Tid: måndag 6 jul 07:06

OK Alehof - Kvantumserien 2011

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
206 Malin PrytzOK Alehof7,24 7,31 7,46 7,21 7,25 7,25 7,23 22,10 
246 Ida MöllerNödinge SK8,15 8,05  8,15 8,06 7,44 7,58 23,55 
245 Rebecca RickmanÄlvängen7,55 8,11 8,18 8,34  8,10 8,05 24,16 
209 Julia WallbergOK Alehof8,54 9,07  8,32 8,12 8,01 8,15 24,45 
201 Ida BengtssonOK Alehof8,51 8,06  8,15 9,59 9,10 8,24 25,12 
274 Olivia ThonanderÄlvängen  10,08 9,08 8,45 8,09 8,40 26,02 
204 Emma KrantzBohus IF Friidrott 9,10 9,10 9,17   9,12 27,37 
248 Sanna LorenzsonSkepplanda9,39  9,51 9,34  9,25 9,32 28,38 
247 Ida PerssonÄlvängen10,17   9,05  10,07 9,49 29,29 
10 211 Cajsa MånesköldNödinge SK 9,52 10,30 11,03  10,01 10,07 30,23 
11 208 Livia SunnefeldtNödinge10,10 10,15  10,13 11,41 12,16 10,12 30,38 
12 210 Emma WendelNSK Nödinge10,40 10,20 10,19 10,37 10,25 10,23 10,20 31,02 
13 205 Tilda LindqvistKungälv10,53 11,20 10,07 10,30 11,51  10,30 31,30 
14 203 Lova GustafssonTingbergs AIS10,45 10,04  12,55 10,54 12,23 10,34 31,43 
15 249 Clara LövgärdOK Alehof11,32 10,49 10,56 11,19 10,59 10,51 10,52 32,36 
16 207 Julia StigvertTingbergs AIS10,45   11,14 12,37 11,22 11,07 33,21 
17 244 Maja TunellNödinge SK 12,06  10,51  11,30 11,29 34,27 
18 202 Sara BengtssonOK Alehof 11,44 12,30 11,33 13,11 13,34 11,55 35,47 
19 241 Moa CharliemoNödinge   11,21 12,29 12,44 12,11 36,34 
20 243 Lilly JohanssonTeam Love Running  11,47 12,56  13,06 12,36 37,49 
21 242 Alice JohanssonTeam Love Running  12,05 13,44  14,44 13,31 40,33 
22 250 Hanna SchälinOK Alehof13,24 14,09  24,14   17,15 51,47 
 213 Emelia BengtssonTuve     9,56   
 212 Emilia SalomonssonAlafors    11,42 12,16   
 214 Matilda WåkeMölndal     11,05   
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
257 Julia SvennbladOK Alehof6,46   7,13 7,01 6,57 6,54 20,44 
253 Elin FlakbergIFK Göteborg6,57 7,00 7,09  7,19 7,07 7,01 21,04 
256 Alice SundelidAle IBF7,47 7,56   8,20 8,01 7,54 23,44 
278 Linnea OlssonÄlvängens IK 7,52 7,54  9,16 8,28 8,04 24,14 
275 Julia ElofssonNödinge 8,45 8,33 7,59 8,21 8,00 8,06 24,20 
280 Linnea Rautio-LundbergOK Alehof8,22  8,22 8,08  8,17 8,15 24,47 
252 Filippa BjörkNödinge SK8,35 9,02  8,36 8,59 8,39 8,36 25,50 
255 Moa MarcussonNödinge8,46 8,43 8,32  9,37 8,36 8,37 25,51 
276 Linn WarpefeltTeam Texas Longhorn 9,27 8,59 8,59  8,50 8,56 26,48 
10 277 Andrea FrickÄIK 8,36   10,38 8,42 9,18 27,56 
11 279 Emma SolvingNödinge SK10,52 9,51 9,41  9,51 9,43 9,45 29,15 
12 251 Alice BäckströmNol10,36 9,48 10,37    10,20 31,01 
 254 Klara JohnssonOK Alehof        
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
417 Sofie ErikssonSävedalens AIK  11,35  10,55 11,01 11,10 33,31 
425 Evita BrännvallMat o Potatis12,35 12,07 12,08   Brutit 12,16 36,50 
420 Felicia JohanssonNödinge SK12,54 12,32 12,35 12,14 12,33 12,16 12,20 37,02 
408 Anna FlakbergIFK Göteborg12,52  12,19   11,52 12,21 37,03 
406 Sandra BjörkNödinge SK12,27 12,09   13,40  12,45 38,16 
401 Sara DahlénLerum Friidrott 14,16  12,15  11,56 12,49 38,27 
411 Johanna WallbergOK Alehof14,26   13,38 13,30 13,12 13,26 40,20 
407 Johanna EinarssonNödinge SK14,24 14,50  15,59 16,31 14,47 14,40 44,01 
423 Linnea NorlanderNödinge SK16,45 16,50  16,00 16,38 15,47 16,08 48,25 
10 409 Tove JohanssonOK Alehof17,34 18,07 15,54 16,30  16,56 16,26 49,20 
 422 Bianca SeilerNödinge SK19,02        
 424 Maja FredenNödinge SK13,27        
 421 Alice ErikssonNödinge16,42        
 410 Maya JohnssonOK Alehof18,21        
 419 Frida OlssonÄIK 19,43       
 418 Oliva IngmanKållereds SK  15,36  15,59    
 416 Tove ÅströmNödinge  15,56      
 402 Julia NielsenSävedalens AIK     10,43   
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
441 Emma KuuttiTingbergs AIS11,17 11,37  11,12  12,05 11,22 34,06 
442 Madeleine SöderlundLerum Friidrott 12,31 12,05 12,12 11,54 11,52 11,57 35,51 
470 Anna KuuttiTingbergs AIS11,55 12,05  12,18   12,06 36,18 
 469 Amanda NordbergGöteborgs slalomklubb14,07 14,00       
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
602 Jill HöstmanLerum Friidrott14,46 14,40    15,13 14,53 44,39 
601 Lina AndreassonSkepplanda17,47 16,43  16,21   16,57 50,51 
603 Sofia JohanssonGrandalens Vedhuggare20,55 19,26    20,00 20,07 60,21 
 604 Sara KuuttiTingbergs AIS20,46 19,47       
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
473 Maja MyrénAlafors23,33 23,06  22,56 23,04 22,55 22,58 68,55 
474 Josefin NyqvistTingbergs AIS23,22 23,15 23,30   24,03 23,22 70,07 
490 Anna LövgärdOK Alehof24,54  25,11  25,17  25,07 75,22 
475 Caroline TollessonSurte BK Supporterklubb28,13  30,05 27,04   28,27 85,22 
471 Fanny Ernsth-CarlssonTingbergs AIS 34,02 34,04  35,45  34,37 103,51 
 472 Sofia JohanssonOK Alehof24,33        
 Alma PalmLerum Friidrott28,12  29,59      
 489 Eva DahlOK Alehof        
 487 Lotta NilssonOK Alehof  27,04 25,42     
 477 Sofia PehrssonOK Alehof   28,39     
 486 Ylva GrönroosOK Alehof   Brutit     
 755 Emma ElofssonNol    88,48    
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
314 Gabriel GlentingNödinge   7,07 7,08 6,55 7,03 21,10 
340 Filip SchälinOK Alehof7,34 7,17  7,07 7,29 6,56 7,06 21,20 
301 David AdolfssonTingbergs AIS7,33 7,25 7,35 7,37 8,01 7,33 7,30 22,31 
337 Lukas AlbinssonHisings Kärra7,45 7,33 7,51 7,25  8,01 7,34 22,43 
308 Isak LindqvistKungälv8,13 7,55 7,55 7,56 8,02  7,55 23,46 
310 Rikard KarlssonICA Kvantum Nödinge 8,38  8,23 8,48 8,28 8,29 25,29 
302 Cesar BjörkNödinge SK8,51 8,34 8,39 8,32 9,18 8,36 8,34 25,42 
303 Lucas BoströmOK Alehof9,33 9,06 8,49 8,39  8,30 8,39 25,58 
339 Filip JonssonÄlvängen9,34 10,06 9,43 9,06 10,09 10,25 9,27 28,23 
10 311 Emil GrönroosOK Alehof 11,15 10,33 10,04 10,40 9,43 10,06 30,20 
11 304 Alve HenrikssonNödinge SK9,29  8,48  13,19  10,32 31,36 
12 307 Hampus KuuttiTingbergs AIS10,54 10,47  11,06   10,55 32,47 
13 306 Felix JohanssonOK Alehof10,47  11,51 11,23 12,44 20,18 11,20 34,01 
14 336 Isak DahlOK Alehof11,41   11,27 15,17 11,38 11,35 34,46 
15 338 Joel PerssonÄlvängen11,41 12,34 12,24   11,00 11,41 35,05 
16 305 Alfred JohanssonOK Alehof12,35  13,37 15,37 11,26 12,51 12,17 36,52 
17 313 Oliver GlentingNödinge   11,14 15,14 11,38 12,42 38,06 
18 335 Vincent RickmanÄlvängen18,39 16,12 14,53   14,36 15,13 45,41 
 309 Ludvig SunnefeldtNödinge 10,43   10,30    
 334 Melvin AlbinssonHisings Kärra 11,38 13,04      
 Axel WestmanOK Alehof        
 312 Hugo RuneråsKungälvs IK   9,49     
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
354 David ErikssonOK Alehof6,07 6,02 5,59 5,56  6,05 5,59 17,57 
385 Simon MöllerNödinge SK 6,28  6,22 6,23 6,13 6,19 18,58 
357 Filip KlingbergOK Alehof6,38 6,40 6,46 6,36  6,43 6,38 19,54 
358 Alexander WallbergOK Alehof6,54 6,51  6,49 6,58 6,29 6,43 20,09 
355 Anton HermanssonNödinge SK6,40 6,58 6,57 6,54  6,44 6,46 20,18 
388 Jesper EinarssonNödinge SK7,21 6,56  6,54 7,14 6,46 6,52 20,36 
356 Erik JohanssonOK Alehof6,54 7,11 7,16 7,16 7,11 7,02 7,02 21,07 
361 Gustav MånesköldNödinge SK 7,15 7,04 7,52 7,19 7,21 7,12 21,38 
353 Felix BrunNödinge SK7,19 9,42 7,08 7,24  8,26 7,17 21,51 
10 351 Daniel AdolfssonTingbergs AIS7,43 7,34 7,26 7,42 7,22 7,22 7,23 22,10 
11 352 Linus BoströmOK Alehof7,32 7,42 7,40 7,28 7,48 7,32 7,30 22,32 
12 360 Ludwig MånssonNödinge SK 7,39 7,48  7,33 7,50 7,40 23,00 
13 387 Oskar PerssonÄlvängen7,51 7,46 8,04 7,56  7,27 7,41 23,04 
14 359 Oliver WendelNSK Nödinge8,39 8,00 8,05  8,29 8,32 8,11 24,34 
15 386 Axel ÖstanNödinge 7,49 7,50  9,16  8,18 24,55 
16 390 Gustav ForsellNödinge9,38 9,25  8,56  8,33 8,58 26,54 
17 389 Nils EkströmNödinge SK9,38 9,45  9,32   9,38 28,55 
 362 Jonas KarlssonICA Kvantum Ale Torg   8,03     
 384 Theo RuneråsKungälvs IK  9,00 8,27     
 383 Gustav HermanssonNödinge        
 382 Jesper AllanssonOK Alehof  8,07 8,04     
 381 William TunellNödinge SK   8,48     
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
504 William RydinLerum Friidrott10,13 10,14 10,16  10,15 10,23 10,14 30,42 
540 Albin DangardtSävedalens AIK10,15 10,15 10,16  10,17  10,15 30,46 
538 William WarpefeltTeam Texas Longhorn 11,23 11,29 10,50 11,07 11,08 11,01 33,05 
501 Einar CarlssonKongahälla AIK12,23 11,45 11,20 11,12 11,27 11,39 11,19 33,59 
507 Isac SvennbladOK Alehof11,38   12,21 12,04 11,51 11,51 35,33 
503 Tobias GustafssonTingbergs AIS13,32 12,36 12,21 12,19 11,59 11,51 12,03 36,09 
505 Emil StigvertTingbergs AIS14,03 14,02  13,20  13,12 13,31 40,34 
502 Oliver Fransson LeeOK Alehof13,35 14,45 15,46 15,03 15,25 14,19 14,13 42,39 
537 Louie JanbroNödinge 15,19 14,27 13,40  14,47 14,18 42,54 
 506 Jacob SundelidAle IBF Brutit       
 539 Joel ErikssonNödinge17,40 21,31       
 536 Hampus MarcussonNödinge  13,25      
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
551 Erik BlickOK Alehof21,35  21,39   22,03 21,45 65,17 
580 Gabriel HanssonSävedalens AIK21,50 22,08 22,37    22,11 66,35 
553 Douglas Fransson LeeOK Alehof23,04 Brutit 22,47 22,48 23,03 23,01 22,52 68,36 
581 Wiktor BrännvallMat o Potatis23,49 24,21 22,44    23,38 70,54 
554 Jonathan GustafssonTingbergs AIS28,35 26,58 27,31 28,46 26,07 25,18 26,07 78,23 
556 Hugo ThunbergOK Alehof28,39 28,21 27,56 28,48 32,29 29,21 28,18 84,56 
555 Erik LiljaÄlvängen 32,42 26,57 26,40   28,46 86,19 
 552 Joel FlakbergIFK Göteborg25,56        
 Karl PalmLerum Friidrott        
 579 David BerndtssonKlubblös 28,21       
 577 David BerndtssonHonda MX Academy  27,17      
 578 Victor HellströmSkepplanda BTK  27,19      
 557 Niklas JohanssonSävedalens AIK    27,04    
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
701 Rasmus BörjessonKungälvs Cykelklubb32,15 31,32 31,10   30,59 31,13 93,41 
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
739 Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,45 37,49 38,13 37,29 37,50 37,32 37,35 112,46 
749 Nicklas TollessonHälle IF37,48 37,59 39,31 37,15 38,44 Brutit 37,40 113,02 
732 Anton BengtssonStenungsunds FI38,51 39,21   38,11 38,55 38,39 115,57 
797 Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,31 39,37 40,48 39,19 39,36 39,36 39,28 118,26 
731 Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,17 41,41 41,13 41,14 41,20 40,53 41,06 123,20 
743 Karl ModigOK Alehof46,23 43,41 43,35 44,01   43,45 131,17 
792 Mikael FischerBorgens Sportklubb55,31 45,25 45,39  44,51  45,18 135,55 
795 Robert BernhardssonUllevi FK47,02  47,01 45,42   46,35 139,45 
791 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 45,22 44,54  49,34  46,36 139,50 
10 794 Mikael KarlssonKlubblös47,44 47,49 47,16 46,55 47,43 46,44 46,58 140,55 
11 734 Colin Fransson LeeOK Alehof48,50 47,05 Brutit 46,38  Brutit 47,31 142,33 
12 735 Jack GrönroosOK Alehof47,50 47,58 Brutit 47,19 47,46 47,42 47,35 142,47 
13 738 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna48,32 49,02 47,19 47,38 50,00  47,49 143,29 
14 789 Magnus KarlssonBohus 49,18 48,45 47,13  48,27 48,08 144,25 
15 790 Jacob SaleniusÄlvängens IK 51,17 48,43 49,37 50,15  49,31 148,35 
16 741 Kent KjelltoftIF Noliterna 52,05 50,40   50,23 51,02 153,08 
17 744 Boris ÖsterblomSannum54,40 52,13  62,14 51,52 52,28 52,11 156,33 
18 748 Jonas ThunbergOK Alehof56,25 52,14  51,29 54,12  52,38 157,55 
19 747 Tommy StålhammarNol58,05 56,34 55,05 53,45 52,28  53,46 161,18 
20 750 Leif TorstenssonIK Noliterna83,49 73,15  59,16 60,36 61,13 60,21 181,05 
21 476 Rebecca TorstenssonIF Noliterna83,50 73,18  Brutit 69,16  75,28 226,24 
 788 Henrik JernströmOK Alehof 49,01       
 751 Kaj MunkTriathlon Väst    Brutit    
 753 Kristoffer SidebyUllevi FK    40,32    
 736 David ModigOK Alehof    43,50    
 752 Fredrik JohanssonUllevi FK    36,44    
 756 Mattias NilssonOK Alehof     40,43   
 798 Richard BogefjordAlafors59,51 56,06       
 799 Joakim JohanssonÖrgryte IS39,19        
 754 Marthin KrantzBohus    56,39    
 737 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare59,44 Brutit       
 Carl Johan RydhOK AlehofBrutit        
 742 Bengt JohanssonOK Alehof     49,09   
 Klas KarlssonIF Noliterna 63,29       
 793 Marcus InnalgGöteborg41,20        
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst        
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
796 Stefan DahlOK Alehof29,21   30,42 29,19 28,55 29,11 87,35 
909 Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,53 29,51 29,30 29,44 30,18 29,41 29,38 88,55 
961 Lars DalbergIK Stern 29,38   30,13 29,53 29,54 89,44 
910 Anders AdielssonÄlvängens Cykel 33,14 32,41  31,15 30,58 31,38 94,54 
746 Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb32,15 32,22  31,07 31,32  31,38 94,54 
957 Anders LövgärdOK Alehof  31,55 32,11  31,57 32,01 96,03 
904 Martin ErikssonOK Alehof32,37   32,37 31,57 31,35 32,03 96,09 
911 Harri KuuttiTingbergs AIS31,08   31,00  34,11 32,06 96,19 
917 Patrik OlssonOK Alehof32,49 33,19 32,36 32,17 32,33 31,49 32,13 96,39 
967 Harri MourujärviTeam Kungälv32,12   33,34 32,16  32,40 98,02 
10 965 Roland FranssonTryggve33,56 33,48  33,38  32,58 33,28 100,24 
11 963 Torbjörn PerssonOK Alehof 34,28 33,38 33,43  33,51 33,44 101,12 
12 920 Glen PrytzOK Alehof  Brutit 34,17 34,23 33,40 34,06 102,20 
13 919 Fredrik PetterssonLerum Friidrott34,24  34,49 35,08 34,24  34,32 103,37 
14 902 Leif BengtssonSkandia Elmontage35,01 34,37  34,43 34,40  34,40 104,00 
15 913 Marcus MarinÄlvängen36,19 36,03 36,09 34,48 36,03 35,14 35,21 106,05 
16 968 Börje KarlssonOK Alehof35,30   35,04 35,55  35,29 106,29 
17 906 Jonas HenrikssonNödinge36,25 35,46 36,42  35,59  36,03 108,10 
18 959 David AngervallÄlvängen 37,18 35,30   35,44 36,10 108,32 
19 907 Per JohanssonHålanda IF38,15 Brutit 36,39  36,06 36,25 36,23 109,10 
20 960 Göran TillyAle 90 IK 36,56 36,21  36,47 36,44 36,37 109,52 
21 956 Martin ThunbergOK Alehof  37,59 36,49 36,13  37,00 111,01 
22 916 Conny OhlssonIFK Göteborg39,05 38,32  37,49 38,02 37,58 37,56 113,49 
23 915 Jarmo NiemiKollanda  39,12 37,32 39,09  38,37 115,53 
24 964 Hanna CarlssonKungälv 40,15  41,20  40,30 40,41 122,05 
25 905 Bertil GustafssonTrinnebacken44,52 44,39 44,25 42,09 41,17 38,49 40,45 122,15 
26 914 Anna LiljaTeam Kungälv 42,48 42,08 40,57   41,57 125,53 
27 966 Christer FlinkKlubblösBrutit 44,32 43,58 42,24   43,38 130,54 
28 918 Patrik ÖsterblomHornet49,30 42,39  53,11 43,52 44,36 43,42 131,07 
29 903 Rune EkströmOK Alehof Brutit 48,26 46,59 48,06 47,57 47,40 143,02 
 958 Richard BäckströmTriathlon Väst 26,57       
 922 Anders LorentzsonOK Alehof   35,05  35,12   
 962 Eric BerndtssonKlubblös 36,06       
 924 Merja ArvidssonKajs Cykel    44,15    
 Mikael FridolfssonHålanda IF44,25        
 488 Alma PalmLerum Friidrott    41,04    
 Anna-Karin MobergAlafors        
 955 Patrik LiljaTeam Kungälv   29,27 29,27    
 733 Niclas BergstrandBohus32,51        
 Mona KarlssonOK Alehof        
 921 Jan SvennbladOK Alehof   33,55  33,13   
 923 Karl PalmLerum Friidrott   34,42     
 901 Ylva AndrèassonÄlvängen40,31 Brutit       
 908 Frida KarlssonÄlvängen38,30   37,08     
 912 Johan LindhYtterby32,30 32,44       
 970 Anders BörjessonKlubblös35,06        
 Hans WestmanOK Alehof        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
861 Gustav WernboFotö 14,38 14,26  14,11 14,07 14,14 42,44 
867 Per FlakbergIFK Göteborg14,23    14,48 14,32 14,34 43,43 
866 Swen GunnarssonMat o Potatis15,46 15,22 15,17   15,00 15,13 45,39 
810 Jethro JacksonNödinge16,00 15,49  16,10   15,59 47,59 
807 Johnny CarlssonKungälv 18,36 17,43  17,51 17,21 17,38 52,55 
801 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,04 17,51    17,27 17,47 53,22 
816 Annelie LindwallNol19,43 19,01  18,42  18,30 18,44 56,13 
805 Ewy-Lynn GunnarssonMat o Potatis 19,03 19,02   19,05 19,03 57,10 
870 Mikael BrännvallMat o Potatis19,46 19,10 19,48    19,34 58,44 
10 814 Marika LindbergNödinge20,41 20,20  19,07   20,02 60,08 
11 864 Sara AngervallÄlvängen22,07 21,37   21,36 21,17 21,30 64,30 
12 803 Björn AngervallNol22,16 23,08 22,13 21,54 22,05 21,26 21,48 65,25 
13 809 Jimmy FridolfssonHålanda IF  21,00  24,20 20,48 22,02 66,08 
14 808 Kristina CarlssonKungälv 23,48 23,03 23,03 22,13 22,03 22,26 67,19 
15 860 Bo BengtssonOK Alehof   23,03 23,14 22,50 23,02 69,07 
16 804 Jan-Erik BäckströmOK Alehof25,47 23,46 22,40  23,07  23,11 69,33 
17 817 Monika NilssonOK Alehof23,13   23,30 24,59 23,27 23,23 70,10 
18 869 Lennart MattssonOK Alehof26,03 25,13 25,05 24,37 23,19 24,13 24,03 72,09 
19 819 Peggy ÖsterbergAle-Surte BK28,21   27,35 26,59 27,20 27,18 81,54 
 868 Walter BrännvallMat o Potatis16,40 15,43       
 824 Peter JohanssonTingbergs AIS     12,46   
 865 Lars AgbladTingbergs AIS21,53 21,53       
 862 Ingela ThunbergOK Alehof 26,42       
 969 Mikael FridolfssonHålanda IF    20,32    
 822 Hans-Olof PerssonOK Alehof    17,27 16,56   
 813 Thomas PantzareSkepplanda   17,31     
 821 Joakim SunnefeldtNödinge 17,31       
 Sofie WestmanOK Alehof        
 818 Kia OlssonNödinge        
 823 Linda AnderssonSurte Bandy Club    24,48 24,05   
 811 Jan JohanssonGrandalens Vedhuggare23,41   22,50     
 812 Lena KarlssonOK Alehof18,25 18,07       
 Tilda KarlssonOK Alehof        
 745 Carl Johan RydhOK Alehof   14,00 13,47    
 820 Jan RydinLerum Friidrott24,23        
 740 Klas KarlssonIF Noliterna   18,25  18,35   
 802 Annika AlexNödinge23,32        
 806 Ingmar CarlssonTingbergs AIS  15,23  15,15    
 863 Stina ArvidsonNödinge17,16        
 815 Jenni LindqvistKlubblös19,01  18,50      
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 4 okt tis 11 okt tis 18 okt tis 25 okt tis 1 nov tis 8 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 14 Inger SvenssonKlubblös   OK     
 12 Susanne MaxeICA Kvantum Ale Torg  OK      
 11 Bengt BörjessonOK Alehof  OK OK OK    
 46 Sirpa NiemiKlubblös OK OK OK  OK   
 45 Anita LindebergKlubblös OK  OK     
 48 Gun ErikssonOK Alehof OK  OK  OK   
 47 Gunder ErikssonOK Alehof OK OK OK  OK   
 Marianne SjööICA Kvantum Ale TorgOK  OK  OK OK   
 Carina PetterssonICA Kvantum Ale TorgOK  OK  OK OK   
 Karin LindedahlKlubblösOK        
 50 Ronny MagnussonNödingeOK  OK OK  OK   
 49 Solveig MagnussonKlubblösOK OK OK OK OK OK   
 10 Anders2 BörjessonKlubblösOK        
 Emelie BergstrandBohus OK    OK   
 Patrik BergstrandBohus OK OK OK OK OK   
 Jeanette BergstrandBohusOK OK OK OK OK OK   
 Anette SvennbladOK AlehofOK    OK OK   
 Anton SvennbladOK AlehofOK        
 13 Karin KärrnäsKlubblös   OK     
 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OLOK OK  OK OK OK   
<< index
Tillbaka