Tid: måndag 4 mar 11:21

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Pojkar -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonOK Alehof7,51 7,48 23,24 
David ErikssonMat o Potatis7,54 8,02 24,06 
Filip KlingbergOK Alehof8,50 8,29 25,28 
Tobias GustafssonTingbergs AIS8,53 8,43 26,09 
Emil StigbertTingbergs AIS9,24 9,20 28,00 
Johan HallbergKongahälla AIK10,04 9,54 29,44 
Alex MunkTriathlon Väst10,06   
Marcus KellebyMat o Potatis10,12 10,19 30,59 
Daniel AdolfssonTingbergs AIS10,12 9,38 28,56 
10 Oskar PerssonOK Alehof10,41 10,54 32,42 
10 Mattias KellebyMat o Potatis10,41   
12 Gustav ForsellMat o Potatis10,47 11,33 34,41 
13 Eric LjunggrenMat o Potatis10,58 10,49 32,29 
14 Anton HermanssonNödinge SK10,59 9,03 27,09 
15 Felix BrunNödinge11,06 10,58 32,56 
16 Max JärsandOK Alehof11,23 10,52 32,37 
17 Oliver WendelMat o Potatis11,54 11,09 33,29 
18 Joel GlentingMat o Potatis12,53 13,25 40,17 
19 Ludwig JohanssonMat o Potatis13,12 13,00 39,02 
20 Alfred JohanssonOK Alehof16,58 18,22 55,06 
 Hugo RedsäterMat o Potatis 15,33 46,41 
 Filip SchälinOK Alehof 9,52 29,37 
 Melker OlofssonKullavik   
 Max SchülerMat o Potatis 9,44 29,14 
 Axel GötestamKungälv   
 Jonatan BorgKungälv   
 Theo MobergKungälv   
 Noah MobergKungälv   
 David AdolfssonTingbergs AIS 11,23 34,11 
 Adam SaaranenOK Alehof 12,43 38,10 
 Lucas AsplundMat o Potatis 9,34 28,42 

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonOK Alehof7,47 7,48 23,24 
David ErikssonMat o Potatis8,14 8,02 24,06 
Filip KlingbergOK Alehof8,40 8,29 25,28 
Tobias GustafssonTingbergs AIS8,47 8,43 26,09 
Anton HermanssonNödinge SK9,03 9,03 27,09 
Daniel AdolfssonTingbergs AIS9,17 9,38 28,56 
Emil StigbertTingbergs AIS9,36 9,20 28,00 
Johan HallbergKongahälla AIK9,43 9,54 29,44 
Max JärsandOK Alehof10,18 10,52 32,37 
Marcus KellebyMat o Potatis10,18 10,19 30,59 
11 Felix BrunNödinge10,28 10,58 32,56 
12 Jonatan BorgKungälv10,34   
13 Theo MobergKungälv10,42   
14 Gustav ForsellMat o Potatis11,43 11,33 34,41 
15 Eric LjunggrenMat o Potatis12,05 10,49 32,29 
16 Oliver WendelMat o Potatis12,06 11,09 33,29 
17 Adam SaaranenOK Alehof12,08 12,43 38,10 
18 Ludwig JohanssonMat o Potatis12,28 13,00 39,02 
19 Noah MobergKungälv12,34   
20 Joel GlentingMat o Potatis13,33 13,25 40,17 
21 Alfred JohanssonOK Alehof18,24 18,22 55,06 
 Filip SchälinOK Alehof 9,52 29,37 
 Max SchülerMat o Potatis 9,44 29,14 
 Hugo RedsäterMat o Potatis 15,33 46,41 
 Melker OlofssonKullavik   
 Axel GötestamKungälv   
 Alex MunkTriathlon Väst   
 Mattias KellebyMat o Potatis   
 Oskar PerssonOK Alehof 10,54 32,42 
 David AdolfssonTingbergs AIS 11,23 34,11 
 Lucas AsplundMat o Potatis 9,34 28,42 

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip KlingbergOK Alehof8,10 8,29 25,28 
David ErikssonMat o Potatis8,15 8,02 24,06 
Erik JohanssonOK Alehof8,28 7,48 23,24 
Tobias GustafssonTingbergs AIS9,03 8,43 26,09 
Anton HermanssonNödinge SK9,03 9,03 27,09 
Lucas AsplundMat o Potatis9,20 9,34 28,42 
Max SchülerMat o Potatis9,56 9,44 29,14 
Johan HallbergKongahälla AIK9,57 9,54 29,44 
Emil StigbertTingbergs AIS9,57 9,20 28,00 
10 Jonatan BorgKungälv10,15   
11 Theo MobergKungälv10,18   
12 Filip SchälinOK Alehof10,22 9,52 29,37 
13 Marcus KellebyMat o Potatis10,29 10,19 30,59 
14 Eric LjunggrenMat o Potatis10,36 10,49 32,29 
15 Daniel AdolfssonTingbergs AIS10,57 9,38 28,56 
16 Oliver WendelMat o Potatis11,11 11,09 33,29 
17 Noah MobergKungälv11,48   
18 Oskar PerssonOK Alehof12,00 10,54 32,42 
19 Adam SaaranenOK Alehof14,03 12,43 38,10 
20 Joel GlentingMat o Potatis15,51 13,25 40,17 
21 Hugo RedsäterMat o Potatis16,46 15,33 46,41 
22 Alfred JohanssonOK Alehof20,55 18,22 55,06 
 Axel GötestamKungälv   
 Melker OlofssonKullavik   
 Gustav ForsellMat o Potatis 11,33 34,41 
 David AdolfssonTingbergs AIS 11,23 34,11 
 Max JärsandOK Alehof 10,52 32,37 
 Ludwig JohanssonMat o Potatis 13,00 39,02 
 Alex MunkTriathlon Väst   
 Felix BrunNödinge 10,58 32,56 
 Mattias KellebyMat o Potatis   

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonMat o Potatis8,06 8,02 24,06 
Melker OlofssonKullavik8,50   
Erik JohanssonOK Alehof9,05 7,48 23,24 
Tobias GustafssonTingbergs AIS9,15 8,43 26,09 
Max SchülerMat o Potatis9,55 9,44 29,14 
Emil StigbertTingbergs AIS9,56 9,20 28,00 
Johan HallbergKongahälla AIK10,27 9,54 29,44 
Daniel AdolfssonTingbergs AIS10,30 9,38 28,56 
Oliver WendelMat o Potatis11,14 11,09 33,29 
10 Felix BrunNödinge11,22 10,58 32,56 
11 Max JärsandOK Alehof11,28 10,52 32,37 
12 Eric LjunggrenMat o Potatis11,38 10,49 32,29 
13 David AdolfssonTingbergs AIS11,51 11,23 34,11 
14 Gustav ForsellMat o Potatis12,18 11,33 34,41 
15 Marcus KellebyMat o Potatis12,22 10,19 30,59 
16 Axel GötestamKungälv13,17   
17 Ludwig JohanssonMat o Potatis13,22 13,00 39,02 
18 Hugo RedsäterMat o Potatis13,23 15,33 46,41 
19 Joel GlentingMat o Potatis15,11 13,25 40,17 
20 Alfred JohanssonOK Alehof20,21 18,22 55,06 
 Filip KlingbergOK AlehofEj start 8,29 25,28 
 Alex MunkTriathlon Väst   
 Anton HermanssonNödinge SK 9,03 27,09 
 Mattias KellebyMat o Potatis   
 Noah MobergKungälv   
 Theo MobergKungälv   
 Jonatan BorgKungälv   
 Adam SaaranenOK Alehof 12,43 38,10 
 Filip SchälinOK Alehof 9,52 29,37 
 Oskar PerssonOK Alehof 10,54 32,42 
 Lucas AsplundMat o Potatis 9,34 28,42 

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonMat o Potatis8,06 8,02 24,06 
Filip KlingbergOK Alehof9,04 8,29 25,28 
Lucas AsplundMat o Potatis9,35 9,34 28,42 
Erik JohanssonOK Alehof9,35 7,48 23,24 
Daniel AdolfssonTingbergs AIS9,40 9,38 28,56 
Filip SchälinOK Alehof9,45 9,52 29,37 
Anton HermanssonNödinge SK10,32 9,03 27,09 
Max SchülerMat o Potatis10,54 9,44 29,14 
Eric LjunggrenMat o Potatis10,55 10,49 32,29 
10 Max JärsandOK Alehof10,56 10,52 32,37 
11 Marcus KellebyMat o Potatis11,01 10,19 30,59 
12 Oliver WendelMat o Potatis11,04 11,09 33,29 
13 David AdolfssonTingbergs AIS11,06 11,23 34,11 
14 Alex MunkTriathlon Väst11,48   
15 Adam SaaranenOK Alehof11,59 12,43 38,10 
16 Emil StigbertTingbergs AIS13,32 9,20 28,00 
17 Ludwig JohanssonMat o Potatis13,56 13,00 39,02 
18 Hugo RedsäterMat o Potatis16,32 15,33 46,41 
19 Joel GlentingMat o Potatis16,46 13,25 40,17 
20 Alfred JohanssonOK Alehof19,44 18,22 55,06 
 Felix BrunNödinge 10,58 32,56 
 Gustav ForsellMat o Potatis 11,33 34,41 
 Noah MobergKungälv   
 Theo MobergKungälv   
 Jonatan BorgKungälv   
 Mattias KellebyMat o Potatis   
 Oskar PerssonOK Alehof 10,54 32,42 
 Tobias GustafssonTingbergs AIS 8,43 26,09 
 Melker OlofssonKullavik   
 Johan HallbergKongahälla AIK 9,54 29,44 
 Axel GötestamKungälv   

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonOK Alehof7,46 7,48 23,24 
David ErikssonMat o Potatis8,07 8,02 24,06 
Tobias GustafssonTingbergs AIS8,29 8,43 26,09 
Filip KlingbergOK Alehof8,38 8,29 25,28 
Emil StigbertTingbergs AIS9,00 9,20 28,00 
Anton HermanssonNödinge SK9,03 9,03 27,09 
Max SchülerMat o Potatis9,23 9,44 29,14 
Filip SchälinOK Alehof9,30 9,52 29,37 
Lucas AsplundMat o Potatis9,47 9,34 28,42 
10 Daniel AdolfssonTingbergs AIS9,59 9,38 28,56 
11 Oskar PerssonOK Alehof10,01 10,54 32,42 
12 Eric LjunggrenMat o Potatis11,06 10,49 32,29 
13 David AdolfssonTingbergs AIS11,14 11,23 34,11 
14 Marcus KellebyMat o Potatis11,40 10,19 30,59 
15 Oliver WendelMat o Potatis11,41 11,09 33,29 
16 Gustav ForsellMat o Potatis12,11 11,33 34,41 
17 Joel GlentingMat o Potatis13,51 13,25 40,17 
18 Adam SaaranenOK Alehof15,48 12,43 38,10 
19 Ludwig JohanssonMat o Potatis16,42 13,00 39,02 
20 Hugo RedsäterMat o Potatis17,51 15,33 46,41 
21 Alfred JohanssonOK Alehof20,07 18,22 55,06 
 Melker OlofssonKullavik   
 Jonatan BorgKungälv   
 Axel GötestamKungälv   
 Noah MobergKungälv   
 Max JärsandOK Alehof 10,52 32,37 
 Felix BrunNödinge 10,58 32,56 
 Johan HallbergKongahälla AIK 9,54 29,44 
 Alex MunkTriathlon Väst   
 Theo MobergKungälv   
 Mattias KellebyMat o Potatis   

Tillbaka