Tid: torsdag 25 jul 08:45

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Pojkar 14-15 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,48 17,08 51,26 
Alexander LindellOK Alehof21,14 21,23 64,10 
Axel OhlssonBohus IF Friidrott22,34 21,45 65,15 
Hjalmar JohanssonOK Alehof23,37 22,46 68,18 
Elias SvalinOK Alehof23,57   
Ludvig LindenauOK Alehof24,02 23,50 71,31 
Fabian SkogerKungälvs Roddklubb48,28 39,32 118,36 
 Gustav FjällingKongahälla AIK 22,14 66,43 

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,47 17,08 51,26 
Axel OhlssonBohus IF Friidrott21,33 21,45 65,15 
Gustav FjällingKongahälla AIK23,02 22,14 66,43 
Hjalmar JohanssonOK Alehof23,16 22,46 68,18 
Ludvig LindenauOK Alehof23,52 23,50 71,31 
 Alexander LindellOK Alehof 21,23 64,10 
 Elias SvalinOK Alehof   
 Fabian SkogerKungälvs Roddklubb 39,32 118,36 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,09 17,08 51,26 
Alexander LindellOK Alehof21,15 21,23 64,10 
Axel OhlssonBohus IF Friidrott21,57 21,45 65,15 
Ludvig LindenauOK Alehof23,37 23,50 71,31 
Fabian SkogerKungälvs Roddklubb52,02 39,32 118,36 
 Gustav FjällingKongahälla AIK 22,14 66,43 
 Hjalmar JohanssonOK Alehof 22,46 68,18 
 Elias SvalinOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,07 17,08 51,26 
Alexander LindellOK Alehof21,41 21,23 64,10 
Gustav FjällingKongahälla AIK21,55 22,14 66,43 
Hjalmar JohanssonOK Alehof22,42 22,46 68,18 
Axel OhlssonBohus IF Friidrott25,16 21,45 65,15 
Fabian SkogerKungälvs Roddklubb37,04 39,32 118,36 
 Ludvig LindenauOK Alehof 23,50 71,31 
 Elias SvalinOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,13 17,08 51,26 
Gustav FjällingKongahälla AIK22,58 22,14 66,43 
Hjalmar JohanssonOK Alehof23,13 22,46 68,18 
Alexander LindellOK Alehof25,30 21,23 64,10 
 Elias SvalinOK AlehofBrutit   
 Fabian SkogerKungälvs RoddklubbBrutit 39,32 118,36 
 Ludvig LindenauOK Alehof 23,50 71,31 
 Axel OhlssonBohus IF Friidrott 21,45 65,15 

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Benjamin Johansson HoffmanBohus IF Friidrott17,10 17,08 51,26 
Axel OhlssonBohus IF Friidrott21,45 21,45 65,15 
Gustav FjällingKongahälla AIK21,50 22,14 66,43 
Hjalmar JohanssonOK Alehof22,23 22,46 68,18 
Ludvig LindenauOK Alehof25,19 23,50 71,31 
Fabian SkogerKungälvs Roddklubb33,04 39,32 118,36 
 Alexander LindellOK Alehof 21,23 64,10 
 Elias SvalinOK Alehof   

Tillbaka