Tid: fredag 21 feb 02:10

OK Alehof - Kvantumserien 2015

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
908 Wilma LundströmNödinge7,33 7,17 7,30 7,38 7,46 7,38 7,26 22,20 
482 Märta HanssonNödinge7,52 7,50 8,05  7,53 8,08 7,51 23,35 
484 Agnes PrytzOK Alehof8,08 8,05 8,02 7,56  7,47 7,55 23,45 
611 Ebba LövgärdOK Alehof 9,18 8,22 8,19 8,49 8,22 8,21 25,03 
250 Stella BengtssonTuve9,23 8,20 9,15  8,44 8,34 8,32 25,38 
960 Ela NielsenOK Alehof9,24 8,44 8,33 8,39 9,18 8,52 8,38 25,56 
479 Molly JonssonBohus IF Friidrott8,56 8,37 9,09 8,30 9,26 9,06 8,41 26,03 
962 Esse BlomqvistKlubblös9,18 8,14   9,16 8,44 8,44 26,14 
949 Moa DahlOK Alehof8,35 9,06 9,18  8,37 9,14 8,46 26,18 
10 349 Elin ZetterlundAhlafors IF9,21 9,10 9,15 8,57 8,44 8,39 8,46 26,20 
11 467 Ella MadjarevicOK Alehof9,25 9,07 9,25  9,42 8,59 9,10 27,31 
12 450 Mila AbrahamssonKungälvEj start 10,18 9,29  9,46 Brutit 9,51 29,33 
13 621 Nellie BoströmNödinge 10,15 10,05 10,18 11,43  10,12 30,38 
14 368 Ebba WestmanOK Alehof13,14 11,52 11,15 10,19  11,16 10,56 32,50 
 613 Joel SunellBohus IF Friidrott  10,18      
 436 Linnea GrönroosOK Alehof9,33 10,06       
 Ayla GrinderNödingeEj start        
 Sixten FallbringSävedalen  9,56      
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
209 Wilma ReinholdssonOK Alehof6,59 6,54 6,54 6,58 6,41 6,48 6,47 20,23 
874 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott7,41 7,21 7,05  7,04 7,00 7,03 21,09 
449 Disa AbrahamssonYtterby IS7,40 7,24 7,21  7,05 7,05 7,10 21,31 
475 Hanna AndreassonBohus IF Friidrott7,47 7,16  7,12 7,20 7,21 7,16 21,48 
973 Olivia LökholmBohus IF Friidrott7,42 7,16 7,37 7,40 7,20 7,14 7,16 21,50 
249 Emelia BengtssonTuve9,16 7,35 7,35  7,03 7,14 7,17 21,52 
566 Emma WendelBohus IF Friidrott 7,16   7,26 7,23 7,21 22,05 
610 Clara LövgärdOK Alehof 7,35 7,38 7,58 7,40 7,33 7,35 22,46 
955 Elin BjörnBohus IF Friidrott7,54 8,21 9,05 8,31 7,57 7,53 7,54 23,44 
10 476 Lina LarssonNol8,20 7,50 8,30 8,40 8,15 7,40 7,55 23,45 
11 562 Judith KildénNödinge 8,41 7,55 8,00 8,00 8,03 7,58 23,55 
12 489 Nellie LycknerNol8,20 7,50 8,30 8,40   8,13 24,40 
13 376 Sara BengtssonOK Alehof8,25 8,21 9,20 8,14  8,20 8,18 24,55 
14 432 Hanna SchälinOK Alehof8,19 9,11 8,22 8,17 8,56 8,20 8,18 24,56 
15 213 Julia ForsbergNödinge8,22 8,27 8,20  8,28 8,30 8,23 25,09 
16 248 Edit MagnussonTingbergs AIS9,08 8,43 8,51 8,28   8,40 26,02 
17 620 Elvira BoströmNödinge 10,18 9,07 8,53 8,43 8,42 8,46 26,18 
18 459 Agnes LindqvistBorgens Sportklubb9,34 8,54 8,28 12,16  10,35 8,58 26,56 
19 619 Rebecka AnderssonOK Alehof 10,01 9,11  9,18 9,18 9,15 27,47 
20 426 Emma AnderssonNödinge SK11,22 11,46   11,44  11,37 34,52 
 920 Moa RossingKlubblös11,23 Brutit       
 587 Wilma WennbergKungälvs IK 10,44       
 261 Filippa StéenÄlvängens IK10,12 10,33       
 605 Lea LindbergOK Alehof9,54 9,45       
 569 Ella SundénNödinge 11,52       
 614 Ella SunellKlubblös  10,58      
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
485 Malin PrytzOK Alehof10,44 10,50 10,51 10,49  10,54 10,47 32,23 
468 Louise LarssonKongahälla AIK11,33 11,17  11,19 11,16 11,34 11,17 33,52 
210 Elina ReinholdssonOK Alehof11,23 11,32 11,18 11,35 11,48 11,44 11,24 34,13 
216 Emma MaxeOK Alehof12,29 12,08 12,25 12,07 11,57 11,50 11,58 35,54 
377 Ida BengtssonOK Alehof13,05 13,02 12,35 12,04 12,54 13,04 12,31 37,33 
496 Emma KnutssonNödinge SK13,03 12,55 13,17 13,43   13,05 39,15 
420 Ida EkstrandNödinge SK13,20  12,57  13,27 13,45 13,14 39,44 
237 Frida MaxeOK Alehof13,16 13,53 13,20 13,21 13,37 14,01 13,19 39,57 
492 Lydia MattssonBohus IF Friidrott14,45 14,02 13,48  13,35 13,18 13,33 40,41 
10 419 Moa GrissleNödinge SK13,33 13,55 13,24 14,47  13,48 13,35 40,45 
11 461 Emelie Jungle GötestamNödinge14,13 13,38 13,24 14,01 13,49 14,15 13,37 40,51 
12 568 Vilma HanssonNödinge 14,01 13,35  13,32 15,13 13,42 41,08 
13 706 Alexandra PalmNödinge14,16 13,55 13,24    13,51 41,35 
14 434 Lova GustafssonIK Zorro14,08  15,06 14,05 14,13 17,51 14,08 42,26 
15 270 Livia SunnefeldtNödinge SK 14,22 13,48  14,39 15,13 14,16 42,49 
16 581 Jasmine WilliamsTeam Kungälv 14,46 14,47 14,50 14,23 13,44 14,17 42,53 
17 583 Olivia MkulicTeam Kungälv 14,45 14,48 14,55 14,31 16,13 14,41 44,04 
18 424 Klara BjörkmanNödinge SK16,25 15,01 15,41 18,41 14,42  15,08 45,24 
19 606 Ida PerssonOK Alehof15,24  15,23 14,41 15,44 15,42 15,09 45,28 
20 981 Emma NorrmanBohus IF Friidrott17,00 14,59 15,28 15,29 15,16 15,47 15,14 45,43 
21 564 Bianca SiitamNödinge 15,31 15,44   17,24 16,13 48,39 
22 422 Liv MalmströmNödinge SK16,19 16,41 16,20  17,00 16,46 16,26 49,20 
23 423 Saga MalmströmNödinge SK16,18 16,51 16,15  17,00 17,24 16,28 49,24 
24 425 Wilma JohanssonNödinge SK15,44 15,03  18,40   16,29 49,27 
25 618 Wilma AnderssonTingbergs AIS 16,49 16,41 16,52 16,35 16,31 16,35 49,47 
 465 Nellie NorlanderNödinge SK14,36        
 262 Johanna StéenOK Alehof15,52 15,21       
 421 Linn SvenssonNödinge SK16,25        
 567 Beata BlomquistNödinge        
 Amanda HanssonNSK Nödinge        
 455 Julia WallbergOK Alehof11,56 11,48       
 869 Lisa ÖstanNödinge SK 14,45       
 879 Wilma EsbergAlafors  18,09      
 1167 Elin NilandNol     16,53   
 626 Ayla GrinderNödinge 13,36 13,10      
 176 Sofia NilssonNödinge     17,56   
<< index
Flickor 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
490 Julia SvennbladÄIK15,01 14,41 14,37  14,31 14,33 14,33 43,41 
428 Julia LindbladSävedalens AIK16,43 16,31    17,06 16,46 50,20 
214 Hanna ForsbergBohus IF Friidrott18,24  20,11  18,05 18,56 18,28 55,25 
630 Emma RickfällNödinge 20,57 20,35 20,47 20,33  20,38 61,55 
702 Emma SolvingNSK Nödinge21,09 20,57 20,35 20,50 20,34  20,39 61,59 
370 Klara AnderssonTingbergs AIS21,41 21,29 21,42 20,54 20,15 20,58 20,42 62,07 
372 Rebecka BjörkmanTingbergs AISEj start 21,42 24,35 22,23  23,46 22,37 67,51 
629 Lina WigerudNödinge 23,56 22,56 24,11 24,22 24,33 23,41 71,03 
970 Monia KristianssonTingbergs AIS22,59  25,10  28,01 24,30 24,13 72,39 
 628 Alexandra NilssonNödinge     19,48   
 175 Tilda ThulinKungälv     20,44   
 174 Viktoria KnutssonKungälv     20,44   
<< index
Flickor 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
107 Wilma NielsenSävedalens AIK21,45  21,22 21,34 22,47 22,24 21,33 64,41 
108 Julia NielsenSävedalens AIK22,34  22,35 22,44 24,58 25,50 22,37 67,53 
462 Jennifer Jungle GötestamNödinge31,22 30,46 30,50 29,25  30,21 30,10 90,32 
781 Melinda AnkelNödinge 32,40 32,14 30,28 Brutit  31,47 95,22 
 947 Tove JohanssonOK Alehof36,36   Brutit 37,07 Brutit   
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
457 Jill HöstmanUllevi FK20,05 19,49 19,41 19,33 19,42 19,26 19,33 58,40 
350 Maria ZetterlundAhlafors IF23,55 24,03 23,41 23,21 23,22 23,33 23,25 70,16 
956 Josefin NyqvistTingbergs AIS24,11 23,52 Ej start 23,54 23,17 23,41 23,36 70,50 
199 Maria UdénMilitary Fitness Team Bunkern   23,57 23,33 24,17 23,55 71,47 
612 Anna LövgärdOK Alehof 24,35 24,23 24,25  31,52 24,27 73,23 
 966 Ellinor JohanssonOK Alehof30,14    30,22    
<< index
10.2km Kvinnor 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
604 Mirella CarlssonTeam Kungälv   43,51 44,58 45,07 44,38 133,56 
653 Anki LarsenOK Alehof  62,01 60,15 61,01  61,05 183,17 
 Caroline LindbergAlafors        
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
645 Oliver JaregårdNödinge   7,10 6,59 6,59 7,02 21,08 
657 Leo SöderBohus IF Friidrott 7,52 7,27 7,35 7,41  7,34 22,43 
406 Olle BjernerYtterby Boys8,19 7,43 7,53  7,48 7,47 7,46 23,18 
615 Ville AnderssonYtterby IS  7,54 7,47 8,10 8,02 7,54 23,43 
959 Axel LökholmBohus IF Friidrott8,07 8,01  7,57 8,15 8,05 8,01 24,03 
439 Hannes SchülerNödinge SK8,42 8,44  8,21 8,35 8,38 8,31 25,34 
646 Milton SiitamNödinge   8,25 8,36 8,54 8,38 25,55 
649 Nils SjöstrandKlubblös   9,09 8,58 8,38 8,55 26,45 
460 Arvid LindqvistBorgens Sportklubb9,52 10,34 8,48 9,34  9,54 9,24 28,14 
10 965 Hjalmar JohanssonOK Alehof9,49 9,44 Brutit 9,48 10,02 Brutit 9,47 29,21 
10 871 Teo CharliemoNödinge10,19 10,11 10,55 9,49 14,22 9,21 9,47 29,21 
11 481 Kevin VånerhagBohus IF Friidrott12,17 10,43 10,53  10,52 10,58 10,49 32,28 
 632 Sixten FallbringSävedalen   10,18     
 198 William WestinNödinge   15,45  15,00   
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
478 Filip JonssonBohus IF Friidrott5,57 5,59 5,56 5,48 5,47 5,45 5,46 17,20 
463 Max GrundströmNödinge SK6,40 6,29 6,23 5,54 6,21 6,13 6,09 18,28 
708 Edvin SchalinBohus IF Friidrott6,48 6,37  6,32  6,30 6,33 19,39 
464 Victor GrundströmNödinge SK7,25 7,03 6,53 6,54 6,35 6,30 6,39 19,58 
591 Samuel WingårdÄlvbygdens MK  7,01  6,40 7,04 6,55 20,45 
477 Melvin LarssonNol7,27 7,33 7,18 7,14 6,58 6,40 6,57 20,52 
585 Erik Andersen KildénNödinge SK 7,03 6,57 7,10 7,54 7,02 7,00 21,02 
964 Felix JohanssonOK Alehof7,08 7,02 7,25 9,47 7,16 7,35 7,08 21,26 
503 Noel EmbretsénYtterby IS 7,04 Ej start 7,34 7,17 7,20 7,13 21,41 
10 558 Casper WallÄlvängens IK 7,15 7,08   7,37 7,20 22,00 
11 414 Oliver GlentingNödinge7,32 7,48 7,37 7,15 7,56 8,12 7,28 22,24 
12 269 Ludvig SunnefeldtNödinge SK8,17 6,56   8,14 8,03 7,44 23,13 
13 412 Axel SlättOK Alehof 7,49 8,01 8,13 8,03 9,42 7,57 23,53 
14 379 Malte LjungkvistOK Alehof8,06 8,04  8,14 8,07 8,00 8,03 24,10 
15 783 Joel PerssonOK Alehof 8,13 8,42 7,40 8,26 9,15 8,06 24,19 
16 950 Isak DahlOK Alehof8,10 8,27 8,29  8,30  8,22 25,06 
17 369 Axel WestmanOK Alehof8,32 8,24 8,46 8,21  8,58 8,25 25,17 
18 627 Mio GrinderNödingeEj start 8,23 8,46   8,14 8,27 25,23 
19 466 Anton MadjarevicOK Alehof8,33 8,40 8,42  8,30 8,25 8,29 25,28 
20 648 Anton BjörkmanNödinge   9,21 8,11 8,12 8,34 25,44 
21 654 Carl ErikssonNödinge SK   9,19 8,16 8,53 8,49 26,28 
22 617 Simon BerntssonÄlvbygdens MK 10,45 10,41 10,06   10,30 31,32 
23 867 Sven KarlssonOK Alehof11,47 13,01  12,42   12,30 37,30 
 193 Leo SanermanNödinge    12,26    
 969 Marcus KarlssonBohus9,39  10,18      
 588 Oliver RydbergNödinge SK 6,46    6,58   
 570 Charlie BerglundAhlafors IF 8,00    7,40   
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
560 Adam SörqvistLerum Friidrott 10,27 9,56 10,20 10,12 10,13 10,07 30,21 
427 Emil LindbladSävedalens AIK10,17 10,15 9,55   11,08 10,09 30,27 
416 Melker CederfloKongahälla AIK10,57 10,45 10,37  10,39 10,47 10,40 32,01 
497 Hugo AnderssonKungälvs IK11,19 11,08 11,07 10,50 10,40 10,48 10,46 32,18 
431 Filip SchälinKongahälla AIK11,21 10,55 10,40 10,51 10,58 10,56 10,48 32,26 
364 Anton ZetterlundAhlafors IF11,03 10,49 11,04 11,07 10,58 10,40 10,49 32,27 
782 Arvid NääsKongahälla AIK 11,24 11,08  10,46 11,44 11,06 33,18 
873 Isak LindqvistBohus IF Friidrott11,49 11,09 11,17 11,11 11,03 11,29 11,07 33,23 
975 David AdolfssonTingbergs AIS11,21 Brutit 11,06 11,07 11,25 12,08 11,11 33,34 
10 967 Leo CarlssonBohus IF Friidrott11,23 11,09 11,11  11,29 11,25 11,14 33,43 
11 659 William JaegàrdNödinge  11,25 11,19 11,14 11,21 11,18 33,54 
12 413 Gabriel GlentingNödinge SK12,58 12,15 11,24 11,34 12,20  11,44 35,13 
13 784 Axel GötestamIKK 12,03  11,59 11,55  11,59 35,57 
14 952 Elliot GustafssonKongahälla AIK13,10 12,00 12,35   12,26 12,20 37,01 
15 633 Emil EmbretsènYtterby IS  12,37 13,48 12,07 12,24 12,22 37,08 
16 411 Erik SlättOK Alehof13,14 12,42 12,58 13,12 12,31 13,04 12,43 38,11 
17 451 Anton WennbergIK Kongahälla(fotboll)13,04 12,20 12,54  13,00 12,59 12,44 38,13 
18 963 Alfred JohanssonOK Alehof13,07 13,06 14,07 13,51 13,27 13,18 13,10 39,31 
19 452 Noel AbrahamssonIK Kongahälla(fotboll)13,18 13,23 13,16  13,56 12,59 13,11 39,33 
20 403 Albert BjernerYtterby IS14,02 13,31   12,29 13,53 13,17 39,53 
21 866 Simon LjungkvistOK Alehof13,18 13,17  15,26 13,37 14,08 13,24 40,12 
22 438 Björn EdinAhlafors IF14,45 13,38 14,22 15,17 13,47 13,43 13,42 41,08 
23 380 William SjöstrandKlubblös  13,29 13,30 14,25 14,10 13,43 41,09 
24 435 Emil GrönroosOK Alehof15,27 13,32 14,18 14,27 13,58 14,18 13,56 41,48 
25 418 Anton RydenOK Alehof15,54 13,56 14,08  13,59 15,31 14,01 42,03 
26 453 Hugo WinbergIK Kongahälla(fotboll)14,34 14,20 13,12    14,02 42,06 
27 938 Lucas BoströmOK Alehof14,15 14,56 15,39 15,40 13,58 14,16 14,09 42,29 
28 616 Lucas JohanssonÄlvbygdens MK 15,22 16,07 14,57   15,28 46,26 
 196 Leon SinervaKungälvs IK    11,55    
 978 Erik JanssonTingbergs AIS21,59 20,13       
 785 Oscar OscarIKK 12,07    12,28   
 655 Kalle WallbergSkepplanda BTK   12,05     
 184 Alwin EinarssonKungälvs OK   13,52     
 178 Max CampNödinge     12,13   
<< index
Pojkar 12-13 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
454 Alexander WallbergOK Alehof14,08 13,53  13,46 13,40  13,46 41,19 
365 Jesper ZetterlundAhlafors IF14,42 14,08 14,28  14,16 14,07 14,10 42,31 
929 Linus BoströmOK Alehof15,18  14,50 15,10   15,06 45,18 
565 Alfred IvarssonAlafors 15,59  15,24 16,00 15,42 15,41 47,05 
925 Erik JohanssonOK Alehof16,48 15,58 16,13 15,51 16,00 16,13 15,56 47,49 
786 Marcus OlofssonNödinge 17,20 16,28 15,49 16,22 16,24 16,11 48,35 
974 Daniel AdolfssonTingbergs AIS17,17 15,58 Brutit 17,23 28,06 Brutit 16,52 50,38 
446 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott17,34 16,47 17,19 19,31  18,33 17,13 51,40 
868 Oliver WendelBohus IF Friidrott18,08 18,25 17,24   17,49 17,47 53,21 
10 957 Liam Granath JohannessenTingbergs AIS19,38 19,21 18,38 19,59 18,35 20,08 18,51 56,34 
11 Alexandra NilssonNödinge 20,57 22,46 19,37 19,48  20,07 60,22 
 609 William ÅkerströmKongahälla AIK20,33 18,27       
 Oskar PerssonOK Alehof        
 791 Ludwig MånssonNödinge SK 18,24    19,12   
 787 Rasmus PetterssonNödinge 23,45 24,32      
<< index
Pojkar 14-15 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
433 Tobias GustafssonIK Zorro22,26 22,41 21,59   23,26 22,22 67,06 
<< index
5.0km Män 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
309 Jimmy NielsenSävedalens AIK24,45  24,26 23,52 25,03  24,21 73,03 
870 Christer NilandNol 28,39  27,52 26,58  27,49 83,29 
 185 Joakim GustafssonIK Zorro     22,50   
 954 Hugo ThunbergOK Alehof     22,18   
 972 Douglas Fransson LeeOK Alehof     20,08   
 188 Björn LindbladSävedalens AIK     22,15   
 187 Colin Fransson LeeOK Alehof     26,35   
 177 Jonas ThunbergOK Alehof     27,23   
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
480 Joakim EngströmKongahälla AIK38,11 39,18  38,45  38,54 38,36 115,50 
378 Fredrik SturessonOK Alehof   39,38 39,41 39,07 39,28 118,26 
448 Peter PeterssonSolvikingarna43,21    44,39 43,34 43,51 131,34 
912 Erik BlickOK Alehof44,43   43,37  44,08 44,09 132,28 
375 Fredrik ReinholdssonOK Alehof46,04 45,37 45,31 45,16 44,29 44,40 44,48 134,25 
549 Christopher WallAle 90 IK 49,08 47,20 46,23  47,04 46,55 140,47 
769 Göran DanielssonOK Alehof51,35   49,59 50,02 49,29 49,50 149,30 
437 Per GrönroosOK Alehof 51,07 50,07 50,05  Brutit 50,26 151,19 
310 Boris ÖsterblomSannum54,15 50,18 54,38 51,40 50,46 53,31 50,54 152,44 
10 768 Kent KjelltoftOK Alehof56,36 54,58 55,09 53,03 52,45 57,48 53,35 160,46 
11 878 Klas KarlssonOK Alehof56,25 55,17 56,16 54,29 64,16 Brutit 55,20 166,02 
12 634 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU  58,20 58,01 56,44 58,49 57,41 173,05 
 195 Robert DrottzSolvikingarna    41,22    
 181 Gustav AlgestrandKungälv   41,42     
 656 Magnus KarlssonÄlvbygdens MK   49,24 49,39 Brutit   
 644 Fredrik ByströmSkepplanda  43,58      
 173 Göran NylénSolvikingarna     Brutit   
 186 Sjef De BruijnDenges, Schweiz     56,02   
 Hugo ThunbergOK Alehof48,41   Brutit     
 Joakim GustafssonIK Zorro        
 Erik KarlssonOK Alehof        
 941 Richard DahlOK Alehof43,51        
 Douglas Fransson LeeOK Alehof43,51        
 487 Jonas NielsenOK Alehof58,36 58,12  Brutit     
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof26,12 25,48 26,17    26,05 78,17 
647 Mats NyströmTeam Kungälv   27,17 27,48 28,12 27,45 83,17 
580 Jonny WilliamsTeam Kungälv 29,47 28,12   28,50 28,56 86,49 
Mirella CarlssonTeam Kungälv29,10 29,47 29,04    29,20 88,01 
417 Martin CederfloKungälv30,09 29,52 29,35 29,16 30,41 30,35 29,34 88,43 
638 Anders GovikOK Alehof  30,52  30,32 30,09 30,31 91,33 
498 Andreas AnderssonKlubblös30,40 30,44 31,37 30,42 31,25 31,05 30,42 92,06 
264 Jan PetterssonTeam Kungälv30,42 30,53 31,13 30,56 30,50 31,24 30,48 92,25 
493 Harri MourujärviKungälv30,58 31,12 31,12 31,31   31,07 93,22 
10 872 Peter CharliemoBohus IF Friidrott32,14 31,44 30,55 31,14 31,38 31,30 31,13 93,39 
11 608 Torbjörn PerssonOK Alehof31,53  32,50  32,25 32,54 32,22 97,08 
12 971 Magnus StenqvistTriathlon Väst31,50 31,08    35,43 32,53 98,41 
13 265 Janne LarssonKungälvslöpning33,58 33,05 33,18 33,19 33,20 33,33 33,14 99,42 
14 495 Maria BlockKungälv34,58 33,42 33,55 33,17 34,16  33,38 100,54 
15 635 Björn UlvehedKungälv  34,19  33,34 33,42 33,51 101,35 
16 780 Johan LindhKungälvslöpning 33,51  35,38 34,28 35,41 34,39 103,57 
17 499 Martin ThunbergOK Alehof36,09 34,59 35,19 34,54 35,13 35,19 35,02 105,06 
18 483 Jonas LarssonKlubblös35,10 34,41   35,17 35,43 35,02 105,08 
19 752 Anders WesterÄlvängen37,19 36,30 35,25    36,24 109,14 
20 510 Therése SköldénKungälvslöpning 38,36 37,52 37,42 38,19  37,57 113,53 
21 458 Dag LindqvistBorgens Sportklubb41,20 39,16 39,25 37,43 39,24 38,42 38,33 115,41 
22 470 Annelie AndreassonNödinge42,13 40,49  39,17 40,31  40,12 120,37 
23 410 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,16  41,11 41,27 40,30  40,39 121,57 
24 257 Leif BengtssonTuve43,32 42,45 40,13   42,09 41,42 125,07 
25 561 Marie AlenvikOK Alehof 44,13 43,01 40,41 42,01 44,07 41,54 125,43 
26 207 Bertil GustafssonTrinnebacken47,33 45,55 44,43 43,53 43,55 44,37 44,08 132,25 
 192 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb    39,12    
 180 Lars-Gunnar AlgestrandKungälv   41,23     
 183 Patrik FallbringWästbygg IF   34,31     
 456 Katarina WallbergOK Alehof36,01   37,14 Brutit    
 880 Martina ElfSolvikingarna  34,13      
 Stefan MikulicYtterby  35,27      
 494 Christian BoëthiusKungälvslöpning30,55 32,04 Brutit      
 881 Samuel HolgerssonKungälv  29,54 29,36     
 631 Mattias TillyAle 90 IK 29,23       
 586 Fredrik SamuelssonKvarnbyns löparsällskap 32,35       
 590 Linda AnderssonKvarnbyns löparsällskap 32,30       
 875 Annelie EklundKlubblös38,19 37,41       
 Jonathan GustafssonIK Zorro  37,16 Brutit     
 710 Patrik GentdtÄlvängen36,36 36,01       
 182 Kristoffer SidebyUllevi FK   26,41     
 408 Martin BjernerYtterby Boys32,39        
 263 Ulrika StéenÄlvängens IK37,16 36,12       
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
367 Erik FrammeHälle IF12,03 12,11 12,03    12,05 36,17 
709 Nicklas TollessonHälle IF12,22  12,15 12,06 12,03  12,08 36,24 
707 Peter SchalinBohus IF Friidrott13,30 13,28  13,14  13,33 13,24 40,12 
430 Torbjörn FalkUtby Slitvargar14,22 14,18 14,15    14,18 42,55 
491 Jan SvennbladÄlvängens IK15,17  15,07  15,07  15,10 45,31 
447 Lars NorrmanBohus IF Friidrott15,55 15,47 16,01 15,51 15,36 15,48 15,43 47,11 
525 Johan EmbretsénYtterby IS 16,28 16,30 16,04 16,02 16,02 16,02 48,08 
651 Stina ArvidsonMilitary Fitness Team Bunkern  16,49 16,31 15,54 16,03 16,09 48,28 
979 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg16,06 16,21   16,36 16,46 16,21 49,03 
10 469 Martin LarssonUllstorp, Kungälv17,00 16,48  16,34 16,32  16,38 49,54 
11 563 Erik KarlssonOK Alehof 16,37 17,29 18,01 18,15 16,28 16,51 50,34 
12 948 Marcus AnderssonKlubblös18,09 18,04  17,27   17,53 53,40 
13 374 Cecilia HeineTingbergs AIS18,32  18,25 17,51 18,11 18,05 18,02 54,07 
14 980 Camilla NorrmanBohus IF Friidrott18,46 18,20 18,34 19,33 18,34  18,29 55,28 
15 976 Ove AdolfssonTingbergs AIS19,14 19,14 18,46 18,28 18,24 18,44 18,32 55,36 
16 650 Hanna LagerkvistKlubblös   18,56 18,31 18,39 18,42 56,06 
17 625 Linda GrinderNödinge18,48 18,30    19,26 18,54 56,44 
18 652 Britt-Marie LaBrosseMilitary Fitness Team Bunkern  18,49  20,10 18,59 19,19 57,58 
19 488 Annika EdhOK Alehof20,15  19,35   19,13 19,41 59,03 
20 429 Kerstin LindbladSävedalens AIK19,54 19,59 20,07    20,00 60,00 
21 Jonny KristianssonTingbergs AIS20,21 19,23 20,27    20,03 60,11 
22 247 Klara MagnussonTingbergs AISEj start 20,40 19,44 20,00   20,08 60,24 
23 961 Johan BlomqvistKlubblös21,03 20,22 20,33   20,36 20,30 61,31 
24 602 Olivia UllmanOK Alehof21,02 20,16 20,50    20,42 62,08 
25 215 Susanne MaxeOK Alehof23,15 20,35 20,29    21,26 64,19 
26 951 Bo BengtssonOK Alehof24,04 23,35   23,40  23,46 71,19 
27 977 Monika NilssonOK Alehof24,03 29,46 24,39 23,42 24,20 24,57 24,01 72,05 
28 208 Siv GustafssonTrinnebacken27,39 25,15 25,15 26,00 25,02 25,16 25,10 75,32 
 191 Stefan IvarssonMilitary Fitness Team Bunkern    18,36 18,46   
 197 Johanna NilandKlubblös   23,39     
 658 Marcus GustavssonKlubblös  24,22      
 636 Christian PetterssonNödinge  24,34      
 584 Fredrik GrinderNödinge SK 20,13       
 194 Per LjungBockarna Bruse SK    21,22 20,48   
 179 Sina OjstersekMilitary Fitness Team Bunkern   27,36  24,53   
 637 Stefan MikulicYtterby    17,29    
 189 Rikard KarlssonOK Alehof    18,15 16,34   
 246 Karl JohanssonTingbergs AIS21,00 20,26       
 624 Kia OlssonNödinge20,32        
 923 Joakim SunnefeldtNödinge18,10        
 Martin BjernerYtterby Boys    15,49    
 953 Terese KarlssonNödinge23,11  22,58   Brutit   
 190 Magnus OlofssonNödinge SK    16,31    
 968 Per CarlssonBohus IF Friidrott20,02        
 876 Mikael KarlssonTingbergs AIS29,06 20,27       
 877 Lukas KarlssonTingbergs AIS29,07        
 17 Julia KristianssonTingbergs AIS    23,22 23,38   
 579 Jonathan GustafssonIK Zorro 46,03   19,47    
 415 Susanne GlentingNödinge20,29 19,31       
 622 Lovisa LindhUllevi FK 12,54       
 486 Pethra PrytzOK Alehof19,37 19,26       
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 25 Solveig MagnussonKlubblös  OK OK OK    
 13 Bertil SöderlundOK Alehof OK OK      
 12 Helena HelenaICA Kvantum Ale Torg OK OK OK OK OK   
 19 Fredrik NiklassonTingbergs AISOK OK OK  OK OK   
 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg  OK      
 20 Linus LankinenKlubblösOK OK       
 23 Jonas KarlssonOK AlehofOK OK    Ej start   
 24 Ronny MagnussonKlubblös  OK OK OK    
 16 Carina Peterssonica kvantumOK OK OK OK OK    
 15 Pernilla JakobssonKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 Mikael Sagströmica kvantumOK        
 11 Maha Asplundica kvantumOK OK OK OK OK OK   
 939 Martin NiklassonTingbergs AISOK  OK  OK OK   
 18 Karin KristianssonTingbergs AISOK    OK OK   
 Julia KristianssonTingbergs AISOK OK       
 14 Jimmy Rohdinica kvantumOK  OK OK     
 958 Jonny KristianssonTingbergs AIS    OK OK   
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 6 okt tis 13 okt tis 20 okt tis 27 okt tis 3 nov tis 10 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 1122 Märta StrelénOK Alehof     OK   
 1191 Charlie VånerhagNödinge OK       
 1188 Ludvig LindenauKlubblös OK OK OK OK OK   
 1190 Wilma SöderströmÄlvängen OK OK OK OK    
 1174 Gabriel AnderssonNödinge OK OK  OK OK   
 1173 Lucia MilliNödinge SK OK       
 1186 Hannes SvennbladÖlanda OK  OK OK OK   
 1187 Agnes SvennbladNödinge OK  OK OK OK   
 1185 Märta FallbringKlubblös  OK OK     
 1184 Melvin JohanssonKlubblös  OK OK OK OK   
 1183 Alice GustafssonHisings Kärra  OK      
 1181 Julia PollnowNödinge  OK OK     
 1180 Ronja EsbergAlafors  OK      
 1192 Evelina SvalinOK Alehof OK OK OK OK    
 1179 Lucas CarlbergKlubblös   OK OK    
 1177 Alma GötestamKungälv   OK OK    
 1175 Philip LehmannKlubblös   OK OK OK   
 1176 Ingrid LehmannKlubblös   OK OK OK   
 1168 Emilia LundellKlubblös   OK  OK   
 1171 Levin BäckKlubblös   OK  OK   
 1169 Nathalie LundellKlubblös   OK  OK   
 1170 Liam BäckKlubblös   OK  OK   
 1109 Milton SiitamNödinge   OK     
 1172 Linnea NilandNol    OK OK   
 Elin NilandNol    OK    
 1166 Milly WilliamsTeam Kungälv    OK OK   
 1123 Ellen WallÄlvängen     OK   
 1178 Elias CarlbergKlubblös   OK OK    
 1121 Tindra SkogKlubblös     OK   
 1193 Astrid KildénNödinge OK OK OK OK OK   
 1096 Ville PeterssonNödingeOK OK OK  OK OK   
 1021 Alexander LindellOK AlehofOK OK  OK OK OK   
 1019 Viktor GlentingNödingeOK  OK OK OK    
 1020 Noah GlentingNödingeOK  OK OK  OK   
 1198 Emil Alenvik-DahlOK Alehof OK OK  OK    
 1197 Maja Alenvik-DahlOK Alehof OK OK  OK OK   
 Leo SöderBohus IF Friidrott        
 1100 Valde SöderICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK OK   
 1189 Mira Mikacic NordströmKlubblös OK       
 1110 Miranda SiitamNödingeOK OK OK OK OK OK   
 Milton SiitamNödinge  OK      
 1009 Edwin ÄdelKlubblösOK        
 1025 Ester NielsenOK AlehofOK  OK OK OK OK   
 1194 Oscar HedbomNödinge OK   OK OK   
 1003 Tilda LundströmNödingeOK OK OK OK OK OK   
 1200 Elly MagnussonTingbergs AISOK OK OK OK     
 1022 Vincent SchülerNödinge SKOK OK OK OK OK OK   
 1111 Filip JohanssonNödingeOK OK OK OK OK OK   
 1112 Alexander KarlssonBohusOK  OK      
 1098 Elias SvalinOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 1024 Max EngströmYtterby OK  OK     
 1182 Eric UnemanOK AlehofOK OK OK  OK    
 1017 Gabriel SlättOK AlehofOK OK   OK    
 1023 Isak AndreassonKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 1016 Wilma ÄdelKlubblösOK        
 1199 Tilda EmbretsénYtterby IS OK  OK  OK   
 1196 Liam KhanoNödinge OK OK OK     
 K-G JanssonTingbergs AIS        
 1195 Nils SjöstrandNödinge OK OK      
<< index
Tillbaka