Tid: måndag 6 jul 07:12

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
203 Evita BrännvallMat o Potatis7,33 7,29 7,35 7,31 7,24 7,30 7,27 22,23 
206 Hanna HanssonTingbergs AIS8,04 8,02 8,06  8,25 8,00 8,02 24,06 
242 Felicia ThonanderÄlvängen  8,10 8,30 8,22 7,48 8,06 24,20 
243 Ida AnderssonOK Alehof  8,08 8,24 9,38 8,41 8,24 25,13 
205 Celine RydénTingbergs AIS8,51 9,13 9,06 9,13 9,48 8,56 8,57 26,53 
245 Maja FredénMat o Potatis  10,17 9,09 9,14 8,57 9,06 27,20 
246 Johanna BerandMat o Potatis 9,10 9,16 9,16 9,18 9,01 9,09 27,27 
213 Keely CrosbyMat o Potatis10,30 9,50 9,28 9,12 9,20 9,12 9,14 27,44 
250 Alva EliassonNödinge9,46 9,52   10,28 8,54 9,30 28,32 
201 Julia SvennbladÖlanda9,29 9,37  9,29 9,34  9,30 28,32 
10 207 Elin HammarsonÄlvängen10,35 10,23 9,34 9,23 9,57  9,38 28,54 
11 214 Ebba ShülerMat o Potatis  10,17 10,04 9,57 9,13 9,44 29,14 
12 211 Alma KellgrenMat o Potatis10,15 12,32 10,14  10,53 10,27 10,18 30,56 
13 202 Elin GustafssonMat o Potatis10,59 11,58 11,23  10,50 10,25 10,44 32,14 
14 209 Ida PerssonOK Alehof12,07  10,42   10,03 10,57 32,52 
15 210 Linn WarpefeltTexasLonghorn10,57 10,51  11,33   11,07 33,21 
16 212 Vera BrovikMat o Potatis11,00 11,37   13,13 13,10 11,55 35,47 
17 215 Alicia RedsäterMat o Potatis  16,41 13,20 13,15 15,18 13,57 41,53 
 235 Cornelia OlofssonKullavik   10,24     
 244 Ida BengtssonOK Alehof  11,48      
 236 Alice GötestamKungälv   8,54     
 319 Einar HenriksenNödinge 11,20       
 248 Irma BrunNödinge 15,29  16,05     
 240 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   13,26     
 249 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel        
 204 Maja LarssonOK Alehof 11,45       
 247 Isabelle BerandMat o Potatis 12,37       
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
259 Felicia GrundellTingbergs AIS6,56 6,46 6,50   6,40 6,45 20,16 
256 Anna KuuttiTingbergs AIS7,23 7,15 7,29 7,23 7,30 7,24 7,20 22,01 
299 Louise SvenssonMat o Potatis7,56 7,32 7,36 7,26 7,20 7,17 7,21 22,03 
261 Frida RudinNödinge SK7,52 7,32 8,11 7,41  7,27 7,33 22,40 
251 Sanna ErikssonMat o Potatis7,55 7,30 7,46 8,04 7,37 7,45 7,37 22,52 
258 Felicia JohanssonOK Alehof9,47 7,53 7,56  7,53 7,40 7,48 23,26 
265 Ronja SandrosMat o Potatis9,00 7,33 7,38    8,03 24,11 
263 Cecilia SundbergMat o Potatis8,43 8,18  9,06 8,46 8,49 8,35 25,47 
253 Jennifer Jungle GötestamNödinge SK9,48 9,20 10,03 8,54 8,52 9,04 8,56 26,50 
10 252 Isabell KrantzNödinge SK8,47 9,22 10,03 10,32 10,28 9,48 9,19 27,57 
11 260 Maja SaaranenOK Alehof8,52 9,26   11,31 9,44 9,20 28,02 
12 262 Emmy MunkTriathlon Väst9,45  9,18  9,17  9,26 28,20 
13 298 Sara KetabatiKlubblös  9,13  9,33 9,44 9,30 28,30 
14 254 Kyra JonssonOK Alehof  9,53 9,42 9,58 9,40 9,45 29,15 
15 255 Tove JohanssonOK Alehof10,31 9,41 10,19 10,26 10,06 11,26 10,02 30,06 
16 264 Esther BrovikMat o Potatis10,42 10,01   11,19 10,49 10,30 31,32 
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
405 Elin JohanssonKongahälla AIK11,58 12,27 12,23 12,05 12,03 12,05 12,02 36,06 
404 Emma KuuttiTingbergs AIS12,15  12,04 12,26  14,15 12,15 36,45 
438 Ebba SjögrenKongahälla AIK 13,13 13,43  14,09 12,52 13,16 39,48 
413 Lowisa RidderskärMat o Potatis 13,36 13,54 13,48 13,44 13,10 13,30 40,30 
408 Lina KarlssonKlubblös14,51 14,06 14,06    14,21 43,03 
414 Lava KontaniMat o Potatis  14,06 15,36  14,00 14,34 43,42 
407 Tove SaaranenOK Alehof14,54 14,38 15,52  14,46 14,53 14,45 44,17 
411 Johanna LundmarkOK Alehof16,31 15,43 15,54 16,04 15,24 15,58 15,40 47,01 
409 Sandra PoswiatowskaMat o Potatis16,08 15,45  16,48 17,16 15,56 15,56 47,49 
10 412 Olivia UllmanOK Alehof16,28 15,46 15,53 Ej start  16,16 15,58 47,55 
11 436 Linnea FredénMat o Potatis  16,12 16,58 15,55 16,04 16,03 48,11 
12 410 Cassandra AsplundMat o Potatis16,19 16,06    16,01 16,08 48,26 
13 406 Hanna LahtelaMat o Potatis18,02 17,07 16,32  17,15 15,28 16,22 49,07 
14 435 Jennie KornesjöMat o Potatis   17,01 16,24 16,32 16,39 49,57 
 440 Lina AndreassonKlubblös17,13        
 401 Ida DahllöwAle Basket24,40        
 437 Sofia AnderssonMat o Potatis        
 402 Emma NorrmanOK Alehof14,24 14,10       
 403 Lotta SandströmOK Alehof16,30 16,06       
 439 Sofia JohanssonKlubblös17,08        
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
441 Tilda KarlssonOK Alehof10,51 10,40  11,45 10,27  10,39 31,58 
442 Sofia JohanssonOK Alehof11,23 11,44 11,54 11,50 11,52 11,33 11,33 34,40 
444 Chloe CrosbyMat o Potatis14,20 13,12 13,26 12,53 12,11 12,16 12,26 37,20 
443 Sara KuuttiTingbergs AIS14,52 14,06 15,19 12,06 17,14 13,18 13,10 39,30 
445 Madeleine BaskebrantMat o Potatis14,20 13,14 13,31 13,06 14,47 13,51 13,17 39,51 
 446 Therese PerssonKongahälla AIK  13,34      
 447 Ella ChristenssonMat o Potatis  13,39      
 470 Frida SundbergMat o Potatis   20,00 19,18    
 469 Fanny AhlmAle IBF    12,51    
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
605 Frida BrogrenKungälvs OK15,27  16,13 15,46 15,20  15,31 46,33 
607 Sigrid LindhKongahälla AIK   15,50 15,30 16,13 15,51 47,33 
602 Elin BlickOK Alehof16,08   16,27 16,03 16,31 16,12 48,38 
601 Maria GunnarssonAlingsås IF17,16 16,42 16,46 17,35 17,03 17,43 16,50 50,31 
604 Madeleine UnfeldKongahälla AIK17,42 16,42   17,21  17,15 51,45 
 603 Elsa PedersenKongahälla AIK 15,41   15,59    
 606 Josefina StrandborgKongahälla AIK 16,01   15,56    
 699 Amilia BjörklundLerum Friidrott  14,09  13,58    
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
471 Lena WestmanHälle IF  22,42 23,14 22,25 23,02 22,43 68,09 
472 Amanda EkÄlvängen26,48  26,50  26,21  26,39 79,59 
473 Siv GustafssonTrinnebackenBrutit 35,08 34,30 34,03 33,38 33,41 33,47 101,22 
 474 Sara JohanssonKongahälla AIK32,21        
 499 Lina StrandGöteborg-Majorna OK21,09        
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
303 Erik JohanssonOK Alehof7,51 7,47 8,28 9,05 9,35 7,46 7,48 23,24 
301 David ErikssonMat o Potatis7,54 8,14 8,15 8,06 8,06 8,07 8,02 24,06 
304 Filip KlingbergOK Alehof8,50 8,40 8,10 Ej start 9,04 8,38 8,29 25,28 
359 Tobias GustafssonTingbergs AIS8,53 8,47 9,03 9,15  8,29 8,43 26,09 
348 Anton HermanssonNödinge SK10,59 9,03 9,03  10,32 9,03 9,03 27,09 
307 Emil StigbertTingbergs AIS9,24 9,36 9,57 9,56 13,32 9,00 9,20 28,00 
316 Lucas AsplundMat o Potatis  9,20  9,35 9,47 9,34 28,42 
306 Daniel AdolfssonTingbergs AIS10,12 9,17 10,57 10,30 9,40 9,59 9,38 28,56 
320 Max SchülerMat o Potatis  9,56 9,55 10,54 9,23 9,44 29,14 
10 344 Filip SchälinOK Alehof  10,22  9,45 9,30 9,52 29,37 
11 305 Johan HallbergKongahälla AIK10,04 9,43 9,57 10,27   9,54 29,44 
12 311 Marcus KellebyMat o Potatis10,12 10,18 10,29 12,22 11,01 11,40 10,19 30,59 
13 302 Eric LjunggrenMat o Potatis10,58 12,05 10,36 11,38 10,55 11,06 10,49 32,29 
14 308 Max JärsandOK Alehof11,23 10,18  11,28 10,56  10,52 32,37 
15 309 Oskar PerssonOK Alehof10,41  12,00   10,01 10,54 32,42 
16 349 Felix BrunNödinge11,06 10,28  11,22   10,58 32,56 
17 315 Oliver WendelMat o Potatis11,54 12,06 11,11 11,14 11,04 11,41 11,09 33,29 
18 343 David AdolfssonTingbergs AIS   11,51 11,06 11,14 11,23 34,11 
19 317 Gustav ForsellMat o Potatis10,47 11,43  12,18  12,11 11,33 34,41 
20 318 Adam SaaranenOK Alehof 12,08 14,03  11,59 15,48 12,43 38,10 
21 312 Ludwig JohanssonMat o Potatis13,12 12,28  13,22 13,56 16,42 13,00 39,02 
22 314 Joel GlentingMat o Potatis12,53 13,33 15,51 15,11 16,46 13,51 13,25 40,17 
23 321 Hugo RedsäterMat o Potatis  16,46 13,23 16,32 17,51 15,33 46,41 
24 350 Alfred JohanssonOK Alehof16,58 18,24 20,55 20,21 19,44 20,07 18,22 55,06 
 342 Melker OlofssonKullavik   8,50     
 341 Axel GötestamKungälv   13,17     
 346 Jonatan BorgKungälv 10,34 10,15      
 347 Noah MobergKungälv 12,34 11,48      
 313 Alex MunkTriathlon Väst10,06    11,48    
 310 Mattias KellebyMat o Potatis10,41        
 345 Theo MobergKungälv 10,42 10,18      
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
358 Kristofer RydénTingbergs AIS6,02 6,02 5,56 5,58 5,48 5,49 5,51 17,33 
354 Wictor BrännvallMat o Potatis6,18 6,05 6,09 6,09 6,18 6,16 6,07 18,23 
351 Tim BäcklundIFK Göteborg6,14 6,06 6,25 6,23 6,34 6,29 6,14 18,43 
363 Erik HvenfeltNödinge SK6,27 6,20 6,36   6,39 6,27 19,23 
357 Kristofer HanssonTingbergs AIS6,55 6,43 6,44 6,59  6,44 6,43 20,11 
399 Hampus SolvingNödinge6,55 6,35 6,43  7,03  6,44 20,13 
355 William RydinMat o Potatis7,01 6,40 7,02  6,54 6,57 6,50 20,31 
352 Isac SvennbladÖlanda7,33 7,18  7,28 7,22  7,22 22,08 
371 Gustav KellgrenMat o Potatis7,53 8,24  7,56 7,50 7,26 7,43 23,09 
10 353 Matthew DaviesMat o Potatis8,07 8,07 8,09 7,52 7,55 7,39 7,48 23,26 
11 368 Gustav MårdbyMat o Potatis8,48 8,16 8,12 8,01 7,57 7,40 7,52 23,38 
12 397 Anton EliassonNödinge8,34 8,44 9,45 8,01 8,04  8,13 24,39 
13 372 Linus SandrosMat o Potatis9,14 8,02 8,41   7,57 8,13 24,40 
14 361 Jonathan EkOK Alehof 7,49  8,39  8,39 8,22 25,07 
15 356 Oliver Fransson LeeOK Alehof8,49 9,01  8,53 9,01 9,28 8,54 26,43 
16 396 Jonny DalbergMat o Potatis9,24 9,19 10,00  9,15 10,14 9,19 27,58 
17 366 Carl GlentingMat o Potatis9,25 9,45 11,11 10,38 9,19 10,15 9,29 28,29 
18 369 Arvid MårdbyMat o Potatis8,43 13,55    8,20 10,19 30,58 
19 367 Joakim BachMat o Potatis10,31 9,55 11,30   12,22 10,38 31,56 
20 362 Lukas BörjessonOK Alehof12,18 11,17 11,43 15,00 11,58  11,39 34,58 
21 398 Denniz JonassonMat o Potatis10,31 13,56  13,02  12,22 11,58 35,55 
 370 William WarpefeltTexasLonghorn6,56 7,26       
 394 Anton HenriksenNödinge 11,18       
 364 Oskar SjögrenNödinge SK  7,18      
 360 Hugo RydenÄlvängen        
 373 Alexander StéenÄIK 6,45  7,12     
 395 Marcus MartinssonMat o Potatis 8,20       
 374 Daniel PeterssonStarrkärr 8,20       
 365 Viktor JohanssonMat o Potatis8,40 11,03       
 293 Markus BackebrantNödinge SK        
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
508 Erik BlickOK Alehof 10,44 11,00 10,37 10,40 10,30 10,35 31,47 
506 Walter BrännvallMat o Potatis10,33   10,42 11,03 10,40 10,38 31,55 
513 Alexander WaermeKongahälla AIK10,34 10,56 10,48 10,51 10,42 10,42 10,39 31,58 
512 Adam RydenÄlvängen11,30 11,19 11,42  11,23  11,24 34,12 
501 Joel FlakbergIFK Göteborg11,39 12,04 12,56 12,35 12,22 11,57 11,53 35,40 
514 Anton LiljerotBergum11,38    12,10 11,57 11,55 35,45 
507 Douglas Fransson LeeOK Alehof11,58 12,01  12,13 12,02 12,08 12,00 36,01 
505 Jonas RydinMat o Potatis12,14 11,54 12,19 12,18 12,14 11,54 12,00 36,02 
511 Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,34 12,02 12,11 13,11 12,12 11,51 12,01 36,04 
10 517 Felix KetabatiÄlvängen 12,22 12,23  12,44 12,50 12,29 37,29 
11 550 Anton SaleniusÄIK12,39 13,26 12,10 13,43 12,50 13,55 12,33 37,39 
12 503 Anton SvennbladÖlanda12,48 13,08  12,43 12,27  12,39 37,58 
13 502 Rasmus BäcklundIFK Göteborg13,01 12,48 13,16 12,40 12,51 15,55 12,46 38,19 
14 509 Hugo ThunbergOK Alehof14,19 13,38 14,46 Ej start 14,49  14,14 42,43 
15 504 Gabriel LjunggrenMat o Potatis15,28 14,41 14,18 15,46 16,07 14,27 14,28 43,26 
16 516 Joachim SandbergMat o Potatis13,47  13,46 16,47   14,46 44,20 
 510 Dennis KarlssonTingbergs AIS        
 515 Jeremy SandbergMat o Potatis18,01        
 549 Emil LindbergMat o Potatis    12,22 11,56   
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
561 Oskar CarlssonKongahälla AIK  22,09 21,14 21,05 21,18 21,12 63,37 
556 Karl ModigOK Alehof24,02 23,08 23,04 Brutit 23,14 23,38 23,08 69,26 
598 Alfred BuskqvistStenungsunds OK 23,11 23,16 23,58 23,19  23,15 69,46 
554 Colin Fransson LeeOK Alehof25,31 25,29  25,25 25,26 25,35 25,26 76,20 
555 Jonas ThunbergOK Alehof 25,41 25,40 25,27 25,23  25,30 76,30 
552 Andrew ThompsonAle Basket25,28   29,41 25,12  26,47 80,21 
559 Adam AssadiAle Basket28,04   29,23 25,25 26,58 26,49 80,27 
558 Rasmus BörjessonOK Alehof26,36 28,13  25,43   26,50 80,32 
551 Eric DahllöwAle Basket34,32    33,36 33,27 33,51 101,35 
 557 Martin AnkelOK Alehof24,23 24,15       
 560 Oscar KauffeldtAle Basket34,33        
 599 Jesper OlssonAle Basket25,17        
 553 Oscar HallbergKongahälla AIK  22,25 22,50     
 597 Felix RudinNödinge SK     28,00   
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
729 Jacob SaleniusÄIK31,16 30,28 30,55 31,09 29,53 29,53 30,04 90,14 
704 Emil AnderssonOK Alehof34,22  33,31  35,13 34,36 34,09 102,29 
705 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare38,52 38,44 34,51  33,44 35,54 34,49 104,29 
703 Rasmus LarssonOK Alehof39,28 35,25 34,40    36,31 109,33 
701 Patrik ÖsterblomSannum38,38 35,25 42,02  40,29 38,05 37,22 112,08 
 702 Joakim EliassonOK Alehof27,48        
 728 Jens PetrussonKongahälla AIK   26,27     
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
758 Robert WestmanHälle IF40,28 39,06 40,49 39,14 39,20 39,40 39,13 117,40 
765 Mikael ErikssonLindome Löparklubb39,58 39,02 39,44 40,14 39,19 41,03 39,21 118,05 
776 Erik KarlssonOK Alehof40,17 39,22 39,51 40,16  40,08 39,47 119,21 
766 Albin ThunbergOK Alehof40,12 40,44 40,49 40,25 40,37  40,24 121,14 
770 Nicklas TollessonOK Alehof40,37   41,42 Brutit 43,02 41,47 125,21 
771 Stefan DahlOK Alehof 42,29   46,28 44,22 44,26 133,19 
790 Martin JohanssonBohus 47,08  46,28  45,22 46,19 138,58 
756 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK48,16 49,03  49,34 47,34 47,24 47,44 143,14 
773 Per JonssonSjövalla FK67,57  49,27 47,50 47,33 51,39 48,16 144,50 
10 759 Fredrik HolmquistIFK Göteborg48,55 49,16 Brutit 48,24   48,51 146,35 
11 789 Magnus KarlssonÄMK 51,39 50,12 49,36 48,56 48,40 49,04 147,12 
12 779 Tedd JuhlinIK Jogg.se48,00  49,14  50,41 Brutit 49,18 147,55 
13 777 Kaj MunkTriathlon Väst50,19 50,45 49,55 47,43   49,19 147,57 
14 775 David SehlinÄlvängen51,06 50,48 50,11 49,13 50,43 48,40 49,21 148,04 
15 767 Dan-Olof JohanssonOK Alehof51,31 51,29 51,13 49,25 48,32 50,09 49,22 148,06 
16 772 Sven BogeOK Alehof50,20 Brutit 50,36 50,02 49,09 50,43 49,50 149,31 
17 760 Kent KjelltoftIK Noliterna50,49 51,18 51,49 51,49 50,11 50,53 50,37 151,53 
18 762 Boris ÖsterblomSannum55,24 53,02 53,38 51,06 50,46 51,20 51,04 153,12 
19 787 Jenny KroonTriathlon Väst 53,10 51,44 51,32  51,48 51,41 155,04 
20 752 Bertil JohanssonAle 90 IK51,36   51,58  52,31 52,01 156,05 
21 784 Leif TorstenssonIK Noliterna54,24 55,24 52,53 55,00 52,56 50,58 52,15 156,47 
22 783 Leif BengtssonSkandia Elmontage53,58 51,45 52,57    52,53 158,40 
23 796 Göran AlménBorgens Sportklubb56,04 53,59 53,42   54,29 54,03 162,10 
24 754 Kent JohanssonAle 90 IK54,46 54,54 54,25 Brutit Brutit 55,46 54,41 164,05 
25 763 Jeroen JansenHisings Kärra 54,46  54,57 54,45  54,49 164,28 
26 761 Klas KarlssonIK Noliterna57,05 58,02 55,58 55,36 55,15 59,04 55,36 166,49 
27 755 Lars HellbergAle 90 IK55,32 Brutit 57,04 55,53  56,58 56,07 168,23 
28 782 Dag LindqvistBorgens Sportklubb56,58 55,58 56,14    56,23 169,10 
29 751 Bengt SimonsenAle 90 IK58,02 59,22 58,01   60,40 58,28 175,25 
30 764 Robert ZormanOK Q861,00 60,50 58,56 58,46 58,14 59,03 58,38 175,56 
 793 Joachim JanssonLilla Edet 56,29 57,03      
 795 Jonny BrunOK Alehof 50,58   53,10    
 791 Christer FlinkMotor 56,58       
 750 Jesper AhlkvistKvarnbyns löparsällskap   41,24     
 748 Kristoffer SidebyUllevi FK   39,50     
 794 Lars HolmOK Gipen 63,20 59,09      
 747 Anders WesterAle 90 IK   53,39     
 749 John PerssonOK Alehof   Brutit  39,16   
 792 Henrik DahlquistÄIK 53,35       
 744 Peter PeterssonSolvikingarna    44,12 48,35   
 797 Philip GustavssonSödertäljeNykvarn OK41,23        
 768 Richard AnderssonÄMK 43,09 42,06      
 785 Anders KlingSurte53,04 52,45 Brutit      
 778 Jennie UllerfeldtIK Jogg.se50,20 Brutit 51,12  Ej start    
 781 Mårten ZetterbergGöteborg/Romelanda43,06  44,10      
 798 Mattias NilssonOK Alehof38,42        
 799 Martin IvarssonVänersborgs SK39,26        
 780 Johan StrandUllevi FK36,08        
 746 Jonas HenrikssonNödinge    53,20    
 757 Patrik MagnussonHälle IF39,59 Brutit  40,10 Brutit    
 753 Göran TillyAle 90 IK54,13  Brutit  55,13 Brutit   
 769 Mikael EliassonOK AlehofBrutit        
 786 Magnus UllmanOK Alehof 43,16 Brutit 43,39     
 Peter JohanssonTingbergs AIS41,30 43,15       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
930 Rikard WaermeKongahälla AIK28,38 28,29 28,52 28,34 30,29 Brutit 28,33 85,41 
901 Martin GunnarssonAlingsås IF30,55 28,27 Brutit 28,41 28,59 28,38 28,35 85,46 
903 Per FlakbergIFK Göteborg29,41 29,40 Brutit 29,02 29,03 30,22 29,15 87,45 
913 Mattias KarlssonOK Alehof29,22 29,32  30,47 28,56 29,28 29,15 87,46 
996 Lars DalbergIK Stern30,19 30,13 30,17  30,22  30,16 90,49 
905 Christer KlasaKlubblös31,08 32,16 30,59   30,35 30,54 92,42 
935 Mats JohanssonOK Alehof32,18   31,06 30,39 31,00 30,55 92,45 
910 Jack GrönroosOK Alehof32,34 31,56 32,22 31,18 31,09 31,02 31,09 93,29 
933 Mikael HanssonOK Alehof33,58 33,20 33,16 33,05 32,28 32,35 32,42 98,08 
10 926 Andreas MagnussonSurte35,11 33,31 33,37 33,02  32,04 32,52 98,37 
11 906 Jan SvennbladÖlanda32,49 33,00  33,52 32,49  32,52 98,38 
12 915 Patrik FallbringOK Alehof33,39 33,45 33,33 32,57  33,53 33,23 100,09 
13 932 Torbjörn PerssonOK Alehof33,17  33,34   33,25 33,25 100,16 
14 937 Leif JohanssonAle 90 IK 35,46 35,07 34,23 33,19 32,35 33,25 100,17 
15 919 Harri KuuttiTingbergs AIS33,50  33,45 33,17 34,19 35,15 33,37 100,52 
16 999 Thomas ChristenssonMat o Potatis36,39 36,05 34,18 33,55 33,31  33,54 101,44 
17 985 Börje KarlssonOK Alehof   33,35 34,02 34,14 33,57 101,51 
18 918 Ylva SunessonOK Alehof  34,06 33,42 34,08  33,58 101,56 
19 998 Anders PerssonMat o Potatis35,46 35,44 34,14 34,09 33,50  34,04 102,13 
20 917 Tuomo SaaranenOK Alehof 36,08 35,37 34,45 35,30 34,56 35,03 105,11 
21 921 Josefin NyqvistTingbergs AIS36,11 35,14 35,42  34,59 35,03 35,05 105,16 
22 916 Thomas ModigOK Alehof 35,41 35,32 35,10 35,17 35,38 35,19 105,59 
23 924 Jeanette RehnÄlvängen36,13 36,04  36,39   36,18 108,56 
24 934 Benny AnderssonSkepplanda37,17 36,42 36,44  36,16 36,03 36,20 109,01 
25 922 Britt-Marie JannöÄlvängen36,37 36,19 36,57   36,53 36,36 109,49 
26 902 Conny OhlssonIFK Göteborg39,44 37,27 38,31  36,54 37,36 37,19 111,57 
27 904 Anette SvennbladÖlanda37,31 37,46  39,42 38,13  37,50 113,30 
28 835 Jarmo NiemiNol38,25 38,04 38,11 37,49 37,48  37,53 113,41 
29 927 Bertil GustafssonTrinnebacken40,01 38,46 37,49 38,26  40,17 38,20 115,01 
30 914 Ove KarlssonOK Alehof39,21  39,38 39,08 38,57 39,02 39,02 117,07 
31 931 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,26 39,41 40,13 40,15 39,16 39,17 39,24 118,14 
 987 Jan PetrussonKongahälla AIK   32,36     
 988 Camilla KarlssonÄlvängen  37,11      
 991 Kim ÖbergMat o Potatis 36,32       
 986 Oscar SvalinOK Alehof   Brutit     
 984 Tore LarssonAle 90 IK   43,28  42,05   
 982 Joakim StraussÄlvängen   54,49 48,53    
 981 Malin StraussÄlvängen   Brutit 45,54    
 990 Nicklas RidderskärMat o Potatis  35,18      
 992 Annika EwardsMat o Potatis 44,09       
 980 Julia StraussÄlvängen   39,55 41,26    
 989 Therese BobergÄlvängen  37,11      
 788 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb 40,03 38,03      
 983 Roland FranssonTryggve   35,44     
 993 Annika PerssonMat o Potatis 40,38 39,43      
 994 Conny KarlssonStavdal 29,15       
 995 P-A EliassonGöteborg 38,26  37,36     
 936 Anders WattströmOK Alehof33,52        
 997 Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg28,35    28,49    
 979 Björn KinderNödinge   Brutit     
 925 Anders WattströmOK Alehof 34,11    34,29   
 907 Emil KarlssonKongahälla AIK 32,53  Brutit     
 912 Martin BörjessonOK Alehof        
 Daniel GötestamNödinge SK39,23        
 911 Johan BlickOK Alehof   36,44 36,29    
 908 Dennis LjunggrenMat o Potatis        
 923 Claes HammarsonÄlvängen 40,28  38,49     
 938 Per-Anders PeterssonStarrkärr 38,58       
 9999 Hans WestmanOK Alehof     Brutit   
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
774 Peter JohanssonTingbergs AIS   12,49 12,33 12,45 12,42 38,07 
804 Swen GunnarssonAlingsås IF14,57 15,06  14,56 14,43 16,44 14,52 44,36 
826 Niklas JohanssonTingbergs AIS16,10 15,14 15,09 14,45   15,02 45,08 
825 Markuz AgbladTingbergs AIS 15,15 15,00 15,04   15,06 45,19 
821 Jonathan JohanssonTingbergs AIS  15,10  15,15 15,12 15,12 45,37 
844 Johan LindhKongahälla AIK   15,28 15,31 15,45 15,34 46,44 
817 Andreas CollvinTingbergs AIS17,05   15,58  16,15 16,26 49,18 
818 Daniel HeineråsTingbergs AIS  16,32  16,06 16,47 16,28 49,25 
838 Ingvar JonssonÄlvängen16,38 16,26  16,30   16,31 49,34 
10 928 David AngervallNol17,35 17,00 17,10 16,36 16,20 16,41 16,32 49,37 
11 829 Joakim SunnefeldtNödinge17,29 16,41  16,50 16,56  16,49 50,27 
12 803 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF17,28 17,04 17,00   16,45 16,56 50,49 
13 810 Mikael BrännvallMat o Potatis17,42 16,53 17,06  17,02 17,30 17,00 51,01 
14 886 Jessica EkelundAngered   17,33 17,11 17,24 17,22 52,08 
15 819 David AnjouTingbergs AIS 18,01 18,30  17,12  17,54 53,43 
16 827 Ove AdolfssonTingbergs AIS20,15  19,38 18,48 18,49 18,39 18,45 56,16 
17 895 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb20,23 20,08 19,21 19,22 18,25 18,34 18,46 56,20 
18 820 Håkan RydénTingbergs AIS  19,21 18,47 19,27  19,11 57,35 
19 824 Lars AgbladTingbergs AIS  19,46 19,31  19,06 19,27 58,23 
20 894 Dan SandrosMat o Potatis19,36 19,24    20,27 19,49 59,27 
21 830 Rudolf BrogrenKungälvs OK20,14  20,10 20,10 19,51  20,03 60,11 
22 897 Peter EliassonNödinge20,41  20,54 19,23   20,19 60,58 
23 831 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg21,23 21,02 20,38 21,15 20,18  20,39 61,58 
24 834 Björn AngervallNol21,39 20,52 21,24 21,18 20,57 20,56 20,55 62,45 
25 836 Jan JohanssonKlubblös21,48 21,25 20,55 20,46   21,02 63,06 
26 806 Jonatan LarsenIK Noliterna22,41 22,51 22,54  21,15 19,52 21,16 63,48 
27 888 Elisabeth OlssonÄlvängen   21,28 21,23 21,28 21,26 64,19 
28 837 Liv GustavssonMat o Potatis23,26 20,59 21,36  22,13  21,36 64,48 
29 839 Monika NilssonOK Alehof21,32 21,13 22,07    21,37 64,52 
30 802 Martin DahllöwAle Basket23,10 23,21  22,40 22,06 22,50 22,32 67,36 
31 814 Cecilia BörjessonOK Alehof22,24  23,07  23,03 22,18 22,35 67,45 
32 840 Maritha EklundOK Alehof 22,56 22,45  22,34  22,45 68,15 
33 807 Viktor LarsenIK Noliterna22,41 22,50 22,54  24,08 24,42 22,48 68,25 
34 805 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg23,00 23,52 22,49   23,17 23,02 69,06 
35 828 Sara AngervallOK Alehof 23,04 23,19 22,56 Ej start  23,06 69,19 
36 842 Marcus FrövenBorgens Sportklubb23,01 27,05 21,57 25,40  27,17 23,32 70,38 
37 815 Lars-Olof SvalinOK Alehof23,58 24,06 23,25 24,07 Brutit 23,47 23,43 71,10 
38 833 Bo PetterssonBorgens Sportklubb23,09 27,20 22,20 25,46  27,26 23,45 71,15 
39 812 Marie KonnbergNödinge 24,54 26,12   25,33 25,33 76,39 
40 816 Therese KarlssonOK Alehof25,16 32,56 37,15 29,25   29,12 87,37 
 884 Barbro EriksonNödinge     -5,00   
 885 Noel ThompsonAle Basket   19,25 19,26    
 823 Kate SutinenTingbergs AIS  20,11      
 813 Bo BengtssonOK Alehof21,53  Brutit      
 889 Rickard GunnarssonAlingsås IF   12,20     
 845 Lovisa LindhKongahälla AIK   13,32     
 822 Julia GranströmTingbergs AIS 16,54 17,20      
 890 David JohanssonKongahälla AIK   12,48     
 891 Richard HallbergKJS  16,35      
 892 Carita SandrosMat o Potatis  20,02      
 811 Sonja LjunggrenMat o Potatis        
 Andreas MagnussonSurte    16,53    
 893 Emil SandrosMat o Potatis19,30        
 909 Daniel GötestamNödinge SK    19,17 18,33   
 887 Christian BäckströmKlubblös20,50   23,07     
 801 Eleonor DahllöwAle Basket23,40        
 809 Christian ThomassonKongahälla AIK 21,14       
 808 Henrik SunnefeldtNödinge18,04 16,46       
 883 Lennart JohanssonTryggve   21,00     
 Eidrin SiraeKlubblös18,17        
 841 Marcus WaermeKongahälla AIK 13,31  13,31     
 899 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg18,59  18,58      
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 7 okt tis 14 okt tis 21 okt tis 28 okt tis 4 nov tis 11 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 89 Sven KarlssonOK Alehof     OK   
 91 Joel KrantzTuve Tigers   OK     
 93 Anna AnderssonTuve Tigers   OK     
 92 Christer AnderssonTuve Tigers   OK     
 13 Ronny MagnussonNödinge  OK OK  OK   
 12 Solveig MagnussonNödinge  OK OK  OK   
 94 Pontus AmayaICA Kvantum Ale Torg  OK      
 843 Maria JohanssonAle 90 IK        
 96 Annette ElménICA Kvantum Ale Torg OK OK      
 11 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg OK OK OK     
 95 Jessica ElmènICA Kvantum Ale Torg OK OK      
 Sharon PernevikAle 90 IK OK  OK  OK   
 97 Inger SvenssonAlebygdens SPF OK       
 832 Eidrin SiraeKlubblös    OK    
 10 Anna LövgärdOK AlehofOK OK OK  OK    
 Ulrika SvahnÄlvängenOK  OK OK OK OK   
 99 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OKOK OK OK OK OK OK   
 98 Irma ErikssonSträngnäs Malmby OKOK OK OK  OK OK   
 Lotten HvenfeltNödinge SKOK OK    OK   
 Carina PeterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK OK   
 Elisabeth AnderssonKlubblösOK  OK  OK OK   
 Sirpa NiemiNolOK OK OK OK OK OK   
 Gunder ErikssonOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 Gun ErikssonOK AlehofOK OK  OK OK OK   
 90 Micke KarlssonICA Kvantum Ale Torg    OK    
 Mikael SagströmICA Kvantum Ale TorgOK OK OK  OK OK   
<< index
Tillbaka