Tid: torsdag 25 jul 09:19

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil BergdahlNödinge SK6,54 6,53 20,41 
Hugo NordlöwKAIK7,09 7,07 21,22 
Eric FröjdlundBohus IF Friidrott7,16 7,16 21,49 
Theodore GåverudOK Alehof7,22 7,31 22,35 
Ivar FrickSurte IS7,27 8,33 25,40 
Jonathan VästanpihlOK Alehof7,34 7,35 22,47 
Vincent NijlandOK Alehof7,36 7,34 22,44 
Loe RydelidOK Alehof7,55 7,11 21,33 
Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof8,11 7,37 22,52 
10 Vincent OdengardOK Alehof9,17   
11 Oskar FrickOK Alehof9,37 9,11 27,34 
 Lorentz BraunBohus IF Friidrott 9,20 28,01 

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil BergdahlNödinge SK7,03 6,53 20,41 
Hugo NordlöwKAIK7,11 7,07 21,22 
Loe RydelidOK Alehof7,23 7,11 21,33 
Theodore GåverudOK Alehof7,34 7,31 22,35 
Vincent NijlandOK Alehof7,38 7,34 22,44 
Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof7,41 7,37 22,52 
Jonathan VästanpihlOK Alehof7,42 7,35 22,47 
Oskar FrickOK Alehof9,01 9,11 27,34 
 Lorentz BraunBohus IF Friidrott 9,20 28,01 
 Vincent OdengardOK Alehof   
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott 7,16 21,49 
 Ivar FrickSurte IS 8,33 25,40 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil BergdahlNödinge SK6,52 6,53 20,41 
Hugo NordlöwKAIK7,07 7,07 21,22 
Loe RydelidOK Alehof7,15 7,11 21,33 
Eric FröjdlundBohus IF Friidrott7,18 7,16 21,49 
Vincent NijlandOK Alehof7,30 7,34 22,44 
Theodore GåverudOK Alehof7,39 7,31 22,35 
Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof7,45 7,37 22,52 
Jonathan VästanpihlOK Alehof7,47 7,35 22,47 
Lorentz BraunBohus IF Friidrott9,06 9,20 28,01 
10 Ivar FrickSurte IS9,10 8,33 25,40 
11 Oskar FrickOK Alehof9,30 9,11 27,34 
 Vincent OdengardOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil BergdahlNödinge SK6,55 6,53 20,41 
Loe RydelidOK Alehof7,00 7,11 21,33 
Hugo NordlöwKAIK7,06 7,07 21,22 
Eric FröjdlundBohus IF Friidrott7,15 7,16 21,49 
Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof7,26 7,37 22,52 
Jonathan VästanpihlOK Alehof7,31 7,35 22,47 
Oskar FrickOK Alehof9,03 9,11 27,34 
Ivar FrickSurte IS9,03 8,33 25,40 
Lorentz BraunBohus IF Friidrott9,32 9,20 28,01 
 Theodore GåverudOK Alehof 7,31 22,35 
 Vincent OdengardOK Alehof   
 Vincent NijlandOK Alehof 7,34 22,44 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Loe RydelidOK Alehof7,18 7,11 21,33 
Vincent NijlandOK Alehof8,03 7,34 22,44 
 Oskar FrickOK Alehof 9,11 27,34 
 Theodore GåverudOK Alehof 7,31 22,35 
 Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof 7,37 22,52 
 Emil BergdahlNödinge SK 6,53 20,41 
 Lorentz BraunBohus IF Friidrott 9,20 28,01 
 Vincent OdengardOK Alehof   
 Hugo NordlöwKAIK 7,07 21,22 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott 7,16 21,49 
 Ivar FrickSurte IS 8,33 25,40 
 Jonathan VästanpihlOK Alehof 7,35 22,47 

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil BergdahlNödinge SK6,59 6,53 20,41 
Hugo NordlöwKAIK7,17 7,07 21,22 
Loe RydelidOK Alehof7,18 7,11 21,33 
Theodore GåverudOK Alehof7,39 7,31 22,35 
Jonathan VästanpihlOK Alehof7,43 7,35 22,47 
Vincent NijlandOK Alehof7,58 7,34 22,44 
Lorentz BraunBohus IF Friidrott9,23 9,20 28,01 
 Oskar FrickOK Alehof 9,11 27,34 
 Hugo Wictorinus BertlingOK Alehof 7,37 22,52 
 Vincent OdengardOK Alehof   
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott 7,16 21,49 
 Ivar FrickSurte IS 8,33 25,40 

Tillbaka