Tid: måndag 6 jul 08:02

OK Alehof - Kvantumserien 2013

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
208 Emma WendelOK Alehof7,51 7,46 7,48 7,30 7,36 7,32 7,32 22,38 
216 Disa AbrahamssonKungälv  7,54  8,03 7,39 7,52 23,36 
206 Wilma ReinholdssonOK Alehof10,31  8,29 7,52 8,11 7,58 8,00 24,01 
212 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott8,18 8,27 8,41 8,09 8,23 8,19 8,15 24,46 
213 Clara LövgärdOK Alehof8,21 8,04 8,22  8,57 8,31 8,15 24,47 
201 Emelia BengtssonTuve8,24 8,18 8,37 8,38 9,12 8,22 8,21 25,04 
202 Sara BengtssonOK Alehof8,44 9,02 9,06 8,37 9,09 8,49 8,43 26,10 
205 Angelina Holmquist-OlssonAle 90 IK9,08 8,36  9,13 9,59 10,33 8,59 26,57 
204 Moa CharliemoBohus IF Friidrott11,12 9,09 9,23 8,39 10,21  9,03 27,11 
10 210 Hanna SchälinKongahälla AIK9,35 9,45 9,01   9,19 9,18 27,55 
11 203 Stella BengtssonTuve10,10 9,57 10,30 10,38 10,49 10,53 10,12 30,37 
12 209 Lilly JohanssonOK Alehof10,08 10,57  11,18  10,38 10,34 31,43 
13 214 Ellen JohanssonNödinge11,50 10,37 10,53 11,06 10,41 10,26 10,34 31,44 
14 Mila AbrahamssonKungälv  11,33 12,13 11,18  11,41 35,04 
 207 Moa SjöbergOK Alehof     9,34   
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
255 Malin PrytzOK Alehof6,37 6,33 6,39 6,40 6,49 6,53 6,36 19,49 
256 Elina ReinholdssonOK Alehof6,58 6,54 6,57    6,56 20,49 
258 Julia WallbergOK Alehof7,16 6,59 7,00  7,11 7,14 7,03 21,10 
265 Olivia ThonanderBohus IF Friidrott7,02 7,03  7,15  10,17 7,06 21,20 
370 Louise LarssonKongahälla AIK 7,08 7,13 7,08 7,21  7,09 21,29 
263 Agnes HagbergÄlvängen7,06 7,36 7,14   7,20 7,13 21,40 
251 Ida BengtssonOK Alehof7,15  7,30 7,32 7,42  7,25 22,17 
260 Elin OsbergNödinge7,44 7,25 7,44 8,19 7,33 7,38 7,32 22,36 
266 Emma MaxeBäst i Västbygg7,42 7,40 7,36 7,42 7,35 7,36 7,35 22,47 
10 277 Isabella BerandOK Alehof  7,44 7,43  7,29 7,38 22,56 
10 272 Ayla GrinderBohus IF Friidrott 7,41 7,43 7,36 7,39 7,54 7,38 22,56 
11 267 Frida MaxeBäst i Västbygg8,14 8,25 8,29 8,05 7,37 8,13 7,58 23,55 
12 269 Cajsa MånesköldNödinge SK7,44 7,45   9,15  8,14 24,44 
13 279 Lydia MattssonÄlvängen   8,31 8,23 8,45 8,33 25,39 
14 278 Stina GustavssonNödinge  8,40 8,36  8,44 8,40 26,00 
15 270 Irma BrunYKK8,42 8,32 9,00   8,48 8,40 26,02 
16 261 Sanna LorentzsonOK Alehof8,28  8,44   8,54 8,42 26,06 
17 254 Ida PerssonOK Alehof9,32    9,11 9,21 9,21 28,04 
18 264 Mikaela WesterholmNödinge10,07 9,55 9,45  9,57 9,31 9,43 29,11 
19 257 Elise SjöbergOK Alehof10,06 9,42 10,16 10,08   9,58 29,56 
20 253 Lova GustafssonKungälv10,00 9,08 11,16 11,00 11,02  10,02 30,08 
21 275 Sofie AllanssonNödinge 11,14 10,44 11,18 10,43 10,45 10,44 32,12 
22 268 Maja TunellNödinge SK11,11 11,10  12,14   11,31 34,35 
23 259 Alice JohanssonOK Alehof11,47 16,47  11,01   13,11 39,35 
 271 Livia SunnefeldtOK Alehof7,45        
 262 Isa LorentzsonOK Alehof8,27  Brutit      
 273 Emilie Jungle-GötestamNödinge SK 9,02 8,17      
 274 Alexandra PalmNödinge SK 8,56 8,55      
 276 Felicia MörnerKlubblös 9,43       
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
402 Elin FlakbergIFK Göteborg11,12 11,26 11,20  11,37 11,46 11,19 33,58 
403 Alice SundelidOK Alehof13,09 12,43 13,10 12,49 13,15 13,15 12,53 38,41 
401 Julia ElofssonDenofa12,45 14,02 13,36 13,12 13,39  13,11 39,33 
406 Linn WarpefeltTexas Longhorn16,01 14,36 14,39 14,53 14,50 14,47 14,40 44,02 
408 Johanna BerandOK Alehof 15,16 14,26 14,59  15,10 14,51 44,35 
409 Emma AnderssonOK Alehof 14,52 14,57 15,00   14,56 44,49 
405 Moa MarcussonNödinge15,43 14,55  14,23   15,00 45,01 
 404 Wilma WilmaKlubblös24,35        
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
448 Anna FlakbergIFK Göteborg 11,36 11,19  12,05 11,36 11,30 34,31 
444 Felicia JohanssonOK Alehof11,57 12,00 11,28 12,47   11,48 35,25 
449 Linn BergstedtAhlafors IF 12,20 12,02   13,14 12,32 37,36 
443 Johanna WallbergOK Alehof12,09 14,45 12,38   13,01 12,36 37,48 
447 Felicia LarssonNol13,32 13,13 13,09  13,43  13,18 39,54 
446 Jonna JohanssonAhlafors IF18,15 14,10 14,05  15,31  14,35 43,46 
442 Kyra JonssonOK Alehof15,31 18,01 15,16 15,25 19,10  15,24 46,12 
441 Tove JohanssonOK Alehof16,11 14,44 15,48   19,56 15,34 46,43 
 445 Daniela VetterNol18,14        
 450 Linnea NorlanderNödinge SK 14,45       
 451 Erika HellströmNödinge SK 14,37       
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
603 Caroline LindbergAhlafors IF17,10 17,03 17,19    17,10 51,32 
604 Olivia UllmanOK Alehof19,43 20,25 19,28 19,54   19,41 59,05 
602 Sanna ErikssonOK Alehof21,18 19,25 20,57 19,35  20,06 19,42 59,06 
 601 Alice BrodenNol        
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
477 Jill HöstmanSjövik23,40 23,17 23,25 23,13 23,16 24,51 23,15 69,46 
475 Sofia JohanssonOK Alehof22,59 25,05  23,22  25,34 23,48 71,26 
476 Isabelle HöstmanSjövik27,01  27,20 27,15 26,52 26,19 26,44 80,12 
479 Eva DahlOK Alehof26,23 27,08    26,48 26,46 80,19 
473 Ylva GrönroosOK Alehof27,14 28,00 26,45 26,42 Brutit 27,10 26,52 80,37 
 474 Ellinor JohanssonOK Alehof28,54   29,40     
 478 Lotta NilssonOK Alehof27,50 Brutit       
 472 Klara PålssonKungälvs OK     25,55   
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
308 Filip JonssonÄlvängen6,57 6,53 6,54 7,07 7,00 6,59 6,54 20,44 
307 Simon BlomqvistNol7,40 7,34 7,53 11,05  8,43 7,42 23,07 
303 Felix JohanssonOK Alehof8,39 8,16 8,20 8,37 8,45 8,46 8,24 25,13 
301 Isak DahlOK Alehof9,26 8,41 8,46 9,23 9,17 8,47 8,44 26,14 
313 Oscar JohannessonNödinge   9,21 8,39 8,17 8,45 26,17 
302 Oliver GlentingBohus IF Friidrott10,06 8,55 8,46 9,24  10,01 9,01 27,05 
306 Joel PerssonOK Alehof8,43 10,07  10,59  8,41 9,10 27,31 
312 Hannes SchülerNödinge 9,11  9,36  9,39 9,28 28,26 
305 Anton MadjarevicLoverunning.se10,22 11,11 11,39 13,43 12,19 11,35 11,02 33,08 
10 310 Axel SlättOK Alehof 12,16 13,15  11,12  12,14 36,43 
11 311 Sixten FallbringSävedalens AIK 12,28 13,48 13,11 13,12 13,04 12,54 38,43 
 Hjalmar JohanssonOK Alehof        
 309 Ludvig SunnefeldtOK Alehof8,51        
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
354 Gabriel GlentingAle IBF6,23 6,28 6,22 6,30 6,35 6,29 6,24 19,13 
361 Linus MelinKlubblös6,26 6,29 6,23   6,50 6,26 19,18 
365 Filip SchälinKongahälla AIK6,24 6,35 6,25   6,34 6,27 19,23 
367 Isak LindqvistBohus IF Friidrott6,36 6,44 6,53 7,01 7,00 6,58 6,44 20,13 
351 David AdolfssonTingbergs AIS6,55 6,42 6,49 9,08 6,58 6,53 6,48 20,24 
353 Gustav BertsOK Alehof7,13 6,58 6,51 7,06 6,55 6,51 6,52 20,37 
358 Rikard KarlssonOK Alehof7,03 7,17 7,07 7,11 7,10 6,57 7,02 21,07 
364 Anton ZetterlundAhlafors IF7,11  7,12 7,20 7,20 7,04 7,09 21,27 
371 Lukas KlingOK Alehof 7,08 7,19 7,28 7,09 7,28 7,12 21,36 
10 372 Noel AbrahamssonKungälv 7,17 7,42 8,05 7,37 7,40 7,31 22,34 
11 360 Simon LjungkvistOK Alehof8,19 7,46 8,00 7,47   7,51 23,33 
12 369 Erik SlättOK Alehof8,15 7,51 9,07 8,01 8,13 8,14 8,01 24,05 
13 355 Emil GrönroosOK Alehof8,51 8,30 7,54 7,56 8,58 8,16 8,02 24,06 
14 356 Alfred JohanssonOK Alehof8,47 8,05 7,43 8,35 8,36 8,21 8,03 24,09 
15 363 Tim ViehmannNödinge9,57 9,29 8,28    9,18 27,54 
 373 Anton WennbergKlubblös 8,06    8,05   
 362 Lucas BoströmOK Alehof     8,21   
 352 William JohannessonNödinge    8,37    
 357 Erik KarlssonOK Alehof        
 359 Rasmus LindbergOK Alehof10,00        
 368 Ludvig LarssonAhlafors IF7,05 6,43 Brutit      
 Linus MelinNödinge        
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
503 David ErikssonSävedalens AIK10,21 10,16 10,13 10,17 10,17 10,11 10,13 30,40 
511 Jesper ZetterlundAhlafors IF10,55 10,59 10,26 10,54 10,36 10,21 10,27 31,23 
505 Filip KlingbergOK Alehof10,36  10,35  10,48 11,07 10,39 31,59 
509 Alexander WallbergOK Alehof11,07 11,23  11,04 11,25 11,23 11,11 33,34 
515 Sebastian AlemyrNol12,02 12,44 12,33 12,21 12,29 11,51 12,04 36,14 
502 Linus BoströmOK Alehof12,38 12,40 12,20 12,08 13,43 12,29 12,19 36,57 
501 Daniel AdolfssonTingbergs AIS13,25 Brutit 13,21 12,48 Brutit 13,26 13,11 39,34 
510 Oliver WendelNödinge SK13,37  13,10 13,15 13,26 13,16 13,13 39,41 
504 Erik JohanssonOK Alehof13,26 14,07 12,56  17,50 13,51 13,24 40,13 
10 517 Jesper AllanssonNödinge 14,22 13,33 13,37 13,16  13,28 40,26 
11 507 Oskar PerssonOK Alehof13,23 14,06 14,41 14,04 14,51 14,33 13,51 41,33 
12 514 Sebastian OsbergNödinge15,01  13,31 14,22 15,10 15,57 14,18 42,54 
13 519 Jonas KarlssonOK Alehof 14,36 Brutit 14,34 Brutit 15,00 14,43 44,10 
14 508 David SjöbergOK Alehof15,03 15,14 14,39 14,41  15,54 14,47 44,23 
15 506 Linus LindbergAhlafors IF17,42 18,11 15,35 15,10 16,36 15,30 15,25 46,15 
16 518 Hampus JohanssonKlubblös 18,11 15,27 15,07   16,15 48,45 
 516 Gustav MånesköldNödinge SK11,10        
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
252 Tobias GustafssonKungälv24,36 23,32 Brutit 24,21 25,42 26,28 24,09 72,29 
553 Oliver Fransson LeeOK Alehof30,49   33,03 29,29 Brutit 31,07 93,21 
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
706 Erik BlickOK Alehof29,07 29,13   29,07  29,09 87,27 
709 Joel FlakbergIFK Göteborg 30,10 29,50  29,11 Brutit 29,43 89,11 
708 Douglas Fransson LeeOK Alehof29,08 Brutit  31,05 33,49 31,15 30,29 91,28 
707 Hugo ThunbergOK Alehof34,04 33,50 32,04 32,32 33,42 32,06 32,14 96,42 
702 Jonathan GustafssonKungälv34,11 34,03  33,11  38,02 33,48 101,25 
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
739 Erik KarlssonOK Alehof37,04 37,06 36,52 37,08 37,33  37,00 111,02 
735 Erik FrammeHälle IF37,25 37,31 36,40   46,10 37,12 111,36 
745 Nicklas TollessonHälle IF37,49 40,27 39,19    39,11 117,35 
747 Karl ModigOK Alehof40,06 42,25 40,16 Brutit 42,50 38,10 39,30 118,32 
736 Anders GovikOK Alehof43,52 44,03 43,38 45,07 44,33 44,51 43,51 131,33 
734 Richard DahlOK Alehof44,02    44,45 45,05 44,37 133,52 
759 Fredrik ReinholdssonOK Alehof  46,20  47,29 46,26 46,45 140,15 
750 Hampus GrimmemyhrIK Zenith47,59 48,29 47,11    47,53 143,39 
755 Håkan SvenssonKungälvslöpning 48,42 48,57 48,36   48,45 146,15 
10 754 Per GrönroosOK Alehof 49,44 48,41 51,33  49,03 49,09 147,28 
11 738 Per JonssonSjövalla FK49,26 54,00 49,18 49,30 49,54  49,24 148,14 
12 751 Daniel NorlanderNödinge51,27 52,03 49,37 53,16 51,39 50,32 50,32 151,36 
13 743 Boris ÖsterblomSannum50,45 53,15 51,01 50,50 52,51  50,52 152,36 
14 746 Niclas ClaessonKungälvslöpning54,59 54,28 53,39 53,26   53,51 161,33 
15 731 Leif BengtssonTuve 55,58 54,19 55,32 53,59 53,27 53,55 161,45 
16 756 Fredrik GustavssonVolvo IF 57,17 56,54  55,47 52,45 55,08 165,26 
17 737 Annica HarryssonBorgens Sportklubb 57,37 56,08 56,39   56,48 170,24 
18 740 Klas KarlssonOK Alehof54,50 56,06 59,44    56,53 170,40 
19 733 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   58,10 57,31 56,32 57,24 172,13 
20 742 Anki LarsenOK Alehof60,55 61,26 59,46 59,34   60,05 180,15 
 761 Olivier JoubertFondettes Frankrike    55,55    
 942 Henrik DahlqvistÄlvängen  49,37   49,09   
 Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK    40,14    
 758 Magnus RoosTrinnebacken  46,20      
 757 John PerssonIFK Göteborg  Brutit 40,21 Brutit    
 753 Anton BengtssonStenungsunds FI 37,44  38,39     
 744 Albin ThunbergOK Alehof38,08        
 748 Anders LövgärdOK Alehof50,16 49,31    Brutit   
 749 Mikael ErikssonHälle IF38,34        
 760 Sjefde BruijnDenges, Schweiz    60,45    
 Kent KjelltoftOK Alehof60,31 Brutit       
 752 Patrik LiljaTeam Kungälv47,08        
 Niklas ClaessonKungälvslöpning        
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
914 Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK25,15 25,22 25,22 25,18  25,06 25,13 75,39 
907 Samuel HolgerssonTeam Kungälv   28,52 28,23 28,15 28,30 85,30 
937 Stefan SandbergTriathlon Väst 30,07 28,46 28,59 29,04 29,36 28,56 86,49 
902 Stefan DahlOK Alehof28,26 29,17  31,00 29,43 29,49 29,08 87,26 
928 Gustav WernboFotö30,03 29,58    29,58 29,59 89,59 
924 Ulf KarlssonOK Alehof30,36 30,43   30,49  30,42 92,08 
932 Per FlakbergIFK Göteborg 31,01 30,21  30,48  30,43 92,10 
936 Harri MourujärviTeam Kungälv 31,12 30,28 31,03 31,09 33,06 30,53 92,40 
933 Lars LarssonOK Alehof 32,52   32,33 31,47 32,24 97,12 
10 904 Martin ErikssonOK Alehof33,08 32,47 32,19 33,00 33,55 32,50 32,38 97,56 
11 925 Patrik OlssonOK Alehof   33,09 32,45 32,09 32,41 98,03 
12 732 Peter CharliemoNödinge33,14 33,02 32,31 33,13 33,08  32,53 98,41 
13 908 Jethro JacksonNödinge33,19 34,32 32,51 32,54 33,38  33,01 99,04 
14 905 Jack GrönroosOK Alehof33,31 33,11 33,11 Brutit   33,17 99,53 
15 935 Johan LindhTeam Kungälv 34,31 34,25 34,29 33,20 33,08 33,37 100,53 
16 909 Torbjörn JohanssonSkepplanda34,51 35,12 34,18 34,12 34,01 33,14 33,49 101,27 
17 929 Roland FranssonTryggve33,49 34,16 34,14 34,19   34,06 102,19 
18 930 Jonas ThunbergOK Alehof 37,27 35,12  35,41 35,19 35,24 106,12 
19 915 Martin ThunbergOK Alehof35,39 35,43 35,33 35,06 35,51 35,43 35,26 106,18 
20 923 Hans-Olof PerssonOK Alehof36,40   37,37 37,33  37,16 111,50 
21 943 Matti VirtaBohus  38,16 37,38  37,06 37,40 113,00 
22 927 Dag LindqvistBorgens Sportklubb38,06 39,26 38,26 38,26 37,58  38,10 114,30 
23 916 Monika JonassonAle 90 IK38,09   38,08  39,18 38,31 115,35 
24 911 Marika LindbergNödinge 39,35 38,48 39,13 39,26 39,33 39,09 117,27 
25 471 Louise AlemyrNol40,14  41,41 41,59 Brutit 36,34 39,29 118,29 
26 917 Holger OlssonAle 90 IK40,40   38,56 39,42  39,46 119,18 
27 906 Bertil GustafssonTrinnebacken41,37 42,54 43,26 41,39 41,30 42,28 41,35 124,46 
28 918 Peter EliassonNödinge44,16  43,23 41,35 42,00 43,56 42,19 126,58 
29 901 Marie AlenvikOK Alehof 43,58 41,35 42,34   42,42 128,07 
30 903 Rune EkströmOK Alehof44,41 45,32  48,14   46,09 138,27 
 941 Anna BengtssonTuve  38,58      
 944 Martin JohanssonNödinge  32,14      
 945 Bjarne BäcklundIFK Göteborg  27,58      
 946 Martin LarssonKungälv   35,03     
 919 Marcus GustafssonKlubblös   36,43     
 939 Katarina WallbergOK Alehof    Ej start    
 940 Fredrik SamuelssonTeam Kungälv  31,55      
 948 Kai HanssenGrytöy IL     28,41   
 931 Johan BlickOK Alehof 32,23       
 947 Martin AhlbergerHestra IF     25,04   
 921 Glen PrytzOK AlehofBrutit    Brutit    
 920 Anders LorentzsonOK Alehof  36,43      
 922 Tilda KarlssonOK Alehof30,19  30,17   Brutit   
 741 Kent KjelltoftOK Alehof    37,16 36,37   
 910 Colin LeeOK Alehof 32,59       
 912 Torbjörn PerssonOK Alehof32,20 32,46       
 913 Johan SimbergTeam Kungälv 30,31 29,14      
 938 Stig ElofssonNol 44,18       
 934 Anders KlingSurte36,42 36,47       
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
804 Johan BertsOK Alehof16,35  16,17  16,08 16,06 16,10 48,31 
810 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg16,24 16,30 16,43    16,32 49,37 
815 Tomas SjöbergOK Alehof16,52  16,26 16,44   16,40 50,02 
806 Linda GrinderNödinge16,44 17,18 16,56 17,01 16,57 17,05 16,52 50,37 
814 Marlene SjöbergOK Alehof 17,39   17,38 17,18 17,31 52,35 
801 Ove AdolfssonTingbergs AIS17,57 17,41 17,41 17,41   17,41 53,03 
817 Noel ThompsonTeam Thompson18,22 18,06    18,55 18,27 55,23 
812 Pethra PrytzOK Alehof19,25 19,18 19,23  20,03 20,00 19,22 58,06 
818 Johan HefflerBohus20,56  20,09  19,49 19,30 19,49 59,28 
10 802 Linda AnderssonBohus21,25 21,29 22,25 21,12 20,56 20,57 21,01 63,05 
11 819 Anton EliassonNödinge 16,51 27,50 25,28 28,14 22,32 21,37 64,51 
12 813 Johan SignellOK Alehof22,22 22,02   22,21  22,15 66,45 
13 811 Karin LarssonAhlafors IF 22,16 22,38 22,33   22,29 67,27 
14 826 Hanna LagerkvistKlubblös24,08 22,35    22,49 23,10 69,32 
15 803 Bo BengtssonOK Alehof23,19  23,54 23,55  23,23 23,32 70,36 
16 821 Monika NilssonOK Alehof23,42  28,47 25,55 24,19 24,15 24,05 72,16 
17 807 Siv GustafssonTrinnebacken25,16 25,07 24,55 24,36 24,59 25,20 24,50 74,30 
18 808 Angelica JohanssonOK Alehof31,43 28,10 28,45 26,25 25,27 24,11 25,21 76,03 
19 820 Lena KarlssonOK Alehof31,42  28,45  24,07 24,02 25,38 76,54 
 809 Kenneth KarlssonOK Alehof        
 823 Joakim SunnefeldtOK Alehof16,27        
 825 Elisabeth OlssonÄIK19,51 20,37       
 824 Kia OlssonOK Alehof19,51        
 816 Annika ThompsonTeam Thompson19,57 19,20       
 Lars ElofssonDenofa        
 829 Amders LarssonAhlafors IF   19,53     
 805 Olof FagrellOK Alehof    24,04 Brutit   
 830 Anna WendelOK Alehof     19,35   
 832 Robert HamfeldtNol     19,31   
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Jonas KarlssonOK AlehofOK        
 21 Karl-Johan JohanssonNödingeOK OK OK OK OK    
 22 Stig LarssonKlubblösOK OK OK OK OK    
 23 Maud LarssonKlubblösOK OK OK OK     
 24 Sigrid PetterssonICA Kvantum Ale TorgOK        
 26 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK OK OK    
 25 Ronny MagnussonNödingeOK  OK OK OK    
 27 Kärstin LagerkvistStarrkärrOK        
 29 Gunder ErikssonOK Alehof OK OK OK     
 28 Gun ErikssonOK Alehof OK  OK     
<< index
PaprICAloppet (0.9km)
Plac Nr Namn Klubb tis 1 okt tis 8 okt tis 15 okt tis 22 okt tis 29 okt tis 5 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 137 Kevin HamfeldtNol     OK   
 162 Maja ArrheniusSkepplanda  OK      
 165 Mila AbrahamssonKungälv     OK   
 161 Tilde ClaessonKungälvslöpning  OK OK     
 160 Ingrid LehmannKlubblös OK  OK  OK   
 159 Emma OlofssonNödinge OK       
 153 Ebba LövgärdOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 156 Viggo MobergAlaforsOK OK OK OK     
 157 Elvira WalmuNödingeOK OK       
 154 Filip NordholmNödingeOK OK OK OK OK OK   
 155 Lovis LorentzsonOK AlehofOK  OK      
 152 Max EngströmYtterbyOK  OK      
 151 Philip BlomqvistNolOK  OK OK  OK   
 147 Axel WestmanOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 150 Hugo ClaessonKungälvslöpningOK OK  OK     
 164 Eric UnemanOK Alehof   OK OK    
 143 Malte LjungkvistOK AlehofOK OK   OK OK   
 135 Leo BertsOK AlehofOK     OK   
 136 Sonja BertsOK AlehofOK OK   OK OK   
 149 Elin ZetterlundAhlafors IFOK OK OK OK OK    
 141 Linná GrönroosOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 139 Noah GlentingJordelitOK   OK  OK   
 140 Viktor GlentingJordelitOK   OK  OK   
 132 Maximilian AlemyrNolOK OK OK OK OK OK   
 138 Moa DahlOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 145 Mira Mikacic NordströmNödinge OK OK OK OK OK   
 144 Ella MadjarevicLoverunning.seOK OK OK OK OK OK   
 158 Hjalmar JohanssonOK Alehof OK OK OK OK OK   
 134 Maja Alenvik-DahlOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 133 Emil Alenvik-DahlOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 146 Agnes PrytzOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 142 Leo KlingSurteOK OK OK OK     
 148 Ebba WestmanOK AlehofOK OK  OK     
<< index
Tillbaka