Tid: torsdag 20 feb 23:59

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF13,06 13,23 40,09 
Julia SvennbladBohus IF Friidrott16,06   
Jan SvennbladÖlanda16,07 16,11 48,35 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,37 17,12 51,36 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,25 18,16 54,49 
Jack GrönroosOK Alehof18,35 18,07 54,21 
Klara MagnussonTingbergs AIS19,30 19,31 58,34 
Louise AlemyrKlubblös21,16 20,56 62,49 
Anna KnutssonKungälv21,20 30,34 91,43 
10 Emma ElofssonKungälv21,27 20,53 62,41 
11 Robert JohanssonKungälv21,30 19,35 58,47 
12 Malin ZachrissonNödinge21,32 21,26 64,18 
13 Stig ElofssonNol23,08 22,02 66,07 
14 Idah HessfeltKlubblös23,32 22,19 66,58 
15 Bertil GustavssonTrinnebacken24,52 22,17 66,51 
16 Siv GustavssonTrinnebacken26,20 24,34 73,43 
17 Ville NilssonNödinge26,44 29,34 88,43 
18 Ulf NilssonNödinge26,50 20,26 61,19 
19 Anna LiljaTeam Kungälv34,46 32,49 98,29 
19 Ann BerglundTeam Kungälv34,46   
 Maria IvarssonAlafors   
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Sven BogeOK Alehof   
 Sofia FranssonTryggve   
 Jan ZachrissonAlafors 22,19 66,58 
 Christian magnussonSurte   
 Magnus SvenssonKlubblös   
 Jennie OhlsonKongahälla AIK 17,33 52,39 
 Marit CarlssonTingbergs AIS 30,24 91,13 
 Malin ErikssonGirlpower 20,49 62,29 
 Rickard SilverhagenGirlpower 19,42 59,06 
 Klara AnderssonTingbergs AIS   
 Sandra AnderssonTingbergs AIS   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF12,47 13,23 40,09 
Christian magnussonSurte16,29   
Torgny KarlssonSolvikingarna17,10 17,12 51,36 
Jennie OhlsonKongahälla AIK17,45 17,33 52,39 
Jack GrönroosOK Alehof18,16 18,07 54,21 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,21 18,16 54,49 
Louise AlemyrKlubblös18,43 20,56 62,49 
Klara AnderssonTingbergs AIS20,13   
Rickard SilverhagenGirlpower20,43 19,42 59,06 
10 Emma ElofssonKungälv21,07 20,53 62,41 
11 Malin ErikssonGirlpower21,17 20,49 62,29 
12 Stig ElofssonNol21,28 22,02 66,07 
13 Malin ZachrissonNödinge21,38 21,26 64,18 
14 Idah HessfeltKlubblös22,30 22,19 66,58 
15 Ulf NilssonNödinge22,52 20,26 61,19 
16 Jan ZachrissonAlafors23,08 22,19 66,58 
17 Bertil GustavssonTrinnebacken24,49 22,17 66,51 
18 Siv GustavssonTrinnebacken25,23 24,34 73,43 
19 Marit CarlssonTingbergs AIS32,01 30,24 91,13 
 Ville NilssonNödingeBrutit 29,34 88,43 
 Sandra AnderssonTingbergs AIS   
 Magnus SvenssonKlubblös   
 Robert JohanssonKungälv 19,35 58,47 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 19,31 58,34 
 Sven BogeOK Alehof   
 Ann BerglundTeam Kungälv   
 Sofia FranssonTryggve   
 Jan SvennbladÖlanda 16,11 48,35 
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Anna LiljaTeam Kungälv 32,49 98,29 
 Maria IvarssonAlafors   
 Anna KnutssonKungälv 30,34 91,43 

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jan SvennbladÖlanda16,01 16,11 48,35 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,19 17,12 51,36 
Jennie OhlsonKongahälla AIK17,22 17,33 52,39 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,11 18,16 54,49 
Rickard SilverhagenGirlpower18,40 19,42 59,06 
Jack GrönroosOK Alehof18,55 18,07 54,21 
Robert JohanssonKungälv19,42 19,35 58,47 
Klara MagnussonTingbergs AIS19,59 19,31 58,34 
Emma ElofssonKungälv20,28 20,53 62,41 
10 Ulf NilssonNödinge20,45 20,26 61,19 
11 Stig ElofssonNol21,31 22,02 66,07 
12 Malin ErikssonGirlpower21,33 20,49 62,29 
13 Malin ZachrissonNödinge21,55 21,26 64,18 
13 Jan ZachrissonAlafors21,55 22,19 66,58 
15 Idah HessfeltKlubblös22,12 22,19 66,58 
16 Bertil GustavssonTrinnebacken23,23 22,17 66,51 
17 Louise AlemyrKlubblös23,56 20,56 62,49 
18 Siv GustavssonTrinnebacken25,45 24,34 73,43 
19 Marit CarlssonTingbergs AIS30,36 30,24 91,13 
20 Ville NilssonNödinge32,02 29,34 88,43 
21 Anna KnutssonKungälv35,07 30,34 91,43 
21 Ann BerglundTeam Kungälv35,07   
22 Anna LiljaTeam Kungälv35,07 32,49 98,29 
 Nicklas TollessonHälle IF 13,23 40,09 
 Maria IvarssonAlafors   
 Sven BogeOK Alehof   
 Sofia FranssonTryggve   
 Magnus SvenssonKlubblös   
 Christian magnussonSurte   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Klara AnderssonTingbergs AIS   
 Sandra AnderssonTingbergs AIS   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF14,16 13,23 40,09 
Jan SvennbladÖlanda16,27 16,11 48,35 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,07 17,12 51,36 
Jennie OhlsonKongahälla AIK17,38 17,33 52,39 
Magnus SvenssonKlubblös18,02   
Jack GrönroosOK Alehof18,13 18,07 54,21 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,19 18,16 54,49 
Klara MagnussonTingbergs AIS19,05 19,31 58,34 
Rickard SilverhagenGirlpower19,43 19,42 59,06 
10 Robert JohanssonKungälv19,56 19,35 58,47 
11 Ulf NilssonNödinge20,33 20,26 61,19 
12 Malin ErikssonGirlpower20,45 20,49 62,29 
13 Malin ZachrissonNödinge21,08 21,26 64,18 
14 Jan ZachrissonAlafors21,55 22,19 66,58 
15 Bertil GustavssonTrinnebacken22,15 22,17 66,51 
16 Idah HessfeltKlubblös22,16 22,19 66,58 
17 Louise AlemyrKlubblös22,58 20,56 62,49 
18 Siv GustavssonTrinnebacken24,58 24,34 73,43 
19 Ville NilssonNödinge32,00 29,34 88,43 
20 Anna KnutssonKungälv35,16 30,34 91,43 
20 Anna LiljaTeam Kungälv35,16 32,49 98,29 
 Emma ElofssonKungälvBrutit 20,53 62,41 
 Maria IvarssonAlafors   
 Sven BogeOK Alehof   
 Ann BerglundTeam Kungälv   
 Stig ElofssonNol 22,02 66,07 
 Sofia FranssonTryggve   
 Christian magnussonSurte   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Marit CarlssonTingbergs AIS 30,24 91,13 
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Klara AnderssonTingbergs AIS   
 Sandra AnderssonTingbergs AIS   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Christian magnussonSurte16,01   
Jennie OhlsonKongahälla AIK17,39 17,33 52,39 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,41 18,16 54,49 
Ulf NilssonNödinge20,49 20,26 61,19 
Klara AnderssonTingbergs AIS21,46   
Bertil GustavssonTrinnebacken22,43 22,17 66,51 
Louise AlemyrKlubblös23,52 20,56 62,49 
Siv GustavssonTrinnebacken24,31 24,34 73,43 
Anna LiljaTeam Kungälv28,36 32,49 98,29 
10 Marit CarlssonTingbergs AIS30,02 30,24 91,13 
11 Maria IvarssonAlafors38,13   
12 Sandra AnderssonTingbergs AIS38,17   
 Robert JohanssonKungälv 19,35 58,47 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,12 51,36 
 Magnus SvenssonKlubblös   
 Malin ErikssonGirlpower 20,49 62,29 
 Rickard SilverhagenGirlpower 19,42 59,06 
 Emma ElofssonKungälv 20,53 62,41 
 Stig ElofssonNol 22,02 66,07 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 19,31 58,34 
 Sven BogeOK Alehof   
 Ann BerglundTeam Kungälv   
 Sofia FranssonTryggve   
 Jan SvennbladÖlanda 16,11 48,35 
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Jack GrönroosOK Alehof 18,07 54,21 
 Jan ZachrissonAlafors 22,19 66,58 
 Idah HessfeltKlubblös 22,19 66,58 
 Malin ZachrissonNödinge 21,26 64,18 
 Ville NilssonNödinge 29,34 88,43 
 Nicklas TollessonHälle IF 13,23 40,09 
 Anna KnutssonKungälv 30,34 91,43 

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Sven BogeOK Alehof17,21   
Jack GrönroosOK Alehof17,52 18,07 54,21 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,19 18,16 54,49 
Robert JohanssonKungälv19,09 19,35 58,47 
Ulf NilssonNödinge20,01 20,26 61,19 
Malin ErikssonGirlpower20,27 20,49 62,29 
Emma ElofssonKungälv21,06 20,53 62,41 
Bertil GustavssonTrinnebacken21,53 22,17 66,51 
Louise AlemyrKlubblös22,50 20,56 62,49 
10 Siv GustavssonTrinnebacken24,14 24,34 73,43 
11 Ville NilssonNödinge29,59 29,34 88,43 
12 Marit CarlssonTingbergs AIS30,35 30,24 91,13 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,12 51,36 
 Magnus SvenssonKlubblös   
 Jennie OhlsonKongahälla AIK 17,33 52,39 
 Rickard SilverhagenGirlpower 19,42 59,06 
 Stig ElofssonNol 22,02 66,07 
 Sandra AnderssonTingbergs AIS   
 Klara MagnussonTingbergs AIS 19,31 58,34 
 Nicklas TollessonHälle IF 13,23 40,09 
 Maria IvarssonAlafors   
 Ann BerglundTeam Kungälv   
 Sofia FranssonTryggve   
 Jan SvennbladÖlanda 16,11 48,35 
 Christian magnussonSurte   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Mats NilssonSurte BK Supporterklubb   
 Anna LiljaTeam Kungälv 32,49 98,29 
 Jan ZachrissonAlafors 22,19 66,58 
 Idah HessfeltKlubblös 22,19 66,58 
 Malin ZachrissonNödinge 21,26 64,18 
 Klara AnderssonTingbergs AIS   
 Anna KnutssonKungälv 30,34 91,43 

Tillbaka