Tid: måndag 18 nov 05:34

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Isak AndreassonNödinge6,15   
Ville PeterssonBohus IF Friidrott6,15 6,29 19,27 
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,17 6,23 19,10 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,53 6,36 19,50 
Ville FahlbergNol7,00 6,49 20,27 
Alexander LindellOK Alehof7,03 6,57 20,51 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,13 6,57 20,52 
Arvid NymanAlebrottarna7,14 7,16 21,50 
Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,18 7,10 21,31 
10 Alfred NyquistNödinge SK7,25 7,07 21,22 
11 Gabriel AnderssonOK Alehof7,30 7,26 22,20 
12 Vidar SunessonOK Alehof7,41 7,27 22,23 
13 Eric UnemanOK Alehof7,46 7,19 21,59 
14 Leo BertsOK Alehof7,58 7,27 22,21 
15 Alvin MagnanderNödinge8,27 7,44 23,12 
16 Teo CharliemoNödinge SK8,44 8,30 25,31 
17 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof9,10 8,57 26,51 
18 Wille KusmarkOK Alehof9,34 8,30 25,31 
19 Elmar HessfeltNödinge SK9,39 9,31 28,35 
20 Ebbot EklundNödinge9,43   
21 Nils StaxängNödinge9,54   
22 Melker SvenssonBohus IF Friidrott10,03 9,29 28,29 
23 Liam PetterssonAlafors10,12 9,49 29,27 
24 Wilmer HolmOK Alehof10,19 8,10 24,30 
25 Gabriel SlättOK Alehof11,01 9,35 28,46 
26 Filip OlssonAlebrottarna11,04 8,31 25,35 
 Calle BergdahlNödinge 10,11 30,34 
 Alvin Järnbo LändevikNödinge   
 Casper KarlénOK Alehof   
 Liam BäckNygård 8,38 25,55 
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Charlie VånerhagNödinge   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,27 6,23 19,10 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,47 6,36 19,50 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,02 6,57 20,52 
Ville FahlbergNol7,06 6,49 20,27 
Alvin MagnanderNödinge7,12 7,44 23,12 
Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,15 7,10 21,31 
Vidar SunessonOK Alehof7,35 7,27 22,23 
Eric UnemanOK Alehof7,35 7,19 21,59 
Leo BertsOK Alehof7,38 7,27 22,21 
10 Wille KusmarkOK Alehof8,26 8,30 25,31 
11 Teo CharliemoNödinge SK8,27 8,30 25,31 
12 Liam BäckNygård8,54 8,38 25,55 
12 Melker SvenssonBohus IF Friidrott8,54 9,29 28,29 
14 Elmar HessfeltNödinge SK10,07 9,31 28,35 
15 Nils StaxängNödinge10,30   
16 Wilmer HolmOK Alehof10,33 8,10 24,30 
17 Gabriel SlättOK Alehof11,15 9,35 28,46 
18 Alexander LindellOK Alehof12,42 6,57 20,51 
 Casper KarlénOK AlehofBrutit   
 Alfred NyquistNödinge SK 7,07 21,22 
 Isak AndreassonNödinge   
 Ebbot EklundNödinge   
 Charlie VånerhagNödinge   
 Arvid NymanAlebrottarna 7,16 21,50 
 Calle BergdahlNödinge 10,11 30,34 
 Ville PeterssonBohus IF Friidrott 6,29 19,27 
 Alvin Järnbo LändevikNödinge   
 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof 8,57 26,51 
 Gabriel AnderssonOK Alehof 7,26 22,20 
 Filip OlssonAlebrottarna 8,31 25,35 
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Liam PetterssonAlafors 9,49 29,27 

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,26 6,23 19,10 
Ville PeterssonBohus IF Friidrott6,44 6,29 19,27 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,49 6,36 19,50 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott6,50 6,57 20,52 
Ville FahlbergNol6,52 6,49 20,27 
Alexander LindellOK Alehof6,56 6,57 20,51 
Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,08 7,10 21,31 
Arvid NymanAlebrottarna7,11 7,16 21,50 
Eric UnemanOK Alehof7,14 7,19 21,59 
10 Vidar SunessonOK Alehof7,28 7,27 22,23 
11 Gabriel AnderssonOK Alehof7,39 7,26 22,20 
12 Wilmer HolmOK Alehof8,16 8,10 24,30 
13 Filip OlssonAlebrottarna8,24 8,31 25,35 
14 Ebbot EklundNödinge8,55   
15 Melker SvenssonBohus IF Friidrott9,32 9,29 28,29 
15 Alvin MagnanderNödinge9,32 7,44 23,12 
17 Elmar HessfeltNödinge SK9,35 9,31 28,35 
18 Alvin Järnbo LändevikNödinge9,49   
19 Gabriel SlättOK Alehof9,53 9,35 28,46 
20 Calle BergdahlNödinge9,57 10,11 30,34 
21 Liam PetterssonAlafors10,47 9,49 29,27 
 Isak AndreassonNödingeBrutit   
 Teo CharliemoNödinge SK 8,30 25,31 
 Wille KusmarkOK Alehof 8,30 25,31 
 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof 8,57 26,51 
 Casper KarlénOK Alehof   
 Nils StaxängNödinge   
 Leo BertsOK Alehof 7,27 22,21 
 Alfred NyquistNödinge SK 7,07 21,22 
 Liam BäckNygård 8,38 25,55 
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Charlie VånerhagNödinge   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,30 6,23 19,10 
Ville PeterssonBohus IF Friidrott6,40 6,29 19,27 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,44 6,36 19,50 
Ville FahlbergNol6,45 6,49 20,27 
Alexander LindellOK Alehof6,58 6,57 20,51 
Eric UnemanOK Alehof7,10 7,19 21,59 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,12 7,26 22,20 
Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,15 7,10 21,31 
Alfred NyquistNödinge SK7,16 7,07 21,22 
10 Leo BertsOK Alehof7,18 7,27 22,21 
11 Vidar SunessonOK Alehof7,20 7,27 22,23 
12 Alvin MagnanderNödinge7,33 7,44 23,12 
13 Wilmer HolmOK Alehof8,02 8,10 24,30 
14 Wille KusmarkOK Alehof8,06 8,30 25,31 
15 Filip OlssonAlebrottarna8,25 8,31 25,35 
16 Liam BäckNygård8,33 8,38 25,55 
17 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof8,54 8,57 26,51 
18 Teo CharliemoNödinge SK8,55 8,30 25,31 
19 Gabriel SlättOK Alehof9,21 9,35 28,46 
19 Elmar HessfeltNödinge SK9,21 9,31 28,35 
21 Calle BergdahlNödinge10,02 10,11 30,34 
22 Liam PetterssonAlafors10,14 9,49 29,27 
 Arvid NymanAlebrottarna 7,16 21,50 
 Isak AndreassonNödinge   
 Melker SvenssonBohus IF Friidrott 9,29 28,29 
 Alvin Järnbo LändevikNödinge   
 Nils StaxängNödinge   
 Ebbot EklundNödinge   
 Teodor SkånbergBohus IF Friidrott 6,57 20,52 
 Casper KarlénOK Alehof   
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Charlie VånerhagNödinge   

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Ville PeterssonBohus IF Friidrott6,32 6,29 19,27 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,36 6,36 19,50 
Ville FahlbergNol6,51 6,49 20,27 
Alfred NyquistNödinge SK7,00 7,07 21,22 
Alexander LindellOK Alehof7,08 6,57 20,51 
Leo BertsOK Alehof7,25 7,27 22,21 
Arvid NymanAlebrottarna7,35 7,16 21,50 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,36 6,57 20,52 
Teo CharliemoNödinge SK8,20 8,30 25,31 
10 Wille KusmarkOK Alehof8,59 8,30 25,31 
11 Filip OlssonAlebrottarna9,20 8,31 25,35 
12 Liam PetterssonAlafors9,27 9,49 29,27 
13 Vidar SunessonOK Alehof9,39 7,27 22,23 
14 Elmar HessfeltNödinge SK10,18 9,31 28,35 
15 Gabriel SlättOK Alehof10,43 9,35 28,46 
 Charlie VånerhagNödinge   
 Liam BäckNygård 8,38 25,55 
 Ebbot EklundNödinge   
 Nils StaxängNödinge   
 Alvin MagnanderNödinge 7,44 23,12 
 Wilmer HolmOK Alehof 8,10 24,30 
 Isak AndreassonNödinge   
 Eric UnemanOK Alehof 7,19 21,59 
 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof 8,57 26,51 
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Hannes SvennbladBohus IF Friidrott 7,10 21,31 
 Calle BergdahlNödinge 10,11 30,34 
 Gabriel AnderssonOK Alehof 7,26 22,20 
 Melker SvenssonBohus IF Friidrott 9,29 28,29 
 Alvin Järnbo LändevikNödinge   
 Emil Alenvik-DahlOK Alehof 6,23 19,10 
 Casper KarlénOK Alehof   

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil Alenvik-DahlOK Alehof6,29 6,23 19,10 
Ludvig SvenssonBohus IF Friidrott6,30 6,36 19,50 
Ville FahlbergNol6,51 6,49 20,27 
Alexander LindellOK Alehof6,57 6,57 20,51 
Teodor SkånbergBohus IF Friidrott7,00 6,57 20,52 
Alfred NyquistNödinge SK7,06 7,07 21,22 
Hannes SvennbladBohus IF Friidrott7,08 7,10 21,31 
Arvid NymanAlebrottarna7,25 7,16 21,50 
Gabriel AnderssonOK Alehof7,38 7,26 22,20 
10 Vidar SunessonOK Alehof7,49 7,27 22,23 
11 Leo BertsOK Alehof7,53 7,27 22,21 
12 Wilmer HolmOK Alehof8,12 8,10 24,30 
13 Liam BäckNygård8,28 8,38 25,55 
14 Teo CharliemoNödinge SK8,44 8,30 25,31 
15 Filip OlssonAlebrottarna8,46 8,31 25,35 
16 Lucas Jiang-KarlssonOK Alehof8,47 8,57 26,51 
17 Wille KusmarkOK Alehof9,06 8,30 25,31 
18 Gabriel SlättOK Alehof9,32 9,35 28,46 
19 Liam PetterssonAlafors9,48 9,49 29,27 
20 Charlie VånerhagNödinge10,21   
21 Calle BergdahlNödinge10,35 10,11 30,34 
 Ville PeterssonBohus IF Friidrott 6,29 19,27 
 Ville AnderssonOK Alehof   
 Eric UnemanOK Alehof 7,19 21,59 
 Melker SvenssonBohus IF Friidrott 9,29 28,29 
 Isak AndreassonNödinge   
 Alvin Järnbo LändevikNödinge   
 Alvin MagnanderNödinge 7,44 23,12 
 Nils StaxängNödinge   
 Ebbot EklundNödinge   
 Casper KarlénOK Alehof   
 Elmar HessfeltNödinge SK 9,31 28,35 

Tillbaka