Tid: måndag 6 jul 06:38

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Flickor 10-11 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilma LundströmNödinge12,33 12,04 36,14 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,10 13,08 39,26 
Agnes BogeOK Alehof13,13 13,17 39,51 
Ebba LövgärdOK Alehof13,16 13,19 39,57 
Edit MagnussonTingbergs AIS14,20 14,40 44,00 
Ela NielsenNödinge14,21 14,22 43,06 
Elvira WalmuNödinge14,30 15,29 46,27 
Elsa NymanBohus IF Friidrott15,10 14,42 44,06 
Saga WallmobergOK Alehof16,53 19,04 57,12 
 Sonja BertsOK AlehofBrutit   
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Agnes LindqvistAleInnebandy 15,10 45,30 
 Maja CarlssonKongahälla AIK 12,20 37,01 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 11,10 33,32 
 Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott   
 Moa SjöbergOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilma LundströmNödinge12,32 12,04 36,14 
Agnes BogeOK Alehof14,20 13,17 39,51 
Ela NielsenNödinge14,24 14,22 43,06 
Elina RezazadehBohus IF Friidrott15,09   
Agnes LindqvistAleInnebandy15,24 15,10 45,30 
Ebba LövgärdOK Alehof15,33 13,19 39,57 
Elsa NymanBohus IF Friidrott15,41 14,42 44,06 
Elvira WalmuNödinge16,10 15,29 46,27 
Saga WallmobergOK Alehof19,36 19,04 57,12 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 13,08 39,26 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Edit MagnussonTingbergs AIS 14,40 44,00 
 Maja CarlssonKongahälla AIK 12,20 37,01 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 11,10 33,32 
 Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott   
 Moa SjöbergOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK11,13 11,10 33,32 
Wilma LundströmNödinge12,08 12,04 36,14 
Maja CarlssonKongahälla AIK12,32 12,20 37,01 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,37 13,08 39,26 
Agnes BogeOK Alehof13,55 13,17 39,51 
Ebba LövgärdOK Alehof14,16 13,19 39,57 
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,54 14,42 44,06 
Agnes LindqvistAleInnebandy15,21 15,10 45,30 
Elvira WalmuNödinge16,12 15,29 46,27 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Saga WallmobergOK Alehof 19,04 57,12 
 Ela NielsenNödinge 14,22 43,06 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 14,40 44,00 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott   
 Moa SjöbergOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK11,10 11,10 33,32 
Wilma LundströmNödinge11,57 12,04 36,14 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,06 13,08 39,26 
Agnes BogeOK Alehof13,24 13,17 39,51 
Ebba LövgärdOK Alehof13,26 13,19 39,57 
Edit MagnussonTingbergs AIS14,42 14,40 44,00 
Agnes LindqvistAleInnebandy14,45 15,10 45,30 
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,53 14,42 44,06 
Elina RezazadehBohus IF Friidrott14,59   
10 Ela NielsenNödinge15,17 14,22 43,06 
11 Elvira WalmuNödinge15,47 15,29 46,27 
12 Saga WallmobergOK Alehof20,43 19,04 57,12 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Maja CarlssonKongahälla AIK 12,20 37,01 
 Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott   
 Moa SjöbergOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Maja CarlssonKongahälla AIK12,03 12,20 37,01 
Ebba LövgärdOK Alehof13,48 13,19 39,57 
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,53 14,42 44,06 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 13,08 39,26 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Saga WallmobergOK Alehof 19,04 57,12 
 Ela NielsenNödinge 14,22 43,06 
 Agnes BogeOK Alehof 13,17 39,51 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 14,40 44,00 
 Wilma LundströmNödinge 12,04 36,14 
 Elvira WalmuNödinge 15,29 46,27 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Agnes LindqvistAleInnebandy 15,10 45,30 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 11,10 33,32 
 Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott   
 Moa SjöbergOK Alehof   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK11,09 11,10 33,32 
Wilma LundströmNödinge12,09 12,04 36,14 
Maja CarlssonKongahälla AIK12,26 12,20 37,01 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,10 13,08 39,26 
Agnes BogeOK Alehof13,14 13,17 39,51 
Ebba LövgärdOK Alehof13,15 13,19 39,57 
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,20 14,42 44,06 
Ela NielsenNödinge14,21 14,22 43,06 
Moa Kyleryd JohanssonBohus IF Friidrott14,42   
10 Edit MagnussonTingbergs AIS14,58 14,40 44,00 
11 Agnes LindqvistAleInnebandy19,41 15,10 45,30 
11 Moa SjöbergOK Alehof19,41   
 Sonja BertsOK Alehof   
 Saga WallmobergOK Alehof 19,04 57,12 
 Elvira WalmuNödinge 15,29 46,27 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   

Tillbaka