Tid: måndag 30 mar 17:40

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Flickor -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Vanja JonassonÄlvängen8,16   
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,23 8,07 24,23 
Lea JohanssonNödinge9,04 8,57 26,52 
Stella SöderströmNödinge9,11 8,27 25,21 
Tilda LundströmNödinge9,13 8,32 25,38 
Sigrid EinarssonNödinge SK9,19 8,53 26,41 
Freja KvistOK Alehof10,30 10,12 30,36 
Vera VeraNödinge SK11,57   
 Alice PielNödinge 7,56 23,49 
 Ida SandkvistOK Alehof   
 Sofie LindénNödinge SK   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,06 8,07 24,23 
Alice PielNödinge8,23 7,56 23,49 
Lea JohanssonNödinge8,53 8,57 26,52 
Stella SöderströmNödinge8,54 8,27 25,21 
Sigrid EinarssonNödinge SK9,01 8,53 26,41 
Tilda LundströmNödinge9,02 8,32 25,38 
 Freja KvistOK Alehof 10,12 30,36 
 Vanja JonassonÄlvängen   
 Vera VeraNödinge SK   
 Ida SandkvistOK Alehof   
 Sofie LindénNödinge SK   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice PielNödinge8,10 7,56 23,49 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,11 8,07 24,23 
Stella SöderströmNödinge8,32 8,27 25,21 
Sigrid EinarssonNödinge SK8,43 8,53 26,41 
Tilda LundströmNödinge8,49 8,32 25,38 
Lea JohanssonNödinge8,55 8,57 26,52 
Freja KvistOK Alehof9,54 10,12 30,36 
Vera VeraNödinge SK11,04   
 Vanja JonassonÄlvängen   
 Ida SandkvistOK Alehof   
 Sofie LindénNödinge SK   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice PielNödinge8,03 7,56 23,49 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,33 8,07 24,23 
Stella SöderströmNödinge8,50 8,27 25,21 
Tilda LundströmNödinge8,51 8,32 25,38 
Sigrid EinarssonNödinge SK9,20 8,53 26,41 
Lea JohanssonNödinge9,42 8,57 26,52 
Ida SandkvistOK Alehof10,03   
Sofie LindénNödinge SK10,32   
 Freja KvistOK Alehof 10,12 30,36 
 Vanja JonassonÄlvängen   
 Vera VeraNödinge SK   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice PielNödinge7,55 7,56 23,49 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,16 8,07 24,23 
Tilda LundströmNödinge8,30 8,32 25,38 
Stella SöderströmNödinge8,30 8,27 25,21 
Lea JohanssonNödinge10,11 8,57 26,52 
Freja KvistOK Alehof10,12 10,12 30,36 
 Sigrid EinarssonNödinge SK 8,53 26,41 
 Vanja JonassonÄlvängen   
 Vera VeraNödinge SK   
 Ida SandkvistOK Alehof   
 Sofie LindénNödinge SK   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice PielNödinge7,51 7,56 23,49 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,06 8,07 24,23 
Tilda LundströmNödinge8,19 8,32 25,38 
Stella SöderströmNödinge8,19 8,27 25,21 
Sigrid EinarssonNödinge SK8,57 8,53 26,41 
Ida SandkvistOK Alehof9,20   
Lea JohanssonNödinge10,03 8,57 26,52 
 Freja KvistOK Alehof 10,12 30,36 
 Vanja JonassonÄlvängen   
 Vera VeraNödinge SK   
 Sofie LindénNödinge SK   

Tillbaka