Tid: torsdag 25 jul 08:49

OK Alehof - Kvantumserien 2022

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott6,37 6,39 19,58 
Emil BergdahlOK Alehof6,40 8,12 24,37 
Viggo StudeBohus IF Friidrott6,50 6,49 20,27 
Viktor SunessonOK Alehof6,52 6,42 20,06 
Anton LindellOK Alehof7,10 7,23 22,10 
Hugo NordlöwKAIK7,12 7,18 21,55 
Vincent BraunOK Alehof7,30 7,28 22,26 
Loe RydelidOK Alehof7,31 7,49 23,29 
Ivar FrickBohus IF Friidrott7,57   
10 Adam StenströmOK Alehof8,02 7,12 21,38 
11 Theo GåverudOK Alehof8,14 8,27 25,23 
12 Vincent NijlandOK Alehof8,16 8,48 26,24 
13 Eddie KusmarkOK Alehof8,26 8,02 24,07 
14 Hugo Wictorinus BertlingNödinge9,40 9,53 29,41 
15 Oskar FrickOK Alehof10,23 9,59 29,59 
16 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof10,52 11,27 34,21 
 Harry HillbergKungälvs OK 7,56 23,48 
 Axel LöfgrenOK Alehof 7,08 21,26 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott   
 Mattias JohanssonSkepplanda 7,41 23,04 
 Charlie AnderssonBorn to Run 8,52 26,38 
 Per SannöÖstervåla IF   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott6,39 6,39 19,58 
Viktor SunessonOK Alehof6,41 6,42 20,06 
Adam StenströmOK Alehof7,15 7,12 21,38 
Anton LindellOK Alehof7,16 7,23 22,10 
Hugo NordlöwKAIK7,26 7,18 21,55 
Charlie AnderssonBorn to Run7,44 8,52 26,38 
Axel LöfgrenOK Alehof7,45 7,08 21,26 
Mattias JohanssonSkepplanda8,23 7,41 23,04 
Theo GåverudOK Alehof8,30 8,27 25,23 
10 Eddie KusmarkOK Alehof9,04 8,02 24,07 
11 Hugo Wictorinus BertlingNödinge10,00 9,53 29,41 
12 Vincent NijlandOK Alehof10,01 8,48 26,24 
13 Oskar FrickOK Alehof10,05 9,59 29,59 
14 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof11,06 11,27 34,21 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott   
 Per SannöÖstervåla IF   
 Vincent BraunOK Alehof 7,28 22,26 
 Harry HillbergKungälvs OK 7,56 23,48 
 Ivar FrickBohus IF Friidrott   
 Emil BergdahlOK Alehof 8,12 24,37 
 Viggo StudeBohus IF Friidrott 6,49 20,27 
 Loe RydelidOK Alehof 7,49 23,29 

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor SunessonOK Alehof6,52 6,42 20,06 
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott7,00 6,39 19,58 
Viggo StudeBohus IF Friidrott7,04 6,49 20,27 
Axel LöfgrenOK Alehof7,12 7,08 21,26 
Adam StenströmOK Alehof7,18 7,12 21,38 
Vincent BraunOK Alehof7,22 7,28 22,26 
Hugo NordlöwKAIK7,33 7,18 21,55 
Eric FröjdlundBohus IF Friidrott7,40   
Ivar FrickBohus IF Friidrott7,46   
Harry HillbergKungälvs OK7,46 7,56 23,48 
11 Mattias JohanssonSkepplanda8,05 7,41 23,04 
11 Anton LindellOK Alehof8,05 7,23 22,10 
12 Eddie KusmarkOK Alehof8,05 8,02 24,07 
14 Loe RydelidOK Alehof8,25 7,49 23,29 
15 Theo GåverudOK Alehof8,39 8,27 25,23 
16 Oskar FrickOK Alehof9,39 9,59 29,59 
17 Charlie AnderssonBorn to Run9,48 8,52 26,38 
18 Vincent NijlandOK Alehof10,00 8,48 26,24 
19 Hugo Wictorinus BertlingNödinge11,04 9,53 29,41 
20 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof12,31 11,27 34,21 
 Emil BergdahlOK Alehof 8,12 24,37 
 Per SannöÖstervåla IF   

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor SunessonOK Alehof6,40 6,42 20,06 
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott6,42 6,39 19,58 
Viggo StudeBohus IF Friidrott6,49 6,49 20,27 
Axel LöfgrenOK Alehof7,08 7,08 21,26 
Adam StenströmOK Alehof7,12 7,12 21,38 
Vincent BraunOK Alehof7,34 7,28 22,26 
Eddie KusmarkOK Alehof7,52 8,02 24,07 
Mattias JohanssonSkepplanda7,54 7,41 23,04 
Loe RydelidOK Alehof7,59 7,49 23,29 
10 Harry HillbergKungälvs OK8,15 7,56 23,48 
11 Emil BergdahlOK Alehof8,54 8,12 24,37 
12 Vincent NijlandOK Alehof9,00 8,48 26,24 
13 Charlie AnderssonBorn to Run9,06 8,52 26,38 
14 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof12,57 11,27 34,21 
 Ivar FrickBohus IF Friidrott   
 Theo GåverudOK Alehof 8,27 25,23 
 Anton LindellOK Alehof 7,23 22,10 
 Hugo NordlöwKAIK 7,18 21,55 
 Hugo Wictorinus BertlingNödinge 9,53 29,41 
 Oskar FrickOK Alehof 9,59 29,59 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott   
 Per SannöÖstervåla IF   

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott6,50 6,39 19,58 
Hugo NordlöwKAIK7,17 7,18 21,55 
Axel LöfgrenOK Alehof7,23 7,08 21,26 
Mattias JohanssonSkepplanda7,43 7,41 23,04 
Loe RydelidOK Alehof8,00 7,49 23,29 
Harry HillbergKungälvs OK8,21 7,56 23,48 
Anton LindellOK Alehof8,40 7,23 22,10 
Eddie KusmarkOK Alehof8,42 8,02 24,07 
Per SannöÖstervåla IF8,47   
10 Theo GåverudOK Alehof8,55 8,27 25,23 
11 Vincent NijlandOK Alehof10,04 8,48 26,24 
12 Hugo Wictorinus BertlingNödinge12,06 9,53 29,41 
 Ivar FrickBohus IF Friidrott   
 Viktor SunessonOK Alehof 6,42 20,06 
 Vincent BraunOK Alehof 7,28 22,26 
 Viggo StudeBohus IF Friidrott 6,49 20,27 
 Oskar FrickOK Alehof 9,59 29,59 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott   
 Emil BergdahlOK Alehof 8,12 24,37 
 Charlie AnderssonBorn to Run 8,52 26,38 
 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof 11,27 34,21 
 Adam StenströmOK Alehof 7,12 21,38 

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott6,43 6,39 19,58 
Viktor SunessonOK Alehof6,45 6,42 20,06 
Viggo StudeBohus IF Friidrott6,48 6,49 20,27 
Axel LöfgrenOK Alehof7,06 7,08 21,26 
Adam StenströmOK Alehof7,11 7,12 21,38 
Mattias JohanssonSkepplanda7,27 7,41 23,04 
Anton LindellOK Alehof7,44 7,23 22,10 
Harry HillbergKungälvs OK7,47 7,56 23,48 
Loe RydelidOK Alehof7,59 7,49 23,29 
10 Eddie KusmarkOK Alehof8,10 8,02 24,07 
11 Emil BergdahlOK Alehof9,03 8,12 24,37 
12 Vincent NijlandOK Alehof9,08 8,48 26,24 
13 Theo GåverudOK Alehof9,14 8,27 25,23 
14 Hugo Wictorinus BertlingNödinge10,01 9,53 29,41 
15 Oskar FrickOK Alehof10,15 9,59 29,59 
16 Linus Gonegai LinnrosOK Alehof12,23 11,27 34,21 
 Ivar FrickBohus IF Friidrott   
 Vincent BraunOK Alehof 7,28 22,26 
 Hugo NordlöwKAIK 7,18 21,55 
 Eric FröjdlundBohus IF Friidrott   
 Charlie AnderssonBorn to Run 8,52 26,38 
 Per SannöÖstervåla IF   

Tillbaka