Tid: torsdag 25 jul 07:46

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Pojkar -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Max NybergOK Alehof8,14 8,20 25,00 
Nils UllmanOK Alehof8,15 8,11 24,33 
Vilmer SunessonOK Alehof8,23 8,07 24,23 
SIgge BotöNödinge8,55 8,36 25,48 
Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof9,50 10,33 31,41 
Ville RydelidOK Alehof10,06 9,52 29,36 
 William RubbóOK Alehof 8,04 24,14 
 Lucas CederholmBohus IF Friidrott 7,16 21,48 
 Leo LevanderAlafors 8,42 26,08 
 Eskil KällstrandIFK Göteborg   
 Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott 8,25 25,17 

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas CederholmBohus IF Friidrott7,34 7,16 21,48 
Vilmer SunessonOK Alehof8,30 8,07 24,23 
William RubbóOK Alehof8,39 8,04 24,14 
SIgge BotöNödinge8,46 8,36 25,48 
Max NybergOK Alehof8,51 8,20 25,00 
Nils UllmanOK Alehof8,58 8,11 24,33 
Eskil KällstrandIFK Göteborg9,23   
Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof9,39 10,33 31,41 
Ville RydelidOK Alehof10,00 9,52 29,36 
 Leo LevanderAlafors 8,42 26,08 
 Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott 8,25 25,17 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas CederholmBohus IF Friidrott7,16 7,16 21,48 
Vilmer SunessonOK Alehof8,12 8,07 24,23 
William RubbóOK Alehof8,21 8,04 24,14 
Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott8,25 8,25 25,17 
Max NybergOK Alehof8,29 8,20 25,00 
Leo LevanderAlafors8,29 8,42 26,08 
SIgge BotöNödinge8,33 8,36 25,48 
Nils UllmanOK Alehof8,35 8,11 24,33 
Ville RydelidOK Alehof9,49 9,52 29,36 
 Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof 10,33 31,41 
 Eskil KällstrandIFK Göteborg   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas CederholmBohus IF Friidrott7,18 7,16 21,48 
William RubbóOK Alehof8,09 8,04 24,14 
Vilmer SunessonOK Alehof8,09 8,07 24,23 
Nils UllmanOK Alehof8,17 8,11 24,33 
Max NybergOK Alehof8,17 8,20 25,00 
Leo LevanderAlafors8,30 8,42 26,08 
Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott8,40 8,25 25,17 
SIgge BotöNödinge8,57 8,36 25,48 
Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof12,12 10,33 31,41 
10 Ville RydelidOK Alehof16,27 9,52 29,36 
 Eskil KällstrandIFK Göteborg   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas CederholmBohus IF Friidrott7,14 7,16 21,48 
Nils UllmanOK Alehof8,29 8,11 24,33 
Leo LevanderAlafors9,09 8,42 26,08 
Ville RydelidOK Alehof10,13 9,52 29,36 
 William RubbóOK Alehof 8,04 24,14 
 Vilmer SunessonOK Alehof 8,07 24,23 
 Max NybergOK Alehof 8,20 25,00 
 Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof 10,33 31,41 
 SIgge BotöNödinge 8,36 25,48 
 Eskil KällstrandIFK Göteborg   
 Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott 8,25 25,17 

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas CederholmBohus IF Friidrott7,23 7,16 21,48 
William RubbóOK Alehof7,44 8,04 24,14 
Nils UllmanOK Alehof8,01 8,11 24,33 
Vilmer SunessonOK Alehof8,02 8,07 24,23 
Malcolm KüchlerBohus IF Friidrott8,12 8,25 25,17 
SIgge BotöNödinge8,29 8,36 25,48 
Leo LevanderAlafors9,09 8,42 26,08 
Ville RydelidOK Alehof9,47 9,52 29,36 
 Max NybergOK Alehof 8,20 25,00 
 Ludwig Jiang KarlssonOK Alehof 10,33 31,41 
 Eskil KällstrandIFK Göteborg   

Tillbaka