Tid: tisdag 20 feb 18:44

OK Alehof - Kvantumserien 2016

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
419 Agnes PrytzBohus IF Friidrott7,46 7,37 7,35 7,25 7,27 8,15 7,29 22,27 
66 Ellen StentoftNödinge 7,48 7,42 7,40 7,33 11,09 7,38 22,55 
439 Molly JonssonBohus IF Friidrott7,46 7,38 7,44 7,58 7,35 8,16 7,39 22,57 
310 Astrid KildénNödinge8,07 8,19 8,26 8,06 8,18 10,27 8,10 24,31 
115 Alma GötestamGFKG / Kungälv8,09 8,35 8,21 8,13 9,00 9,21 8,14 24,43 
202 Sally HammarbäckNödinge  8,39 7,41 8,42 9,06 8,20 25,02 
449 Moa DahlOK Alehof8,26 8,20 8,48 8,39  9,26 8,28 25,25 
168 Ella MadjarevicOK Alehof8,34 8,46 9,06 8,56  9,33 8,45 26,16 
611 Ester NielsenOK Alehof9,29 9,58 10,22 10,16 10,29  9,54 29,43 
 171 Märta StrelénOK Alehof9,38        
 231 Sally PaskovskiKlubblös    10,20    
 64 Alicia AtteskogBohus IF Friidrott 8,47       
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
107 Nellie LycknerOK Alehof6,46 6,46 6,45 6,48 6,45 7,08 6,45 20,16 
525 Linn StentoftNödinge SK6,56 6,50 6,58 7,00 7,07 7,09 6,54 20,44 
423 Lina LarssonOK Alehof7,23 7,34 7,42 7,15 7,21 7,38 7,19 21,59 
349 Judith KildénNödinge7,32 7,32 7,19 7,57 7,26 7,35 7,25 22,17 
172 Wilma LundströmNödinge SK7,29 7,30 7,27 7,26 7,29  7,27 22,22 
707 Ebba LövgärdOK Alehof7,40 8,05 7,26 7,23  8,49 7,29 22,29 
265 Julia ForsbergNödinge7,34 7,47 7,29    7,36 22,50 
605 Esse BlomqvistOK Alehof8,14 7,55 7,30 7,56   7,47 23,21 
424 Tilda StålhammarOK Alehof8,13 7,43  7,40 8,24 8,38 7,52 23,36 
10 122 Elin ZetterlundAhlafors IF7,56 8,11 8,30 8,04 8,07 8,36 8,02 24,07 
11 412 Maja Alenvik-DahlOK Alehof8,43 8,32 8,05 8,21 8,16 9,15 8,14 24,42 
12 309 Rebecka AnderssonOK Alehof8,25 8,23 8,24 8,25  9,04 8,24 25,12 
13 210 Edit MagnussonTingbergs AIS8,11   8,28 8,55 9,40 8,31 25,34 
14 465 Elly EinarssonKungälvs OK9,04 8,55 8,40 8,32 8,57 9,45 8,42 26,07 
15 130 Linnéa GrönroosOK Alehof9,14 8,34 9,08 9,30 9,20  8,58 26,56 
16 446 Elsa NymanBohus IF Friidrott9,03 9,22 9,37 Brutit   9,20 28,02 
17 563 Mila AbrahamssonKungälv10,15 9,00    9,53 9,42 29,08 
 54 Meya SöderlundTeam Söderlund 10,40       
 Sonja BertsOK Alehof9,16        
 61 Ela NielsenOK Alehof 9,24       
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
159 Maud De ConinckSävedalens AIK9,47 9,50 10,02 9,47   9,48 29,24 
145 Hanna AndreassonNödinge SK11,51 11,51 12,09   12,18 11,57 35,51 
133 Wilma ReinholdssonOK Alehof12,07 11,53 12,14 11,52  12,19 11,57 35,52 
560 Disa AbrahamssonYtterby IS11,55 11,54  12,08  12,57 11,59 35,57 
422 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott12,54 12,37 12,45 11,56 12,38 12,48 12,23 37,11 
908 Emma WendelBohus IF Friidrott12,42 12,52  13,15 14,19  12,56 38,49 
Olivia LökholmBohus IF Friidrott13,01 13,00 13,07    13,02 39,08 
146 Moa GrissleNödinge SK12,55 13,19 14,00 13,05  13,39 13,06 39,19 
838 Elin HanssonÄMK13,28 13,11 13,04  13,36 14,54 13,14 39,43 
10 710 Clara LövgärdOK Alehof 13,02 14,05 13,42  15,03 13,36 40,49 
11 148 Hanna SchälinKongahälla AIK15,06 14,55 14,06 14,11 14,28 14,58 14,15 42,45 
12 780 Sara BengtssonOK Alehof14,19 14,55  14,13 14,20 14,58 14,17 42,52 
13 144 Elin BjörnNödinge SK14,15 14,14 16,03   16,35 14,50 44,32 
14 163 Emma NorrmanBohus IF Friidrott15,13  15,05 Brutit  15,46 15,21 46,04 
15 53 Ella SöderlundTeam Söderlund 20,31 21,34 18,09   20,04 60,14 
16 375 Wanja GustavssonNödinge19,34 20,30 21,34    20,32 61,38 
17 139 Emma AnderssonNödinge SK21,59 21,08  20,20  22,49 21,09 63,27 
 811 Ida MattssonÄMK19,33        
 141 Ajna JakupovicNödinge SKEj start 21,10       
 137 Wilma JohanssonNödinge SK14,49 Brutit 16,27      
 142 Filippa DahlNödinge SKEj start 13,13 Ej start 13,48     
 67 Elin NilandNol 17,54  17,53     
 140 Stina GustavssonNödinge SK12,56 13,19 Ej start      
 138 Amani AyadNödinge SK21,58        
 143 Klara BjörkmanNödinge SK14,50 Brutit       
<< index
Flickor 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
118 Julia SvennbladAle FK14,45 14,44 14,35    14,41 44,04 
418 Malin PrytzAle FK15,06  15,14 14,57  15,24 15,05 45,17 
448 Louise LarssonKongahälla AIK15,28 15,27 15,26 15,03 15,34 16,31 15,18 45,56 
56 Elina ReinholdssonOK Alehof 15,37 15,30 15,22  17,39 15,29 46,29 
264 Hannas ForsbergNödinge16,57 17,44  17,13   17,18 51,54 
783 Ida BengtssonOK Alehof18,33   16,48 17,01  17,27 52,22 
94 Klara AnderssonTingbergs AIS 22,12 21,45 19,48 20,20  20,37 61,53 
205 Malin HanssonÄlvbygdens MK  21,35  21,00 22,06 21,33 64,41 
28 Wilma AnderssonTingbergs AIS24,11 23,47 24,28 23,27 24,35 25,32 23,48 71,25 
10 77 Emma MaiNödinge25,26 25,46  25,09   25,27 76,21 
 203 Julia WallbergOK Alehof  18,49      
 204 Anki ÅsénÄlvängens IK  19,32      
 437 Emelie Jungle GötestamNödinge Ej start       
 752 Alexandra PalmOK Alehof19,53        
 78 Marijam KhodadadiNödinge25,27 25,47       
 Mariam KhodadadiKlubblös        
 Emma MaiKlubblös        
<< index
Flickor 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
167 Wilma NielsenSävedalens AIK23,31 23,28  23,34 22,59 Ej start 23,19 69,58 
155 Julia LindbladSävedalens AIK 24,15 23,12 23,23 24,25  23,36 70,50 
169 Julia NielsenSävedalens AIK25,56 25,05  24,50 24,30 Ej start 24,48 74,25 
151 Johanna BerandKungälv27,51 28,28 27,57 27,57   27,55 83,45 
152 Stella HugossonKungälv28,23 27,55 28,15 27,39   27,56 83,49 
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
257 Jill HöstmanUllevi FK20,09 19,54 19,58 19,27 19,30 20,20 19,37 58,51 
121 Josefin NyqvistOK Alehof23,21 23,11 23,23   24,19 23,18 69,55 
708 Anna LövgärdOK Alehof25,38  24,42 26,37  25,24 25,14 75,44 
126 Sofia JohanssonOK Alehof24,29  24,39  28,17 27,45 25,37 76,53 
86 Marie BerandOK Alehof 28,32 26,35 26,15   27,07 81,22 
125 Tove JohanssonOK Alehof38,28  38,13 40,36 Brutit 35,58 37,33 112,39 
 436 Jennifer Jungle GötestamNödinge29,38 29,15       
 230 Anna WendelNödinge    29,16    
 84 Johanna LundmarkNödinge        
<< index
10.2km Kvinnor 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
99 Sarah EdsbergerKastala Road Runners  43,42 42,54 43,26 48,08 43,20 130,02 
32 Lina FjällingKungälv59,59 61,09  61,13   60,47 182,21 
74 Anki LarsenOK Alehof64,06 61,46  65,41   63,51 191,33 
 Mirella CarlssonKongahälla AIK  45,18      
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
103 Noel SjöströmOK Alehof7,46  8,01 7,38  8,59 7,48 23,25 
414 Alvin HogedalOK Alehof8,02 7,40 8,05 7,54  8,30 7,52 23,36 
219 Ludvig StensbyNödinge SK  7,59 7,54 8,09 8,26 8,00 24,02 
415 Harry JohanssonNödinge8,01 8,18 8,13   8,33 8,10 24,32 
65 Arvid LindqvistBorgens Sportklubb 8,14 8,24  8,51  8,29 25,29 
706 Alexander LindellOK Alehof8,56 8,43 9,05 8,50 8,45 8,50 8,46 26,18 
613 Elias SvalinOK Alehof8,57 8,44 9,48 8,54 8,50 9,59 8,49 26,28 
41 Nils SjöstrandNödinge9,12 8,58 8,50  8,48 9,39 8,52 26,36 
452 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,32 8,55 10,16 9,12   8,53 26,39 
10 367 Eric UnemanOK Alehof10,37 9,25 8,44 8,39 9,26  8,56 26,48 
11 455 Kevin VånerhagOK Alehof9,11 9,28 8,56 8,50 9,37 11,50 8,59 26,57 
12 411 Teo CharliemoBohus IF Friidrott9,06 9,13 9,28 8,54 9,34 10,50 9,04 27,13 
13 440 Viggo LevineNödinge9,37 9,06  9,43   9,28 28,26 
14 447 Arvid NymanAlebrottarna9,56 9,26 9,53 9,50 10,02  9,43 29,09 
15 403 Melvin StrömNödinge SK10,09 10,56 10,32 11,01 9,43 14,50 10,08 30,24 
16 55 Filip JohanssonNödinge 11,34 12,37 11,35   11,55 35,46 
 63 Gustav BerndtssonÄlvbygdens MK 10,40 Ej start      
 Ebbot EklundNödinge  11,01      
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
108 Melvin LarssonOK Alehof6,29 6,24 6,25 6,27 6,37 6,51 6,25 19,16 
150 Samuel WingårdÄlvbygdens MK6,27 6,26 6,29 6,30 6,40 6,54 6,27 19,22 
450 Isak DahlOK Alehof6,38 6,28 6,34 6,33  6,55 6,31 19,35 
475 Victor GrundströmKungälvs IK11,04 6,27 6,32 6,46  7,01 6,35 19,45 
464 Erik Andersen KildénNödinge SK6,35 6,49 6,43 6,43 7,00 7,01 6,40 20,01 
612 Olle BjernerYtterby IS7,12 7,15 6,51 7,01   7,01 21,04 
158 Leo SöderBohus IF Friidrott7,23  7,20  7,19  7,20 22,02 
374 Isedor GustavssonNödinge SK7,33 7,36 7,39 7,35   7,34 22,44 
478 Malte LjungkvistOK Alehof7,43 7,36 8,24 8,04   7,47 23,23 
10 135 Axel LökholmBohus IF Friidrott 7,33 9,16 8,15 7,41 8,24 7,49 23,29 
11 116 Axel SlättOK Alehof9,43 9,39 8,06 7,50  8,29 8,08 24,25 
12 26 Ville AnderssonYtterby IS8,09 8,42  8,37 8,42 9,52 8,29 25,28 
13 250 Anton MadjarevicOK Alehof8,24 8,36 8,44 8,45  10,51 8,34 25,44 
14 161 Simon BerntssonÄlvbygdens MK9,30 8,56 10,04 9,26   9,17 27,52 
 218 Joel PerssonOK Alehof   7,48 9,29    
 90 Gustav FjällingKungälv 9,04  9,00     
 29 Anton BjörkmanNödinge SK8,02  7,57      
 36 Caesar MilliNödinge SK7,23        
 Noel EmbretsénOK Alehof6,55  6,56      
 229 Isak BodénAlafors    7,32    
 62 Alfred BerndtssonÄlvbygdens MK 8,45 8,43      
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
154 Emil LindbladSävedalens AIK9,39 9,39 9,39  Brutit  9,39 28,57 
165 Adam SörqvistSävedalens AIK10,01 9,49 9,47 9,41   9,45 29,17 
123 Anton ZetterlundAhlafors IF10,07 10,09 10,17 9,57 10,09 11,11 10,04 30,13 
438 Filip JonssonBohus IF Friidrott10,19 10,03 10,02 10,09  10,38 10,04 30,14 
200 Isak LindqvistIFK Kungälv  11,44 11,47 11,55 12,09 11,48 35,26 
565 Björn EdinAlafors14,01 12,50 12,41 12,32 12,25 12,31 12,29 37,28 
117 Erik SlättOK Alehof12,38 12,26  12,36  12,47 12,33 37,40 
453 Felix JohanssonOK Alehof12,50 12,52 12,52 12,50  17,02 12,50 38,32 
131 Emil GrönroosOK Alehof14,02 12,58 13,01 14,20 13,59 14,17 13,19 39,58 
10 49 Lukas StahlKongahälla AIK 13,11 13,49   14,18 13,46 41,18 
11 160 Lucas JohanssonÄlvbygdens MK14,11  13,26 13,59  14,18 13,52 41,36 
 510 Wilmer RandbyKungälv IK15,00   14,23  Brutit   
 201 Alwin EinarssonKungälvs OK  14,06  14,59    
 228 Liam BodénAlafors    Brutit    
 69 Maximilian AlemyrNol18,18        
 129 Liam PetterssonAlafors14,10   14,27     
 225 Axel StentoftNödinge    11,55    
<< index
Pojkar 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
213 Julian ÖhlinSävedalens AIK  14,17 14,00  14,25 14,14 42,42 
120 Philip FrickAle FK14,35 14,21 14,35  14,20 15,25 14,25 43,16 
468 Melker CederfloKongahälla AIK14,47 15,11  14,52  15,26 14,56 44,50 
164 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott16,30 15,50 15,13 15,01  17,37 15,21 46,04 
149 Filip SchälinKongahälla AIK15,40 16,05 15,54 15,05 19,49 15,26 15,23 46,11 
920 Oliver WendelNödinge SK15,13 16,01  15,44 15,25 15,53 15,27 46,22 
50 Noah StahlKongahälla AIK 16,37 16,27 16,28 15,30 17,30 16,08 48,25 
467 David AdolfssonTingbergs AIS16,03   16,48 16,45  16,32 49,36 
128 Emil EmbretsénYtterby IS17,22 16,36 16,47 16,42   16,41 50,05 
10 454 Alfred JohanssonOK Alehof17,38 17,45 18,02 16,52  21,59 17,25 52,15 
11 43 William SjöstrandNödinge19,24 17,47 17,49  18,04 18,26 17,53 53,40 
12 477 Simon LjungkvistOK Alehof18,10 19,04 18,06 19,30   18,26 55,20 
 46 Sebastian AlemyrNol16,57        
 30 Elmer HallKungälvs IK15,37        
 954 Hugo AnderssonKungälvs IK14,38    15,25    
 Albert BjernerYtterby IS        
 112 Gustav BertsOK Alehof 15,42  15,42     
 100 Lucas BoströmOK Alehof19,09        
 Noel AbrahamssonIFK Kungälv        
<< index
Pojkar 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
147 Alexander WallbergOK Alehof 21,56 21,56 21,23   21,45 65,15 
102 Linus BoströmOK Alehof 22,00 22,30  22,51  22,27 67,21 
101 Erik JohanssonOK Alehof24,38 23,45 24,08 23,49 26,31 25,04 23,54 71,42 
479 Alfred IvarssonÄlvbygdens MK25,16 24,09 24,30 24,43   24,27 73,22 
 469 Daniel AdolfssonTingbergs AIS   Brutit 26,38    
<< index
5.0km Män 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
95 Martin AnkelOK Alehof  19,48 20,21 19,46 19,52 19,48 59,26 
413 Richard DahlOK Alehof21,36 21,43   22,41  22,00 66,00 
113 Johan BertsOK Alehof24,29 23,32  24,20   24,07 72,21 
170 Jimmy NielsenSävedalens AIK25,56 25,13   25,15 Ej start 25,28 76,24 
410 Fredrik GustavssonNödinge SK32,32 31,27 29,43 30,28   30,32 91,38 
 68 Christer NilandNol 26,49  26,26     
 216 Douglas LeeOK Alehof   20,43     
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
580 Erik KarlssonOK Alehof35,52 35,24 36,56    36,04 108,12 
70 Patrik BrantsKongahälla AIK38,20  38,44 38,27 37,48  38,11 114,35 
92 Albin ThunbergOK Alehof  39,36  38,36 40,43 39,38 118,55 
Martin HogedalOK Alehof41,23  42,38 40,30   41,30 124,31 
215 Peter PeterssonOK Alehof  42,03 40,54 43,26  42,07 126,23 
34 Anders GovikOK Alehof43,48 44,02 43,58 43,06   43,37 130,52 
134 Fredrik ReinholdssonOK Alehof46,38 46,03 46,15 46,15  49,49 46,11 138,33 
57 Johan SchäferUllevi FK 46,39  45,42 46,26  46,15 138,47 
75 Patrik LiljaAle 90 IK47,22  47,09 47,07   47,12 141,38 
10 82 Christopher WallÄlvängen 48,23 47,33  47,22  47,46 143,18 
11 31 Keith SchäferLerum48,09   47,48 48,07  48,01 144,04 
12 96 Tobias GustafssonIK Zorro  48,33 Brutit 50,12 49,10 49,18 147,55 
13 38 Mattias JönssonKlubblös53,16  52,25 52,00 53,10 53,13 52,31 157,35 
14 420 Glen PrytzOK Alehof53,03 53,08  Brutit 54,11  53,27 160,22 
15 48 Martin ThunbergOK Alehof55,17 54,32 55,02  54,03  54,32 163,37 
16 73 Klas KarlssonOK Alehof57,25 58,07  59,35 60,14 59,21 58,17 174,53 
 110 Jonas ThunbergOK Alehof52,00        
 42 Robert DrottzSolvikingarna41,26        
 109 Hugo ThunbergOK Alehof45,15   44,45  Brutit   
 44 Göran NylénMagra IS43,17        
 214 Johannes ÖhlinSolvikingarna  41,05      
 Kent KjelltoftOK Alehof        
 76 Erik HammerkastTeam Lightspeed Champion46,42  Brutit      
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof25,58 26,59  26,30 26,20  26,16 78,48 
71 Martin HogedalOK Alehof 26,58   27,39 27,46 27,27 82,23 
417 Mathias TillyRivermeadow Athletics28,04  27,40 27,44   27,49 83,28 
950 Patrik GentoftRivermeadow Athletics29,06 29,26 29,02 28,42   28,56 86,50 
372 Harri MourujärviKongahälla AIK28,56  29,30 29,06 29,21 30,55 29,07 87,23 
72 Rickard AllvinKungälv29,23  29,27 28,48   29,12 87,38 
451 Stefan DahlOK Alehof29,01 29,20  29,25   29,15 87,46 
425 Jens LarssonOK Alehof29,37 29,12  29,27 29,32  29,23 88,11 
350 Christian BoëthiusKongahälla AIK30,27 29,24 29,34 29,37 29,29 30,51 29,29 88,27 
10 564 Rikard AmbringKongahälla AIK29,53 29,31   31,18  30,14 90,42 
11 951 Andreas AnderssonKongahälla AIK31,29 31,22 32,23 31,22 30,51 30,50 31,01 93,03 
12 466 Martin CederfloKungälv30,57 32,01  30,22  32,41 31,06 93,20 
13 89 Kent StahlKongahälla AIK 33,09 33,07 31,52 32,02 34,03 32,20 97,01 
14 709 Anders LövgärdOK Alehof32,48 32,51 32,31 32,25  35,08 32,34 97,44 
15 370 Jan LarssonKUL34,51 33,09 33,47 33,01 34,11 34,50 33,19 99,57 
16 818 Nicklas RidderskärNödinge33,49 34,25 34,05 33,42 33,52  33,47 101,23 
17 79 Jesper Ahlman WolfgangStannum 34,30 33,32 33,28   33,50 101,30 
18 953 Torbjörn JohanssonKlubblös34,50 35,10 34,08 33,06   34,01 102,04 
19 480 Marita RandbyKUL33,44 34,21 35,22 34,07 34,21 34,57 34,04 102,12 
20 80 Elin BlickOK Alehof 34,33 34,24 34,23 34,23 34,29 34,23 103,10 
21 39 Johan LindhKongahälla AIK35,05 34,28 34,19 Brutit   34,37 103,52 
22 124 Veronika ÖstedtKongahälla AIK36,57 36,31 36,25 36,31 36,52 38,59 36,29 109,27 
23 785 Therése SköldénKUL37,01 36,16  37,47 36,59  36,45 110,16 
24 37 Dag LindqvistBorgens Sportklubb37,19 37,58 37,13 38,10   37,30 112,30 
25 211 Stefan KarlssonRapenskårs  39,01 38,55 38,57  38,57 116,53 
26 206 Börje KarlssonOK Alehof  41,21  41,22 41,51 41,31 124,34 
27 93 Hans-Olof PerssonOK Alehof  42,36 42,14  42,49 42,33 127,39 
28 85 Marie Alenvik-DahlOK Alehof 42,43  42,23  51,43 45,36 136,49 
29 35 Rune EkströmOK Alehof48,19 46,45   46,42  47,15 141,46 
 207 Göran TillyAle 90 IK  39,48      
 369 Håkan KarlssonKongahälla AIKEj start  Brutit      
 212 Mirella CarlssonKongahälla AIK   29,48     
 Katarina WallbergOK Alehof        
 217 Annica SvenssonAlafors    43,25    
 58 Linda AnderssonKongahälla AIK 31,52  31,45     
 421 Pethra PrytzOK Alehof41,45        
 224 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb   40,33     
 83 Oscar SvalinOK Alehof 31,36       
 562 Annelie ToftKongahälla AIK33,05 33,46       
 227 Erik BoëthiusKongahälla AIK     26,39   
 606 Jonas NielsenOK Alehof36,07 35,46       
 40 Per LjungBockarna Bruse SK41,48        
 Anna LiljaTeam Kungälv        
 Malin BrännströmKungälv        
 132 Per GrönroosOK Alehof31,12 31,10       
 33 Anki LundbladKungälv44,36        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
81 Nicklas TollessonHälle IF 12,25 12,20  12,32  12,25 37,17 
153 Björn LindbladSävedalens AIK14,00 13,51  13,36  14,20 13,49 41,27 
156 Torbjörn FalkUtby Slitvargar14,12 14,11 13,59 14,03 14,00 14,23 14,00 42,02 
52 Anders WesterÄlvängen 16,16  16,22 15,54  16,10 48,32 
166 Lars NorrmanBohus IF Friidrott15,39 15,51    17,37 16,22 49,07 
952 Malin GentoftRivermeadow Athletics17,28 17,08  17,23 17,20  17,17 51,51 
27 Cecilia HeineTingbergs AIS17,43  18,06 17,37   17,48 53,26 
105 Jack GrönroosOK Alehof19,14 18,26 19,05 19,21 18,51 18,29 18,35 55,46 
929 Jonny KristianssonTingbergs AIS19,12 18,59  18,52   19,01 57,03 
10 162 Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,58 19,20 19,50 19,20   19,30 58,30 
11 208 Karl JohanssonTingbergs AIS18,53 19,42   20,05 20,32 19,33 58,40 
12 91 Mats NilssonNödinge 19,38  20,17 19,43  19,52 59,38 
13 581 Johan BlomqvistKlubblös20,16 19,51 20,04    20,03 60,11 
14 157 Kerstin LindbladSävedalens AIK20,47  21,28 20,06 20,12  20,21 61,05 
15 209 Klara MagnussonTingbergs AIS20,19    20,40 20,58 20,39 61,57 
16 98 Jens LökholmBohus IF Friidrott  21,03  20,25 21,17 20,55 62,45 
17 106 Bertil GustafssonTrinnebacken22,55 21,43 22,39 22,24 23,22 23,05 22,15 66,46 
18 104 Siv GustafssonTrinnebacken26,17 25,13 25,36 25,54 25,26 26,34 25,25 76,15 
 87 Jörgen KarlssonDormy 20,49       
 60 Jonas KarlssonKlubblös 19,41       
 221 Sarah LundgrenTrollhättan   20,54     
 222 Johan EmbretsénYtterby IS   17,35     
 88 Rikard KarlssonKlubblös 15,48       
 223 Carola SternerVargön   18,56     
 220 Hanna LagerkvistStarrkärr   17,19     
 136 Olivia LökholmBohus IF Friidrott    19,25    
 Susanne Karlssonica kvantum 19,42       
 470 Ove AdolfssonTingbergs AIS   19,52 19,07    
 47 Emil ThorsénNol16,56        
 119 Jan SvennbladÖlanda14,49  14,57      
 949 Julia KristianssonTingbergs AIS22,03   Brutit     
 Emil LindbladSävedalens AIK   13,39     
 45 Louise AlemyrNol19,05        
 769 Fredrik SturessonOK Alehof     12,37   
 127 Noel EmbretsénOK Alehof        
 226 Olivia UllmanOK Alehof     21,52   
 Anna BertsOK Alehof        
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 14 Maha AliICA Kvantum Ale TorgOK    OK    
 111 Sonja BertsOK Alehof   OK     
 13 Pernilla JakobssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK    
 12 Helena EkbergICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK    
 Carina PeterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK     
 15 Ronny MagnussonKlubblösOK OK OK      
 114 Anna BertsOK Alehof OK  OK     
 16 Solveig MagnussonKlubblösOK OK OK      
 11 Linda AnderssonKlubblösOK  OK OK OK OK   
 59 Susanne Karlssonica kvantum     OK   
 17 Mathilda JonssonKungälv  OK  OK OK   
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 1033 Leo NordströmNödingeOK OK  OK OK OK   
 1039 Saga Asplund TillyRivermeadow AthleticsOK        
 1075 Lea JohanssonNödingeOK OK OK  OK OK   
 1030 Tilda LundströmKlubblös OK OK  OK    
 1029 Evelina SvalinOK Alehof OK OK  OK    
 1028 Maja GentoftRivermeadow Athletics OK OK OK     
 1041 Vincent SchülerBohus IF FriidrottOK  OK  OK    
 1040 Nils Asplund TillyRivermeadow AthleticsOK        
 1079 Lova HogedalOK AlehofOK OK OK OK     
 1115 Teodor SkånbergBohus IF FriidrottOK OK OK  OK    
 1042 Levin BäckKlubblösOK  OK  OK OK   
 1078 Nathalie LundellKlubblösOK  OK  OK OK   
 1076 Emilia LundellKlubblösOK  OK  OK OK   
 1077 Thilda ÄdelKlubblösOK  OK      
 1027 Maxx werderAlafors OK OK  OK    
 1026 Amilia WerderAlafors OK       
 1003 Lucia MilliNödinge OK OK      
 1010 Loui EklundNödinge   OK OK    
 1011 Sofie LindénKlubblös        
 1012 Sigrid EinarssonNödinge   OK OK    
 1013 Frank HammarbäckAlebrottarna    OK    
 1014 Ingrid LehmannStarrkärr   OK     
 1008 Lois EdsbergerKastala Road Runners  OK OK OK OK   
 1007 Tyra NymanKlubblös  OK      
 1006 William AnderssonKlubblös  OK      
 1002 Maja SöderströmÄlvängen OK OK OK OK OK   
 1001 Wilma SöderströmÄlvängen OK OK OK OK OK   
 1004 Julia AnderssonKlubblös  OK OK OK    
 1009 Ebbot EklundNödinge    OK    
 1005 Vera StensbyKlubblös  OK OK OK OK   
 1043 Liam BäckKlubblösOK  OK  OK OK   
 1035 Filip XKungälvOK        
 1038 Charlie VånerhagBohus IF Friidrott OK OK OK OK OK   
 1094 Matilda MadjarevicOK AlehofOK OK OK   OK   
 1081 Emil Alenvik-DahlOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 1037 Leia LindenauKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 1091 Elly MagnussonTingbergs AISOK    OK OK   
 1117 Hannes SvennbladÖlandaOK OK OK   OK   
 1114 Ebba SöderKlubblös        
 1113 Valde SöderBohus IF FriidrottOK  OK      
 1034 Mira NordströmNödingeOK OK OK  OK OK   
 1036 Ludvig LindenauOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 1083 Viktor ZachrissonOK AlehofOK OK OK  OK    
 1089 Lukas KindbladNSK NödingeOK  OK      
 1090 Theo MöllerNSK NödingeOK        
 1080 Teo Rolf CharliemoBohus IF FriidrottOK OK    OK   
 1119 Leo BertsOK AlehofOK OK       
 1031 Anton LindellOK Alehof OK  OK OK OK   
 1087 Gabriel AnderssonKlubblös OK OK   OK   
 1086 Arvid HolmströmKlubblösOK  OK  OK    
 1093 Ville PeterssonNödingeOK  OK   OK   
 1120 Hugo SjöströmKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 1095 Julia PollnowNödingeOK OK       
 1088 Jakob AnderssonKlubblösOK OK OK OK  OK   
 1084 Tilda UnemanOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 1085 Elsie HolmströmKlubblösOK  OK OK OK    
 1118 Gabriel SlättOK AlehofOK  OK OK  OK   
 1032 Cecilia BachOK Alehof OK OK OK     
 1082 Wilma StrömNödinge SKOK OK OK  OK OK   
 1092 Viktor PeterssonNödingeOK  OK   OK   
 1116 Tilda EmbretsénYtterby ISOK        
 1015 Philip LehmannStarrkärr        
<< index
Tillbaka