Tid: torsdag 1 dec 00:09

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,14 6,16 18,49 
Walter BrännwallMat o Potatis6,15 6,12 18,38 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,40 6,31 19,35 
Erik BlickOK Alehof7,07 7,04 21,13 
Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge7,18 7,32 22,38 
Alexander DahlinNSK Nödinge7,23 7,27 22,22 
Rasmus BäcklundIFK Göteborg7,55 7,58 23,54 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,56 7,42 23,08 
Erik HallbergKongahälla AIK8,06 7,41 23,04 
10 William DahlinNSK Nödinge8,12 8,07 24,21 
11 Niklas KarlssonNSK Nödinge8,42   
12 Lukas G-KlaseMat o Potatis8,47 8,31 25,33 
13 Joachim SandbergMat o Potatis8,55 7,25 22,16 
14 Hu ThunbergOK Alehof9,10 8,31 25,35 
15 Gabriel LjunggrenMat o Potatis9,57 9,31 28,35 
16 Jeremy SandbergMat o Potatis10,15 10,22 31,08 
 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK 8,22 25,08 
 Henning AmbringYtterby IS 6,55 20,45 
 Jerry SunKlubblös   
 Douglas Fransson LeeOK Alehof 7,31 22,34 
 Christian PärsMat o Potatis 16,53 50,39 
 Anton HanssonAle 90 IK   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Walter BrännwallMat o Potatis6,10 6,12 18,38 
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,16 6,16 18,49 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,31 6,31 19,35 
Erik BlickOK Alehof6,53 7,04 21,13 
Henning AmbringYtterby IS6,55 6,55 20,45 
Joachim SandbergMat o Potatis7,16 7,25 22,16 
Douglas Fransson LeeOK Alehof7,21 7,31 22,34 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,42 7,42 23,08 
Erik HallbergKongahälla AIK7,46 7,41 23,04 
10 Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge7,52 7,32 22,38 
11 Rasmus BäcklundIFK Göteborg8,00 7,58 23,54 
12 William DahlinNSK Nödinge8,10 8,07 24,21 
13 Lukas G-KlaseMat o Potatis8,24 8,31 25,33 
14 Hu ThunbergOK Alehof8,37 8,31 25,35 
15 Christian PärsMat o Potatis10,02 16,53 50,39 
16 Gabriel LjunggrenMat o Potatis10,04 9,31 28,35 
17 Jeremy SandbergMat o Potatis10,23 10,22 31,08 
 Anton HanssonAle 90 IK   
 Niklas KarlssonNSK Nödinge   
 Alexander DahlinNSK Nödinge 7,27 22,22 
 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK 8,22 25,08 
 Jerry SunKlubblös   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Walter BrännwallMat o Potatis6,15 6,12 18,38 
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,26 6,16 18,49 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,33 6,31 19,35 
Henning AmbringYtterby IS6,52 6,55 20,45 
Erik BlickOK Alehof7,13 7,04 21,13 
Joachim SandbergMat o Potatis7,14 7,25 22,16 
Alexander DahlinNSK Nödinge7,16 7,27 22,22 
Douglas Fransson LeeOK Alehof7,35 7,31 22,34 
Anton HanssonAle 90 IK7,38   
Erik HallbergKongahälla AIK7,38 7,41 23,04 
11 Jonathan GustafssonTingbergs AIS8,02 7,42 23,08 
12 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK8,07 8,22 25,08 
13 William DahlinNSK Nödinge8,08 8,07 24,21 
14 Hu ThunbergOK Alehof8,12 8,31 25,35 
15 Jerry SunKlubblös8,48   
16 Jeremy SandbergMat o Potatis10,30 10,22 31,08 
17 Christian PärsMat o Potatis11,09 16,53 50,39 
 Lukas G-KlaseMat o Potatis 8,31 25,33 
 Niklas KarlssonNSK Nödinge   
 Gabriel LjunggrenMat o Potatis 9,31 28,35 
 Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge 7,32 22,38 
 Rasmus BäcklundIFK Göteborg 7,58 23,54 

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Walter BrännwallMat o Potatis6,13 6,12 18,38 
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,25 6,16 18,49 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,46 6,31 19,35 
Erik BlickOK Alehof7,21 7,04 21,13 
Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge7,28 7,32 22,38 
Douglas Fransson LeeOK Alehof7,38 7,31 22,34 
Erik HallbergKongahälla AIK7,40 7,41 23,04 
Alexander DahlinNSK Nödinge7,43 7,27 22,22 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,50 7,42 23,08 
10 Jerry SunKlubblös8,26   
11 William DahlinNSK Nödinge8,38 8,07 24,21 
12 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK8,41 8,22 25,08 
13 Rasmus BäcklundIFK Göteborg8,45 7,58 23,54 
14 Hu ThunbergOK Alehof8,46 8,31 25,35 
15 Joachim SandbergMat o Potatis9,05 7,25 22,16 
16 Gabriel LjunggrenMat o Potatis9,35 9,31 28,35 
17 Jeremy SandbergMat o Potatis12,02 10,22 31,08 
18 Christian PärsMat o Potatis29,28 16,53 50,39 
 Lukas G-KlaseMat o Potatis 8,31 25,33 
 Anton HanssonAle 90 IK   
 Niklas KarlssonNSK Nödinge   
 Henning AmbringYtterby IS 6,55 20,45 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,26 6,16 18,49 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,38 6,31 19,35 
Henning AmbringYtterby IS6,58 6,55 20,45 
Erik BlickOK Alehof7,32 7,04 21,13 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS7,36 7,42 23,08 
Alexander DahlinNSK Nödinge7,45 7,27 22,22 
Joachim SandbergMat o Potatis7,46 7,25 22,16 
Douglas Fransson LeeOK Alehof7,48 7,31 22,34 
Erik HallbergKongahälla AIK7,59 7,41 23,04 
10 Rasmus BäcklundIFK Göteborg8,53 7,58 23,54 
11 Hu ThunbergOK Alehof8,54 8,31 25,35 
12 Jeremy SandbergMat o Potatis10,41 10,22 31,08 
 Lukas G-KlaseMat o Potatis 8,31 25,33 
 Walter BrännwallMat o Potatis 6,12 18,38 
 Anton HanssonAle 90 IK   
 Niklas KarlssonNSK Nödinge   
 William DahlinNSK Nödinge 8,07 24,21 
 Gabriel LjunggrenMat o Potatis 9,31 28,35 
 Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge 7,32 22,38 
 Christian PärsMat o Potatis 16,53 50,39 
 Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK 8,22 25,08 
 Jerry SunKlubblös   

Deltävling 6 (ons 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Walter BrännwallMat o Potatis6,17 6,12 18,38 
Jonathan WallmanKongahälla AIK6,19 6,16 18,49 
Alexander WaermeKongahälla AIK6,31 6,31 19,35 
Erik BlickOK Alehof7,33 7,04 21,13 
Douglas Fransson LeeOK Alehof7,42 7,31 22,34 
Rasmus BäcklundIFK Göteborg7,59 7,58 23,54 
William DahlinNSK Nödinge8,03 8,07 24,21 
Sakarias Wäli ArvidssonKongahälla AIK8,20 8,22 25,08 
Lukas G-KlaseMat o Potatis8,22 8,31 25,33 
10 Erik HallbergKongahälla AIK8,26 7,41 23,04 
11 Gabriel LjunggrenMat o Potatis9,03 9,31 28,35 
12 Hu ThunbergOK Alehof9,04 8,31 25,35 
 Jerry SunKlubblös   
 Henning AmbringYtterby IS 6,55 20,45 
 Christian PärsMat o Potatis 16,53 50,39 
 Jordan LindedahlTeam Apelsin / Nödinge 7,32 22,38 
 Alexander DahlinNSK Nödinge 7,27 22,22 
 Niklas KarlssonNSK Nödinge   
 Anton HanssonAle 90 IK   
 Joachim SandbergMat o Potatis 7,25 22,16 
 Jonathan GustafssonTingbergs AIS 7,42 23,08 
 Jeremy SandbergMat o Potatis 10,22 31,08 

Tillbaka