Tid: måndag 30 mar 18:04

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BoëthiusKongahälla AIK26,49 27,04 81,12 
Martin HogedalOK Alehof27,50 27,00 81,02 
Azim AlizadeKongahälla AIK27,55 27,42 83,07 
Johan BertsOK Alehof31,26 31,28 94,25 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb31,33 30,41 92,04 
Christian BoëthiusKongahälla AIK31,38 32,04 96,13 
Christopher WallÄlvängen31,54   
Jonas NielsenNödinge33,11 32,35 97,45 
Anders LövgärdOK Alehof33,30 33,26 100,18 
10 Nicklas RidderskärNödinge34,18 34,22 103,06 
11 Jan LarssonKungälv34,23 33,21 100,03 
12 Roland FranssonTryggve36,34   
13 Veronika ÖstedtKongahälla AIK36,50 36,03 108,10 
14 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb38,25 38,48 116,25 
15 Börje KarlssonOK Alehof46,01   
16 Christer FlinkVolvo Trucks GTO47,14 44,06 132,20 
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Josefin NyqvistOK Alehof 34,20 103,01 
 Harri MourujärviKongahälla AIK 29,44 89,14 
 Kristina HögbergOK Alehof   
 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,56 92,49 
 Per GrönroosOK Alehof 32,15 96,46 
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb 39,29 118,28 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BoëthiusKongahälla AIK27,06 27,04 81,12 
Martin HogedalOK Alehof27,12 27,00 81,02 
Azim AlizadeKongahälla AIK28,08 27,42 83,07 
Andreas AnderssonKongahälla AIK31,11 30,56 92,49 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb31,35 30,41 92,04 
Johan BertsOK Alehof31,44 31,28 94,25 
Jonas NielsenNödinge33,35 32,35 97,45 
Jan LarssonKungälv33,38 33,21 100,03 
Anders LövgärdOK Alehof33,46 33,26 100,18 
10 Josefin NyqvistOK Alehof34,22 34,20 103,01 
11 Nicklas RidderskärNödinge34,25 34,22 103,06 
12 Veronika ÖstedtKongahälla AIK36,02 36,03 108,10 
13 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb39,39 38,48 116,25 
14 Christer FlinkVolvo Trucks GTO40,28 44,06 132,20 
 Kristina HögbergOK AlehofBrutit   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve   
 Christian BoëthiusKongahälla AIK 32,04 96,13 
 Börje KarlssonOK Alehof   
 Christopher WallÄlvängen   
 Harri MourujärviKongahälla AIK 29,44 89,14 
 Per GrönroosOK Alehof 32,15 96,46 
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb 39,29 118,28 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof26,53 27,00 81,02 
Azim AlizadeKongahälla AIK27,57 27,42 83,07 
Per GrönroosOK Alehof32,26 32,15 96,46 
Jonas NielsenNödinge33,10 32,35 97,45 
Jan LarssonKungälv33,22 33,21 100,03 
Nicklas RidderskärNödinge34,23 34,22 103,06 
Veronika ÖstedtKongahälla AIK35,45 36,03 108,10 
Dag LindqvistBorgens Sportklubb39,50 39,29 118,28 
 Josefin NyqvistOK AlehofBrutit 34,20 103,01 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,56 92,49 
 Kristina HögbergOK Alehof   
 Christopher WallÄlvängen   
 Börje KarlssonOK Alehof   
 Anders LövgärdOK Alehof 33,26 100,18 
 Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve   
 Erik BoëthiusKongahälla AIK 27,04 81,12 
 Christian BoëthiusKongahälla AIK 32,04 96,13 
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 30,41 92,04 
 Johan BertsOK Alehof 31,28 94,25 
 Harri MourujärviKongahälla AIK 29,44 89,14 
 Christer FlinkVolvo Trucks GTO 44,06 132,20 
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 38,48 116,25 

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof26,57 27,00 81,02 
Azim AlizadeKongahälla AIK27,50 27,42 83,07 
Harri MourujärviKongahälla AIK29,59 29,44 89,14 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb30,27 30,41 92,04 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,52 30,56 92,49 
Johan BertsOK Alehof32,06 31,28 94,25 
Torbjörn PerssonOK Alehof32,25   
Per GrönroosOK Alehof32,27 32,15 96,46 
Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL32,29   
10 Jonas NielsenNödinge32,45 32,35 97,45 
11 Anders LövgärdOK Alehof33,02 33,26 100,18 
12 Patrik FallbringWästbygg IF33,57   
13 Nicklas RidderskärNödinge34,27 34,22 103,06 
14 Veronika ÖstedtKongahälla AIK36,23 36,03 108,10 
15 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb38,50 38,48 116,25 
16 Dag LindqvistBorgens Sportklubb39,00 39,29 118,28 
17 Christer FlinkVolvo Trucks GTO44,38 44,06 132,20 
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve   
 Jan LarssonKungälv 33,21 100,03 
 Börje KarlssonOK Alehof   
 Christopher WallÄlvängen   
 Kristina HögbergOK Alehof   
 Josefin NyqvistOK Alehof 34,20 103,01 
 Erik BoëthiusKongahälla AIK 27,04 81,12 
 Christian BoëthiusKongahälla AIK 32,04 96,13 

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Azim AlizadeKongahälla AIK28,09 27,42 83,07 
Harri MourujärviKongahälla AIK29,50 29,44 89,14 
Christian BoëthiusKongahälla AIK31,32 32,04 96,13 
Josefin NyqvistOK Alehof33,53 34,20 103,01 
Jan LarssonKungälv34,05 33,21 100,03 
Veronika ÖstedtKongahälla AIK36,59 36,03 108,10 
Dag LindqvistBorgens Sportklubb39,38 39,29 118,28 
Anders LövgärdOK Alehof42,45 33,26 100,18 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Per GrönroosOK Alehof 32,15 96,46 
 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,56 92,49 
 Kristina HögbergOK Alehof   
 Christopher WallÄlvängen   
 Börje KarlssonOK Alehof   
 Martin HogedalOK Alehof 27,00 81,02 
 Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL   
 Christer FlinkVolvo Trucks GTO 44,06 132,20 
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve   
 Erik BoëthiusKongahälla AIK 27,04 81,12 
 Jonas NielsenNödinge 32,35 97,45 
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 30,41 92,04 
 Johan BertsOK Alehof 31,28 94,25 
 Nicklas RidderskärNödinge 34,22 103,06 
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 38,48 116,25 

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BoëthiusKongahälla AIK27,17 27,04 81,12 
Azim AlizadeKongahälla AIK27,22 27,42 83,07 
Harri MourujärviKongahälla AIK29,25 29,44 89,14 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb30,04 30,41 92,04 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,46 30,56 92,49 
Johan BertsOK Alehof31,15 31,28 94,25 
Jonas NielsenNödinge31,50 32,35 97,45 
Per GrönroosOK Alehof31,53 32,15 96,46 
Christian BoëthiusKongahälla AIK33,03 32,04 96,13 
Jan LarssonKungälv33,03 33,21 100,03 
11 Josefin NyqvistOK Alehof34,46 34,20 103,01 
12 Anders LövgärdOK Alehof35,01 33,26 100,18 
13 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb39,10 38,48 116,25 
14 Dag LindqvistBorgens Sportklubb40,18 39,29 118,28 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Kristina HögbergOK Alehof   
 Christopher WallÄlvängen   
 Mikael HemlingbergKungälvslöparna KUL   
 Martin HogedalOK Alehof 27,00 81,02 
 Nicklas RidderskärNödinge 34,22 103,06 
 Christer FlinkVolvo Trucks GTO 44,06 132,20 
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve   
 Börje KarlssonOK Alehof   
 Veronika ÖstedtKongahälla AIK 36,03 108,10 

Tillbaka