Tid: torsdag 25 jul 07:49

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Pojkar 10-11 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott11,01 10,47 32,21 
Viktor SunessonOK Alehof11,05 10,48 32,26 
Jakob AnderssonOK Alehof11,11 11,19 33,58 
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott11,29 11,16 33,48 
Viktor ZachrissonOK Alehof11,49 11,28 34,26 
Anton LindellOK Alehof11,51 11,47 35,22 
Anton SandebergOK Alehof11,53 11,30 34,32 
Viggo StudeBohus IF Friidrott12,14 11,42 35,06 
Adam StenströmOK Alehof12,15 12,26 37,20 
10 Axel LöfgrenOK Alehof12,31 12,25 37,17 
11 Nils FrickOK Alehof13,25 13,19 39,57 
12 Eddie KusmarkOK Alehof13,58 13,48 41,24 
13 Vincent BraunOK Alehof15,43 16,06 48,18 
13 Gustav NormanNol15,43 12,06 36,20 
15 Sixten NormanNol15,45 12,20 37,02 
16 Edvin WalmuAle Basket16,49 16,36 49,48 
 Olle LeijonAhlafors IF 13,55 41,46 
 Harry HillbergKungälvs OK 14,05 42,15 

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor SunessonOK Alehof10,40 10,48 32,26 
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott10,41 10,47 32,21 
Anton SandebergOK Alehof11,23 11,30 34,32 
Jakob AnderssonOK Alehof11,24 11,19 33,58 
Viggo StudeBohus IF Friidrott11,44 11,42 35,06 
Adam StenströmOK Alehof12,54 12,26 37,20 
Axel LöfgrenOK Alehof13,01 12,25 37,17 
Nils FrickOK Alehof13,27 13,19 39,57 
Sixten NormanNol13,28 12,20 37,02 
10 Gustav NormanNol13,29 12,06 36,20 
11 Eddie KusmarkOK Alehof14,08 13,48 41,24 
12 Olle LeijonAhlafors IF14,09 13,55 41,46 
13 Harry HillbergKungälvs OK14,28 14,05 42,15 
14 Edvin WalmuAle Basket16,26 16,36 49,48 
 Viktor ZachrissonOK Alehof 11,28 34,26 
 Anton LindellOK Alehof 11,47 35,22 
 Vincent BraunOK Alehof 16,06 48,18 
 Viktor PeterssonBohus IF Friidrott 11,16 33,48 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott10,53 10,47 32,21 
Viktor SunessonOK Alehof11,00 10,48 32,26 
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott11,02 11,16 33,48 
Anton SandebergOK Alehof11,23 11,30 34,32 
Jakob AnderssonOK Alehof11,23 11,19 33,58 
Viggo StudeBohus IF Friidrott11,31 11,42 35,06 
Viktor ZachrissonOK Alehof11,37 11,28 34,26 
Anton LindellOK Alehof11,38 11,47 35,22 
Gustav NormanNol12,12 12,06 36,20 
10 Adam StenströmOK Alehof12,35 12,26 37,20 
11 Axel LöfgrenOK Alehof12,49 12,25 37,17 
12 Sixten NormanNol13,03 12,20 37,02 
13 Nils FrickOK Alehof13,32 13,19 39,57 
14 Olle LeijonAhlafors IF13,39 13,55 41,46 
15 Vincent BraunOK Alehof15,18 16,06 48,18 
16 Edvin WalmuAle Basket17,38 16,36 49,48 
 Eddie KusmarkOK Alehof 13,48 41,24 
 Harry HillbergKungälvs OK 14,05 42,15 

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott11,00 10,47 32,21 
Viktor SunessonOK Alehof11,11 10,48 32,26 
Viktor PeterssonBohus IF Friidrott11,17 11,16 33,48 
Viktor ZachrissonOK Alehof11,28 11,28 34,26 
Jakob AnderssonOK Alehof11,32 11,19 33,58 
Viggo StudeBohus IF Friidrott11,51 11,42 35,06 
Anton LindellOK Alehof11,53 11,47 35,22 
Axel LöfgrenOK Alehof11,57 12,25 37,17 
Gustav NormanNol12,01 12,06 36,20 
10 Anton SandebergOK Alehof12,15 11,30 34,32 
11 Nils FrickOK Alehof13,05 13,19 39,57 
12 Eddie KusmarkOK Alehof13,42 13,48 41,24 
13 Harry HillbergKungälvs OK14,02 14,05 42,15 
14 Edvin WalmuAle Basket16,33 16,36 49,48 
15 Vincent BraunOK Alehof17,17 16,06 48,18 
 Olle LeijonAhlafors IF 13,55 41,46 
 Adam StenströmOK Alehof 12,26 37,20 
 Sixten NormanNol 12,20 37,02 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott11,15 10,47 32,21 
Viktor SunessonOK Alehof11,29 10,48 32,26 
Jakob AnderssonOK Alehof11,31 11,19 33,58 
Sixten NormanNol12,06 12,20 37,02 
Gustav NormanNol12,07 12,06 36,20 
Nils FrickOK Alehof13,38 13,19 39,57 
Eddie KusmarkOK Alehof13,47 13,48 41,24 
 Axel LöfgrenOK Alehof 12,25 37,17 
 Viggo StudeBohus IF Friidrott 11,42 35,06 
 Viktor ZachrissonOK Alehof 11,28 34,26 
 Anton SandebergOK Alehof 11,30 34,32 
 Anton LindellOK Alehof 11,47 35,22 
 Olle LeijonAhlafors IF 13,55 41,46 
 Adam StenströmOK Alehof 12,26 37,20 
 Viktor PeterssonBohus IF Friidrott 11,16 33,48 
 Edvin WalmuAle Basket 16,36 49,48 
 Vincent BraunOK Alehof 16,06 48,18 
 Harry HillbergKungälvs OK 14,05 42,15 

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor SunessonOK Alehof10,46 10,48 32,26 
Jakob AnderssonBohus IF Friidrott10,47 10,47 32,21 
Viktor ZachrissonOK Alehof11,21 11,28 34,26 
Jakob AnderssonOK Alehof11,28 11,19 33,58 
Anton SandebergOK Alehof11,46 11,30 34,32 
Sixten NormanNol11,53 12,20 37,02 
Viggo StudeBohus IF Friidrott12,12 11,42 35,06 
Adam StenströmOK Alehof12,30 12,26 37,20 
Axel LöfgrenOK Alehof12,54 12,25 37,17 
10 Harry HillbergKungälvs OK13,45 14,05 42,15 
11 Eddie KusmarkOK Alehof13,55 13,48 41,24 
12 Olle LeijonAhlafors IF13,58 13,55 41,46 
 Anton LindellOK Alehof 11,47 35,22 
 Vincent BraunOK Alehof 16,06 48,18 
 Viktor PeterssonBohus IF Friidrott 11,16 33,48 
 Edvin WalmuAle Basket 16,36 49,48 
 Gustav NormanNol 12,06 36,20 
 Nils FrickOK Alehof 13,19 39,57 

Tillbaka