Tid: måndag 6 jul 09:15

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Sammanlagda resultat (de 3 bästa tiderna)

Flickor -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
262 Felicia JohanssonOK Alehof11,40 9,18 9,24 9,28 9,40 8,53 9,11 27,35 
264 Jennifer Jungle - GötestamNödinge10,31 9,15 9,53 10,04 10,26 9,05 9,24 28,13 
268 Isabell KrantzNödinge10,21  10,15 9,17 11,20 9,40 9,44 29,12 
265 Cesilia SundbergMat o Potatis10,20 11,21  10,36 11,34 9,56 10,17 30,52 
269 Hanna HanssonÄlvängen12,51 10,27 10,41 10,42 10,42 10,05 10,24 31,13 
263 Tove JohanssonOK Alehof11,14 10,28  10,57 10,29 10,44 10,33 31,41 
270 Johanna BerandMat o Potatis13,04 11,57 11,31  10,37 11,10 11,06 33,18 
Mathilda NilssonTeam Apelsin / Nödinge10,50 10,39 12,01 11,52   11,07 33,21 
267 Melinda AnkelOK Alehof 11,49 10,56 13,05 11,25 11,39 11,20 34,00 
10 271 Evita BrännvallMat o Potatis12,57 11,50 12,41 Brutit  11,08 11,53 35,39 
 Celine RydénÄlvängen12,47 14,46       
 266 Alva EliassonOK Alehof 11,33    10,06   
 Ester BrovikMat o Potatis 10,55 10,58      
 Katja AnnonenKlubblös        
 Isabell AdielssonÄlvängens Cykel   10,42     
 Joel MaxeNödinge    14,15    
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
285 Elin JohanssonKongahälla AIK6,55 6,59 6,55 6,51 6,50 6,54 6,51 20,35 
281 Malin GullbrandsonMat o Potatis8,53 7,55 7,33 8,10  7,45 7,44 23,13 
283 Ebba SjögrenKongahälla AIK8,20 7,51 8,00  7,51 7,43 7,48 23,25 
287 Emma GunnarssonNol  8,13 7,37 8,08 7,41 7,48 23,26 
284 Lisa CarlssonKongahälla AIK 8,02 8,19  8,02 8,01 8,01 24,05 
Luva KontaniMat o Potatis 8,17 7,46 8,25   8,09 24,28 
282 Lava KutaniMat o Potatis  7,46 8,25  8,18 8,09 24,29 
291 Johanna KöreOK Alehof8,58 8,15 8,14  Ej start 8,23 8,17 24,52 
292 Lowisa RidderskärMat o Potatis10,05 8,35 8,27 8,39 9,16 8,25 8,29 25,27 
10 Nicole FanklKongahälla AIK8,38 8,36 8,16    8,30 25,30 
11 294 Hanna LahtelaMat o Potatis10,05  8,57 8,52 9,24 9,36 9,04 27,13 
12 293 Emma SjögrenNSK Nödinge9,49  9,15 9,27 8,56 9,37 9,12 27,38 
13 295 Olivia UllmanOK Alehof9,50 9,20 9,48 9,00  9,27 9,15 27,47 
14 290 Cassandra AsplundNödinge9,31 9,16  9,25 9,57 9,23 9,21 28,04 
15 Rebecka DahlqvistOK Alehof9,49 9,26  9,11 10,13  9,28 28,26 
16 289 Nicolin HallMat o Potatis11,42 10,30 10,08 12,03  10,26 10,21 31,04 
17 288 Frida SundbergMat o Potatis11,11 10,20  10,48 11,16 11,34 10,46 32,19 
 Emelie DahlénNSK Nödinge   8,25     
 Elina HammarMat o Potatis9,57        
 Jasmin KazkowskiKongahälla AIK  9,35      
 Linnéa DahlqvistÄIK  8,49 8,48     
 Sanna AdielssonÄlvängens Cykel        
 286 Carolina BrandtNol    8,10 8,04   
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
328 Tilda KarlssonOK Alehof11,27 10,53 11,02 11,17 Ej start  11,04 33,12 
321 Therese PerssonKongahälla AIK12,31 12,16 12,05 12,02 12,48 12,14 12,07 36,21 
322 Elin AxbergKongahälla AIK12,32 12,16 12,09   12,11 12,12 36,36 
330 Emelie KastbergNol12,28 14,10 12,14 12,44 Brutit 13,14 12,28 37,26 
323 Sofia JohanssonOK Alehof14,21 12,32  13,06 13,21 12,44 12,47 38,22 
Amelia ÄbelöKongahälla AIK 12,41  12,58 13,07  12,55 38,46 
Agnes SjögrenKongahälla AIK 12,59 13,21 14,07   13,29 40,27 
329 Rebecca RidderskärMat o Potatis14,12  16,31 14,48 14,57 14,19 14,26 43,19 
331 Lina AskneKongahälla AIK14,13  15,34 15,38 Brutit 14,21 14,42 44,08 
10 324 Josefin HjortskogKongahälla AIK16,14 15,55 14,23 14,58 15,28 15,27 14,56 44,48 
11 325 Else WallmanGFKG / Kungälv16,25 15,56 14,31 15,14  15,32 15,05 45,17 
12 327 Emma HolmbergNol15,01  15,30   16,49 15,46 47,20 
13 326 Emma FridolfssonKongahälla AIK15,00  Brutit 15,34  16,48 15,47 47,22 
14 My DahlqvistÄIK 16,34 16,37 16,37   16,36 49,48 
 Tove BurmanYtterby   15,13     
 Ebba GustafssonGFKG / Kungälv16,28        
 Madeleine BackebrantNödinge  16,33 14,50     
 Linn AmbringYtterby IS  18,08      
 Sanna SeverinssonKungälvs HK  14,35      
 Josefin ThorssonKongahälla AIK   16,54     
 Johanna LehtoKlubblös16,17  17,15      
 Josefin LarssonKongahälla AIK   12,01     
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
341 Sophia GeirupKongahälla AIK10,18 10,05 10,03 10,01 10,14 10,11 10,03 30,09 
348 Amilia BjörklundSävedalens AIK10,25 10,13 10,24 10,35  10,23 10,20 31,00 
342 Sigrid LindhKongahälla AIK 10,49  10,50  11,11 10,56 32,50 
347 Elin BlickOK Alehof11,15 10,58 10,58 11,15 11,37 11,13 11,03 33,09 
343 Elsa PedersenOK Alehof12,52 11,20 11,05 11,19 11,38 11,16 11,13 33,40 
346 Josefina StrandborgKongahälla AIK12,27  12,04 12,04 12,13 12,13 12,07 36,21 
Jennifer JohanssonKongahälla AIK12,51 12,19 12,16 12,03   12,12 36,38 
350 Maria GunnarssonAlingsås IF14,25 12,37  12,23 12,16 12,33 12,24 37,12 
Sofia NordgrenKongahälla AIK12,24   12,21 12,47  12,30 37,32 
10 345 Madeleine ImfeldKongahälla AIK 12,54 12,57 12,19  12,36 12,36 37,49 
11 Olivia VapperKongahälla AIK12,30 12,53 12,36 17,00   12,39 37,59 
12 349 Anna SvenssonNödinge14,24 13,40 13,07 13,05  13,02 13,04 39,14 
13 344 Marina SutinenTingbergs AIS12,46 12,28  15,19  14,42 13,18 39,56 
14 Karolina Wäli ArvidssonKongahälla AIK14,22 13,41 14,02 14,01   13,54 41,44 
 Catrin KazikowskiKongahälla AIK 13,30 13,12      
 madeleine imfeldKongahälla AIK        
 Mikaela LauriKongahälla AIK15,16        
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
463 Lovisa LindhKongahälla AIK 14,01  13,59 13,58 13,55 13,57 41,52 
465 Linnéa SamuelssonSkepplanda   16,47 16,57 16,32 16,45 50,16 
461 Julia GranströmTingbergs AIS 17,57 17,18   17,52 17,42 53,07 
464 Sara JohanssonKongahälla AIK  18,58 18,40 19,07 18,56 18,51 56,34 
462 Elin JensenTingbergs AIS20,34 20,21 20,45 20,05 19,51 18,54 19,36 58,50 
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
303 Eva DahlOK Alehof  24,44 24,51  24,49 24,48 74,24 
305 Ylva SunessonHaninge SOK28,27 26,35  26,01 27,40 25,33 26,03 78,09 
261 Lena MartinssonAle 90 IK  27,21 26,42 26,07 25,46 26,11 78,35 
301 Josefin NykvistTingbergs AIS28,05 27,26 27,37 26,14 27,35 27,08 26,56 80,48 
302 Therese ModigOK Alehof28,58 28,08  30,10 29,16 Brutit 28,47 86,22 
304 Sara PedersenOK Alehof 28,45 28,11   29,30 28,48 86,26 
 Lotta NilssonOK Alehof 26,12  26,23     
 Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK38,58  35,44      
 306 Jenny JohanssonOK Alehof30,03  29,59  Ej start    
 Elin SvenssonNödinge35,54  35,46      
 Cecilia KarlssonOK Alehof 34,57  Brutit     
 Emma TorberntssonKongahälla AIK 24,34       
 Stina NorrmanKongahälla AIK 25,57       
 Emma NorrmanKongahälla AIK        
 Susanne LjungskogSurte  25,20      
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
207 Kristofer RydénÄlvängen6,32 6,30 6,34 6,39 6,41 6,32 6,31 19,34 
211 Wictor BrännwallMat o Potatis  7,33 7,39 7,49 7,48 7,40 23,00 
208 Oskar SjögrenNödinge SK7,54 7,49 7,45 8,47 7,57 7,56 7,49 23,28 
203 Philip LanderÄlvängen7,50 7,56 7,44 8,03 8,12 8,15 7,50 23,30 
209 Tim BäcklundIFK Göteborg8,06  7,48 8,12 8,38 8,05 7,59 23,59 
210 Kristoffer HanssonÄlvängen8,02 7,50    8,17 8,03 24,09 
Alexander SteenÄlvängen 8,01 8,17 8,13   8,10 24,31 
206 Erik KöreOK Alehof9,10 9,34 8,15   8,47 8,44 26,12 
204 Anton EliassonNödinge 10,36 10,22 10,47  9,58 10,18 30,56 
10 201 Erik JohanssonOK Alehof10,51 10,30   10,49 11,14 10,43 32,10 
11 205 Lukas BörjessonOK Alehof11,42 12,16 12,11 12,25  11,57 11,56 35,50 
 Emil HammarMat o Potatis10,08 11,20       
 Simon MöllerNödinge 10,47       
 Alfred HanssonAlafors  10,28      
 Oskar AllardBergum  9,04      
 Markus BackebrantNödinge   10,54     
 202 Lucas AsplundMat o Potatis   15,20  12,08   
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
241 Walter BrännwallMat o Potatis6,15 6,10 6,15 6,13  6,17 6,12 18,38 
236 Jonathan WallmanKongahälla AIK6,14 6,16 6,26 6,25 6,26 6,19 6,16 18,49 
232 Alexander WaermeKongahälla AIK6,40 6,31 6,33 6,46 6,38 6,31 6,31 19,35 
Henning AmbringYtterby IS 6,55 6,52  6,58  6,55 20,45 
234 Erik BlickOK Alehof7,07 6,53 7,13 7,21 7,32 7,33 7,04 21,13 
Joachim SandbergMat o Potatis8,55 7,16 7,14 9,05 7,46  7,25 22,16 
238 Alexander DahlinNSK Nödinge7,23  7,16 7,43 7,45  7,27 22,22 
231 Douglas Fransson LeeOK Alehof 7,21 7,35 7,38 7,48 7,42 7,31 22,34 
Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge7,18 7,52  7,28   7,32 22,38 
10 235 Erik HallbergKongahälla AIK8,06 7,46 7,38 7,40 7,59 8,26 7,41 23,04 
11 Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,56 7,42 8,02 7,50 7,36  7,42 23,08 
12 240 Rasmus BäcklundIFK Göteborg7,55 8,00  8,45 8,53 7,59 7,58 23,54 
13 237 William DahlinNSK Nödinge8,12 8,10 8,08 8,38  8,03 8,07 24,21 
14 233 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK  8,07 8,41  8,20 8,22 25,08 
15 242 Lukas G-KlaseMat o Potatis8,47 8,24    8,22 8,31 25,33 
16 239 Hu ThunbergOK Alehof9,10 8,37 8,12 8,46 8,54 9,04 8,31 25,35 
17 243 Gabriel LjunggrenMat o Potatis9,57 10,04  9,35  9,03 9,31 28,35 
18 Jeremy SandbergMat o Potatis10,15 10,23 10,30 12,02 10,41  10,22 31,08 
19 Christian PärsMat o Potatis 10,02 11,09 29,28   16,53 50,39 
 Anton HanssonAle 90 IK  7,38      
 Niklas KarlssonNSK Nödinge8,42        
 Jerry SunKlubblös  8,48 8,26     
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
363 Daniel ThorberntssonKongahälla AIK11,12 10,46 10,32   10,29 10,35 31,47 
365 Erik GunnarssonNol  10,47 10,48 10,54 10,31 10,42 32,06 
364 Oskar CarlssonKongahälla AIK 10,51 11,01   11,29 11,07 33,21 
362 Karl ModigOK Alehof12,38 11,25 11,13 11,23 Brutit 12,10 11,20 34,01 
366 Oscar HallbergKongahälla AIK11,37 11,28 11,46 11,25  11,52 11,30 34,30 
368 Martin AnkelOK Alehof11,48 11,40 11,15 12,05 12,08 11,56 11,34 34,43 
Kevin FranklKongahälla AIK11,34 12,14 11,42    11,50 35,30 
370 Jonas ThunbergOK Alehof12,43 12,35 12,24  12,31 12,50 12,30 37,30 
361 Colin Fransson LeeOK Alehof12,39 12,34  13,14  12,47 12,40 38,00 
10 369 Jonas KöreOK Alehof14,44 13,57 12,05  12,14 13,51 12,43 38,10 
11 367 Rasmus BörjessonOK Alehof12,50 12,33  13,00  12,54 12,45 38,17 
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
382 Joakim EliassonOK Alehof21,55 21,38 21,04 Brutit 21,33 21,27 21,21 64,04 
385 Simon JohanssonKongahälla AIK23,50 23,19 23,25 23,01 23,37 24,07 23,15 69,45 
384 Martin JensenTingbergs AIS27,18 25,16 26,10 25,53 25,38 25,18 25,24 76,12 
386 Emil AnderssonOK Alehof31,45 27,58 28,09 26,36 Brutit 29,10 27,34 82,43 
381 Rasmus LarssonOK Alehof31,52 28,01 28,52 28,45 28,35 33,18 28,27 85,21 
383 Erik CarlssonKongahälla AIK 28,21   29,23 31,07 29,37 88,51 
 Joel KultjeKlubblös 25,10   28,19    
 Jacob SaleniusKongahälla AIK   25,41 25,26    
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
448 John PerssonOK Alehof27,42 27,19  28,02 Brutit 28,01 27,40 83,02 
447 Rickard GunnarssonAlingsås IF28,34   28,25 28,27 29,34 28,28 85,26 
443 Albin ThunbergOK Alehof29,22 29,30 29,11 29,39 29,42 31,05 29,21 88,03 
446 Erik KarlssonOK Alehof30,36 29,47 29,26  29,45 30,02 29,39 88,58 
441 Marcus WaermeKongahälla AIK32,42  31,31 36,32 32,33 31,51 31,58 95,55 
445 Emil KarlssonOK Alehof32,35 30,28  35,12 33,36 Brutit 32,13 96,39 
444 David SehlinAroseniusskolan34,00 32,29 33,44 33,24 33,56 33,56 33,12 99,37 
Erik RanmalmOK Alehof35,56 32,26 34,41    34,21 103,03 
442 Johan BlickOK Alehof42,04  40,09 38,54 Brutit 36,50 38,37 115,53 
 Martin SutinenTingbergs AIS30,47        
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
404 Mattias NilssonOK Alehof 38,02 38,08   39,25 38,31 115,35 
Magnus UllmanOK Alehof 43,38 42,39 43,34   43,17 129,51 
401 David ModigOK Alehof45,40  44,15 44,28 45,49 45,18 44,40 134,01 
403 Stefan DahlOK Alehof 44,12   48,31 44,04 45,35 136,47 
Mattias KarlssonOK Alehof46,53 46,05 45,26 45,35 47,16  45,42 137,06 
402 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst49,06 46,48 45,54 46,46 46,31 45,34 45,59 137,59 
406 Marcus UllmanOK Alehof48,05 47,17 47,15 47,11  46,25 46,57 140,51 
405 Mats JohanssonVedum 48,26 46,57  Brutit 47,05 47,29 142,28 
Fredrik AndersonKlubblös53,08 52,08 52,12    52,29 157,28 
10 411 Ingvar JonssonÄlvängen53,12 51,20   54,31 54,41 53,01 159,03 
11 Anders KlingSurte53,18 53,10 53,14 52,41   53,01 159,05 
12 412 Göran AlménBorgens Sportklubb 54,40 53,41 52,58 53,34 52,45 53,05 159,17 
13 Magnus JohanssonKlubblös53,33 54,24 54,24 53,41   53,52 161,38 
14 409 Mikael RosénNödinge55,00  54,08 53,52 54,10 53,51 53,57 161,51 
15 Janne AronssonBorgens Sportklubb 55,25  54,28 55,42  55,11 165,35 
16 Dag LindqvistBorgens Sportklubb60,05 56,12 54,49 55,03 57,04  55,21 166,04 
17 410 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb60,05 57,39 56,56 56,02 56,00 56,08 56,03 168,10 
18 407 Leif BengtssonTuve58,40 57,34 58,37 56,06 57,15 56,15 56,32 169,36 
 Roger BerggrenTriathlon Väst   39,48     
 Magnus NorénOK Alehof 48,34       
 Kristoffer SidebyUllevi FK    39,34    
 Joakim EngströmKongahälla AIK39,16        
 Björn PehrssonOK Alehof41,42 43,05       
 Johan UnemanOK Alehof   53,12 Brutit    
 408 Martin JohanssonBohus43,48     Brutit   
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Joakim GustafssonTingbergs AIS 26,16 26,05 26,01 26,18  26,07 78,22 
571 Oscar SvalinOK Alehof27,54 27,02 27,01 26,41 27,47 28,29 26,54 80,44 
573 Per-Erik JohanssonAle 90 IK   28,36 28,35 28,15 28,28 85,26 
555 Rikard WaermeKongahälla AIK29,24 29,18 29,55 29,25 29,36 29,07 29,16 87,49 
564 Mathias KarlssonOK Alehof29,30 29,26 29,03   29,48 29,19 87,59 
562 Anders KulinOK Alehof 31,21 31,27 29,31 30,03 29,35 29,43 89,09 
570 Lars DalbergIK Stern 30,04 30,33 30,08  29,51 30,01 90,03 
569 Jack GrönroosOK Alehof30,13 29,56 30,02  30,07 30,34 30,01 90,05 
561 Ulf KarlssonOK Alehof 30,39 30,31 Ej start  32,16 31,08 93,26 
10 Anders AdrielssonÄlvängens Cykel 31,42 31,11 31,14 31,16  31,13 93,41 
11 568 Martin GunnarssonAlingsås IF31,26 31,36  31,21 31,23 32,25 31,23 94,10 
12 572 Andreas MagnussonNödinge32,16 31,48 33,15 31,52 31,54 33,34 31,51 95,34 
13 577 Leif TorstenssonNol34,07 32,43 32,44 33,21 32,43 32,06 32,30 97,32 
14 554 Dan-Olof JohanssonOK Alehof32,14 32,49  33,44 34,31 33,06 32,43 98,09 
15 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb 32,46 34,30 33,49 Brutit  33,41 101,05 
16 556 Niklas AlexanderssonKlubblös34,16 33,20 33,41 34,11  34,37 33,44 101,12 
17 Anders WattströmOK Alehof34,04 33,47 35,25    34,25 103,16 
18 Richard HallbergKongahälla AIK37,53 35,48 35,15 35,16 34,25  34,58 104,56 
19 Jarmo NiemiNol36,55 35,41 36,52 35,29 35,22  35,30 106,32 
20 559 Ingela ThunbergOK Alehof36,36 35,32 34,46  37,04 36,38 35,38 106,54 
21 Thomas ModigOK Alehof36,00 35,38 35,44    35,47 107,22 
22 567 Benny AnderssonSkepplanda37,05 35,53 36,53 36,06 36,29 35,52 35,57 107,51 
23 557 Christer HjortskogKongahälla AIK37,18 36,05 35,32  37,18  36,18 108,55 
24 563 Pelle DalbergNödinge39,13 36,48 36,20 36,52 37,02 36,13 36,27 109,21 
25 552 Bertil GustafssonNygård40,30 38,01 38,05 38,48 39,27 39,06 38,18 114,54 
26 575 Christer FlinkNödinge38,22 41,07 39,05 38,37   38,41 116,04 
27 551 Ove KarlssonOK Alehof41,32  41,53 40,48  41,56 41,24 124,13 
28 576 Bo PetterssonKlubblös45,45 42,32 42,12 44,44  39,35 41,26 124,19 
29 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb 41,57 41,38 42,47   42,07 126,22 
30 553 Hans-Olof PerssonOK Alehof43,48  44,12 42,14 41,57 Brutit 42,39 127,59 
 560 Anders LövgärdOK Alehof     32,52   
 558 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb     29,37   
 Christian SjöbergKlubblös    33,53    
 Roland SjöbergKlubblös    43,37    
 Thomas RennemoUllevi FK   26,34     
 Magnus AnderssonOK Alehof  28,18      
 Jenny KroonTriathlon Väst  32,26      
 Kaj MunkTriathlon Väst  29,30 28,52     
 Lars LarssonOK Alehof  33,19  33,35    
 Lennart HålsjöOK Alehof        
 565 Thomas RennemoUllevi FK     27,57   
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei34,09        
 574 Anders KlingSurte     36,25   
 Andreas UllmanOK Alehof 35,58       
 Rickard AmbringChalmers 32,08 31,40      
 Patrik MagnussonHälle IF 27,15   28,42    
 Tobias LindbergÄlvängen 39,22       
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK26,45  26,19      
 Bengt JohanssonOK Alehof31,31  31,39      
 Lars JonssonOK Alehof 28,13 27,34      
 Hans ThorberntssonOK Alehof        
 Martin ThunbergOK Alehof   35,35 36,18    
 566 Kristian KumpumäkiUllevi FK     33,02   
 Anders SörensenAle 90 IK30,54        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
Anders SoovikKongahälla AIK 11,41 11,39  11,48  11,42 35,08 
Jonas RappuKongahälla AIK  13,16 13,04 12,57  13,05 39,17 
506 Peter JohanssonTingbergs AIS13,53 13,18 13,17 13,31 13,26 13,22 13,19 39,57 
Niklas TollessonOK Alehof13,38  13,47  13,45  13,43 41,10 
509 Mattias NiklassonKongahälla AIK14,51 14,14    15,55 15,00 45,00 
508 Jan CarlssonKongahälla AIK 15,36 15,43  15,44 15,30 15,36 46,49 
505 Christian ThomassonKongahälla AIK17,00 16,11 17,17 15,41 16,23 15,15 15,42 47,07 
504 Heidy GeirupKongahälla AIK16,07 15,44 16,05 16,05 16,01 15,57 15,54 47,42 
521 Klas JohanssonTeam Ale Göteborg  16,45 15,59 16,03 15,45 15,55 47,47 
10 511 Folke OlssonAle 90 IK16,58   17,21  17,11 17,10 51,30 
11 519 Sven BogeOK Alehof18,00 17,38 17,27  18,38 17,20 17,28 52,25 
12 520 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg  17,46 17,41 17,34 17,17 17,30 52,32 
13 518 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,51 18,12  17,39 18,03 18,20 17,58 53,54 
14 Anna-Karin DahlqvistOK Alehof17,39 17,37   19,05  18,07 54,21 
15 Jessica EkelundAngered 17,39 17,30  19,13  18,07 54,22 
16 Mikael BrännvallOK Alehof18,10 18,44 18,22    18,25 55,16 
17 514 Lena KarlssonOK Alehof19,28 19,10 18,37  Ej start Ej start 19,05 57,15 
18 510 Lena WaermeKongahälla AIK19,34 19,15 19,31 19,14  19,53 19,20 58,00 
19 502 Lennart MattssonOK Alehof20,32 19,43 20,15 20,04 20,27 30,29 20,00 60,02 
20 515 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll) 20,17 20,21 19,48  20,44 20,08 60,26 
21 513 Lars SvenssonOK Alehof20,50 20,48 20,03 20,40 20,37 20,25 20,21 61,05 
22 512 Britt-Viol OlssonAle 90 IK20,00   21,25  20,08 20,31 61,33 
23 516 Monika NilssonOK Alehof22,04  21,50 20,45 21,56 21,31 21,22 64,06 
24 Elisabeth OlssonÄlvängen22,36 21,15  21,46 21,20  21,27 64,21 
25 522 Cecilia BörjessonOK Alehof22,33 23,44 23,13 22,33 22,36 23,32 22,34 67,42 
26 503 Sigurd LarsenOK Alehof  24,03  24,32 24,58 24,31 73,33 
27 501 Therese KarlssonOK Alehof25,55 26,03  25,43  30,29 25,53 77,41 
 Caroline JohanssonZaschas vänner  22,51 22,35     
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb    14,17    
 Katarina HanssonAlafors  19,43      
 Annika AlvarssonMat o Potatis  32,47      
 Keijo KosonenMat o Potatis  19,32 18,53     
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK  22,38      
 Mary AlenbrattKongahälla AIK    13,23    
 517 Håkan RydénÄlvängen    21,38 20,05   
 507 Niklas JohanssonTingbergs AIS     19,07   
 Patrik MagnussonHälle IF  12,33      
 Hans ThorberntssonOK Alehof        
 Cecilia KarlssonOK Alehof        
 Cecilia KarlssonOK Alehof        
 Anna AnderssonGullbergsbro BGK26,07  26,17      
 Svante DahlinNödinge    19,23    
 Roger KarlssonYtterby20,00   18,52     
 Anna OlssonKongahälla AIK20,45   20,16     
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   12,18     
 Bo BengtssonOK Alehof21,53        
 Per JohanssonOK Alehof        
 Mats PehrssonOK Alehof   16,44     
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb 23,08       
 Christer AnderssonGullbergsbro BGK26,07  26,17      
<< index
Lunken (3.4km)
Plac Nr Namn Klubb tis 3 okt tis 10 okt tis 17 okt tis 24 okt tis 31 okt ons 7 nov 3 bästa medeltid 3 bästa totaltid
 Marianne SjööICA Kvantum NödingeOK OK OK OK OK OK   
 Susanne HålsjöOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 Susanne SaaranenOK AlehofOK OK OK OK OK OK   
 Eva PerssonOK AlehofOK   OK OK OK   
 Tommy PerssonOK AlehofOK   OK OK OK   
 Ann Carin NiklassonHarestadOK OK       
 10 Anna LövgärdOK AlehofOK OK OK  OK OK   
 Karin KullmanOK Alehof OK OK      
 Ellinor JohanssonOK Alehof OK       
 Solveig MagnussonNödinge OK  OK OK OK   
 Ronny MagnussonNödinge OK OK OK OK OK   
 Birgit FagrellOK Alehof   OK     
 Stig-Göran SjööICA Kvantum Göteborg    OK    
 Sandra MagnussonKlubblös    OK    
<< index
Tillbaka