Tid: måndag 30 mar 17:32

OK Alehof - Kvantumserien 2010

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
214 Julia SvennbladStarrkärr 7,55 7,31 7,34  7,57 7,40 23,00 
202 Elin FlakbergIFK Göteborg8,17 7,25 7,43  9,21 7,56 7,41 23,04 
212 Malin PrytzSkepplanda8,00 7,57 8,00 7,48  8,27 7,55 23,45 
209 Ida MöllerNSK Nödinge8,19 8,28 8,37 8,28  9,09 8,25 25,15 
219 Alice SundelidNödinge9,15 8,40 8,14 8,47 8,24  8,26 25,18 
226 Rebecca RickmanÄlvängen10,08 9,24 9,44 9,06 9,35 8,52 9,07 27,22 
208 Sanna LorentzsonSkepplanda9,46 9,42 9,16 9,56   9,34 28,44 
221 Ida PerssonÄlvängen9,55 9,19 9,53 10,35  11,07 9,42 29,07 
201 Ida BengtssonOK Alehof10,18 10,04 10,16 9,17 10,13 9,50 9,43 29,11 
10 210 Ella NorbergSkepplanda 9,43 9,47 12,03  10,18 9,56 29,48 
11 225 Olivia ThonanderÄlvängen10,11 10,19   9,46 10,15 10,04 30,12 
12 229 Maja TunellNödinge  14,12  10,40 12,15 12,22 37,07 
13 205 Klara JohnssonOK Alehof15,20  11,42 12,09   13,03 39,11 
 228 Alva MånssonNSK Nödinge 11,57 14,11      
 220 Natanelle AsplundKlubblös17,23 19,13       
 224 Stina ÖhrnÄlvängen12,42 13,50       
 230 Amy OlssonNol        
 227 Irma BrunOK Alehof 10,48       
 223 Maja ÖhrnÄlvängen9,49 18,12       
 232 Cajsa MånesköldNödinge SK    10,41 10,29   
 217 Alice JohanssonOK Alehof16,32   19,33     
 231 Lova GustafssonTingbergs AIS    11,27    
 203 Sofia HedbomNödinge SK20,32 13,20       
 204 Tuva HedbomNödinge SK14,54 26,18       
 206 Tilda LindqvistKungälv 12,38 12,02      
 207 Isa LorentzsonSkepplanda9,48 9,26       
 211 Sofie NorlanderNol14,03  11,43      
 215 Ida TorstenssonNol 10,43 11,44      
 213 Julia StigvertTingbergs AIS 12,16    13,03   
 218 Linn WarpefeltTeam Texas Longhorn11,32        
 216 Lilly JohanssonOK Alehof16,44   19,22     
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
254 Anna FlakbergIFK Göteborg7,00 6,51 7,17  8,46 7,25 7,02 21,08 
262 Maja FredénNödinge SK7,20 7,24  7,26  7,49 7,23 22,10 
260 Felicia ThonanderÄlvängen7,18 7,36   7,28 7,33 7,26 22,19 
255 Hanna HanssonTingbergs AIS7,34 7,34 7,23 7,37 7,38  7,30 22,31 
251 Keely CrosbyNödinge SK7,57 7,37 8,02 7,35 7,30 8,11 7,34 22,42 
264 Emelie N/ANSK Nödinge9,12 8,16 8,18 7,36  9,02 8,03 24,10 
267 Linnea OlssonOK Alehof8,46 8,08 8,09 8,10   8,09 24,27 
257 Linnea Rautio LundbergOK Alehof8,56 8,29 8,07 8,21   8,19 24,57 
252 Johanna EinarssonNSK Nödinge9,10 8,43 8,17 8,49 8,39 9,04 8,33 25,39 
10 261 Johanna BerandOK Alehof8,55 8,32  8,29  9,32 8,38 25,56 
11 265 Sofie PihlNödinge SK10,15 8,24 8,39 9,14  9,08 8,43 26,11 
12 258 Celine RydénÄlvängen9,21 8,41 9,13 9,03 9,01 9,36 8,55 26,45 
13 256 Maya JohnssonOK Alehof7,35 10,21 10,58 9,19   9,05 27,15 
14 266 Jennie KarlssonÄlvängen8,47 9,16 9,30    9,11 27,33 
15 253 Ottilia FagerströmOK Alehof9,23 9,04  9,24   9,17 27,51 
16 259 Filippa BjörkNödinge SK10,09 9,12  9,09  9,38 9,19 27,59 
 268 Linnéa NorlanderNödinge SK 10,08  9,01     
 263 Ebba SchülerNödinge SK9,11 9,49       
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
410 Anna KuuttiTingbergs AIS12,32 12,11 12,43 12,21 12,07 14,39 12,13 36,39 
404 Madeleine SöderlundLerum Friidrott 12,09 12,35 11,58 12,55 13,17 12,14 36,42 
401 Sandra BjörkNödinge SK13,06 12,32  12,32 12,42 13,01 12,35 37,46 
407 Sanna ErikssonOK Alehof12,43 12,28 12,59 12,46  13,03 12,39 37,57 
402 Felicia JohanssonOK Alehof12,57 12,33 13,12 13,46 12,43 13,32 12,44 38,13 
406 Alice ErikssonNödinge SK17,58 16,31 15,14 15,53 16,39  15,52 47,38 
408 Tove JohanssonOK Alehof18,58 20,25 17,59 20,47 21,42 22,56 19,07 57,22 
409 Kyra JonssonOK Alehof20,25 20,34 19,14    20,04 60,13 
 403 Cecilia N/ASVT15,33        
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
442 Emma KuuttiTingbergs AIS12,08 12,00  11,54 11,58 12,23 11,57 35,52 
448 Linnea FredénNödinge SK 13,09  13,03  13,40 13,17 39,52 
445 Olivia UllmanOK Alehof14,27  14,40  15,10  14,45 44,17 
 441 Elin JohanssonKongahälla AIK        
 443 Emma NorrmanOK Alehof12,41 13,45       
 444 Julia WallerNödinge18,46 17,30       
 446 Caisa ElghÄlvängen18,47 17,32       
 447 Lisa CarlssonYtterby 12,02 12,30      
 449 Maria SolemKungälv  12,29      
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
602 Jill HöstmanLerum Friidrott14,39 14,27 14,24 14,33 14,52 16,34 14,28 43,24 
604 Tilda KarlssonOK AlehofBrutit 14,38   17,00 15,07 15,35 46,45 
603 Sofia JohanssonOK Alehof15,55  16,40   17,04 16,33 49,39 
605 Alma PetterssonLerum Friidrott 16,37 16,19 16,54 17,12  16,36 49,50 
601 Fanny Ernsth CarlssonTingbergs AIS23,20 22,10 21,48    22,26 67,18 
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
473 Anna LövgärdOK Alehof25,32 24,29 24,51   25,39 24,57 74,52 
471 Cecilia FlakbergIFK Göteborg 25,31 26,05  26,19 26,33 25,58 77,55 
474 Lillemor PrambrantOK Alehof32,52  30,42 31,09 30,51  30,54 92,42 
 Josefin NyqvistTingbergs AIS        
 472 Elsa PedersenKongahälla AIK  28,08      
 475 Ylva GrönroosOK Alehof   29,36 29,17    
 476 Felicia StuhlhoferSävedalens AIK    23,28    
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
302 David ErikssonOK Alehof6,26 6,30 6,28 6,27 6,40 6,45 6,27 19,21 
308 Wilmer SundbomJörlanda7,17 7,03 7,07  7,19 7,23 7,09 21,27 
301 David AdolfssonTingbergs AIS8,22 8,25 8,12 8,26 8,11 8,42 8,15 24,45 
311 Gustav HermanssonNödinge11,30 8,52 8,58 8,24 9,13 9,07 8,44 26,14 
314 Oliver WendelNödinge SK8,58 8,46  9,04   8,56 26,48 
307 Isak LindqvistKungälv9,08 8,59 10,31    9,32 28,38 
318 Cesar BjörkNödinge SK 10,12  9,36 9,24 10,01 9,40 29,01 
309 Gustav ForsellOK Alehof11,25  10,30 11,58   11,17 33,53 
306 Hampus KuuttiTingbergs AIS12,12 14,20 12,36 12,49 12,05  12,17 36,53 
10 321 Emil GrönroosOK Alehof  12,42 12,22 12,07 14,17 12,23 37,11 
11 303 Alfred JohanssonOK Alehof14,14 12,32 12,46 21,31 23,01  13,10 39,32 
12 304 Felix JohanssonOK Alehof16,27 17,51 16,00 22,47 24,23  16,46 50,18 
13 317 Joel PerssonOK Alehof 16,11 19,50   21,35 19,12 57,36 
 310 Filip JonssonÄlvängen10,14     10,14   
 313 Noel WestmanHälle IF17,01 20,26       
 312 Oscar WestmanHälle IF11,55 13,06       
 315 Max SchülerNödinge SK8,59 8,47       
 316 Philip AhrnbergNödinge SK9,01        
 320 Anton JohanssonKlubblös 10,24       
 322 Filip SchälinOK Alehof  8,45      
 305 Gustav KlingbergOK Alehof12,09    15,09    
 323 Lucas BoströmTingbergs AIS     10,59   
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
361 Simon MöllerNSK Nödinge6,25 6,36 6,52 6,40  6,51 6,33 19,41 
359 Filip KlingbergOK Alehof6,59 6,42 6,53 6,45 6,59 7,16 6,46 20,20 
363 Oskar SiverboÄIK7,26 7,01 7,18 7,18 7,23  7,12 21,37 
357 Anton HermanssonNSK Nödinge7,14 7,22 7,32  7,08 7,26 7,14 21,44 
358 Erik JohanssonOK Alehof7,23 7,21 7,23 7,16 7,13 7,53 7,16 21,50 
351 Daniel AdolfssonTingbergs AIS7,54 7,43 7,44 7,30 7,19 7,50 7,30 22,32 
356 Tobias GustafssonTingbergs AIS7,34   7,38 7,22 8,21 7,31 22,34 
364 Emil StigvertTingbergs AIS 8,18 7,37 7,46 7,32 8,58 7,38 22,55 
354 Jesper EinarssonNSK Nödinge7,32 7,15  8,14  8,18 7,40 23,01 
10 366 Jacob SundelidNödinge8,41 7,50 7,49 7,28 7,59  7,42 23,07 
11 353 Linus BoströmTingbergs AIS9,45 8,56 8,06 8,06 8,03 9,00 8,05 24,15 
12 360 Ludwig MånssonNödinge SK8,20 8,20  8,19   8,19 24,59 
13 370 Gustav MånesköldNödinge SK  10,09 8,08 8,04 9,01 8,24 25,13 
14 355 Joel ErikssonNödinge SK8,31 9,51 8,42 9,07 8,59  8,44 26,12 
15 352 Felix BakkumNSK Nödinge9,27 8,53 8,50 8,32   8,45 26,15 
16 365 Jonathan HolmstedtNödinge SK8,44 10,02 9,56 8,58  8,59 8,53 26,41 
17 362 Anton NorbergSkepplanda 9,02 9,13 9,49  9,57 9,21 28,04 
18 367 Oskar PerssonÄIK 8,54  9,05  10,08 9,22 28,07 
 368 Felix BrunOK Alehof 8,50       
 319 Jonas KarlssonICA Kvantum Nödinge 8,57  8,51     
 369 Nils EkströmNödinge SK  9,44 9,34     
 371 William TunellNödinge    8,03    
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
516 Kristofer RydénÄlvängen9,50 9,56 9,43  10,16  9,49 29,29 
William RydinLerum Friidrott10,06 10,23 10,35 10,25   10,18 30,54 
507 Kristoffer HanssonTingbergs AIS11,14 11,20 11,38    11,24 34,12 
508 Erik HvenfeltNödinge SK 11,23  11,28  11,57 11,36 34,48 
511 Arvid MårdbyNödinge SK 12,25 12,33  12,39  12,32 37,37 
520 Isac SvennbladStarrkärr12,36 12,38 12,31 12,31  13,16 12,32 37,38 
523 Didrik SundbomJörlanda13,50 12,34 12,54   13,11 12,53 38,39 
509 Alexander KoluNödinge SK13,26 12,59 13,42 12,37  13,57 13,00 39,02 
527 Erik LiljaÄlvängen  12,54 13,22 13,33  13,16 39,49 
10 519 Oskar SjögrenNödinge SK13,41 12,58 13,40 13,20   13,19 39,58 
11 524 Jonas RöstNödinge SK13,45 12,54 13,43 13,26   13,21 40,03 
11 515 Robin RickfällNödinge SK13,27 13,04 13,32    13,21 40,03 
12 510 Vilmer MalmNödinge SK14,10 14,14 12,53 13,01   13,21 40,04 
13 504 Linus EricsonNödinge SK13,23 13,00 13,43    13,22 40,06 
14 502 Einar CarlssonKongahälla AIK13,38 13,18 13,39 13,25  14,53 13,27 40,21 
15 506 Oliver Fransson LeeOK Alehof13,40 14,27 13,41 13,28 15,09 15,34 13,36 40,49 
16 503 Jonny DalbergNödinge SK 14,16  13,15  13,54 13,48 41,25 
17 521 Emil VikNödinge SK14,08  14,21 13,44   14,04 42,13 
18 518 Alexander SinikNödinge SK15,34  14,20 13,31   14,28 43,25 
19 513 Linus NorbergSkepplanda15,37 15,39 16,13 14,40  15,15 15,10 45,32 
20 505 Pontus EricssonNödinge SK18,30 17,59 21,23    19,17 57,52 
 526 Joseph WokilYtterby IS  15,42      
 512 Joel MumbongoNödinge SK 12,53 13,39      
 522 Niklas LarsenICA Maxi Angered12,58 12,31       
 525 William WarpenfeltTeam Texas Longhorn11,23        
 501 Mustafa AjeebNödinge SK 13,35 12,55      
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
557 Alexander WaermeKongahälla AIK21,15 21,07   21,55 21,52 21,24 64,14 
551 Erik BlickOK Alehof 22,08  22,18  21,51 22,05 66,17 
553 Douglas Fransson LeeOK Alehof24,59 23,44 23,59 23,04 23,25 24,39 23,24 70,13 
552 Joel FlakbergIFK Göteborg25,13 23,49 25,27  24,47 24,42 24,26 73,18 
Anton SvennbladStarrkärr  27,16 25,11  28,35 27,00 81,02 
558 Rasmus BäcklundIFK Göteborg28,26 28,13 27,24    28,01 84,03 
554 Jonathan GustafssonTingbergs AIS28,25   29,50  31,05 29,46 89,20 
556 Hugo ThunbergOK Alehof30,59 30,38 30,25 30,18  32,06 30,27 91,21 
 Kristofer RydénÄlvängen   20,48     
 517 William RydinLerum Friidrott    23,15 22,01   
 555 Jonas RydinRydin Industrisvets24,32 24,04       
 559 Karl PalmLerum Friidrott 23,35  23,07 Brutit    
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
702 Karl ModigOK Alehof29,47 Brutit 29,18 30,06 Brutit 31,12 29,43 89,11 
701 Colin Fransson LeeOK Alehof 30,36 30,37 31,29  32,34 30,54 92,42 
703 Jonas ThunbergOK Alehof33,39   31,30 33,41  32,56 98,50 
 704 Oskar CarlssonKongahälla AIK28,11  27,39      
 705 Alfred BuskqvistIK Stern30,00  31,13      
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
746 Daniel TidholmSävedalens AIK38,19 37,47 38,01 38,02  39,33 37,56 113,50 
747 Nicklas TollessonOK Alehof38,56 38,23 38,13 38,11  39,35 38,15 114,47 
734 Mikael ErikssonHälle IF38,43 40,04 38,10  38,57 40,59 38,36 115,50 
745 Albin ThunbergSävedalens AIK 38,18  40,33 40,28  39,46 119,19 
739 Erik KarlssonOK Alehof40,36 39,34   39,29 41,05 39,53 119,39 
744 Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK 41,50 41,05 40,44 41,42 43,40 41,10 123,31 
731 Jonas AlbinssonAle-Surte BK Supporterklubb47,57 45,22 44,31 43,19 43,53 43,52 43,41 131,04 
733 Stefan DahlOK Alehof45,59   45,37 45,23 Brutit 45,39 136,59 
754 Martin JohanssonBohusBrutit  Brutit 45,20 45,17 47,41 46,06 138,18 
10 752 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna49,09 48,11 48,57 47,07 47,59 50,12 47,45 143,17 
11 763 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 47,48 49,02 47,03   47,57 143,53 
12 735 Jack GrönroosOK Alehof50,01 Brutit 48,49 49,12 49,09 49,11 49,03 147,09 
13 741 Kent KjelltoftIK Noliterna51,01 49,31 49,57 50,01 49,30 51,20 49,39 148,58 
14 742 Boris ÖsterblomSannum51,35 51,53 51,16 52,15 53,29 56,27 51,34 154,44 
15 732 Leif BengtssonSkandia Elmontage53,18 52,03  53,07   52,49 158,28 
16 748 Leif TorstenssonIK Noliterna56,16 54,19 53,27 52,52  55,37 53,32 160,38 
17 759 Josefin NyqvistTingbergs AIS 52,59   53,25 57,27 54,37 163,51 
18 736 Jonas HenrikssonNödinge 56,37 55,40 55,49 55,27  55,38 166,56 
19 743 Tommy StålhammarNol62,31  58,23 56,43 57,13 58,14 57,23 172,10 
20 740 Klas KarlssonIF Noliterna58,48 58,04 58,14 58,53 58,20 56,59 57,45 173,17 
 Erik CarlssonKongahälla AIK 47,43       
 758 Roy JohanssonOK Alehof 58,16       
 765 Stig ElofssonNoliterna 59,15       
 767 Joachim JanssonLilla Edet  58,44      
 768 Magnus UllmanOK Alehof  47,05      
 761 Lars DalbergIK Stern 46,47       
 764 Roland GrobSurte 48,05 44,20  Brutit    
 769 Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK  40,29      
 749 Kristoffer SidebyUllevi FK   38,21     
 760 Mattias KarlssonOK Alehof 47,22       
 756 Henrik DahlqvistÄIK52,27 53,06       
 755 Jonas NybergPan-Kristianstad43,19  41,12      
 753 Abel BuskqvistIK Stern56,09  55,55      
 751 Marcus AgbladTingbergs AIS50,56 49,25       
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   61,27     
 738 Per JonssonSjövalla FK51,24 51,27       
 737 Daniel RundqvistÄlvängen   51,36     
 757 David ModigOK Tyr 43,37       
 921 Johnny LarsenICA Maxi Angered   49,51 49,21    
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
938 Per-Erik JohanssonOK Alehof  27,30 27,14  27,53 27,32 82,37 
928 Mathias KarlssonÄlvängens Cykel30,12 29,30 29,12 29,25 29,54 31,21 29,22 88,07 
910 Harri KuuttiTingbergs AIS29,16  29,04  31,05  29,48 89,25 
929 Patrik OlssonOK Alehof33,54 32,16 32,29 32,10 32,02  32,09 96,28 
904 Roland FranssonTryggve32,32 32,22  31,48   32,14 96,42 
916 Bengt NilssonKungälv32,17   32,43 33,19  32,46 98,19 
918 Glen PrytzSkepplanda33,42 32,42 32,51  33,51 34,13 33,05 99,15 
Johnny LarsenICA Maxi Angered34,40 33,16 32,35    33,30 100,31 
927 Anders KulinÄMK33,29  31,25   35,51 33,35 100,45 
10 920 Jan SvennbladStarrkärr  33,39 33,06  34,37 33,47 101,22 
11 912 Johan LindhKongahälla AIK33,07 34,05  34,29 34,11  33,47 101,23 
12 933 Fredrik PetterssonLerum Friidrott 35,12 34,56 35,41 36,06  35,16 105,49 
13 901 David AngervallÄlvängen36,46 35,40 34,38  35,58  35,25 106,16 
14 909 Anders JohnssonOK Alehof37,00 35,25 35,27 36,14   35,42 107,06 
15 937 Martin ThunbergOK Alehof  36,55 35,59 35,51  36,15 108,45 
16 914 Anders LorentzsonSkepplanda38,31 47,17 37,05 35,24   37,00 111,00 
17 905 Mikael FridolfssonHålanda IF38,50 35,27 38,14 37,39 40,06  37,06 111,20 
18 917 Conny OhlssonIFK Göteborg37,52 37,39  37,40  40,30 37,43 113,11 
19 926 Dan SandrosNödinge37,57  38,34 36,53 38,40 39,12 37,48 113,24 
20 908 Per JohanssonHålanda IF39,30 38,43 38,45    38,59 116,58 
21 930 Jeanette RydströmNödinge39,51 40,47 39,24  39,53  39,42 119,08 
22 925 Johan PrambrantJopra45,28 38,34 38,04  44,54  40,30 121,32 
23 907 Filip JohanssonLilla Edet42,32 39,28  41,51   41,17 123,51 
24 935 Anna LiljaÄlvängen  42,40 42,36 42,13  42,29 127,29 
25 906 Bertil GustafssonTrinnebacken44,46 42,24 42,56 44,35 42,25 43,13 42,35 127,45 
26 915 Jarmo NiemiNol45,29 47,11 44,30 42,43 52,36  44,14 132,42 
27 922 Rune EkströmOK Alehof51,07 47,52   Brutit 51,32 50,10 150,31 
 940 Tobias LindellOK Alehof   27,32     
 941 Anders AdielssonÄlvängens Cykel   31,59     
 750 Dag LindqvistBorgens Sportklubb     41,19   
 942 Kristin OlssonOK Alehof   36,24     
 936 Erik OlssonUddevalla  31,11      
 943 Mattias NilssonOK Alehof   26,53     
 939 Jonas ThörnqvistKungälv  39,45      
 22 Patrik LiljaÄlvängen   30,22  31,25   
 848 Jeanette PetterssonSolvikingarna     41,08   
 762 Erik CarlssonKongahälla AIK   30,13     
 932 Torbjörn PerssonOK Alehof 32,32       
 931 Andreas MagnussonSurte        
 944 Mats JohanssonOK Alehof    32,19    
 923 Fredrik PalmNödinge  40,03 40,11     
 919 Monica RudénRyd48,07  48,04      
 902 Johan BlickOK Alehof 31,16   31,59    
 913 Jenni LindqvistKungälv41,29  39,02      
 903 Per FlakbergIFK Göteborg30,27    Brutit 31,06   
 911 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst        
 934 Björn SalomonssonAle 90 IK 35,19       
 924 Conny KarlssonStavdal28,49        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
845 Robert BernhardssonKongahälla AIK  14,05  13,52 14,21 14,06 42,18 
806 Ingmar CarlssonTingbergs AIS14,28 14,33   14,39  14,33 43,40 
826 Jan CarlssonYtterby15,15 15,50 15,22 15,00   15,12 45,37 
809 Martin ErikssonOK Alehof16,49 16,01 15,53 15,30 15,41 16,26 15,41 47,04 
837 Örjan SöderlundLerum Friidrott 16,31 16,08 16,04 16,22  16,11 48,34 
808 Allan ErikssonNödinge SK16,56 16,55   17,15  17,02 51,06 
802 Ove AdolfssonTingbergs AIS 26,38 18,05 17,22  18,04 17,50 53,31 
825 Louise JohanssonOK Alehof18,07 17,54 18,17 17,59  18,33 18,00 54,00 
807 Johnny CarlssonKungälv18,52  18,22   18,53 18,42 56,07 
10 819 Johan StaafNol20,35 19,38 19,22 18,57   19,19 57,57 
11 813 Ove KarlssonOK Alehof20,01 19,50 19,51 19,34   19,45 59,15 
12 828 Carita SandrosNödinge20,03  20,03  19,53  19,59 59,59 
13 820 Håkan StigvertTingbergs AIS 20,17 20,31 19,48 20,41  20,12 60,36 
14 803 Björn AngervallNol20,39 20,50 21,04 21,36 20,38  20,42 62,07 
15 811 Jimmy FridolfssonHålanda IF23,22 22,01 21,10 20,23 21,05  20,52 62,38 
16 805 Karin BäfverNödinge21,30 20,39 20,40 21,24   20,54 62,43 
17 804 Sara AngervallÄlvängen21,51 21,17 20,39    21,15 63,47 
17 818 Andrei SiitamNol22,03 21,30 21,20 20,57   21,15 63,47 
18 833 My DahlqvistÄIK22,37 22,03  20,25   21,41 65,05 
19 814 Anki LarsenIF Noliterna23,08 21,48 21,47  21,34 22,12 21,43 65,09 
20 823 Lennart MattssonOK Alehof22,40 21,50 21,40  22,09  21,53 65,39 
21 815 Viktor LarsenIF Noliterna23,06 22,28 21,22  22,36  22,08 66,26 
22 812 Simon JernbergAle-Surte BK Supporterklubb22,47 22,30 22,39    22,38 67,56 
23 810 Sofia FranssonSkepplanda22,53 22,40 23,31    23,01 69,04 
24 816 Monika NilssonOK Alehof26,27 25,20  25,30   25,45 77,17 
 766 Daniel AnderssonBohus 19,03       
 843 Elionor WallerNödinge 30,04       
 842 Eric BerndtssonHålanda IF 22,05 17,08      
 840 Charlotte ElghÄlvängen 30,05       
 841 Cecilia PalmKlubblös 19,06       
 821 Elisabeth SöderlundLerum Friidrott   17,02 17,24    
 839 Conny KarlssonStavdal 13,56       
 844 Gustav WernboFotö  15,06      
 838 Maria BjörkNödinge SK 23,04       
 847 Henrik SunnefeldtNödinge    16,35    
 834 Elisabeth SvedholmGöteborg26,01        
 835 Björn KinderTryggve20,05        
 Andreas MagnussonSurte18,41        
 801 Katarina AdolfssonTingbergs AIS 26,37       
 831 Klas WestlundSkepplanda23,31        
 830 Caroline JohanssonÄMK21,36        
 829 Emil SandrosNödinge        
 817 Elisabeth OlssonTingbergs AIS19,53  20,04      
 827 Cecilia BörjessonOK Alehof22,44    23,38    
 846 Kjell FranssonOK Alehof    19,49    
 824 Emil AnderssonOK Alehof17,43    18,50    
 836 Jan JohanssonGrandalens Vedhuggare23,05        
 832 Therese KarlssonOK Alehof27,30 27,59       
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 5 okt tis 12 okt tis 19 okt tis 26 okt tis 2 nov tis 9 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Patrik LiljaÄlvängen  OK      
 20 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg OK       
 21 Mikael SagströmGöteborg OK       
 17 Susanne EinarssonNödinge OK       
 18 Victoria PalmNödinge OK       
 16 Mirethe SinikNödingeOK        
 Fredrik PalmNödinge OK       
 15 Alexandra PalmNödingeOK OK       
 14 Kristina RickfällNödingeOK        
 13 Liselotte SjögrenNödingeOK        
 19 Carina PeterssonÄlvängen OK       
 12 Pethra PrytzSkepplanda        
 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK OK  OK   
 10 Ronny MagnussonNödingeOK OK OK OK  OK   
 Maritha EklundOK AlehofOK OK  OK     
 Anton SvennbladStarrkärrOK        
 Anette SvennbladStarrkärrOK  OK OK     
 Carl HermanssonTingbergs AISOK OK       
 Julia HermanssonTingbergs AISOK OK       
 Jessica HermanssonTingbergs AISOK  OK      
 Marcus HermanssonTingbergs AISOK OK OK      
 11 Maria LorentzSkepplanda        
 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OLOK OK OK OK  OK   
<< index
Tillbaka