Tid: fredag 21 feb 00:48

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Pojkar 14-15 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Philip FrickKongahälla AIK20,10 20,15 60,45 
Gustav BertsOK Alehof21,52 22,12 66,37 
Lucas BoströmOK Alehof22,55 22,05 66,16 
Alfred JohanssonOK Alehof25,27 24,40 74,02 
Adrian BergqvistOK Alehof25,49   
Simon LjungkvistOK Alehof26,21 26,19 78,59 
 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott   
 Filip JonssonBohus IF Friidrott 19,07 57,21 
 David AdolfssonTingbergs AIS 20,58 62,54 
 Daniel LinbergKongahälla AIK 21,53 65,40 

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip JonssonBohus IF Friidrott19,07 19,07 57,21 
Philip FrickKongahälla AIK20,15 20,15 60,45 
David AdolfssonTingbergs AIS21,41 20,58 62,54 
Daniel LinbergKongahälla AIK21,45 21,53 65,40 
Lucas BoströmOK Alehof22,36 22,05 66,16 
Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott25,32   
Alfred JohanssonOK Alehof25,33 24,40 74,02 
Simon LjungkvistOK Alehof26,01 26,19 78,59 
 Gustav BertsOK Alehof 22,12 66,37 
 Adrian BergqvistOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip JonssonBohus IF Friidrott19,06 19,07 57,21 
Philip FrickKongahälla AIK20,39 20,15 60,45 
David AdolfssonTingbergs AIS20,53 20,58 62,54 
Daniel LinbergKongahälla AIK22,02 21,53 65,40 
Alfred JohanssonOK Alehof23,44 24,40 74,02 
 Lucas BoströmOK Alehof 22,05 66,16 
 Gustav BertsOK Alehof 22,12 66,37 
 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott   
 Simon LjungkvistOK Alehof 26,19 78,59 
 Adrian BergqvistOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip JonssonBohus IF Friidrott19,08 19,07 57,21 
David AdolfssonTingbergs AIS21,45 20,58 62,54 
Lucas BoströmOK Alehof21,48 22,05 66,16 
Gustav BertsOK Alehof21,57 22,12 66,37 
 Alfred JohanssonOK AlehofBrutit 24,40 74,02 
 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott   
 Philip FrickKongahälla AIK 20,15 60,45 
 Simon LjungkvistOK Alehof 26,19 78,59 
 Adrian BergqvistOK Alehof   
 Daniel LinbergKongahälla AIK 21,53 65,40 

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel LinbergKongahälla AIK22,06 21,53 65,40 
Lucas BoströmOK Alehof23,06 22,05 66,16 
Filip JonssonBohus IF Friidrott27,56 19,07 57,21 
 Gustav BertsOK Alehof 22,12 66,37 
 Alfred JohanssonOK Alehof 24,40 74,02 
 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott   
 Philip FrickKongahälla AIK 20,15 60,45 
 Simon LjungkvistOK Alehof 26,19 78,59 
 Adrian BergqvistOK Alehof   
 David AdolfssonTingbergs AIS 20,58 62,54 

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip JonssonBohus IF Friidrott19,13 19,07 57,21 
Philip FrickKongahälla AIK20,20 20,15 60,45 
David AdolfssonTingbergs AIS20,20 20,58 62,54 
Lucas BoströmOK Alehof21,52 22,05 66,16 
Daniel LinbergKongahälla AIK21,53 21,53 65,40 
Gustav BertsOK Alehof22,48 22,12 66,37 
Alfred JohanssonOK Alehof24,51 24,40 74,02 
Simon LjungkvistOK Alehof26,37 26,19 78,59 
 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott   
 Adrian BergqvistOK Alehof   

Tillbaka