Tid: måndag 30 mar 17:47

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Flickor 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Agnes PrytzBohus IF Friidrott6,56 6,53 20,41 
Alma GötestamGFKG / Kungälv7,11 7,08 21,25 
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,13 7,03 21,10 
Moa DahlOK Alehof7,21 7,23 22,11 
Ebba BogeOK Alehof7,50 7,27 22,23 
Thea StålhandskeNödinge8,43 8,20 25,01 
Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb8,44 8,14 24,44 
Ester NielsenNödinge9,04 8,41 26,03 
Amanda SandebergOK Alehof9,19 9,19 27,58 
10 Ella MadjarevicNödinge SK9,21 8,56 26,48 
11 Elly MagnussonTingbergs AIS9,35 9,47 29,21 
12 Mira Mikacicica kvantum9,55 9,28 28,24 
13 Linnea WallgrenStarrkärr10,53   
 Agnes GötestamNödinge SK 9,32 28,38 
 Märta StrelénOK Alehof 8,09 24,29 
 Hanna ÖrnNödinge 9,31 28,33 
 Emilia LundellKlubblös   
 Amalia WerderAlafors   
 Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Agnes PrytzBohus IF Friidrott6,45 6,53 20,41 
Alma GötestamGFKG / Kungälv7,05 7,08 21,25 
Ebba BogeOK Alehof7,10 7,27 22,23 
Moa DahlOK Alehof7,11 7,23 22,11 
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,21 7,03 21,10 
Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb7,52 8,14 24,44 
Märta StrelénOK Alehof8,01 8,09 24,29 
Thea StålhandskeNödinge8,09 8,20 25,01 
Ester NielsenNödinge8,26 8,41 26,03 
10 Agnes GötestamNödinge SK9,43 9,32 28,38 
11 Ella MadjarevicNödinge SK9,45 8,56 26,48 
12 Mira Mikacicica kvantum9,52 9,28 28,24 
13 Hanna ÖrnNödinge9,55 9,31 28,33 
 Emilia LundellKlubblös   
 Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK   
 Amalia WerderAlafors   
 Amanda SandebergOK Alehof 9,19 27,58 
 Linnea WallgrenStarrkärr   
 Elly MagnussonTingbergs AIS 9,47 29,21 

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Agnes PrytzBohus IF Friidrott7,01 6,53 20,41 
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,02 7,03 21,10 
Alma GötestamGFKG / Kungälv7,19 7,08 21,25 
Ebba BogeOK Alehof7,35 7,27 22,23 
Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb8,08 8,14 24,44 
Thea StålhandskeNödinge8,09 8,20 25,01 
Mira Mikacicica kvantum8,55 9,28 28,24 
Märta StrelénOK Alehof8,58 8,09 24,29 
Agnes GötestamNödinge SK9,20 9,32 28,38 
10 Ella MadjarevicNödinge SK9,33 8,56 26,48 
11 Amalia WerderAlafors9,45   
12 Emilia LundellKlubblös9,46   
13 Elly MagnussonTingbergs AIS10,22 9,47 29,21 
 Moa DahlOK Alehof 7,23 22,11 
 Ester NielsenNödinge 8,41 26,03 
 Hanna ÖrnNödinge 9,31 28,33 
 Amanda SandebergOK Alehof 9,19 27,58 
 Linnea WallgrenStarrkärr   
 Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Agnes PrytzBohus IF Friidrott7,00 6,53 20,41 
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,03 7,03 21,10 
Alma GötestamGFKG / Kungälv7,09 7,08 21,25 
Moa DahlOK Alehof7,45 7,23 22,11 
Ebba BogeOK Alehof7,51 7,27 22,23 
Märta StrelénOK Alehof8,24 8,09 24,29 
Ella MadjarevicNödinge SK8,31 8,56 26,48 
Hanna ÖrnNödinge9,22 9,31 28,33 
Amanda SandebergOK Alehof9,31 9,19 27,58 
10 Mira Mikacicica kvantum9,42 9,28 28,24 
11 Emilia LundellKlubblös9,48   
12 Elly MagnussonTingbergs AIS10,17 9,47 29,21 
12 Thea StålhandskeNödinge10,17 8,20 25,01 
 Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb 8,14 24,44 
 Agnes GötestamNödinge SK 9,32 28,38 
 Amalia WerderAlafors   
 Ester NielsenNödinge 8,41 26,03 
 Linnea WallgrenStarrkärr   
 Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,13 7,03 21,10 
Ebba BogeOK Alehof7,38 7,27 22,23 
Moa DahlOK Alehof7,39 7,23 22,11 
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK8,23   
Amanda SandebergOK Alehof10,11 9,19 27,58 
Mira Mikacicica kvantum10,27 9,28 28,24 
Hanna ÖrnNödinge11,05 9,31 28,33 
 Ella MadjarevicNödinge SKBrutit 8,56 26,48 
 Agnes PrytzBohus IF Friidrott 6,53 20,41 
 Amalia WerderAlafors   
 Ester NielsenNödinge 8,41 26,03 
 Linnea WallgrenStarrkärr   
 Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb 8,14 24,44 
 Agnes GötestamNödinge SK 9,32 28,38 
 Märta StrelénOK Alehof 8,09 24,29 
 Thea StålhandskeNödinge 8,20 25,01 
 Emilia LundellKlubblös   
 Alma GötestamGFKG / Kungälv 7,08 21,25 
 Elly MagnussonTingbergs AIS 9,47 29,21 

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Molly JonssonBohus IF Friidrott7,05 7,03 21,10 
Ebba BogeOK Alehof7,38 7,27 22,23 
Moa DahlOK Alehof7,44 7,23 22,11 
Märta StrelénOK Alehof8,04 8,09 24,29 
Ester NielsenNödinge8,33 8,41 26,03 
Ella MadjarevicNödinge SK8,56 8,56 26,48 
Amanda SandebergOK Alehof9,08 9,19 27,58 
Hanna ÖrnNödinge9,16 9,31 28,33 
Elly MagnussonTingbergs AIS9,29 9,47 29,21 
10 Agnes GötestamNödinge SK9,35 9,32 28,38 
11 Mira Mikacicica kvantum9,47 9,28 28,24 
12 Thea StålhandskeNödinge9,48 8,20 25,01 
 Amalia WerderAlafors   
 Linnea WallgrenStarrkärr   
 Alicia AtterskogAle Jennylund Ridklubb 8,14 24,44 
 Agnes PrytzBohus IF Friidrott 6,53 20,41 
 Emilia LundellKlubblös   
 Alma GötestamGFKG / Kungälv 7,08 21,25 
 Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK   

Tillbaka