Tid: måndag 6 jul 07:36

OK Alehof - Kvantumserien 2012

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
240 Olivia ThomanderKlubblös7,43 7,41 7,31 7,55 7,44 7,41 7,37 22,53 
239 Agnes HagbergÄlvängen9,14 8,19 8,14  8,08 8,13 8,11 24,35 
231 Isabella BerandOK Alehof 8,01 8,33 8,42  8,04 8,12 24,38 
212 Lydia MattssonDalån9,57 9,45 9,37 8,59 8,44 8,23 8,42 26,06 
238 Emma WendelOK Alehof8,45 9,05 9,22   9,42 9,04 27,12 
227 Disa AbrahamssonKungälv   8,50 9,50 8,50 9,10 27,30 
237 Emma KrantzBohus IF Friidrott9,15   9,01 9,21  9,12 27,37 
216 Frida OlssonOK Alehof9,54 9,42 8,39 10,39 9,45 9,32 9,17 27,53 
207 Sara BengtssonOK Alehof9,33 9,26 9,10 9,49 10,22 10,38 9,23 28,09 
10 228 Emelia BengtssonTuve   9,38 9,26 9,29 9,31 28,33 
11 208 Alva DahlinOK Alehof9,54 9,44 9,38 10,41  10,40 9,45 29,16 
12 213 Clara LövgärdOK Alehof11,29 9,24  9,52 10,25 10,42 9,53 29,41 
13 249 Tilda LindqvistKungälv9,25   9,47  11,14 10,08 30,26 
14 217 Wilma ReinholdssonOK Alehof17,19 10,31 9,54 10,10  12,25 10,11 30,35 
15 204 Moa CharliemoNödinge11,44 10,44 11,33 10,38 11,36 9,58 10,26 31,20 
16 215 Emma NorrmanBohus IF Friidrott11,40 10,25  11,28 11,28 9,40 10,31 31,33 
17 248 Sofie AllanssonNödinge10,43 11,16 11,14 10,52 11,51  10,56 32,49 
18 234 Lilly JohanssonLoverunning.se 11,00 10,52 12,47 12,04  11,18 33,56 
19 246 Moa SjöbergOK Alehof11,03 11,22 12,07    11,30 34,32 
20 214 Ebba LövgärdOK Alehof14,56 11,13  13,14 12,23 11,24 11,40 35,00 
21 235 Alice JohanssonLoverunning.se 12,21 11,10 12,33   12,01 36,04 
22 218 Elin ZetterlundAlafors12,33 12,15 12,59  12,39 12,24 12,24 37,12 
23 209 Linnéa GrönroosOK Alehof14,55 15,01 16,59 13,22 13,10 12,56 13,09 39,28 
24 232 Ebba WestmanOK Alehof 19,00 19,37 17,47  22,28 18,48 56,24 
 229 Märta HanssonNSIC  9,39      
 Vilma HanssonNSIC  9,17      
 225 Angelina Holmquist-OlssonAle 90 IK    10,09 Brutit   
 210 Lova GustafssonTingbergs AIS        
 233 Ellen KetabatiKlubblös 12,13       
 247 Hanna AndreassonNödinge11,01 12,07       
 230 Wilma NilsenAlafors 10,27       
 236 Agnes LindqvistOK Alehof14,06 18,21       
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
271 Julia SvennbladOK Alehof6,30 6,30 6,29 Brutit  12,05 6,29 19,29 
244 Elin FlakbergIFK Göteborg  6,35 6,31 6,32 6,27 6,30 19,30 
267 Malin PrytzOK Alehof7,11 7,12  7,00 7,20 7,01 7,04 21,12 
298 Ida MöllerNödinge SK 7,13 7,18 7,02 7,09  7,08 21,24 
272 Julia WallbergOK Alehof7,17 7,26 7,18 7,14 7,28 7,27 7,16 21,49 
256 MoaEster SteenÄlvängen 7,43 7,22  7,15 7,24 7,20 22,01 
292 Julia ElofssonKlubblös7,54 7,48 7,27 7,15 7,22 7,40 7,21 22,04 
268 Elina ReinholdssonOK Alehof8,02 7,15 7,24 7,45  7,26 7,21 22,05 
270 Alice SundelidOK Alehof7,33  7,30 8,31 7,13 7,33 7,25 22,16 
10 259 Ida BengtssonOK Alehof7,14 8,21 7,30 8,33 8,23 8,21 7,41 23,05 
11 266 Elin OsbergNödinge8,42 11,11 7,44 7,57  8,06 7,55 23,47 
12 250 Rebecka RickmanÄlvängens IK8,24 8,14 8,53 7,56  7,48 7,59 23,58 
13 290 Ida AnderssonÄlvängen7,45 8,03  8,20 8,30  8,02 24,08 
14 293 Linn WarpefeltTexas Longhorn8,14  8,22   8,41 8,25 25,17 
15 265 Ebba OlssonOK Alehof8,44 8,29  9,19 8,34 12,06 8,35 25,47 
16 242 Ayla GrinderNödinge  8,43 8,40 9,29 8,44 8,42 26,07 
17 273 Cajsa MånesköldNödinge SK8,32 9,44 8,45 8,56 9,31 9,02 8,44 26,13 
18 251 Ophelia MilliNödinge SK 9,06 9,12 8,55 8,23  8,48 26,24 
19 257 Sanna LorentzsonOK Alehof9,11 8,53 8,51 8,53  8,57 8,52 26,37 
20 294 Ida PerssonÄlvängens IK9,12  8,44 9,13 9,23 9,21 9,03 27,09 
21 274 Emma AnderssonNol9,06 9,11  10,01   9,26 28,18 
22 437 Hanna SjöstedtKlubblös9,35 9,17  9,51 9,56 9,28 9,26 28,20 
23 241 Emma SolvingNödinge SK  9,38 9,45  9,03 9,28 28,26 
24 269 Mikaela WesterholmNödinge9,10 10,00   10,14 10,53 9,48 29,24 
25 262 Elise SjöbergOK Alehof13,11 11,21 11,58 9,36  10,17 10,24 31,14 
26 255 Maja TunellNSK Nödinge 11,09 11,00 10,20   10,49 32,29 
27 253 Irma BrunNödinge SK 9,37 10,05 16,34   12,05 36,16 
 252 Vanessa NorbergTingbergs AIS 9,22  9,20     
 264 Keije PerssonAhlafors IF9,40 10,16       
 260 Isa LorentzsonOK Alehof 9,07  8,45     
 275 Rebecka ZackrissonAlafors9,38        
 296 Sanna LorentzsonOK Alehof        
 291 Lisa ÖstanNödinge SK8,34  8,58      
 254 Vilma HanssonNödinge SK 10,02       
 263 Moa MarcussonNödinge SK8,17 8,44       
 295 Rebecca RickmanÄlvängens IK        
 299 Mocci-Li KockAlafors 7,24  7,37     
 243 Thea PerssonNödinge  7,34      
 261 Embla LindqvistAhlafors IF9,36 10,14       
 226 Vilma HanssonNSIC   9,30     
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
423 Julia NielsenSävedalens AIK   10,16 10,21 10,00 10,12 30,37 
424 Wilma NielsenSävedalens AIK   11,22 11,17 10,53 11,10 33,32 
425 Anna FlakbergIFK Göteborg  12,06 11,36 12,05 12,41 11,55 35,47 
402 Vilma WinbergAlafors21,32 12,13 16,16 17,21 18,00 13,38 14,02 42,07 
439 Linnea Rautio LundbergNödinge14,50 14,12 14,40 14,45  15,13 14,32 43,37 
438 Johanna BerandOK Alehof15,31 16,03 15,42 15,20  15,21 15,24 46,12 
401 Jessica BjurlingAlafors22,15 18,52 20,22 17,34 18,05 13,39 16,26 49,18 
436 Elin AnderssonÄlvängen18,21 20,01 18,53 17,34 17,13  17,42 53,08 
 435 Linnea MattsonAlafors21,33 22,52       
 434 Filippa PerezAhlafors IF17,35  16,40      
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
448 Caroline LindbergAlafors11,51 11,40 12,23 11,45 12,07 12,20 11,45 35,16 
447 Felicia JohanssonNödinge12,46 12,10 12,25 12,22 12,29  12,19 36,57 
450 Johanna WallbergOK Alehof12,35 12,35 12,46 12,35 12,59 12,45 12,35 37,45 
440 Anna KuuttiTingbergs AIS12,38  12,32   13,35 12,55 38,45 
443 Linn BergstedtAlafors13,34  13,46 13,19 13,50  13,33 40,39 
467 Annie AndreassonSkepplanda BTK 13,39 13,46 13,20   13,35 40,45 
445 Sanna ErikssonOK Alehof13,31 14,15 14,08 13,11  15,11 13,36 40,50 
469 Anna KarlssonOK Alehof15,42  14,40 14,44 15,11  14,51 44,35 
444 Natalie BjurlingAlafors14,54  14,53 15,00 17,08 16,12 14,55 44,47 
10 446 Tove JohanssonOK Alehof19,00 17,26  16,41 16,45 16,22 16,36 49,48 
11 449 Sandra ThomsenAlafors22,13 18,53 20,23 Brutit   20,29 61,29 
 468 Linnea ParmbrantSkepplanda BTK 11,29 11,26      
 466 Sofie ErikssonSävedalens AIK   10,20  10,35   
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
615 Elin JohanssonKongahälla AIK 18,16 17,30 17,33 18,26 18,05 17,42 53,08 
614 Olivia UllmanOK Alehof 21,20 18,50 18,55  20,00 19,15 57,45 
 602 Alicia LidströmÄlvängen  21,11      
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
475 Tilda KarlssonOK Alehof22,57  23,15   22,53 23,01 69,05 
473 Jill HöstmanLerum Friidrott23,46 23,37 23,48 23,18 24,19 23,39 23,31 70,34 
474 Sofia JohanssonOK Alehof24,58 23,37 24,34 23,27  24,19 23,47 71,23 
471 Eva DahlOK Alehof 26,29 26,31  27,07  26,42 80,07 
470 Annelie AndreassonNödinge29,05  29,54  30,11 28,55 29,18 87,54 
472 Fanny ErnsthTingbergs AIS30,53 30,04 30,20    30,25 91,17 
476 Anna-Karin MobergAlafors29,53 30,53  31,34 31,30 31,38 30,45 92,16 
 478 Sofie WestmanOK Alehof 35,20 34,39      
 477 Josefin NyqvistTingbergs AIS  24,31 24,36     
 485 Anna LövgärdOK Alehof        
 484 Lotta PerssonNödinge  29,06      
 Hanna BerggrenÄlvängen    31,24    
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
307 Isak LindqvistIFK Kungälv7,28 7,21 7,21 7,50  7,38 7,23 22,10 
321 Rikard KarlssonICA Kvantum Ale Torg7,59 7,25 7,26 8,07 7,48 7,45 7,32 22,36 
326 Anton ZetterlundAlafors8,09 7,32 7,48  8,04 8,03 7,47 23,23 
348 Erik KarlssonOK Alehof9,43  8,41 8,57 8,13  8,37 25,51 
319 Emil GrönroosOK Alehof10,35 8,36 8,59 9,10   8,55 26,45 
316 Isak DahlOK Alehof9,34 9,13 9,10 9,42   9,19 27,57 
324 Erik SlättOK Alehof9,58 9,24 9,37 9,32  9,24 9,26 28,20 
320 Felix JohanssonOK Alehof10,53 9,57  9,42 9,24 11,52 9,41 29,03 
309 Joel PerssonÄlvängens IK10,13  9,50 9,46 10,23 11,32 9,56 29,49 
10 317 Ludvig DahlinOK Alehof10,17 9,59 10,14 9,56 10,24 10,39 10,03 30,09 
11 318 Oliver GlentingNödinge10,11 10,19 10,34 11,27  10,51 10,21 31,04 
12 305 Hannes SchülerJordelit11,37 10,22    10,03 10,40 32,02 
13 329 Elbin OlssonDalån 11,00  10,58 15,19 12,12 11,23 34,10 
14 302 Noah LjungbergNödinge  12,13  11,33 10,50 11,32 34,36 
15 323 Malte LjungkvistÄlvängen  12,22 13,07 13,28 14,00 12,59 38,57 
16 315 Anton MajdarevicLoverunning.se   14,23 13,03 12,35 13,20 40,01 
17 349 Hugo SunnefeldtNödinge13,46 16,31 13,32 15,53  14,19 13,52 41,37 
18 325 Axel WestmanOK Alehof 16,03 14,27 15,55  14,21 14,54 44,43 
19 311 Joel SunnefeldtNödinge14,34 16,34 21,51 17,26  22,25 16,11 48,34 
20 327 Sixten FallbringSävedalens AIK  15,49  16,56 15,55 16,13 48,40 
21 310 Hjalmar JohanssonOK Alehof 16,20  17,06 20,19  17,55 53,45 
 301 Wille PerssonNödinge  8,12      
 Filip NordholmNödinge        
 328 Filip NordholmNödinge 19,07 18,37      
 304 Joel SteenÄlvängen    10,37    
 331 Axel SlättOK Alehof 12,19  13,12     
 335 Oskar Lundberg/HernanderEskilstuna SK 11,11       
 308 Filip JonssonÄlvängen7,40        
 336 Victor LindquistAhlafors IF9,53 9,12       
 303 Melvin BerggrenÄlvängen    8,42 8,48   
 330 Lukas BorgAhlafors IF 8,59       
 322 Hampus KuuttiTingbergs AIS10,24        
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
366 David ErikssonSävedalens AIK5,58 5,59 5,58  5,58 6,05 5,58 17,54 
367 Gabriel GlentingNödinge7,39 6,55 6,47 6,36 6,55 6,57 6,46 20,18 
361 Filip SchälinOK Alehof6,55  7,24 6,40 6,57 7,00 6,50 20,32 
363 David AdolfssonTingbergs AIS 6,56 6,56 7,01 7,03 7,21 6,57 20,53 
390 Jesper AllanssonNödinge7,24 7,38 7,25 7,48 7,38  7,29 22,27 
388 Tim ViehmannNol8,23 7,35 7,29 8,08  10,52 7,44 23,12 
389 Pontus LarssonKlubblös9,13 7,50  7,52  8,22 8,01 24,04 
364 Lucas BoströmOK Alehof8,07 8,02 8,24 8,39 8,16 8,05 8,04 24,14 
370 Simon LjungkvistOK Alehof9,09 8,04 8,10 8,36 8,48 8,32 8,15 24,46 
10 372 Sebastian OsbergNödinge8,46 11,13 8,14 8,29  8,14 8,19 24,57 
11 371 Jonathan NorrmanBohus IF Friidrott8,27 8,43 8,56 9,21  8,08 8,26 25,18 
12 365 Felix DahlinOK Alehof9,45 9,43 13,12 9,54 9,59 10,15 9,47 29,22 
13 373 Gustaf SelldinOK Alehof 9,40 13,25 10,57 9,05  9,54 29,42 
14 368 Alfred JohanssonOK Alehof12,16 11,01  16,40 9,49 9,25 10,05 30,15 
15 369 Axel JussilaOK Alehof12,13 9,53 9,45    10,37 31,51 
16 350 William BerntssonOK Alehof12,15 10,28 9,49    10,50 32,32 
 384 Sebastian AlemyrNol   7,53     
 387 Rasmus LindbergAlafors 9,56       
 386 Niko VaaraSkepplanda  9,51      
 385 Noel AbrahamssonIFK Kungälv  7,45 8,32     
 383 Hannes BerggrenÄlvängen    7,12 7,23   
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
514 Filip KlingbergOK Alehof11,56  11,40 11,15 11,08 11,01 11,08 33,24 
510 Tobias GustafssonTingbergs AIS11,54 11,36 11,26 10,59 11,35 11,21 11,15 33,46 
515 Alexander WallbergOK Alehof11,47 11,34 12,04 10,58 11,54 11,42 11,24 34,14 
534 Gustav MånesköldNödinge SK12,29 12,10  12,31  13,32 12,23 37,10 
509 Linus BoströmOK Alehof13,45 12,41 12,46 13,35 14,46 14,25 13,00 39,02 
508 Daniel AdolfssonTingbergs AIS 13,04 12,58 14,12 13,12 13,22 13,04 39,14 
535 Felix BrunKungälvs IK12,40 13,30 13,34    13,14 39,44 
503 Oskar PerssonÄlvängens IK14,23  13,52 13,20 14,13 14,15 13,48 41,25 
531 Benjamin CarlssonSkepplanda   13,34 14,22 14,29 14,08 42,25 
10 512 Erik JohanssonOK Alehof16,30 15,21 13,52 13,17 Brutit 16,32 14,10 42,30 
11 513 Jonas KarlssonOK Alehof16,19 15,41 15,39 15,20 18,01 15,18 15,25 46,17 
 511 Anton HermanssonNödinge SK        
 533 Linus LindbergAlafors 22,58       
 532 William TunellNSK Nödinge 18,18  18,03     
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
553 Alexander SteenÄlvängen21,29 23,06 21,34 21,20 22,17 22,04 21,27 64,23 
577 William RydinLerum Friidrott21,39 23,08 21,38 21,28 22,28 22,34 21,35 64,45 
558 Niklas JohanssonSävedalens AIK   22,40 23,44 25,59 24,07 72,23 
Isac SvennbladOK Alehof26,24 23,54 24,53 26,41   25,03 75,11 
576 Oliver Fransson LeeOK Alehof29,58 29,07 30,31 31,43 30,38 Brutit 29,52 89,36 
 552 Hampus MarcussonNödinge SK        
 557 Gabriel HanssonSävedalens AIK   22,40     
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
702 Erik BlickOK Alehof30,18  29,31 28,33 29,47  29,17 87,51 
703 Douglas Fransson LeeOK Alehof31,52 31,01 Brutit Brutit 33,34  32,09 96,27 
705 Jonas RydinLerum Friidrott32,56 31,54   32,48  32,32 97,38 
704 Jonathan GustafssonTingbergs AIS 34,01 32,41 34,15  32,44 33,08 99,26 
706 Hugo ThunbergOK Alehof36,59 35,14 35,09 34,54 Brutit 37,30 35,05 105,17 
 720 Henning AmbringTeam Kungälv    31,33    
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
759 Anton BengtssonStenungsunds FI 37,34  38,25 38,03 39,52 38,00 114,02 
763 Erik KarlssonOK Alehof  38,26 38,19 38,16 37,40 38,05 114,15 
769 Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,18 39,55 Brutit 40,05 39,05 Brutit 39,26 118,18 
758 Richard BäckströmTriathlon Väst39,12  40,41   40,25 40,06 120,18 
771 Nicklas TollessonHälle IF 40,24  40,12 43,56  41,30 124,32 
767 Karl ModigOK Alehof41,36  45,34 42,31  41,36 41,54 125,43 
791 Per-Erik JohanssonOK Alehof   43,50 43,28 43,03 43,27 130,21 
762 Per GrönroosOK Alehof50,23 49,05 49,06 48,12  49,13 48,47 146,23 
760 Martin ErikssonOK Alehof51,24 50,58 49,13 50,05 49,49 48,42 49,14 147,44 
10 790 Henrik DahlqvistÄlvängen   50,03 49,01 50,16 49,46 149,20 
11 761 Colin Fransson LeeOK Alehof51,57  Brutit 48,30 49,34 Brutit 50,00 150,01 
12 768 Boris ÖsterblomSannum53,57 51,45 52,49 50,28 52,50 51,40 51,17 153,53 
13 764 Klas KarlssonOK Alehof54,48 54,23 53,45 53,01 53,00 54,57 53,15 159,46 
14 757 Janne AuvinenAle-Surte BK Supporterklubb 54,15 55,00  54,51  54,42 164,06 
15 792 Leif BengtssonTuve  55,59 53,49 54,30 Brutit 54,46 164,18 
16 798 Joakim OlssonKungälv59,03  56,09  57,21  57,31 172,33 
17 797 Stig ElofssonNol63,50 60,35 59,56 61,06   60,32 181,37 
18 766 Anki LarsenOK Alehof63,13 62,16 63,24 61,38  62,40 62,11 186,34 
 793 Jonny BrunKungälvs IK  52,32      
 794 Lars HellbergAle 90 IK  Brutit      
 788 Fredrik JohanssonNödinge     50,03   
 796 Björn JohanssonOK Alehof 53,52  54,12     
 799 Mikael KarlssonPostens IF48,22 48,22       
 789 Henrik JernströmOK Alehof     47,04   
 770 Jonas ThunbergOK Alehof    57,09    
 765 Kent KjelltoftIK Noliterna Brutit       
 795 Joakim EngströmKongahälla AIK 38,42   41,58    
 752 Linus NorrmanEliassons Tak53,19 51,54       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
936 Thomas KarlssonAle 90 IK27,14  27,55 27,29 27,55 27,49 27,30 82,32 
965 Rikard AmbringTeam Kungälv   28,35 29,01 28,53 28,49 86,29 
926 Stefan DahlOK Alehof29,33  29,13 28,35   29,07 87,21 
970 Fredrik SamuelssonTeam Kungälv 29,38 29,28 28,37  29,45 29,14 87,43 
934 Torbjörn HildessonAle 90 IK33,30 31,55 32,10 31,37 31,53  31,48 95,25 
929 Jack GrönroosOK Alehof32,20 31,56 32,14 31,49 31,54 32,43 31,53 95,39 
940 Harri MourujärviTeam Kungälv 32,55 32,11 31,26  32,06 31,54 95,43 
966 Annelie ToftTeam Kungälv   32,42 33,18 32,39 32,53 98,39 
944 Tommy StålhammarOK Alehof34,13 33,08 33,46 33,23 34,01  33,25 100,17 
10 908 Torbjörn PerssonOK Alehof34,20   33,05 33,22  33,35 100,47 
11 907 Anders LorentzsonOK Alehof35,43 34,16 34,54 34,21  35,28 34,30 103,31 
12 946 Katarina WallbergOK Alehof36,06 34,57 35,13 34,24 34,22 35,57 34,34 103,43 
13 909 Hans-Olof PerssonOK Alehof35,50 35,02  35,05 35,18 34,23 34,50 104,30 
14 969 Robert ZormanNödinge 35,35 36,10 35,27 36,28  35,44 107,12 
15 945 Göran TillyAle 90 IK36,23  36,43 36,34   36,33 109,40 
16 937 Annelie LindwallKlubblös38,30 37,29 36,46  36,46  37,00 111,01 
17 928 Linda GrinderNödinge38,07 38,49 40,47  41,17  39,14 117,43 
18 931 Bertil GustafssonTingbergs AIS42,01 41,29 40,27 39,31 39,01 39,16 39,16 117,48 
19 911 Dag LindqvistBorgens Sportklubb42,24 44,23 40,37 40,45 39,54 38,31 39,40 119,02 
20 933 Stella HarjapääNol47,45 46,57 48,04  47,49  47,30 142,31 
 817 Johan BlickOK Alehof  33,27  Brutit    
 968 Anders AdielssonÄlvängens Cykel  32,17      
 964 Elin BlickOK Alehof    33,47    
 920 Ahmed BorreLödöse Brutit       
 483 Hanna BerggrenÄlvängen     43,08   
 963 Fredrik BerggrenÄlvängen     39,05   
 967 Robert KarlssonIK Jogg.se   31,40 32,07    
 961 Stefan SandbergTriathlon Väst     30,17   
 904 Ulf KarlssonOK Alehof31,34 30,55       
 939 Anders LövgärdOK Alehof 31,17       
 962 Niklas LarssonÄlvängen     43,10   
 942 Holger OlssonAle 90 IK39,39  39,02      
 935 Monika JonassonAle 90 IK38,16  38,57      
 938 Anders LorentzsonOK Alehof        
 925 Sonia Castejon LarssonMölndal        
 838 Carl Johan RydhOK Alehof   28,27  28,58   
 943 Glen PrytzOK Alehof        
 932 Claes HammarsonÄlvängen  39,40      
 927 Amanda EkÄlvängen  39,40      
 912 Roland FranssonTryggve34,08        
 941 Conny OhlssonIFK Göteborg        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Carl Johan RydhOK Alehof14,20 13,52 13,42    13,58 41,54 
844 Jan SvennbladOK Alehof 15,15  15,03 15,24  15,14 45,42 
842 Erdin SivacICA Kvantum Ale Torg 16,33 16,17 15,33  16,09 15,59 47,59 
834 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg17,14 16,44 17,00 16,29 16,48 16,56 16,40 50,01 
836 Lars NorrmanBohus IF Friidrott16,51 16,35    16,52 16,46 50,18 
814 Tomas SjöbergOK Alehof 16,38  16,25  17,16 16,46 50,19 
823 Ove AdolfssonTingbergs AIS 17,54 18,02  18,01 18,24 17,59 53,57 
837 Pethra PrytzOK Alehof18,47 18,39  18,49  19,03 18,45 56,15 
816 Anna WertelNödinge20,01 18,55 19,01   19,41 19,12 57,37 
10 821 Kenneth KarlssonOK Alehof19,25  19,10  19,32  19,22 58,07 
11 832 Angelica JohanssonOK Alehof29,37 23,28 29,33 21,10 19,44 19,16 20,03 60,10 
12 839 Jan RydinLerum Friidrott21,40 20,31 20,08 20,37 21,10 20,59 20,25 61,16 
13 845 Caroline TollessonKlubblös20,02 21,23  21,34 21,55  20,59 62,59 
14 833 Lena KarlssonOK Alehof29,36 23,29 29,32 21,11  18,38 21,06 63,18 
15 840 Johan SignellBorgens Sportklubb23,55 23,12 22,44 22,08 23,13 22,49 22,33 67,41 
16 825 Björn AngervallNol 23,18 22,36 21,50 23,23  22,34 67,44 
17 841 Andrei SiitamNol22,33 22,54 22,41    22,42 68,08 
18 828 Bo BengtssonOK Alehof22,41    23,07 23,36 23,08 69,24 
19 835 Monika NilssonOK Alehof24,12 24,47 23,55 23,35 23,01 23,47 23,27 70,23 
20 830 Siv GustafssonTingbergs AIS24,04  24,15 23,38 23,30 23,56 23,41 71,04 
21 826 Jan-Erik BäckströmOK Alehof24,08 23,22 25,07   32,35 24,12 72,37 
22 930 Anki GustafssonKlubblösBrutit 25,52 24,33 23,58 24,51  24,27 73,22 
 813 Marlene SjöbergOK Alehof  18,26      
 Lennart MattssonOK Alehof25,10        
 859 Camilla NorrmanSurte 18,35       
 858 Stina ArvidssonKungälv 16,49 16,31      
 818 Charlotta AnderssonKlubblös18,19 18,38       
 856 Tobias HanssonNödinge SK   15,00     
 824 Annika AlexKlubblös        
 801 Peter JohanssonTingbergs AIS12,40        
 843 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg22,44  22,23      
 857 Per FlakbergIFK Göteborg  14,55      
 829 Ingmar CarlssonTingbergs AIS 16,10       
 578 Isac SvennbladOK Alehof    16,26    
 831 Mirja HermanssonNödinge 30,19       
 David ErikssonSävedalens AIK   15,05     
 811 Lotta NilssonOK Alehof19,12    17,51    
 827 Annika BengtssonOK Alehof19,43     19,26   
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 10 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OLOK OK   OK    
 13 Anette SvennbladOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 Sara AngervallOK Alehof        
 Helena EkbergICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK    
 12 Carina PetterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK  OK OK    
 11 Marie KarlssonICA Kvantum Ale TorgOK  OK      
 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK OK OK    
 44 Ronny MagnussonNödingeOK OK OK OK OK    
 43 Gunder ErikssonOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 40 Lennart MattssonOK Alehof OK OK OK  OK   
 42 Gun ErikssonOK AlehofOK OK  OK     
 41 Elvy BörjessonOK Alehof OK OK      
<< index
Tillbaka