Tid: måndag 6 jul 08:20

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilmer DahlmanNol6,30 6,34 19,42 
Alvin HogedalOK Alehof6,30 6,30 19,32 
Ludvig SvenssonOK Alehof6,49 6,37 19,52 
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,53 6,30 19,30 
Ville FahlbergNol6,54 6,45 20,17 
Alexander LindellOK Alehof6,56 6,49 20,29 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,20 7,20 22,01 
Harry JohanssonNödinge7,27 7,09 21,29 
Arvid NymanAlebrottarna7,36 7,37 22,51 
10 Melvin StrömBohus IF Friidrott7,42 7,16 21,48 
11 Kevin VånerhagNödinge8,03 7,55 23,46 
12 Eric UnemanOK Alehof8,09 7,52 23,38 
13 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott8,14 7,45 23,16 
14 Elias SvalinOK Alehof8,25 8,01 24,05 
15 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,33 8,20 25,01 
16 Leo BertsOK Alehof8,39 8,45 26,16 
17 Wille KusmarkNol8,58 8,53 26,40 
18 Elmar HessfeltKlubblös9,59 9,19 27,57 
19 Filip OlssonAlebrottarna11,31 15,26 46,18 
20 Ludvig LindenauOK Alehof12,01 8,20 25,01 
 Sixten FallbringSävedalen   
 Simon FahlÄlvängen 8,02 24,08 
 Teodor SkånbergBohus IF Friidrott 7,14 21,44 
 Liam Bäck 1Nygård 9,20 28,00 

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alvin HogedalOK Alehof6,30 6,30 19,32 
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,32 6,30 19,30 
Ludvig SvenssonOK Alehof6,37 6,37 19,52 
Ville FahlbergNol6,47 6,45 20,17 
Alexander LindellOK Alehof6,48 6,49 20,29 
Wilmer DahlmanNol6,55 6,34 19,42 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,10 7,14 21,44 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,29 7,20 22,01 
Melvin StrömBohus IF Friidrott7,34 7,16 21,48 
10 Harry JohanssonNödinge7,36 7,09 21,29 
11 Eric UnemanOK Alehof7,41 7,52 23,38 
12 Kevin VånerhagNödinge7,45 7,55 23,46 
13 Arvid NymanAlebrottarna7,50 7,37 22,51 
14 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,53 7,45 23,16 
15 Elias SvalinOK Alehof8,11 8,01 24,05 
16 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,24 8,20 25,01 
17 Leo BertsOK Alehof8,52 8,45 26,16 
18 Simon FahlÄlvängen8,55 8,02 24,08 
19 Ludvig LindenauOK Alehof10,11 8,20 25,01 
20 Elmar HessfeltKlubblös11,40 9,19 27,57 
21 Filip OlssonAlebrottarna25,19 15,26 46,18 
 Wille KusmarkNol 8,53 26,40 
 Sixten FallbringSävedalen   
 Liam Bäck 1Nygård 9,20 28,00 

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alvin HogedalOK Alehof6,32 6,30 19,32 
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,35 6,30 19,30 
Ville FahlbergNol6,44 6,45 20,17 
Ludvig SvenssonOK Alehof6,44 6,37 19,52 
Alexander LindellOK Alehof6,45 6,49 20,29 
Wilmer DahlmanNol6,52 6,34 19,42 
Harry JohanssonNödinge7,10 7,09 21,29 
Melvin StrömBohus IF Friidrott7,14 7,16 21,48 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,21 7,20 22,01 
10 Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,31 7,14 21,44 
11 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,34 7,45 23,16 
12 Arvid NymanAlebrottarna7,40 7,37 22,51 
13 Eric UnemanOK Alehof7,48 7,52 23,38 
14 Kevin VånerhagNödinge8,15 7,55 23,46 
15 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,17 8,20 25,01 
16 Simon FahlÄlvängen8,48 8,02 24,08 
16 Ludvig LindenauOK Alehof8,48 8,20 25,01 
18 Wille KusmarkNol9,01 8,53 26,40 
19 Filip OlssonAlebrottarna9,28 15,26 46,18 
20 Elmar HessfeltKlubblös9,32 9,19 27,57 
 Sixten FallbringSävedalen   
 Leo BertsOK Alehof 8,45 26,16 
 Elias SvalinOK Alehof 8,01 24,05 
 Liam Bäck 1Nygård 9,20 28,00 

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,35 6,30 19,30 
Alvin HogedalOK Alehof6,37 6,30 19,32 
Ludvig SvenssonOK Alehof6,40 6,37 19,52 
Wilmer DahlmanNol6,42 6,34 19,42 
Ville FahlbergNol6,55 6,45 20,17 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,09 7,14 21,44 
Harry JohanssonNödinge7,13 7,09 21,29 
Alexander LindellOK Alehof7,13 6,49 20,29 
Melvin StrömBohus IF Friidrott7,20 7,16 21,48 
10 Gabriel AnderssonOK Alehof7,28 7,20 22,01 
11 Arvid NymanAlebrottarna7,45 7,37 22,51 
12 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,49 7,45 23,16 
13 Sixten FallbringSävedalen8,00   
13 Kevin VånerhagNödinge8,00 7,55 23,46 
15 Simon FahlÄlvängen8,18 8,02 24,08 
16 Elias SvalinOK Alehof8,21 8,01 24,05 
17 Eric UnemanOK Alehof8,40 7,52 23,38 
18 Wille KusmarkNol8,41 8,53 26,40 
18 Liam Bäck 1Nygård8,41 9,20 28,00 
20 Leo BertsOK Alehof8,45 8,45 26,16 
21 Elmar HessfeltKlubblös8,50 9,19 27,57 
22 Ludvig LindenauOK Alehof9,27 8,20 25,01 
23 Hjalmar JohanssonOK Alehof9,29 8,20 25,01 
 Filip OlssonAlebrottarna 15,26 46,18 

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,32 6,30 19,30 
Wilmer DahlmanNol6,38 6,34 19,42 
Ville FahlbergNol6,52 6,45 20,17 
Alexander LindellOK Alehof7,04 6,49 20,29 
Harry JohanssonNödinge7,06 7,09 21,29 
Arvid NymanAlebrottarna7,38 7,37 22,51 
Elias SvalinOK Alehof7,58 8,01 24,05 
Simon FahlÄlvängen8,10 8,02 24,08 
Ludvig LindenauOK Alehof8,13 8,20 25,01 
10 Melvin StrömBohus IF Friidrott8,16 7,16 21,48 
11 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,20 8,20 25,01 
12 Elmar HessfeltKlubblös9,35 9,19 27,57 
12 Wille KusmarkNol9,35 8,53 26,40 
14 Liam Bäck 1Nygård10,08 9,20 28,00 
 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott 7,45 23,16 
 Kevin VånerhagNödinge 7,55 23,46 
 Eric UnemanOK Alehof 7,52 23,38 
 Teodor SkånbergBohus IF Friidrott 7,14 21,44 
 Ludvig SvenssonOK Alehof 6,37 19,52 
 Filip OlssonAlebrottarna 15,26 46,18 
 Alvin HogedalOK Alehof 6,30 19,32 
 Leo BertsOK Alehof 8,45 26,16 
 Sixten FallbringSävedalen   
 Gabriel AnderssonOK Alehof 7,20 22,01 

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,26 6,30 19,30 
Wilmer DahlmanNol6,34 6,34 19,42 
Ludvig SvenssonOK Alehof6,35 6,37 19,52 
Ville FahlbergNol6,46 6,45 20,17 
Alexander LindellOK Alehof6,57 6,49 20,29 
Melvin StrömBohus IF Friidrott7,14 7,16 21,48 
Harry JohanssonNödinge7,14 7,09 21,29 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,20 7,20 22,01 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,25 7,14 21,44 
10 Arvid NymanAlebrottarna7,37 7,37 22,51 
11 Simon FahlÄlvängen7,40 8,02 24,08 
12 Elias SvalinOK Alehof7,56 8,01 24,05 
13 Ludvig LindenauOK Alehof8,00 8,20 25,01 
14 Kevin VånerhagNödinge8,01 7,55 23,46 
15 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott8,11 7,45 23,16 
16 Eric UnemanOK Alehof8,36 7,52 23,38 
16 Hjalmar JohanssonOK Alehof8,36 8,20 25,01 
18 Liam Bäck 1Nygård9,11 9,20 28,00 
19 Elmar HessfeltKlubblös9,43 9,19 27,57 
19 Wille KusmarkNol9,43 8,53 26,40 
 Filip OlssonAlebrottarna 15,26 46,18 
 Alvin HogedalOK Alehof 6,30 19,32 
 Leo BertsOK Alehof 8,45 26,16 
 Sixten FallbringSävedalen   

Tillbaka