23,29 22,20 21,52 65,36 
552 Robbin SöderAle IBF23,20 22,55 23,17    23,10 69,32 
559 Walter BrännvallOK Alehof   25,10 24,25 24,46 24,47 74,21 
551 Jonas RydinRydin Industrisvets26,47 25,47 26,24 26,21 26,23 27,24 26,10 78,31 
558 Jimmy FridolfssonHålanda IF  Brutit 35,51 35,36 35,38 35,41 107,05 
 555 Anton SaleniusÄIK27,07        
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
702 Karl ModigOK Alehof32,05 30,54 31,17 Brutit 30,23 30,38 30,38 91,55 
701 Colin Fransson LeeOK Alehof31,58 31,32 32,06 31,31 31,20 31,16 31,22 94,07 
707 Erik CarlssonKongahälla AIK 32,00 32,10  31,27 30,54 31,27 94,21 
703 Jonas ThunbergOK Alehof34,44 32,39  32,45  32,17 32,33 97,41 
708 Mikael FridolfssonHålanda IF  33,21 33,40 33,50 32,20 33,07 99,21 
709 Johan PrambrantKlubblös   33,39 33,49 32,16 33,14 99,44 
706 Abel BuskqvistIK Stern36,43 33,54 36,50 34,15 37,09 34,30 34,13 102,39 
704 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare38,31 34,21 33,19    35,23 106,11 
 705 Emil AnderssonOK AlehofBrutit  32,05 Brutit Brutit    
 710 Rasmus LarssonOK Alehof    32,09 31,32   
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
749 Daniel TidholmSävedalens AIK38,27 38,22 38,38 37,58 37,40 38,08 37,55 113,46 
734 Mikael ErikssonLindome Löparklubb38,35  39,11  38,19 39,48 38,41 116,05 
755 Jonas NybergPan-Kristianstad38,39 Brutit 39,54 38,05   38,52 116,38 
742 Erik KarlssonOK Alehof41,04 40,35 40,07 42,00 39,51 42,24 40,11 120,33 
774 Albin ThunbergSävedalens AIK  42,23 41,30 40,33 40,02 40,41 122,05 
764 Björn PehrssonOK Alehof 41,21   40,27 41,43 41,10 123,31 
750 Nicklas TollessonOK Alehof44,46 42,28 43,28 41,41 42,13 Brutit 42,07 126,22 
751 Marcus UllmanOK Alehof44,18 42,53 42,57 41,55 42,05  42,17 126,53 
760 Martin JohanssonSurte45,17 44,08 Brutit 43,21 43,08 42,58 43,09 129,27 
10 735 Pär Axel ErikssonÄlvängenBrutit 46,20 45,35 43,25 43,18 42,50 43,11 129,33 
11 768 Kaj MunkTriathlon Väst 45,28 45,27 45,12 44,36  45,05 135,15 
12 766 Mathias KarlssonOK Alehof 45,38 47,23 45,33 44,59  45,23 136,10 
13 770 Mattias TillyAle 90 IK 48,15  46,01 43,31  45,55 137,47 
14 753 Ulf KarlssonKongahälla AIK47,58 46,35 46,20  46,17  46,24 139,12 
15 748 Robert StrömNol48,29 46,59 46,47 46,59 47,05 47,00 46,55 140,45 
16 754 Mattias KarlssonOK Alehof48,25  Brutit 46,47  46,36 47,16 141,48 
17 737 Jack GrönroosOK Alehof51,13 Brutit 48,57 48,22 49,29 48,49 48,42 146,08 
18 756 Anders BuskqvistIK Stern49,35  54,07 49,15 48,16 48,48 48,46 146,19 
19 757 David SahlinÄlvängen49,44 49,17 52,04 50,27 51,02  49,49 149,28 
20 782 Magnus TillyAle 90 IK   50,42 50,30 49,31 50,14 150,43 
21 745 Mattias KjelltoftIK Noliterna50,49  50,01  50,33 50,48 50,27 151,22 
22 741 Dan-Olof JohanssonOK Alehof52,00 50,34 50,23 50,49   50,35 151,46 
23 732 Leif BengtssonSkandia Elmontage54,07 51,55 51,20 51,04  52,54 51,26 154,19 
24 740 Bertil JohanssonAle 90 IK52,12 51,53 52,19    52,08 156,24 
25 739 Bengt JohanssonOK Alehof50,50   51,13 54,43  52,15 156,46 
26 781 Anders WesterAle 90 IK   52,39 51,52 52,16 52,15 156,47 
27 763 Robert KarlssonPowerpipe 52,09 52,24 Brutit 52,53 52,43 52,25 157,16 
28 773 Leif TorstenssonNoliterna 52,16 52,38  52,41 52,23 52,25 157,17 
29 758 Daniel NorlanderNödinge55,04 52,58 55,00 53,38 53,30 53,30 53,19 159,58 
30 747 Boris ÖsterblomSannum54,13 53,44 54,49 52,59 54,08 58,38 53,37 160,51 
31 736 Carl FredrikssonÄlvängen55,02 55,40 54,55  57,04 52,03 54,00 162,00 
32 771 Göran TillyAle 90 IK 54,06  55,16 55,04 Brutit 54,48 164,26 
33 731 Göran AlménBorgens Sportklubb55,11 54,24 55,30    55,01 165,05 
34 759 Ola NetzénÄlvängen57,43 57,01 54,41  56,19 57,38 56,00 168,01 
35 743 Klas KarlssonIK Noliterna59,10 57,16 58,28 57,11 Brutit  57,38 172,55 
 776 Magnus UllmanOK Alehof   43,54     
 777 Kristoffer SidebyUllevi FK   39,43     
 775 John PerssonOK Alehof   41,25     
 780 Mikael EliassonOK Alehof   36,44 37,41    
 778 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   36,46     
 779 Joakim EliassonOK Alehof   Brutit     
 733 Joakim JohanssonÖrgryte IS    40,20    
 772 Roland GrobSurte Brutit 49,05 47,46  Brutit   
 767 Glenn EdvardssonOK Alehof 46,53       
 933 Johnny LarsenICA Maxi Angered  52,45  53,22    
 761 Daniel RundqvistÄlvängen46,45        
 752 Robert WestmanHälle IFEj start        
 744 Kent KjelltoftIK Noliterna  59,38  59,16    
 738 Jeroen JansenHisings Kärra60,04  57,25      
 746 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst51,56 50,11       
 769 Kent JohanssonAle 90 IK Brutit  57,36 57,31    
 Christer BäckmanNolBrutit Brutit       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
938 Thomas KarlssonAle 90 IK  28,22 27,48 28,03 28,05 27,58 83,56 
901 Rickard AmbringChalmers 28,37 28,52  29,18 29,20 28,55 86,47 
925 Stefan DahlOK Alehof31,02 29,32 29,02 28,34   29,02 87,08 
929 Lars DalbergIK Stern30,32  29,26 29,45 30,04  29,45 89,15 
913 Harri KuuttiTingbergs AIS 30,36 29,27   29,35 29,52 89,38 
905 Per FlakbergIFK Göteborg30,24 29,59  29,34 30,08  29,53 89,41 
932 Andreas MagnussonSurte33,13 31,54 34,29 32,35 31,54 Brutit 32,07 96,23 
924 Torbjörn PerssonOK Alehof33,08 32,31 32,23  32,31  32,28 97,25 
914 Johan LindhKongahälla AIK32,18 32,07    33,11 32,32 97,36 
10 917 Ylva SunessonOK Alehof37,27 32,43 32,36  33,13 32,18 32,32 97,37 
11 919 Jan SvennbladÄlvängen 32,36  32,49  32,14 32,33 97,39 
12 902 Johan BlickOK Alehof  32,18 33,33 32,44  32,51 98,35 
13 940 Roland FranssonTryggve  33,55 33,21 33,06 33,09 33,12 99,36 
14 904 Patrik FagerströmÄlvängen33,56 33,40 33,14   33,02 33,18 99,56 
15 911 Börje KarlssonOK Alehof34,07  34,45 34,57   34,36 103,49 
16 910 Anders JohnssonOK Alehof35,27 34,22 34,54   38,12 34,54 104,43 
17 926 Lotta NilssonOK Alehof37,15 35,42 35,37 34,19   35,12 105,38 
18 915 Tony NorrmanOK Alehof 36,34 35,34 34,50 35,58 35,20 35,14 105,44 
19 928 Johan BörjessonAle 90 IK36,28 37,06 35,55 36,23   36,15 108,46 
20 941 Glen PrytzSkepplanda   37,17 36,36 35,53 36,35 109,46 
21 906 Mats GlentingNödinge SK41,48 37,10 36,23  36,25  36,39 109,58 
22 939 Per JohanssonHålanda IF  37,50 37,46 36,51 36,56 37,11 111,33 
23 927 Lars HellbergAle 90 IK39,17 37,23  37,55 37,57  37,45 113,15 
24 934 Jenni LindqvistKungälv 38,21 38,35 37,31  37,45 37,52 113,37 
25 921 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,52 38,33 39,06 38,00 38,40 37,59 38,10 114,32 
26 923 Sofia PehrssonSlätten IF40,48 40,09 38,18    39,45 119,15 
27 475 Julia StraussÄlvängen40,49 39,25 40,38 40,37 39,54 40,39 39,58 119,56 
28 907 Bertil GustafssonTrinnebacken43,44 40,11  41,53 39,47 40,43 40,13 120,41 
29 903 Mikael BörjessonAle 90 IK43,38 41,40    43,25 42,54 128,43 
30 930 Heléne StraussNödinge44,11 43,26 43,40 44,04 43,13 43,37 43,25 130,16 
31 474 Malin StraussÄlvängen52,31 47,20 46,17    48,42 146,08 
32 909 Maria JohanssonAle 90 IK57,16 53,33 52,52 Brutit 51,40 50,40 51,44 155,12 
33 936 Joakim StraussOK Alehof  55,58 52,43 55,06 51,44 53,11 159,33 
 942 Anders LorentzsonSkepplanda   39,15     
 943 Martin GunnarssonAlingsås IF   29,15     
 944 Oscar SvalinOK Alehof   29,29     
 937 Lillemor PrambrantOK Alehof  Brutit   Brutit   
 946 Bengt ErikssonNödinge   44,06 35,39    
 Johnny LarsenICA Maxi Angered 34,20       
 922 Emil KarlssonKongahälla AIK30,02 28,19   Brutit Brutit   
 762 Christer BäckmanNol  37,55 36,50     
 945 Britt-Marie JannöÄlvängen   39,12 39,52    
 931 Ann-Sofie JohanssonNödinge44,25        
 908 Leif JohanssonAle 90 IK        
 916 Conny OhlssonIFK Göteborg 39,05 39,01      
 935 Anders AdielssonÄlvängens Cykel 32,52  31,51     
 920 Hans WestmanOK Alehof        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
803 Marcuz AgbladTingbergs AIS14,57 14,27 14,05 14,09 14,16 14,05 14,06 42,19 
825 Swen GunnarssonAlingsås IF 15,02  15,04 15,05  15,03 45,11 
826 Jan CarlssonKongahälla AIK 15,36 15,47  15,49 15,41 15,41 47,04 
807 Ingmar CarlssonTingbergs AIS 16,02 15,54  15,41  15,52 47,37 
809 Martin ErikssonOK Alehof15,57 16,29  16,02 15,56  15,58 47,55 
840 Ingvar JonssonÄlvängen  16,40 17,09 16,51  16,53 50,40 
828 Jonas ForslundI15 IF 18,50 18,03 17,34 17,27 16,54 17,18 51,55 
841 Mikael BrännvallOK Alehof   17,34 17,19 17,34 17,29 52,27 
844 Daniel GötestamNSK Nödinge   17,40 17,41 17,08 17,29 52,29 
10 827 Allan ErikssonNödinge 17,48 17,34 17,50 17,40 17,35 17,36 52,49 
11 801 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,34 18,08 18,09 17,38 17,34  17,46 53,20 
12 824 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF 17,44  18,00 17,50  17,51 53,34 
13 918 Anette SvennbladÄlvängen18,15 17,58  18,21 18,13 17,51 18,00 54,02 
14 833 David AngervallÄlvängen 18,19 18,58  18,00 17,47 18,02 54,06 
15 805 Stina ArvidsonNödinge20,07 19,32 18,57 18,45 18,08 17,57 18,16 54,50 
16 811 Markus NorbergSkepplanda 19,39 19,25 18,36 18,09 18,09 18,18 54,54 
17 821 Dan SandrosNödinge19,34  19,10 19,11 18,27 17,53 18,30 55,30 
18 817 Ove KarlssonOK Alehof19,36 19,15 18,39 18,38 18,28  18,35 55,45 
19 802 Lars AgbladTingbergs AIS20,30 19,53 19,32 18,44 18,55 18,39 18,46 56,18 
20 814 Johan StaafNol20,15 19,05 18,46   19,11 19,00 57,02 
21 815 Caroline TollessonSurte19,19 18,51 18,54   19,55 19,01 57,04 
22 820 Carita SandrosNödinge20,32 20,33 20,06 19,44  19,30 19,46 59,20 
23 812 Elisabeth OlssonTingbergs AIS20,47 20,09  20,53 20,41 20,26 20,25 61,16 
24 823 Lennart MattssonOK Alehof 21,37 21,02 21,00 20,44  20,55 62,46 
25 832 Björn AngervallNol 22,02 21,41 21,07 21,04 20,42 20,57 62,53 
26 822 Jan JohanssonTryggve22,41 22,36 21,45 21,11 20,31  21,09 63,27 
27 839 Cecilia BörjessonOK Alehof  21,50  21,43 22,55 22,09 66,28 
28 804 Sara AngervallOK Alehof23,43 22,17 22,14    22,44 68,14 
29 808 Maritha EklundOK Alehof23,00 22,41 23,02  23,04  22,54 68,43 
30 835 Monika NilssonOK Alehof  23,45 23,29 22,23  23,12 69,37 
31 816 Therese KarlssonOK Alehof28,52  26,21 26,30 25,56 26,32 26,15 78,47 
 843 Olof FagrellOK Alehof   25,11     
 842 Rudolf BrogrenKungälvs OK   18,27     
 845 Martin SteenÄlvängen   16,04     
 846 Rickard GunnarssonAlingsås IF   11,46     
 847 Björn KinderTryggve   19,23 18,52    
 848 Annika LorsenVG Region   19,47 20,13    
 849 Håkan AndreassonTryggve   19,56     
 850 Peter ÅstbomTryggve   19,42     
 851 Jan RydinRydin Industrisvets    21,34 21,01   
 806 Bo BengtssonOK Alehof22,44        
 852 Thomas ChristenssonNol    17,27    
 836 Joakim GustafssonTingbergs AIS  12,54 13,06     
 838 Lennart SjöbergOK Alehof  21,57      
 837 Lopa WarpefeltTeam Texas Longhorn  20,08 Ej start 20,15    
 834 Kjell EhrencronaIFK Göteborg  18,01      
 810 Marie KonnbergNödinge        
 831 Bo PetterssonKungälv 22,26   24,56    
 818 Katharina KellebyNödinge22,02  21,06      
 829 William FrövénKungälv 20,04   20,01    
 830 Marcus FrövénKungälv 22,23   24,50    
 853 Rebecka StraussNödinge    21,46 20,40   
 813 Sharon PernervikAle 90 IK        
 819 Ann-Sofi PerssonÄlvängen25,40        
 Gulli GestrNödinge        
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 22 Ann SamuelssonBohus  OK      
 21 Kerstin LjungkvistAlafors  OK      
 20 Lotten HvenfeltTryckkompaniet OK    OK   
 19 Marina LarssonNödinge OK       
 18 Margareta JönssonNödinge OK OK      
 17 Anna-Greta SingstrandNödinge OK       
 12 Ronny MagnussonNödingeOK OK OK OK OK OK   
 11 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK OK OK OK   
 13 Satu KaipianenÄlvängenOK        
 Berit JohanssonOK AlehofOK OK  OK     
 Marianne SjööICA Kvantum Ale TorgOK  OK  OK OK   
 15 Margaretha BerntssonNödingeOK        
 16 Thomas HvenfeltNödingeOK OK       
 10 Elvy BörjessonOK AlehofOK OK OK      
 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OLEj start OK OK OK OK    
 Annelie NorrmanOK AlehofOK OK  OK     
 Marie ÖsterblomNolOK OK OK OK OK OK   
 Ulrika SvahnICA Kvantum Ale TorgOK OK  OK OK OK   
 Gunder ErikssonOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 Gun ErikssonOK AlehofOK OK       
 23 Anne-Marie AnderÄlvängen  OK      
 Carina PeterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK OK   
<< index
Tillbaka