Tid: onsdag 30 nov 23:54

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Resultat för Pojkar 14-15 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
John PerssonOK Alehof27,42 27,40 83,02 
Rickard GunnarssonAlingsås IF28,34 28,28 85,26 
Albin ThunbergOK Alehof29,22 29,21 88,03 
Erik KarlssonOK Alehof30,36 29,39 88,58 
Martin SutinenTingbergs AIS30,47   
Emil KarlssonOK Alehof32,35 32,13 96,39 
Marcus WaermeKongahälla AIK32,42 31,58 95,55 
David SehlinAroseniusskolan34,00 33,12 99,37 
Erik RanmalmOK Alehof35,56 34,21 103,03 
10 Johan BlickOK Alehof42,04 38,37 115,53 

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
John PerssonOK Alehof27,19 27,40 83,02 
Albin ThunbergOK Alehof29,30 29,21 88,03 
Erik KarlssonOK Alehof29,47 29,39 88,58 
Emil KarlssonOK Alehof30,28 32,13 96,39 
Erik RanmalmOK Alehof32,26 34,21 103,03 
David SehlinAroseniusskolan32,29 33,12 99,37 
 Rickard GunnarssonAlingsås IF 28,28 85,26 
 Johan BlickOK Alehof 38,37 115,53 
 Martin SutinenTingbergs AIS   
 Marcus WaermeKongahälla AIK 31,58 95,55 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof29,11 29,21 88,03 
Erik KarlssonOK Alehof29,26 29,39 88,58 
Marcus WaermeKongahälla AIK31,31 31,58 95,55 
David SehlinAroseniusskolan33,44 33,12 99,37 
Erik RanmalmOK Alehof34,41 34,21 103,03 
Johan BlickOK Alehof40,09 38,37 115,53 
 John PerssonOK Alehof 27,40 83,02 
 Rickard GunnarssonAlingsås IF 28,28 85,26 
 Emil KarlssonOK Alehof 32,13 96,39 
 Martin SutinenTingbergs AIS   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
John PerssonOK Alehof28,02 27,40 83,02 
Rickard GunnarssonAlingsås IF28,25 28,28 85,26 
Albin ThunbergOK Alehof29,39 29,21 88,03 
David SehlinAroseniusskolan33,24 33,12 99,37 
Emil KarlssonOK Alehof35,12 32,13 96,39 
Marcus WaermeKongahälla AIK36,32 31,58 95,55 
Johan BlickOK Alehof38,54 38,37 115,53 
 Erik KarlssonOK Alehof 29,39 88,58 
 Martin SutinenTingbergs AIS   
 Erik RanmalmOK Alehof 34,21 103,03 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard GunnarssonAlingsås IF28,27 28,28 85,26 
Albin ThunbergOK Alehof29,42 29,21 88,03 
Erik KarlssonOK Alehof29,45 29,39 88,58 
Marcus WaermeKongahälla AIK32,33 31,58 95,55 
Emil KarlssonOK Alehof33,36 32,13 96,39 
David SehlinAroseniusskolan33,56 33,12 99,37 
 John PerssonOK AlehofBrutit 27,40 83,02 
 Johan BlickOK AlehofBrutit 38,37 115,53 
 Martin SutinenTingbergs AIS   
 Erik RanmalmOK Alehof 34,21 103,03 

Deltävling 6 (ons 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
John PerssonOK Alehof28,01 27,40 83,02 
Rickard GunnarssonAlingsås IF29,34 28,28 85,26 
Erik KarlssonOK Alehof30,02 29,39 88,58 
Albin ThunbergOK Alehof31,05 29,21 88,03 
Marcus WaermeKongahälla AIK31,51 31,58 95,55 
David SehlinAroseniusskolan33,56 33,12 99,37 
Johan BlickOK Alehof36,50 38,37 115,53 
 Emil KarlssonOK AlehofBrutit 32,13 96,39 
 Martin SutinenTingbergs AIS   
 Erik RanmalmOK Alehof 34,21 103,03 

Tillbaka