Tid: måndag 30 mar 17:35

OK Alehof - Kvantumserien 2007

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
201 Evita BrännvallMat o Potatis8,22 7,58 8,05 8,24  8,29 8,08 24,25 
240 Felicia ThovanderKlubblös   8,45 9,01 8,48 8,51 26,34 
204 Hanna HanssonAle IBF 9,28 9,43 9,05  9,21 9,18 27,54 
239 Johanna BerandMat o Potatis   9,58 10,01 10,03 10,00 30,02 
205 Tove JohanssonOK Alehof 10,06 10,24 11,12 10,28 9,45 10,05 30,15 
202 Celine RydénÄlvängen11,45 13,15 10,06 11,34 10,27 9,55 10,09 30,28 
244 Elin HammarsonKlubblös10,29 10,13 10,24 10,51   10,22 31,06 
247 Ebba WessbergMat o Potatis 11,20 10,03 10,25  10,49 10,25 31,17 
249 Elin ErikssonMat o Potatis 11,38 10,12 10,32 11,33  10,45 32,17 
10 206 Elin GustavssonMat o Potatis   12,17 10,34 10,11 11,00 33,02 
11 250 Linn WarpefeltTeam Texas Longhorn13,13    13,16 13,11 13,13 39,40 
 248 Frida ErikssonMat o Potatis 12,18       
 238 Ida AnderssonOK Alehof    9,37    
 245 Vera BrovikMat o Potatis 10,57  12,14     
 203 Lina HallMat o Potatis11,08 10,42       
 246 Alexandra NilssonICA Kvantum Ale Torg  13,08 Brutit 12,32    
 243 Amanda AnderssonKlubblös  11,51 Brutit     
 Hans WestmanOK AlehofEj start Ej start       
 241 Isabell AdielssonÄlvängens Cykel   10,26  9,49   
 242 Jennifer Jungle GötestamKlubblös   9,48     
 237 Angelica AppelOK Alehof    11,39    
 236 Isabella BerandMat o Potatis    21,39    
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
253 Felicia GrundellTingbergs AIS7,17 7,02 7,13 7,05 7,17 7,24 7,06 21,20 
256 Maja HenrikssonTingbergs AIS7,25  7,25 7,14  7,34 7,21 22,04 
293 Frida RudinMat o Potatis 9,57 8,00 7,42 7,47 7,58 7,49 23,27 
255 Ronja HenrikssonTingbergs AIS8,25  8,30 7,44 8,06 8,30 8,05 24,15 
257 Ronja SandrosMat o Potatis 8,18 8,03 8,09 8,06 8,09 8,06 24,18 
251 Nicole FanklKongahälla AIK 7,58 8,46 8,14   8,19 24,58 
297 Sanna ErikssonMat o Potatis 10,41 8,07 8,18  9,16 8,33 25,41 
252 Olivia UllmanOK Alehof8,55 9,05 8,56 8,42 9,10 9,14 8,51 26,33 
290 Emma KuuttiKlubblös   11,13 7,47 7,58 8,59 26,58 
10 254 Cecilia SundbergMat o Potatis9,06 9,11 9,21 9,39 9,18 9,46 9,11 27,35 
11 260 Clara LundqvistMat o Potatis  9,26 9,27 9,27 9,21 9,24 28,14 
12 296 Nicole SkarpsvärdMat o Potatis 10,46 9,20 9,20  10,45 9,48 29,25 
13 259 Jara RaadMat o Potatis 10,41 10,02 10,00  10,05 10,02 30,07 
14 295 Mirella CelebicMat o Potatis 10,04 10,01 10,08   10,04 30,13 
15 258 Esther BrovikMat o Potatis 9,58 10,21 10,29  10,36 10,16 30,48 
 298 Emmy WessbergMat o Potatis 10,38       
 294 Jasna ?Mat o Potatis 11,37       
 292 Frida RudinKlubblös        
 299 Emma SvennungssonMat o Potatis 10,44       
 288 Anna KuuttiKlubblös    7,53 8,10   
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
401 Elin JohanssonKongahälla AIK12,04 12,05 12,23 11,55 12,19 12,55 12,01 36,04 
407 Lisa CarlssonKongahälla AIK 13,22 13,51 14,23  13,05 13,26 40,18 
440 Malin GullbransonMat o Potatis14,07 14,07 13,46 13,49  14,43 13,54 41,42 
408 Lowisa RidderskärMat o Potatis 14,10 13,56 13,43  14,44 13,56 41,49 
409 Lava KotaniMat o Potatis 14,09 13,48   14,38 14,11 42,35 
438 Sandra PoswiatowskaMat o Potatis 15,44 16,10 16,12 14,46 15,56 15,28 46,26 
439 Cassandra AsplundMat o Potatis16,30 15,46 16,26 16,25   16,12 48,37 
437 Linn AmbringYtterby IS  16,46 16,32 16,30 16,05 16,22 49,07 
405 Emma SjögrenNödinge SK18,42 16,24  16,45 18,49 16,26 16,31 49,35 
10 402 Hanna LahtelaMat o Potatis18,43 18,04 18,49    18,32 55,36 
11 403 Frida SundbergMat o Potatis19,49 19,18  19,53 Brutit 22,30 19,40 59,00 
12 436 Sofia JohanssonKlubblös   19,49 22,09 17,07 19,41 59,05 
 404 Nicolin HallMat o Potatis18,41 19,00       
 Emma GunnarssonNol        
 406 Johanna KöreOK Alehof15,21        
 410 Lotta SandströmOK Alehof  20,16  15,38    
 435 Agnes KarlssonKFF Kungälv    14,19 13,52   
 434 Moa BerglundKongahälla AIK     12,56   
 433 Sara KuuttiKlubblös     15,49   
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
442 Sophia GeirupKongahälla AIK9,54   10,21 10,16 10,16 10,08 30,26 
444 Tilda KarlssonOK Alehof10,48 10,34 10,37  11,02  10,39 31,59 
446 Elin BlickOK Alehof10,47 10,53 Brutit  11,21 10,51 10,50 32,31 
445 Sigrid LindhKongahälla AIK11,11 10,52  10,56 10,55 11,11 10,54 32,43 
457 Josefin LarssonKongahälla AIK   11,21 11,22 10,59 11,14 33,42 
451 Elsa PedersenOK Alehof 11,52 11,25 11,19  14,06 11,32 34,36 
449 Elin AxbergKongahälla AIK11,45 12,07 11,46 11,48 12,00 11,54 11,46 35,19 
456 Sofia JohanssonOK Alehof 11,53 11,45 11,47 13,46 11,52 11,48 35,24 
452 Jennifer JohanssonKongahälla AIK 12,13 12,14 11,51 12,02 12,11 12,01 36,04 
10 450 Marina SutinenTingbergs AIS12,03 12,04 12,22 12,19  12,50 12,08 36,26 
10 441 Madeleine ImfeldKongahälla AIK11,56 12,22 12,24 12,23 12,08 12,26 12,08 36,26 
11 443 Therese PerssonKongahälla AIK12,06  12,29 12,27 12,35  12,20 37,02 
12 455 Amanda FranssonKongahälla AIK 12,42 12,51 12,37 12,29 12,31 12,32 37,37 
13 454 Rebecca RidderskärMat o Potatis 13,05 13,23   13,19 13,15 39,47 
14 470 Madeleine BackebrantNödinge13,49 13,06 13,31    13,28 40,26 
15 448 Josefine HjortskogKongahälla AIK13,50 14,03  13,45   13,52 41,38 
16 447 Else WallmanKlubblös13,54 14,03  13,48   13,55 41,45 
17 453 Jenny HurtigKongahälla AIK 15,11 14,07 22,44 15,23 14,36 14,38 43,54 
 469 Tove BurmanYtterby   14,36     
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
603 Amilia BjörklundLerum Friidrott14,02 13,53 14,08  13,41 14,28 13,52 41,36 
607 Josefina StrandborgKongahälla AIK 16,35 15,30 15,47   15,57 47,52 
605 Anna SvenssonKlubblös16,43 16,10 16,30    16,27 49,23 
604 Charlotta AnderssonKongahälla AIK18,15 17,50   17,47 17,30 17,42 53,07 
606 Maria GunnarssonAlingsås IF 18,41 19,56 19,20  19,06 19,02 57,07 
 601 Sara JohanssonKongahälla AIK18,24        
 602 Sofia StaffasKongahälla AIK19,28        
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
472 Frida JohnssonKongahälla AIK21,40   21,38 21,56 21,48 21,42 65,06 
471 Kristina ErikssonKongahälla AIK23,56    24,27 24,13 24,12 72,36 
477 Anna LövgärdOK Alehof25,02 24,51  24,27 24,18 24,41 24,28 73,26 
476 Josefin NyqvistTingbergs AIS24,43 24,38 24,46 24,18   24,33 73,39 
479 Amanda EkÄlvängen 27,37  26,46  26,57 27,06 81,20 
475 Annelie AbrahamssonNol28,18 28,11 29,10    28,33 85,39 
478 Katarina Wochner CarlssonKlubblös29,07 29,13 29,34 28,18 28,26  28,37 85,51 
480 Therese ModigOK Alehof  31,10 29,25  29,42 30,05 90,17 
473 Cecilia KarlssonOK Alehof33,00    32,23 32,17 32,33 97,40 
10 474 Sofie WestmanOK Alehof34,23 34,14 34,19 34,02 32,54 32,19 33,05 99,15 
 Julia GranströmTingbergs AIS        
 481 Emilia GeirupKongahälla AIK   26,51 25,13    
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
348 William RydinMat o Potatis 7,01 7,41 7,36 7,11 7,19 7,10 21,31 
345 Alfred PearsonNödinge 7,41 7,44   8,08 7,51 23,33 
350 William WarpefeltTeam Texas Longhorn8,04   8,04 8,05 7,58 8,02 24,06 
302 Viktor JohanssonMat o Potatis8,17 8,17    8,10 8,14 24,44 
304 Alfred HanssonAlafors9,07 9,12 8,20    8,53 26,39 
303 Oskar AllardBergum10,20 9,12 9,18 8,40 12,22 9,07 8,59 26,59 
301 Oliver Fransson LeeOK Alehof9,19 10,15 10,37 10,20 10,29 10,30 9,58 29,54 
347 Lucas AsplundMat o Potatis 11,21  9,13  9,27 10,00 30,01 
306 Jonathan EkÄlvängen11,12  9,24  9,34  10,03 30,10 
10 308 Erik JohanssonOK Alehof 10,22 10,46 11,36 10,05 9,57 10,08 30,24 
11 2460 David ErikssonMat o Potatis 11,09 10,39 10,33  10,12 10,28 31,24 
12 309 Eric LjunggrenMat o Potatis  11,00 12,18 10,35 10,21 10,38 31,56 
13 343 Linus SandrosMat o Potatis  13,03 8,55 12,38 14,19 11,32 34,36 
14 340 Marcus KellebyMat o Potatis  13,03 12,00 12,32 14,14 12,31 37,35 
15 342 Mattias KellebyMat o Potatis  13,11 12,08 14,13 14,18 13,10 39,32 
16 305 Ludwig JohanssonMat o Potatis13,44 12,14  15,12 14,30 13,50 13,16 39,48 
 339 Tobias GustafssonTingbergs AIS    9,31 9,50   
 307 Erik KöreOK Alehof        
 341 Filip SkånbergAle-Surte BK   9,15 14,18    
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Kristofer RydénÄlvängen6,16 6,08 6,06 6,02   6,05 18,16 
354 Erik BlickOK Alehof6,33 6,45 6,33 6,28 6,25 6,31 6,28 19,24 
398 Henning AmbringYtterby IS  6,37 6,33 6,29 6,39 6,33 19,39 
356 Wictor BrännvallMat o Potatis6,54 6,53 6,43 6,52  6,37 6,44 20,12 
355 Jordan LindedahlICA Kvantum Nödinge6,50  6,36 7,03   6,49 20,29 
358 Tim BäcklundIFK Göteborg7,00 6,54 7,03 7,13 7,16 7,23 6,59 20,57 
364 Anton HanssonAlafors7,05 6,56   7,09 7,23 7,03 21,10 
363 Philip LanderÄlvängen7,16 7,00 7,05 7,11  7,30 7,05 21,16 
352 Douglas Fransson LeeOK Alehof7,01 7,05 7,26 7,16 7,21 7,21 7,07 21,22 
10 365 Pontus KälkeinanMat o Potatis 7,39 7,24 7,03  7,32 7,19 21,59 
11 353 Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,26  7,52 7,48 7,35 7,56 7,36 22,49 
12 361 William DahlinMat o Potatis7,33 8,12  7,41 7,47  7,40 23,01 
13 357 Rasmus BäcklundIFK Göteborg7,31 7,51 7,41 8,07 8,04 8,26 7,41 23,03 
14 360 Hu ThunbergOK Alehof7,56 7,40 7,53  8,12 8,08 7,49 23,29 
15 362 Alexander DahlinMat o Potatis7,33 8,16  8,02 8,41  7,57 23,51 
16 399 Matthew DaviesNödinge 8,17 8,16 8,13  8,11 8,13 24,40 
17 366 Hamodi RuadMat o Potatis 9,29 9,41 9,59  9,37 9,35 28,47 
18 351 Carl GlentingMat o Potatis11,08 10,14 10,20  9,47 9,39 9,53 29,40 
 396 Joel FlakbergIFK Göteborg    7,35 7,14   
 367 Kristoffer HanssonAle IBF 7,13 7,06      
 397 Hampus KjellquistÄlvängen   10,32     
 394 Jeremy SandbergMat o Potatis   10,03  10,46   
 395 Erik HvenfeltNödinge SK    7,03 6,55   
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
509 Oskar CarlssonKongahälla AIK 10,43 10,56 10,39  10,40 10,40 32,02 
504 Walter BrännvallMat o Potatis10,51 10,43  10,55  10,57 10,49 32,29 
508 Martin AnkelOK Alehof11,13 11,18 11,08 10,56 11,36 11,00 11,01 33,04 
501 Oscar HallbergKongahälla AIK11,36 12,06 11,23 10,57 11,10 11,01 11,02 33,08 
502 Alexander WaermeKongahälla AIK11,18 11,05 11,23 11,16 11,11 10,55 11,03 33,11 
512 Sebastian JohanssonBohus  11,15  11,11 11,01 11,09 33,27 
507 Elias SehlinKlubblös11,16 11,05 11,26    11,15 33,47 
550 Jonas RydinKlubblös 14,09 13,22  14,17 13,49 13,46 41,20 
505 Gabriel LjunggrenMat o Potatis17,20 16,41 Brutit 13,58 14,41 13,35 14,04 42,14 
10 511 Jocke SandbergMat o Potatis 13,59  13,40  15,43 14,27 43,22 
 510 Simon ÖbergMat o Potatis 12,59       
 548 Pontus AmayaÄlvängen   12,24     
 549 Mattias JohnsonYtterby  12,27   11,49   
 506 Oscar JohanssonMat o Potatis13,49        
 David OldinAle-Surte BK        
 503 Jonathan WallmanKlubblös11,19 12,02       
 Joachim SandbergMat o Potatis        
 359 Kristofer RydénÄlvängen    11,05 10,51   
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
559 Alexander BernhardssonKongahälla AIK21,23 21,24 21,16 21,03 21,32 20,59 21,06 63,18 
553 Simon JohanssonKongahälla AIK23,03   22,44 23,34  23,07 69,21 
555 Karl ModigOK Alehof26,42 26,31  24,51 24,16 24,53 24,40 74,00 
551 Kevin FanklKongahälla AIK25,35  24,45 24,48  27,39 25,02 75,08 
554 Emil AnderssonOK Alehof25,24  25,42 Brutit 25,22 24,31 25,05 75,17 
561 Jonas ThunbergOK Alehof 26,41 25,49 25,00 24,41 25,52 25,10 75,30 
552 Freddy KellermanKongahälla AIK24,42 25,27  26,48  25,35 25,14 75,44 
563 Filip JohanssonKlubblös  26,07 25,10 25,23 25,27 25,20 76,00 
557 Colin Fransson LeeOK Alehof27,07 Brutit  26,46 28,17 25,52 26,35 79,45 
10 556 Rasmus LarssonOK Alehof26,54   26,51 26,49 26,15 26,38 79,55 
 564 Erik CarlssonKongahälla AIK  31,25   28,01   
 560 Jonas KöreOK Alehof28,04        
 558 Andreas FranssonKongahälla AIK26,02  25,15      
 599 Adrian LindbergKlubblösBrutit        
 Jonathan JohanssonTingbergs AIS 26,39       
 598 Johan PrambrantKlubblös   24,58     
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
704 Albin ThunbergOK Alehof28,18 27,50 27,45 27,07  30,08 27,34 82,42 
705 Erik KarlssonOK Alehof28,59 28,09 28,42 Ej start 28,58 29,22 28,36 85,49 
707 Edwin PearsonNödinge32,08 29,20 28,22    29,56 89,50 
706 David SehlinAroseniusskolan31,12 30,08  30,52 31,04 29,59 30,19 90,59 
701 Jacob SaleniusKongahälla AIK32,40 33,02 31,47 31,13 Brutit 31,04 31,21 94,04 
711 Robin JohanssonTingbergs AIS  33,49 32,24 31,48  32,40 98,01 
703 Johan BlickOK Alehof36,55  40,38  37,06 36,10 36,43 110,11 
 712 Joakim EliassonOK Alehof  30,44 30,12     
 702 Emil KarlssonOK Alehof34,59 31,35  Brutit     
 708 John GertzKongahälla AIK 37,38  37,34     
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
773 Mikael EliassonOK Alehof 38,06 37,52  37,53 37,21 37,42 113,06 
759 Mattias NilssonOK Alehof39,52 38,59 40,04  39,21 39,02 39,07 117,22 
771 Robert WestmanHälle IF 40,48 41,10 40,54  43,06 40,57 122,52 
799 Staffan SandbergStenungsunds FI 41,06 40,57  41,43  41,15 123,46 
769 Peter JohanssonTingbergs AIS 41,56 42,41 41,24   42,00 126,01 
755 Nicklas TollessonOK Alehof42,26 41,42 44,36 Brutit 42,00 Brutit 42,02 126,08 
753 Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,16 41,42 42,13 42,28 42,21 42,14 42,03 126,09 
758 Stefan DahlOK Alehof42,38 42,02 42,45   43,25 42,28 127,25 
768 David ModigOK Alehof 43,30 45,13 43,39  43,11 43,26 130,20 
10 757 Magnus UllmanOK Alehof44,42 44,07 44,10 42,32 44,05  43,34 130,44 
11 756 Marcus UllmanOK Alehof46,23 45,00 45,59  44,25 43,09 44,11 132,34 
12 761 Martin JohanssonKlubblös45,01 44,26    44,23 44,36 133,50 
13 770 Mattias KarlssonOK Alehof 45,54 50,57 43,38  45,49 45,07 135,21 
14 754 Jonny BrunOK Alehof48,05 48,47  49,50 48,52 49,09 48,34 145,44 
15 763 Leif TorstenssonKlubblös51,31 51,44 51,23 50,29 49,59 49,39 50,02 150,07 
16 751 Sven BogeOK Alehof51,23  52,14  Brutit 52,23 52,00 156,00 
17 767 Göran AlménBorgens Sportklubb54,26    54,11 53,25 54,00 162,02 
18 760 Kent KjelltoftTeam KK56,32 53,55 55,54 54,10  Brutit 54,39 163,59 
19 762 Klas KarlssonTeam KK57,04 55,52 56,07 54,10 56,07 Brutit 55,23 166,09 
20 765 Dag LindqvistBorgens Sportklubb61,17 59,23 61,39 56,54 Brutit 59,19 58,32 175,36 
21 766 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb61,16 60,17  58,49 56,55  58,40 176,01 
 Patrik MagnussonHälle IF 43,10 42,27      
 798 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK  38,14      
 797 Annica HarryssonBorgens Sportklubb  61,38  Brutit 61,09   
 795 Kristoffer SidebyUllevi FK    39,42    
 796 John PerssonOK Alehof    44,06    
 Lennart OlssonAle-Surte BK        
 101 David ErikssonAle-Surte BK44,18        
 102 Johan GrahnAle-Surte BK48,03        
 103 Mikael FischerAle-Surte BK45,53        
 764 Jarmo NiemiKlubblös61,55 61,51       
 913 Anders LövgärdOK Alehof    58,44    
 752 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK47,02 46,52       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
990 Joakim GustafssonTingbergs AIS Brutit  27,59 27,01 26,58 27,19 81,58 
917 Tobias OlssonOK Alehof28,24  28,05  27,53  28,07 84,22 
921 Ulf KarlssonOK Alehof 29,07 29,23 28,49  28,51 28,55 86,47 
927 Lars DalbergIK Stern 29,13 29,33   29,34 29,26 88,20 
995 Rickard AmbringFriskis & Svettis Kungälv  30,01 29,15 29,26  29,34 88,42 
906 Robert BernhardssonÄlvängen30,43 29,54 29,58 29,41  29,47 29,47 89,22 
932 Mathias KarlssonOK Alehof   29,34 29,39 30,16 29,49 89,29 
905 Jack GrönroosOK Alehof32,15 32,27 32,00 30,30 31,44 30,47 31,00 93,01 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel31,16  31,23  30,57  31,12 93,36 
10 908 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei33,07  32,06 31,16 31,50  31,44 95,12 
11 923 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 34,27 33,14 33,00 32,27 32,00 32,29 97,27 
12 931 M. WaermeKongahälla AIK   32,52 34,18 33,11 33,27 100,21 
13 929 Anders KlingVolvo Lastvagnar Motor 34,03   33,13 33,15 33,30 100,31 
14 930 Johan LindhKongahälla AIK   33,21 34,06 33,08 33,31 100,35 
15 912 Ylva SunessonOK Alehof35,31 34,18 33,55 33,10 33,40 33,52 33,34 100,42 
16 925 Patrik FallbringOK Alehof 33,50 34,27 37,31 33,02  33,46 101,19 
17 911 Thomas ModigOK Alehof35,12 34,41  33,40 33,57 33,55 33,50 101,32 
18 915 Börje KarlssonOK Alehof33,54 33,54 33,53   34,52 33,53 101,41 
19 907 Andreas UllmanOK Alehof35,25 33,32  Brutit  33,06 34,01 102,03 
20 924 Torbjörn PerssonOK Alehof 35,04 34,20 34,02   34,28 103,26 
21 926 Ingvar JonssonÄlvängen 33,56 34,42 34,56  35,06 34,31 103,34 
22 918 Christer FlinkVolvo Lastvagnar Motor36,36 36,16 36,41 34,53 35,23 36,16 35,30 106,32 
23 910 Ingela ThunbergOK Alehof36,03 36,03 35,30  35,54 35,38 35,40 107,02 
24 922 Benny AnderssonSkepplanda 37,15 36,32 36,18 35,59  36,16 108,49 
25 999 Britt -Marie JannöÄlvängen37,03 36,19 35,55    36,25 109,17 
26 902 Bertil GustafssonTrinnebacken39,35 39,02 39,50 37,38 38,25 37,20 37,47 113,23 
27 987 Carina JohanssonICA Kvantum Ale Torg38,43  38,38  37,41  38,20 115,02 
28 901 Ove KarlssonOK Alehof40,57 42,09 40,43 40,03 39,58 39,20 39,47 119,21 
 992 Anna AnderssonKlubblös  53,14      
 984 Klas WestlundTryggve    40,30    
 985 Lars Gunnar OlssonTryggve    38,49    
 988 Per FlakbergIFK Göteborg    30,40 30,45   
 986 Gösta KrügerTryggve    38,02    
 989 Per-Erik JohanssonAle 90 IK  28,55      
 993 Mathias H KarlssonOK Alehof  29,37      
 994 Claes HammarsonOK Alehof  39,30  37,42    
 933 Anders WattströmOK Alehof   35,02 Brutit    
 772 Patrik MagnussonHälle IF   26,49     
 991 Christer AnderssonKlubblös  53,14      
 983 Martin FlintaFK Herkules    25,41    
 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg 37,46       
 Hanna LagerkvistKlubblös43,06        
 916 Andreas MagnussonKlubblös34,46 33,30       
 9840 Roland FranssonTryggve    36,16    
 Lovisa LindhKongahälla AIK30,42        
 Anders LövgärdOK Alehof30,41 30,06       
 bengt johanssonOK Alehof        
 914 Mikael HanssonOK Alehof32,18 32,52       
 Marcus HanssonOK Alehof        
 Torbjörn KöreOK Alehof        
 904 Lars LarssonOK Alehof        
 920 Martin ThunbergOK Alehof 34,41       
 Johnny HålsjöOK Alehof        
 Mattias KarlssonKlubblös        
 Movitz Hessel LjungbergICA Kvantum Ale Torg Brutit       
 Martin BörjessonSBCS        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
809 Rikard WaermeKongahälla AIK13,47 13,26 13,45 13,27 13,13 13,45 13,22 40,06 
812 Martin GunnarssonAlingsås IF14,33 13,42 13,40 13,42   13,41 41,04 
820 Martin SutinenTingbergs AIS13,45 13,48  13,42   13,45 41,15 
814 Mattias NiklassonKongahälla AIK15,24   14,48  14,49 15,00 45,01 
828 Jan CarlssonKongahälla AIK 15,04 14,57 15,15  15,12 15,04 45,13 
819 Richard HallbergKongahälla AIK16,00 15,54 15,22 15,28  15,21 15,23 46,11 
807 Marcus WaermeKongahälla AIK15,25  15,02 15,50   15,25 46,17 
835 Swen GunnarssonAlingsås IF 18,40 15,22 15,22  15,40 15,28 46,24 
Johan LindhKongahälla AIK15,28 15,32 15,27    15,29 46,27 
10 802 Heidy GeirupKongahälla AIK15,48   16,10 15,50 15,54 15,50 47,32 
11 817 Daniel HeineråsTingbergs AIS16,11 16,20 16,46 15,43 17,21 15,40 15,51 47,34 
12 806 Niklas AlexanderssonKlubblös16,36 16,24 15,35 15,53 17,13 16,35 15,57 47,52 
13 839 Jonathan JohanssonTingbergs AIS  16,51 16,38 16,07 15,29 16,04 48,14 
14 824 Roger HenrikssonTingbergs AIS16,42  17,40 16,40 16,09 16,18 16,22 49,07 
15 811 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,06  17,40 17,38  17,55 17,44 53,13 
16 833 Mikael BrännvallMat o Potatis 18,04 19,10 17,45  18,02 17,57 53,51 
17 808 Lena WaermeKongahälla AIK19,34 19,22 19,09 19,02 18,58 19,28 19,03 57,09 
18 896 Kate SatinenTingbergs AIS 20,22  19,27  20,15 20,01 60,04 
19 810 Lars SvenssonOK Alehof20,01 21,07 20,14 20,00  20,08 20,03 60,09 
20 892 Carita SandrosMat o Potatis  20,46 19,39 20,27 20,07 20,04 60,13 
21 823 Bo PetterssonBorgens Sportklubb20,17 20,30 20,43 20,48 20,17 20,16 20,16 60,50 
22 836 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,41 21,44 19,35  21,50 21,00 63,00 
23 801 Bo BengtssonOK Alehof21,00  21,26 21,22 Brutit 21,41 21,16 63,48 
24 825 Sara AngervallOK Alehof22,07  21,20  21,41 21,21 21,27 64,22 
25 822 Monika NilssonOK Alehof23,11 21,45 25,44 21,25 21,39 21,19 21,27 64,23 
26 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg21,39 21,49 22,49    22,05 66,17 
27 813 Anna WallmanKlubblös22,07 22,51  21,31   22,09 66,29 
28 837 Maritha EklundOK Alehof 23,02 22,33 22,04   22,33 67,39 
29 831 Sofie NilssonICA Kvantum Ale Torg 27,23 26,03  16,07  23,11 69,33 
30 805 Sigurd LarsenOK Alehof24,47 23,18 23,42 23,01 23,19 24,13 23,12 69,38 
31 832 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg 24,48 23,36   23,07 23,50 71,31 
32 803 Therese KarlssonOK Alehof25,45 24,17  25,21 25,01 24,39 24,39 73,57 
 840 Pär AnkelOK Alehof  15,22      
 894 Roger BrovikMat o Potatis 17,47  16,59     
 886 Stefan FranssonTryggve    21,07    
 841 Jessica EkelundKlubblös  19,34 19,24     
 891 Christer HjortskogKongahälla AIK    17,49 17,30   
 890 Niklas JohanssonTingbergs AIS    16,39    
 Elvy BörjessonOK Alehof 32,23       
 885 carita STryggve    21,14    
 888 Daniel RudinNödinge SK    18,39    
 887 Kenneth BergiusTryggve    22,10    
 889 David JohanssonKongahälla AIK    12,13    
 883 Stina ArvidsonKlubblös     20,04   
 816 Peter JohanssonTingbergs AIS12,50    12,37    
 838 Christian ThomassonKongahälla AIK  19,58      
 815 Niklas WallmanKlubblös18,35 18,40       
 829 Marie CarlssonKongahälla AIK 16,48    16,38   
 826 Suzanne KöreOK Alehof21,48        
 821 Lars AgbladTingbergs AIS19,41  19,13      
 818 Marcuz AgbladTingbergs AIS15,55        
 998 Anders AdielssonÄlvängens Cykel     14,43   
 830 Fredrik HaraldssonKongahälla AIK 14,03   14,02    
 Mattias NiklassonKongahälla AIK        
 Sigrid LindhKongahälla AIK  15,24      
 884 Adham RaadMat o Potatis     21,15   
 899 Bosse LindbergKlubblös19,24        
 898 Andreas JohanssonKlubblös24,36        
 897 Christoffer HolgerssonKlubblös24,36        
 895 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb 13,43  13,19     
 893 Micke KarlssonICA Kvantum Ale Torg 23,44    23,14   
 Maria GunnarssonAlingsås IF        
 997 Movitz Hessel LjungbergICA Kvantum Ale Torg     19,12   
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 2 okt tis 9 okt tis 16 okt tis 23 okt tis 30 okt tis 6 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Charlotta MagnussonFriska Tag        
 Dan LindbergMat o Potatis        
 Lilli SernaldMat o Potatis        
 928 Susanne KarlssonICA Kvantum Ale Torg   OK OK    
 Micke KarlssonICA Kvantum Ale Torg   OK     
 Movitz Hessel LjungbergICA Kvantum Ale Torg   OK OK    
 18 Annette ElmenICA Kvantum Ale Torg OK OK OK OK OK   
 17 Jessica ElmenICA Kvantum Ale Torg OK  OK OK    
 93 Elvy BörjessonOK Alehof  OK   OK   
 19 Lotta SamuelssonICA Kvantum Ale Torg OK OK OK     
 96 Karolina BergKongahälla AIK OK  OK     
 94 Daniel KarlssonKlubblös OK    OK   
 95 Liza AnderssonICA Kvantum Ale Torg OK  OK  OK   
 20 Elisabeth AnderssonKongahälla AIK OK OK OK OK    
 92 Liselotte AnderssonICA Kvantum Ale Torg  OK      
 91 Robin AmayaKlubblös  OK      
 90 Pontus AmayaNödinge  OK OK OK    
 89 Jeanette BergstrandKongahälla AIK   OK OK OK   
 88 Gunnel ThunbergKlubblös   OK OK    
 87 Birgitta AppelOK Alehof    OK    
 2000 Hans ThorberntssonOK Alehof        
 22 Irma JohanssonKlubblös        
 Elaine SandbergMat o Potatis        
 86 Siv GustafssonTrinnebacken        
 Camilla HjalmarssonFriska Tag        
 827 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg   OK OK    
 Carina PeterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK   OK   
 2000 Hans WestmanOK Alehof    Ej start Ej start   
 Madelaine FjellströmKlubblös        
 Eva PerssonBohus        
 Ninna NilsonKlubblös        
 Gunder ErikssonOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 Charlotta MartinssonBohusOK OK OK OK OK OK   
 903 Lovisa LindhKongahälla AIK        
 Carin LindedahlICA Kvantum Ale TorgOK        
 13 Ronny MagnussonNödingeOK OK OK  OK    
 21 Benny JohanssonKlubblös        
 12 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK  OK    
 15 Madelaine FjellströmICA Kvantum Ale TorgOK        
 14 Susanne MaxeICA Kvantum Ale TorgOK   OK     
 99 Jerry HolgerssonFC AleOK OK       
 98 Christine RybergKlubblösOK        
 Saila HurskainenICA Kvantum Ale TorgOK OK    OK   
 Camilla HjalmarssonVolvo Lastvagnar MotorOK OK    OK   
 16 Kärstin LagerkvistKlubblösOK        
 919 Hanna LagerkvistKlubblös    OK    
 11 Christer JohanssonICA Kvantum NödingeOK        
 10 Ulrika SvahnICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK     
 Malin NilssonICA Kvantum NödingeOK OK OK      
 97 Sirpa NiemiKlubblösOK OK OK OK OK    
<< index
Tillbaka