Tid: måndag 30 mar 18:51

OK Alehof - Kvantumserien 2014

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
523 Wilma LundströmNödinge SK8,43  8,34 8,20 8,21 8,01 8,14 24,42 
566 Julia ForsbergNödinge  8,30 Ej start 8,15 8,05 8,16 24,50 
525 Märta HanssonNödinge SK8,53 9,56 7,58   9,00 8,37 25,51 
50 Stella BengtssonTuve8,35 8,45 9,09 9,21 9,34 8,43 8,41 26,03 
222 Ebba LövgärdOK Alehof9,15 9,04 9,49 9,06 9,00 8,48 8,57 26,52 
322 Elin ZetterlundAhlafors IF10,11 10,00 10,37 10,24 9,33 9,37 9,43 29,10 
326 Ella BjerstafKlubblös10,15 10,01 10,38 10,33  9,40 9,58 29,56 
37 Lilly JohanssonOK Alehof10,42 10,20 9,57  10,32 10,21 10,12 30,38 
328 Linnéa GrönroosOK Alehof10,08 11,27 11,15 10,08 10,56 10,24 10,13 30,40 
10 521 Sonja BertsOK Alehof11,57 10,35 10,32 13,30   11,01 33,04 
 581 Ester SandnilKlubblös   11,57     
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
576 Isabella BerandOK Alehof  7,03  7,14 7,02 7,06 21,19 
46 Wilma ReinholdssonOK Alehof7,27 7,18 7,08 7,25 7,09 7,18 7,11 21,35 
779 Emma MaxeEB Ranch  7,15 7,16 7,23 7,14 7,15 21,45 
834 Disa AbrahamssonYtterby IS7,51 7,27 7,18 7,29 7,24 7,19 7,20 22,01 
710 Emma WendelOK Alehof7,25 7,19 7,27  7,40  7,23 22,11 
765 Frida MaxeNödinge 7,21 8,09 7,28 7,58 7,36 7,28 22,25 
832 Tilda FranssonKungälvs HK8,01 7,42 7,46 7,32  7,33 7,35 22,47 
219 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott7,37 7,30 7,50 7,55 7,58 7,46 7,37 22,53 
49 Emelia BengtssonTuve7,35 7,55 7,56 7,27 8,04 7,59 7,39 22,57 
10 226 Lydia MattssonBohus IF Friidrott8,16 7,42 8,13 8,18 8,44 7,52 7,55 23,47 
11 221 Clara LövgärdOK Alehof8,40 8,29 8,46 8,10 8,18 7,58 8,08 24,26 
12 31 Sara BengtssonOK Alehof8,22 9,06   8,49 8,14 8,28 25,25 
13 249 Emma BryckeÄlvängen9,02 8,53 9,07 8,57 8,50 8,30 8,44 26,13 
14 929 Emelie EkholmÄlvängen   9,40 8,36 8,30 8,55 26,46 
15 848 Lova GustafssonIK Zorro 8,12 Ej start 9,41 9,16  9,03 27,09 
16 280 Hannah BryckeÄlvängen9,29 9,29 9,41 9,53 9,30 8,54 9,17 27,52 
17 376 Hanna SchälinKongahälla AIK9,34 9,29 9,29 10,25 9,39 9,17 9,25 28,15 
18 39 Sofie AllanssonOK Alehof10,32 10,05 10,05 10,03 10,53 9,45 9,57 29,53 
19 36 Alice JohanssonOK Alehof10,23 9,49 10,08  10,07  10,01 30,04 
20 767 Ida MaiNödinge 11,39 10,01 10,05 10,29  10,11 30,35 
 936 Julia StigvertÄlvängen   9,06 9,39    
 607 Frida SolvingNödinge    10,25 8,07   
 Ellinor RossingOK Alehof        
 540 Moa WestraeusOK Alehof 10,42 10,10      
 531 Wilma StaafNol14,46  11,45      
 Moa RossingOK Alehof        
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
402 Malin PrytzOK Alehof11,35 11,09 11,39  11,33 11,39 11,25 34,17 
41 Ida MöllerNödinge SK12,17 11,52 11,54 11,53  11,57 11,53 35,39 
47 Elina ReinholdssonOK Alehof12,21 11,58 12,07 12,20   12,08 36,25 
291 Hanna ForsbergNödinge13,57 12,38 13,11 12,24 12,20 12,09 12,17 36,53 
208 Julia WallbergOK Alehof20,22  12,43 12,25 12,32 12,50 12,33 37,40 
382 Louise LarssonKongahälla AIK12,33 12,36 13,00 12,31 12,37 13,29 12,33 37,40 
12 Julia MaxeNödinge SK13,16   13,04 13,07 12,34 12,55 38,45 
30 Ida BengtssonOK Alehof13,20 13,35 13,13  12,57 13,34 13,10 39,30 
840 Ayla GrinderBohus IF Friidrott13,57 13,21 13,06 13,26 13,14 13,40 13,13 39,41 
34 Cajsa MånesköldNödinge SK13,27 13,43 13,19  13,13  13,19 39,59 
10 287 Ophelia MilliNödinge SK14,25 16,17 14,19 13,40   14,08 42,24 
11 292 Tindra Sundin/WendelKongahälla AIK15,25 14,38 14,44  16,01 14,32 14,38 43,54 
12 835 Emelie Jungle GötestamNödinge SK14,28   14,56 14,38  14,40 44,02 
13 838 Livia SunnefeldtNödinge SK14,58 14,49 14,57  14,43 14,34 14,42 44,06 
14 539 Elin AndersenKongahälla AIK 14,53 15,37  15,24 14,37 14,58 44,54 
15 526 Vilma HanssonNödinge SK15,26 15,08 15,08   15,05 15,07 45,21 
16 288 Linn WarpefeltNödinge SK15,08 14,46  16,09   15,21 46,03 
17 42 Emma SolvingNödinge SK15,22 16,14  19,45 15,32 15,14 15,22 46,08 
18 836 Tilda StjärnefjordNödinge19,15 16,02 17,20  17,07 14,11 15,46 47,20 
19 26 Frida SamuelsonKongahälla AIK15,19  15,43  16,31  15,51 47,33 
20 289 Julia SladojevicNödinge SK17,54 16,05 16,32 16,12 17,39 17,03 16,16 48,49 
20 368 Ida PerssonOK Alehof17,04 15,43 16,55 16,11 17,10 17,11 16,16 48,49 
21 40 Amanda HanssonNödinge SK17,53 16,18 17,12 16,17 18,01 17,28 16,35 49,47 
22 290 Isa BillingNödinge SK17,12 16,28   17,12 17,45 16,57 50,52 
23 774 Julia AnderssonNSK Nödinge  18,01  17,02 17,12 17,25 52,15 
24 766 Emma MaiNödinge 19,14 17,57 18,04 19,52 17,09 17,43 53,10 
25 708 Alva Andersen KildenNödinge SK20,39 18,41 18,07 19,53 18,41 18,24 18,24 55,12 
 859 Nellie NorlanderNödinge 15,24       
 28 Mandy JohanssonNödinge SK19,14        
 507 Andrea SirvikNödinge  18,01      
 24 Maja TunellNödinge SK25,11  18,13      
 23 Hanna HolmbergKongahälla AIK14,53        
 715 Viola KristenssonNödinge SK19,14 18,23       
 791 Linnea AnderssonKongahälla AIK  18,20      
 285 Lisa ÖstanNSK Nödinge17,09  16,32      
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
320 Julia LindbladSävedalens AIK11,59  12,32   13,07 12,32 37,38 
861 Erika HellströmNödinge SK 13,21 13,07   13,18 13,15 39,46 
865 Johanna BerandOK Alehof  13,14  13,25 13,13 13,17 39,52 
860 Linnea NorlanderNödinge SK 13,22 13,47  14,03 13,34 13,34 40,43 
833 Tove FranssonKungälvs HK15,19 14,51 14,14 17,01 14,03  14,22 43,08 
 25 Hanna KristianssonKlubblös16,26        
 610 Maja FredenNödinge    11,42 11,44   
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
35 Felicia JohanssonOK Alehof16,57 17,40 17,13  18,14  17,16 51,50 
378 Johanna WallbergOK Alehof17,00 17,45  17,27 18,18 18,44 17,24 52,12 
335 Julia KristianssonTingbergs AIS21,11 19,48   20,19 20,05 20,04 60,12 
286 Tove JohanssonOK Alehof21,21  20,29  20,33 20,11 20,24 61,13 
 780 Jennifer Jungle GötestamNödinge  20,18  19,54    
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
233 Josefin NyqvistTingbergs AIS22,52 22,47 23,23 23,03 22,46 23,05 22,48 68,25 
324 Jill HöstmanUllevi FK24,19 23,02 24,01 24,31 23,06 22,22 22,50 68,30 
544 Anna LövgärdOK Alehof 25,05  25,22  25,12 25,13 75,39 
32 Annika BengtssonOK Alehof29,28 28,27    28,22 28,45 86,17 
709 Anna WendelNödinge29,21 29,04 29,17 28,55   29,05 87,16 
 212 Ellinor JohanssonOK Alehof30,30     30,55   
 536 Sofia JohanssonOK Alehof24,56     25,12   
 Lotta SamuelsonICA Kvantum NödingeBrutit        
 44 Anette RedsäterNödinge32,45 31,59  Brutit     
 547 Pernilla JohnssonBohus IF Friidrott Brutit Ej start      
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
244 Oscar JohannessonNödinge SK7,50 7,23  8,56 7,43 7,49 7,38 22,55 
548 Noel EmbretsénYtterby IS  7,40 7,45 7,50 7,38 7,41 23,03 
570 Victor GrundströmNödinge  9,03 8,17 7,43 7,12 7,44 23,12 
18 Elias ForsstenKongahälla AIK7,38    8,20 7,45 7,54 23,43 
229 Oliver GlentingNödinge SK10,02 9,23 8,06 8,00 7,49 Brutit 7,58 23,55 
538 Caesar MilliNödinge SK 8,12 7,46 8,04   8,00 24,02 
367 Joel PerssonOK Alehof8,09  8,24 8,40 7,52 8,06 8,02 24,07 
223 Isak DahlOK Alehof8,23 8,16 8,47  8,37 8,51 8,25 25,16 
841 Mio GrinderBohus IF Friidrott8,42 8,39 8,15 11,25 8,44 8,25 8,26 25,19 
10 763 Hannes SchülerNödinge SK 8,55 8,24  8,26 8,40 8,30 25,30 
11 316 Axel SlättOK Alehof9,15 9,15 9,40  11,59 8,57 9,09 27,27 
12 345 Anton MadjarevicLoverunning.se10,13 9,27 9,20  9,28 9,07 9,18 27,54 
13 294 Malte LjungkvistOK Alehof9,34 9,37 9,25  9,14 9,43 9,24 28,13 
14 925 Alexander EkbergKungälvs HK   9,00 9,37 10,23 9,40 29,00 
15 510 Sixten FallbringSävedalens AIK10,47 13,57 12,53 12,16  14,01 11,58 35,56 
16 Hjalmar JohanssonOK Alehof12,20  11,57 Brutit 15,44  13,20 40,01 
 158 Axel SellmanKungälv    Brutit    
 242 Philip BlomqvistNol8,27 21,13       
 574 Gabriel HogedalVänersborgs SK   8,33  8,54   
 530 Joel StaafNol16,53        
 474 Vilmer WinbergIFK Kungälv    9,31    
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Arvid NääsKongahälla AIK6,26 6,15 6,08 6,03 6,18 5,58 6,03 18,09 
318 Emil LindbladSävedalens AIK6,03  6,08   6,14 6,08 18,25 
14 Filip JonssonÄlvängen6,26 6,10 6,20  6,28 6,19 6,16 18,49 
569 Max GrundströmmNödinge  6,24 6,19 6,27 6,17 6,20 19,00 
321 Anton ZetterlundAhlafors IF6,45 6,20 6,38 6,23 6,44 6,27 6,23 19,10 
220 Isak LindqvistBohus IF Friidrott6,29 7,14 6,47 6,59 6,39 6,52 6,38 19,55 
17 Trond ForsstenKongahälla AIK6,58  6,51   6,45 6,51 20,34 
855 Erik KarlssonOK Alehof 7,08 6,50 7,43 7,48 7,24 7,07 21,22 
20 Isak KarlssonKongahälla AIK7,16  7,05  7,25  7,15 21,46 
10 571 Edvin SchalinOK Alehof  7,11 7,17 7,23 7,36 7,17 21,51 
11 16 Joel JohanssonOK Alehof7,28 7,18  7,13 7,24  7,18 21,55 
12 13 Tobias MaxeNödinge7,32 7,26 7,24 7,29 7,14  7,21 22,04 
12 839 Ludvig SunnefeldtNödinge SK7,54 7,24 7,13  7,27 7,36 7,21 22,04 
13 317 Erik SlättOK Alehof7,43 7,17 7,39  7,50 7,32 7,29 22,28 
14 213 Felix JohanssonOK Alehof7,42 7,26 8,22  8,13 8,26 7,47 23,21 
15 283 Lucas JohanssonÄlvbygdens MK7,53 8,10 8,04 8,30 8,17 7,50 7,55 23,47 
16 330 Emil GrönroosOK Alehof8,24 8,28 8,47 8,12 8,28 8,38 8,21 25,04 
17 Axel WestmanOK Alehof8,38 9,12 8,54 9,17 9,27 10,19 8,54 26,44 
18 920 Jacob EkbergKungälvs HK   9,04 9,07 8,42 8,57 26,53 
 608 Wilmer RandbergKungälv    10,30    
 365 Manfred RossingOK Alehof8,10 7,49       
 48 Olof KjellbergOK Alehof10,25 10,41       
 788 Oliver NordbergNödinge  9,23      
 Rikard KarlssonOK Alehof  7,03      
 243 Simon BlomqvistNol8,16 19,15       
 575 Liam HogedalVänersborgs SK   7,14  7,04   
 2070 William SjöstrandNödinge    8,00 8,13   
 104 Ludvig HolgerssonKungälv    7,02    
 912 Alwin EinarssonSportlife Kungälv IBK    8,34    
 307 Ludvig LarssonAlaforsBrutit        
 639 Alvin HanssonNödinge SK     7,35   
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
781 David ErikssonOK Alehof  9,59 10,12 10,30  10,13 30,41 
228 Gabriel GlentingAle IBFEj start 10,57 11,07 15,06 11,15 10,50 10,58 32,54 
236 Sebastian AlemyrBohus IF Friidrott11,17  11,18 11,35 11,03 10,44 11,01 33,04 
851 Melker CederfloYtterby IS 11,12 11,17  11,41 11,56 11,23 34,10 
515 Gustav BertsOK Alehof11,45 11,41  12,03   11,49 35,29 
332 David AdolfssonTingbergs AIS12,00 13,19 11,57 11,53 11,54 14,05 11,54 35,44 
375 Filip SchälinKongahälla AIK12,17 12,10 12,07 13,43 12,08 11,47 12,00 36,02 
713 Oliver WendelBohus IF Friidrott13,02 12,32  12,24 12,42  12,32 37,38 
522 Elliot GustafssonKongahälla AIK12,55  12,33 12,57 12,50  12,46 38,18 
10 38 Jesper AllanssonOK Alehof13,12 12,45  13,10  12,49 12,54 38,44 
11 245 William JohannessonNödinge SK14,42 13,41 13,36  13,28 12,52 13,18 39,56 
12 22 Samuel KarlssonKongahälla AIK13,16  13,29  13,12  13,19 39,57 
13 45 Hugo RedsäterNödinge14,42  13,33 14,15 13,12 13,37 13,27 40,22 
14 344 Alvin SellmanKongahälla AIK13,16  13,13  14,05  13,31 40,34 
15 295 Simon LjungkvistOK Alehof13,50 13,44 13,47  13,58 13,38 13,43 41,09 
16 210 Alfred JohanssonOK Alehof13,30 13,44 14,21 14,58 16,00 13,56 13,43 41,10 
17 239 Lucas BoströmOK Alehof14,31 14,14 14,23 14,32  14,06 14,14 42,43 
18 564 Anton WennbergIK Kongahälla(fotboll)  14,38 15,35 13,48 14,43 14,23 43,09 
19 Noel AbrahamssonIK Kongahälla(fotboll)  14,38 15,25 13,35  14,32 43,38 
20 234 William ÅkerströmKongahälla AIK14,50  14,37 14,38   14,41 44,05 
21 582 Oscar AndreassonNödinge   16,20 16,24 15,57 16,13 48,41 
 825 Hugo AnderssonKungälv11,46    13,07    
 472 Hugo WinbergIFK Kungälv    13,33 13,43   
 238 Sebastian GilleyKongahälla AIK13,30        
 29 Noah StahlKongahälla AIK13,37        
 640 Anton HanssonNödinge SK     13,30   
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
379 Alexander WallbergOK Alehof22,48 22,43 21,56 21,50 21,30 21,11 21,30 64,31 
380 Tobias GustafssonIK Zorro22,55 22,09 22,10 21,52 21,37 21,15 21,34 64,44 
323 Jesper ZetterlundAhlafors IF22,30 21,52 Brutit Ej start 23,07  22,29 67,29 
850 Oscar CederfloKungälv 24,07 24,07  25,57 25,07 24,27 73,21 
343 Alexander BorischKongahälla AIK25,37  24,55  24,58  25,10 75,30 
240 Linus BoströmOK Alehof26,01 24,23  27,53 25,28 26,37 25,17 75,52 
527 Elliot LindbergNödinge SK25,55 24,43 25,32 25,45 25,38  25,17 75,53 
537 Daniel AdolfssonTingbergs AIS 28,10 Brutit 29,15 26,06 27,48 27,21 82,04 
377 Erik JohanssonOK Alehof29,44 29,04 28,22 33,27 28,33 28,07 28,20 85,02 
10 545 Ludwig MånssonNSK Nödinge 28,27   31,26 28,57 29,36 88,50 
11 342 Joel ErikssonNödinge SK30,02 30,45 47,18   29,09 29,58 89,56 
12 369 Oskar PerssonOK Alehof36,08 33,23 35,28 36,29 33,56 30,36 32,38 97,55 
13 370 David SjöbergOK Alehof37,01 37,03 35,27  37,38 36,15 36,14 108,43 
 Weronica BergkvistOK Alehof30,38        
 909 Elias WallinÄlvängen   32,25     
 854 Filip KlingbergOK Alehof 23,48       
 775 Arwid XKlubblös        
 204 Alexander KlangIK Zorro    27,05    
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
532 Erik KarlssonOK Alehof38,29 36,50 38,29   39,37 37,56 113,48 
777 Joakim EngströmKongahälla AIK  38,35 39,29  38,05 38,43 116,09 
331 Peter PeterssonSolvikingarna43,35 42,59  42,57 42,51 42,36 42,48 128,24 
542 Magnus RoosKlubblös 44,39 44,06 42,52  41,35 42,51 128,33 
719 Gustav AlgestrandKungälv44,24 42,37  43,49 43,50 42,46 43,04 129,12 
340 Douglas Fransson LeeOK Alehof43,36  Brutit  45,45 45,27 44,56 134,48 
858 Fredrik ReinholdssonOK Alehof 46,44 45,47 45,31 46,03 44,53 45,23 136,11 
327 Richard DahlOK Alehof46,06  46,11 45,15   45,50 137,32 
348 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna50,06 48,10 48,55 48,44  49,00 48,36 145,49 
10 529 Jethro JacksonKlubblös50,49 48,53 50,56 49,13 Brutit 49,07 49,04 147,13 
11 762 Hugo ThunbergOK Alehof50,48 48,31 Brutit 50,39 50,51 48,35 49,15 147,45 
12 296 Boris ÖsterblomSannum49,42  50,18 50,26 49,11 49,18 49,23 148,11 
13 329 Per GrönroosOK Alehof50,08 50,13  49,55 Brutit 49,37 49,53 149,40 
14 818 Leif BengtssonTuve58,18 56,06  Brutit 56,02 53,01 55,03 165,09 
15 764 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU 57,11 56,06 57,01 55,55  56,20 169,02 
 641 Jack MagnussonSolvikingarna     41,47   
 908 Erik BlickOK Alehof   50,24 48,42    
 563 Sjef deBruinSwitzerland  54,49      
 562 Olivier JoubertSKF France  53,35      
 773 Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK  39,57      
 772 Anders HedbergGöteborg-Majorna OK  38,37      
 862 Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK 37,37       
 843 Fredrik JohanssonKlubblös51,31   49,24     
 844 Richard BäckströmTriathlon Väst40,03        
 449 Johnny LarsenKlubblös57,48        
 938 Erik OlofssonNödinge   49,04     
 33 Fredrik SturessonOK Alehof     41,03   
 Daniel NorlanderNödinge        
 863 Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK 36,46       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof26,07 26,02   25,55  26,01 78,04 
227 Nicklas TollessonHälle IF24,53    29,11 28,55 27,39 82,59 
225 Stefan DahlOK Alehof28,27 28,15  29,36  28,38 28,26 85,20 
580 Thomas KarlssonAle 90 IK   29,23 28,24 27,54 28,33 85,41 
849 Samuel HolgerssonTeam Kungälv 29,31 30,26  29,33  29,50 89,30 
718 Mirella CarlssonTeam Kungälv31,11 30,27 30,34 30,49 30,41 30,42 30,34 91,42 
852 Martin CederfloKungälv 29,50 29,51   33,23 31,01 93,04 
241 Torbjörn HildessonAle 90 IK32,01 31,20 31,13 30,38   31,03 93,11 
826 Andreas AnderssonKungälv32,36 31,03 30,59  31,34  31,12 93,36 
10 716 Jan PetterssonTeam Kungälv32,40 31,38 31,58  32,36 31,42 31,46 95,18 
11 717 Linda AnderssonKungälvslöpning33,06 32,23 32,35    32,41 98,04 
12 315 Jack GrönroosOK Alehof33,13 33,10 32,40 32,45   32,51 98,35 
13 372 Torbjörn PerssonOK Alehof33,38  33,27 32,35 32,41 Ej start 32,54 98,43 
14 535 Claes HammarsonÄlvängen33,21 32,58 33,08  33,51 33,12 33,06 99,18 
15 546 Torbjörn JohanssonAlebackens SK 34,03 Ej start 34,16 33,35 32,39 33,25 100,17 
16 533 Lars ÖrnskovGöteborg33,16   33,44 33,27  33,29 100,27 
17 246 Helene OpperdoesKungälvslöpning34,49 33,44 34,02   33,15 33,40 101,01 
18 346 Johan LindhTeam Kungälv34,12 33,56 33,49   33,26 33,43 101,11 
19 248 Björn UlvehedKungälv33,51 33,57  34,45 34,21 33,44 33,50 101,32 
20 247 Marita RandbyKlubblös34,01   34,55 34,13 33,47 34,00 102,01 
21 534 Roland FranssonXelent35,00 34,13 33,57 34,10 34,11  34,06 102,18 
22 209 Katarina WallbergOK Alehof36,34 35,49 37,15  36,02  36,08 108,25 
23 218 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,11 37,32 38,33 37,42 38,57  37,55 113,47 
24 325 Dag LindqvistBorgens Sportklubb39,42 38,34 39,03 37,07 38,39  38,06 114,20 
25 528 Marika LindbergNödinge39,45  39,31 39,12  39,13 39,18 117,56 
26 842 Therése SköldénKungälvslöpning39,31    39,49 39,11 39,30 118,31 
27 Louise AlemyrNol40,28  39,58  39,58  40,08 120,24 
28 43 Johan StaafNol46,40 44,57 42,49 42,45 39,51  41,48 125,25 
29 771 Åsa ÖstmanKungälv 42,37 43,08  42,33 41,41 42,17 126,51 
30 857 Marie AlenvikOK Alehof 41,42   43,01 42,14 42,19 126,57 
31 374 Bertil GustafssonTrinnebacken46,55 47,39 48,10 44,48 43,38 42,10 43,32 130,36 
 643 Stefan SandbergAle 90 IK     29,07   
 579 Patrik FallbringSkanska   43,11     
 904 Glen PrytzOK AlehofEj start        
 568 Emelie SvalinVänersborgs SK   34,25     
 559 Marcus GustafssonIK Zorro  33,11      
 856 Thomas ChristenssonNödinge 41,36       
 770 Nicklas RidderskrNödinge 34,45    34,57   
 778 Harri MourujärviTeam Kungälv  31,57      
 642 Jan LarssonKungälvslöpning     34,53   
 347 Ulrica KarlssonKungälvslöpning35,27        
 609 Erik OlssonUddevalla CK Triathlon    28,13    
 520 Johan BertsOK AlehofEj start        
 714 Anders WattströmFriskis & Svettis Kungälv34,03 34,35       
 15 Johan BörjessonAle 90 IK33,27 33,16       
 853 Ingmar KarlssonTingbergs AIS     34,40   
 Martin ThunbergOK Alehof        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
319 Björn LindbladSävedalens AIK14,08  14,10   14,02 14,06 42,20 
19 Johan ForsstenKongahälla AIK14,27  14,14  14,11 14,23 14,16 42,48 
293 Hans WendelKlubblös14,49 14,33 14,31 14,43 14,54 14,55 14,35 43,47 
Ingmar KarlssonTingbergs AIS 15,09 15,13 15,09   15,10 45,31 
207 Martin LarssonKlubblös16,40 16,13 16,13 16,28 16,15 16,02 16,09 48,28 
706 Albin TofterudNödinge17,19 17,42 15,46 16,48 17,14 16,20 16,18 48,54 
338 Cecilia HeineTingbergs AIS18,01  17,58 17,48 17,44  17,50 53,30 
333 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,33 18,19   18,14 17,48 18,07 54,21 
334 Jonny KristianssonTingbergs AIS21,10 18,54 18,47  18,28 18,02 18,25 55,17 
10 573 Peter ÅstbomTryggve  18,38 18,41 19,02  18,47 56,21 
11 712 Jörgen WendelNSK Nödinge18,52 19,16 18,54 19,59   19,00 57,02 
12 339 Patrick BjörkmanTingbergs AIS19,25  17,52   19,57 19,04 57,14 
13 341 Allan ErikssonNödinge19,35 19,07 19,59  19,13 18,59 19,06 57,19 
14 231 Mikael KarlssonTingbergs AIS20,25 19,17  18,43 19,25  19,08 57,25 
15 702 Anton EliassonNödinge20,14 19,24 19,01   27,44 19,33 58,39 
16 282 Tomas SjöbergOK Alehof26,05 16,36 26,38 16,36   19,45 59,17 
17 707 Alva TofteredNödinge20,23 20,25 19,55 20,09   20,09 60,27 
18 572 Peter EliassnNödinge  21,07 20,34  21,08 20,56 62,49 
19 561 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg  21,51 22,00 21,38  21,49 65,29 
20 847 Erica SiitamNödinge23,16 22,38 22,15 21,49 21,50 22,22 21,58 65,54 
21 284 Monika NilssonOK Alehof23,31 22,09 22,10 21,41 23,54 22,13 22,00 66,00 
22 298 Kristina SignellOK Alehof24,27 23,33 22,29 22,38 22,46 21,18 22,08 66,25 
23 846 Björn AngervallKlubblös22,58 22,22  22,47 22,49  22,39 67,58 
24 Bo BengtssonOK Alehof23,08 22,25  23,07 23,05 23,42 22,52 68,37 
25 845 Andrei SiitamNol25,12 24,11  24,46 24,10  24,22 73,07 
26 314 Siv GustafssonTrinnebacken27,15 25,51 25,37 26,11 25,12 25,32 25,27 76,21 
27 281 Elise SjöbergOK Alehof26,05 24,23 26,38    25,42 77,06 
28 349 Elin TofteredNödinge37,12 27,47 31,26 32,50 30,16 31,33 29,49 89,29 
 524 Tobias HanssonNödinge SK19,46        
 543 Marlene SjöbergOK Alehof 24,23 Ej start 16,53     
 768 Linda GrinderNödinge 18,12   18,01    
 864 Marie BerandOK Alehof 19,13       
 Johanna BerandOK Alehof 19,12       
 Madelaine FjellströmKlubblös28,27        
 837 Joakim SunnefeldtNödingeEj start        
 769 Michael IngamarssonKungälv 19,07       
 27 Lotta SamuelsonICA Kvantum Nödinge  23,12  22,57    
 578 Mats GlentingNödinge SK   17,33     
 237 Louise AlemyrNol     18,56   
 381 Jonathan GustafssonIK Zorro20,11        
 776 Weronica BergkvistOK Alehof  23,06      
 Douglas Fransson LeeOK Alehof   13,54     
 297 Johan SignellOK Alehof24,33        
 541 Hanna LagerkvistOK Alehof 21,53       
 577 Kenneth KarlssonOK Alehof   19,45     
 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg22,43 Brutit 17,00      
 Jonas KarlssonOK Alehof22,43 Brutit       
 Rasmus KarlssonTingbergs AISEj start        
 Lukas KarlssonTingbergs AIS        
 Erik FrammeHälle IF        
 811 Pethra PrytzOK Alehof19,26        
 308 Anders LarssonAhlafors IFEj start        
 Hans WestmanOK Alehof        
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 557 Gunilla EinarssonTingbergs AIS  OK  OK OK   
 309 Carolin LarssonAhlafors IFOK        
 336 Karin KristianssonTingbergs AIS  OK  OK OK   
 448 Madelaine FjellströmKlubblös        
 447 Lennart MattssonOK Alehof  OK      
 310 Wilma XAlaforsOK        
 10 Elsy WimanAlaforsOK OK       
 11 Marie PerssonÄlvängenOK OK       
 216 Ronny MagnussonNödingeOK  OK   OK   
 215 Solveig MagnussonKlubblösOK  OK   OK   
 21 Karl-Johan JohanssonOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 446 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg   OK OK OK   
 299 Jonas KarlssonOK Alehof    OK OK   
 560 Rikard KarlssonOK Alehof     OK   
 232 Rasmus KarlssonTingbergs AIS  OK  OK    
 230 Malin KarlssonTingbergs AISOK OK OK  OK    
 558 Claes NyquistTingbergs AIS  OK OK OK OK   
 337 Monia KristianssonTingbergs AISOK  OK  OK OK   
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 174 Alicia AtterskogKlubblös    OK OK   
 162 Agnes LindqvistBorgens Sportklubb OK  OK     
 159 Moa SjöbergOK Alehof OK       
 Axel SellmanKungälv  OK      
 157 Jennie StaafNödinge SK  OK OK     
 155 Tilda LundströmNödinge  OK OK  OK   
 154 Eric UnemanOK Alehof  OK  OK OK   
 153 Alma NordbergNödinge  OK      
 152 Evelina OsbergNödinge  OK OK OK    
 112 Arve ForsstenKongahälla AIK  OK  OK OK   
 149 Vincent SchulverNödinge SK  OK  OK OK   
 150 Ludvig LindenauÄlvängen  OK OK OK OK   
 151 Liam KhanoNödinge  OK  OK OK   
 109 Lina XKlubblös  OK OK OK OK   
 110 Alva ÖrnNödinge  OK      
 565 Noel AbrahamssonIK Kongahälla(fotboll)     OK   
 111 Melvin XKlubblös  OK OK OK OK   
 156 Hanna ÖrnNödinge  OK      
 William SjöstrandNödinge   OK     
 107 Nils SjöstrandNödinge   OK OK    
 106 Sara Ljusberg DilasOK Alehof   OK Ej start    
 105 Elly EinarssonSKIBK   OK OK OK   
 166 Isak AndreassonKlubblös OK OK      
 118 Mila AbrahamssonKungälv     OK   
 165 Alexander LindellOK Alehof OK OK OK OK OK   
 103 Ebba WestmanOK Alehof OK OK OK OK OK   
 101 Agnes PrytzOK AlehofOK  OK  OK OK   
 169 Viktor GlentingNödingeOK OK OK OK OK OK   
 170 Noah GlentingNödingeOK OK OK OK OK OK   
 214 Hjalmar JohanssonOK Alehof     OK   
 145 Ville PeterssonNödingeOK OK OK OK OK OK   
 147 Emil Alenvik-DahlOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 146 Maja Alenvik-DahlOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 160 Leo BertsOK Alehof OK OK OK     
 102 Gabriel SlättOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 144 Ella MadjarevicLoverunning.seOK OK OK  OK OK   
 161 Ingrid LehmannOK Alehof OK       
 163 Lisa KjellbergOK Alehof OK       
 148 Mira Mikacic NordströmKlubblösOK OK OK OK OK    
 171 Moa DahlOK AlehofOK  OK  OK OK   
 Lova GustafssonIK ZorroOK        
 168 Maximilian AlemyrBohus IF FriidrottOK  OK OK OK OK   
 173 Arvid LindqvistBorgens SportklubbOK OK  OK OK OK   
 167 Max EngströmYtterbyOK  OK  OK OK   
 116 Molly JonssonKlubblösOK OK  OK OK OK   
 114 Oliver BomanBohus OK OK OK     
 113 Villmer BomanBohus OK       
 164 Elias SvalinOK Alehof OK OK OK OK OK   
 115 Emma KöpmanBohusOK OK OK OK  OK   
<< index
Tillbaka