Tid: tisdag 15 jun 02:36

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS6,02 5,51 17,33 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,14 6,14 18,43 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,18 6,07 18,23 
Erik HvenfeltNödinge SK6,27 6,27 19,23 
Kristofer HanssonTingbergs AIS6,55 6,43 20,11 
Hampus SolvingNödinge6,55 6,44 20,13 
William WarpefeltTexasLonghorn6,56   
William RydinMat o Potatis7,01 6,50 20,31 
Isac SvennbladÖlanda7,33 7,22 22,08 
10 Gustav KellgrenMat o Potatis7,53 7,43 23,09 
11 Matthew DaviesMat o Potatis8,07 7,48 23,26 
12 Anton EliassonNödinge8,34 8,13 24,39 
13 Viktor JohanssonMat o Potatis8,40   
14 Arvid MårdbyMat o Potatis8,43 10,19 30,58 
15 Gustav MårdbyMat o Potatis8,48 7,52 23,38 
16 Oliver Fransson LeeOK Alehof8,49 8,54 26,43 
17 Linus SandrosMat o Potatis9,14 8,13 24,40 
18 Jonny DalbergMat o Potatis9,24 9,19 27,58 
19 Carl GlentingMat o Potatis9,25 9,29 28,29 
20 Denniz JonassonMat o Potatis10,31 11,58 35,55 
20 Joakim BachMat o Potatis10,31 10,38 31,56 
22 Lukas BörjessonOK Alehof12,18 11,39 34,58 
 Anton HenriksenNödinge   
 Oskar SjögrenNödinge SK   
 Hugo RydenÄlvängen   
 Jonathan EkOK Alehof 8,22 25,07 
 Alexander StéenÄIK   
 Marcus MartinssonMat o Potatis   
 Daniel PeterssonStarrkärr   
 Markus BackebrantNödinge SK   

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS6,02 5,51 17,33 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,05 6,07 18,23 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,06 6,14 18,43 
Erik HvenfeltNödinge SK6,20 6,27 19,23 
Hampus SolvingNödinge6,35 6,44 20,13 
William RydinMat o Potatis6,40 6,50 20,31 
Kristofer HanssonTingbergs AIS6,43 6,43 20,11 
Alexander StéenÄIK6,45   
Isac SvennbladÖlanda7,18 7,22 22,08 
10 William WarpefeltTexasLonghorn7,26   
11 Jonathan EkOK Alehof7,49 8,22 25,07 
12 Linus SandrosMat o Potatis8,02 8,13 24,40 
13 Matthew DaviesMat o Potatis8,07 7,48 23,26 
14 Gustav MårdbyMat o Potatis8,16 7,52 23,38 
15 Daniel PeterssonStarrkärr8,20   
15 Marcus MartinssonMat o Potatis8,20   
17 Gustav KellgrenMat o Potatis8,24 7,43 23,09 
18 Anton EliassonNödinge8,44 8,13 24,39 
19 Oliver Fransson LeeOK Alehof9,01 8,54 26,43 
20 Jonny DalbergMat o Potatis9,19 9,19 27,58 
21 Carl GlentingMat o Potatis9,45 9,29 28,29 
22 Joakim BachMat o Potatis9,55 10,38 31,56 
23 Viktor JohanssonMat o Potatis11,03   
24 Lukas BörjessonOK Alehof11,17 11,39 34,58 
25 Anton HenriksenNödinge11,18   
26 Arvid MårdbyMat o Potatis13,55 10,19 30,58 
27 Denniz JonassonMat o Potatis13,56 11,58 35,55 
 Markus BackebrantNödinge SK   
 Oskar SjögrenNödinge SK   
 Hugo RydenÄlvängen   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS5,56 5,51 17,33 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,09 6,07 18,23 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,25 6,14 18,43 
Erik HvenfeltNödinge SK6,36 6,27 19,23 
Hampus SolvingNödinge6,43 6,44 20,13 
Kristofer HanssonTingbergs AIS6,44 6,43 20,11 
William RydinMat o Potatis7,02 6,50 20,31 
Oskar SjögrenNödinge SK7,18   
Matthew DaviesMat o Potatis8,09 7,48 23,26 
10 Gustav MårdbyMat o Potatis8,12 7,52 23,38 
11 Linus SandrosMat o Potatis8,41 8,13 24,40 
12 Anton EliassonNödinge9,45 8,13 24,39 
13 Jonny DalbergMat o Potatis10,00 9,19 27,58 
14 Carl GlentingMat o Potatis11,11 9,29 28,29 
15 Joakim BachMat o Potatis11,30 10,38 31,56 
16 Lukas BörjessonOK Alehof11,43 11,39 34,58 
 Marcus MartinssonMat o Potatis   
 Daniel PeterssonStarrkärr   
 Gustav KellgrenMat o Potatis 7,43 23,09 
 William WarpefeltTexasLonghorn   
 Alexander StéenÄIK   
 Markus BackebrantNödinge SK   
 Viktor JohanssonMat o Potatis   
 Anton HenriksenNödinge   
 Isac SvennbladÖlanda 7,22 22,08 
 Hugo RydenÄlvängen   
 Oliver Fransson LeeOK Alehof 8,54 26,43 
 Jonathan EkOK Alehof 8,22 25,07 
 Arvid MårdbyMat o Potatis 10,19 30,58 
 Denniz JonassonMat o Potatis 11,58 35,55 

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS5,58 5,51 17,33 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,09 6,07 18,23 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,23 6,14 18,43 
Kristofer HanssonTingbergs AIS6,59 6,43 20,11 
Alexander StéenÄIK7,12   
Isac SvennbladÖlanda7,28 7,22 22,08 
Matthew DaviesMat o Potatis7,52 7,48 23,26 
Gustav KellgrenMat o Potatis7,56 7,43 23,09 
Anton EliassonNödinge8,01 8,13 24,39 
Gustav MårdbyMat o Potatis8,01 7,52 23,38 
11 Jonathan EkOK Alehof8,39 8,22 25,07 
12 Oliver Fransson LeeOK Alehof8,53 8,54 26,43 
13 Carl GlentingMat o Potatis10,38 9,29 28,29 
14 Denniz JonassonMat o Potatis13,02 11,58 35,55 
15 Lukas BörjessonOK Alehof15,00 11,39 34,58 
 Anton HenriksenNödinge   
 Viktor JohanssonMat o Potatis   
 Oskar SjögrenNödinge SK   
 Arvid MårdbyMat o Potatis 10,19 30,58 
 Joakim BachMat o Potatis 10,38 31,56 
 Erik HvenfeltNödinge SK 6,27 19,23 
 William WarpefeltTexasLonghorn   
 Hugo RydenÄlvängen   
 Jonny DalbergMat o Potatis 9,19 27,58 
 Linus SandrosMat o Potatis 8,13 24,40 
 William RydinMat o Potatis 6,50 20,31 
 Marcus MartinssonMat o Potatis   
 Daniel PeterssonStarrkärr   
 Hampus SolvingNödinge 6,44 20,13 
 Markus BackebrantNödinge SK   

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS5,48 5,51 17,33 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,18 6,07 18,23 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,34 6,14 18,43 
William RydinMat o Potatis6,54 6,50 20,31 
Hampus SolvingNödinge7,03 6,44 20,13 
Isac SvennbladÖlanda7,22 7,22 22,08 
Gustav KellgrenMat o Potatis7,50 7,43 23,09 
Matthew DaviesMat o Potatis7,55 7,48 23,26 
Gustav MårdbyMat o Potatis7,57 7,52 23,38 
10 Anton EliassonNödinge8,04 8,13 24,39 
11 Oliver Fransson LeeOK Alehof9,01 8,54 26,43 
12 Jonny DalbergMat o Potatis9,15 9,19 27,58 
13 Carl GlentingMat o Potatis9,19 9,29 28,29 
14 Lukas BörjessonOK Alehof11,58 11,39 34,58 
 Alexander StéenÄIK   
 Linus SandrosMat o Potatis 8,13 24,40 
 Daniel PeterssonStarrkärr   
 William WarpefeltTexasLonghorn   
 Marcus MartinssonMat o Potatis   
 Markus BackebrantNödinge SK   
 Arvid MårdbyMat o Potatis 10,19 30,58 
 Viktor JohanssonMat o Potatis   
 Anton HenriksenNödinge   
 Oskar SjögrenNödinge SK   
 Erik HvenfeltNödinge SK 6,27 19,23 
 Hugo RydenÄlvängen   
 Jonathan EkOK Alehof 8,22 25,07 
 Kristofer HanssonTingbergs AIS 6,43 20,11 
 Joakim BachMat o Potatis 10,38 31,56 
 Denniz JonassonMat o Potatis 11,58 35,55 

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristofer RydénTingbergs AIS5,49 5,51 17,33 
Wictor BrännvallMat o Potatis6,16 6,07 18,23 
Tim BäcklundIFK Göteborg6,29 6,14 18,43 
Erik HvenfeltNödinge SK6,39 6,27 19,23 
Kristofer HanssonTingbergs AIS6,44 6,43 20,11 
William RydinMat o Potatis6,57 6,50 20,31 
Gustav KellgrenMat o Potatis7,26 7,43 23,09 
Matthew DaviesMat o Potatis7,39 7,48 23,26 
Gustav MårdbyMat o Potatis7,40 7,52 23,38 
10 Linus SandrosMat o Potatis7,57 8,13 24,40 
11 Arvid MårdbyMat o Potatis8,20 10,19 30,58 
12 Jonathan EkOK Alehof8,39 8,22 25,07 
13 Oliver Fransson LeeOK Alehof9,28 8,54 26,43 
14 Jonny DalbergMat o Potatis10,14 9,19 27,58 
15 Carl GlentingMat o Potatis10,15 9,29 28,29 
16 Joakim BachMat o Potatis12,22 10,38 31,56 
16 Denniz JonassonMat o Potatis12,22 11,58 35,55 
 Anton HenriksenNödinge   
 Hampus SolvingNödinge 6,44 20,13 
 Oskar SjögrenNödinge SK   
 Anton EliassonNödinge 8,13 24,39 
 William WarpefeltTexasLonghorn   
 Lukas BörjessonOK Alehof 11,39 34,58 
 Isac SvennbladÖlanda 7,22 22,08 
 Hugo RydenÄlvängen   
 Alexander StéenÄIK   
 Marcus MartinssonMat o Potatis   
 Daniel PeterssonStarrkärr   
 Viktor JohanssonMat o Potatis   
 Markus BackebrantNödinge SK   

Tillbaka