Tid: onsdag 19 jun 16:05

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Pojkar 10-11 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Walter BrännvallMat o Potatis10,33 10,38 31,55 
Alexander WaermeKongahälla AIK10,34 10,39 31,58 
Adam RydenÄlvängen11,30 11,24 34,12 
Anton LiljerotBergum11,38 11,55 35,45 
Joel FlakbergIFK Göteborg11,39 11,53 35,40 
Douglas Fransson LeeOK Alehof11,58 12,00 36,01 
Jonas RydinMat o Potatis12,14 12,00 36,02 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,34 12,01 36,04 
Anton SaleniusÄIK12,39 12,33 37,39 
10 Anton SvennbladÖlanda12,48 12,39 37,58 
11 Rasmus BäcklundIFK Göteborg13,01 12,46 38,19 
12 Joachim SandbergMat o Potatis13,47 14,46 44,20 
13 Hugo ThunbergOK Alehof14,19 14,14 42,43 
14 Gabriel LjunggrenMat o Potatis15,28 14,28 43,26 
15 Jeremy SandbergMat o Potatis18,01   
 Felix KetabatiÄlvängen 12,29 37,29 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Erik BlickOK Alehof 10,35 31,47 
 Emil LindbergMat o Potatis   

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof10,44 10,35 31,47 
Alexander WaermeKongahälla AIK10,56 10,39 31,58 
Adam RydenÄlvängen11,19 11,24 34,12 
Jonas RydinMat o Potatis11,54 12,00 36,02 
Douglas Fransson LeeOK Alehof12,01 12,00 36,01 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,02 12,01 36,04 
Joel FlakbergIFK Göteborg12,04 11,53 35,40 
Felix KetabatiÄlvängen12,22 12,29 37,29 
Rasmus BäcklundIFK Göteborg12,48 12,46 38,19 
10 Anton SvennbladÖlanda13,08 12,39 37,58 
11 Anton SaleniusÄIK13,26 12,33 37,39 
12 Hugo ThunbergOK Alehof13,38 14,14 42,43 
13 Gabriel LjunggrenMat o Potatis14,41 14,28 43,26 
 Walter BrännvallMat o Potatis 10,38 31,55 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Anton LiljerotBergum 11,55 35,45 
 Joachim SandbergMat o Potatis 14,46 44,20 
 Jeremy SandbergMat o Potatis   
 Emil LindbergMat o Potatis   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander WaermeKongahälla AIK10,48 10,39 31,58 
Erik BlickOK Alehof11,00 10,35 31,47 
Adam RydenÄlvängen11,42 11,24 34,12 
Anton SaleniusÄIK12,10 12,33 37,39 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,11 12,01 36,04 
Jonas RydinMat o Potatis12,19 12,00 36,02 
Felix KetabatiÄlvängen12,23 12,29 37,29 
Joel FlakbergIFK Göteborg12,56 11,53 35,40 
Rasmus BäcklundIFK Göteborg13,16 12,46 38,19 
10 Joachim SandbergMat o Potatis13,46 14,46 44,20 
11 Gabriel LjunggrenMat o Potatis14,18 14,28 43,26 
12 Hugo ThunbergOK Alehof14,46 14,14 42,43 
 Walter BrännvallMat o Potatis 10,38 31,55 
 Anton SvennbladÖlanda 12,39 37,58 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Anton LiljerotBergum 11,55 35,45 
 Jeremy SandbergMat o Potatis   
 Douglas Fransson LeeOK Alehof 12,00 36,01 
 Emil LindbergMat o Potatis   

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof10,37 10,35 31,47 
Walter BrännvallMat o Potatis10,42 10,38 31,55 
Alexander WaermeKongahälla AIK10,51 10,39 31,58 
Douglas Fransson LeeOK Alehof12,13 12,00 36,01 
Jonas RydinMat o Potatis12,18 12,00 36,02 
Joel FlakbergIFK Göteborg12,35 11,53 35,40 
Rasmus BäcklundIFK Göteborg12,40 12,46 38,19 
Anton SvennbladÖlanda12,43 12,39 37,58 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS13,11 12,01 36,04 
10 Anton SaleniusÄIK13,43 12,33 37,39 
11 Gabriel LjunggrenMat o Potatis15,46 14,28 43,26 
12 Joachim SandbergMat o Potatis16,47 14,46 44,20 
 Hugo ThunbergOK AlehofEj start 14,14 42,43 
 Jeremy SandbergMat o Potatis   
 Emil LindbergMat o Potatis   
 Felix KetabatiÄlvängen 12,29 37,29 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Anton LiljerotBergum 11,55 35,45 
 Adam RydenÄlvängen 11,24 34,12 

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof10,40 10,35 31,47 
Alexander WaermeKongahälla AIK10,42 10,39 31,58 
Walter BrännvallMat o Potatis11,03 10,38 31,55 
Adam RydenÄlvängen11,23 11,24 34,12 
Douglas Fransson LeeOK Alehof12,02 12,00 36,01 
Anton LiljerotBergum12,10 11,55 35,45 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,12 12,01 36,04 
Jonas RydinMat o Potatis12,14 12,00 36,02 
Emil LindbergMat o Potatis12,22   
Joel FlakbergIFK Göteborg12,22 11,53 35,40 
11 Anton SvennbladÖlanda12,27 12,39 37,58 
12 Felix KetabatiÄlvängen12,44 12,29 37,29 
13 Anton SaleniusÄIK12,50 12,33 37,39 
14 Rasmus BäcklundIFK Göteborg12,51 12,46 38,19 
15 Hugo ThunbergOK Alehof14,49 14,14 42,43 
16 Gabriel LjunggrenMat o Potatis16,07 14,28 43,26 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Joachim SandbergMat o Potatis 14,46 44,20 
 Jeremy SandbergMat o Potatis   

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof10,30 10,35 31,47 
Walter BrännvallMat o Potatis10,40 10,38 31,55 
Alexander WaermeKongahälla AIK10,42 10,39 31,58 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS11,51 12,01 36,04 
Jonas RydinMat o Potatis11,54 12,00 36,02 
Emil LindbergMat o Potatis11,56   
Anton LiljerotBergum11,57 11,55 35,45 
Joel FlakbergIFK Göteborg11,57 11,53 35,40 
Douglas Fransson LeeOK Alehof12,08 12,00 36,01 
10 Felix KetabatiÄlvängen12,50 12,29 37,29 
11 Anton SaleniusÄIK13,55 12,33 37,39 
12 Gabriel LjunggrenMat o Potatis14,27 14,28 43,26 
13 Rasmus BäcklundIFK Göteborg15,55 12,46 38,19 
 Dennis KarlssonTingbergs AIS   
 Hugo ThunbergOK Alehof 14,14 42,43 
 Joachim SandbergMat o Potatis 14,46 44,20 
 Jeremy SandbergMat o Potatis   
 Anton SvennbladÖlanda 12,39 37,58 
 Adam RydenÄlvängen 11,24 34,12 

Tillbaka