Tid: onsdag 19 jun 15:48

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof29,41 28,11 84,35 
Mattias PerssonKungälvs Roddklubb34,19 32,38 97,55 
Anders LövgärdOK Alehof34,30 34,51 104,34 
Paul JohanssonBohus36,29 36,37 109,51 
Emil GrönroosOK Alehof37,36 37,11 111,33 
 Roland JohanssonSurteBrutit   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Per JakobssonNödinge   
 Martin HogedalOK Alehof   
 Erik KarlssonPartille   
 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof27,55 28,11 84,35 
Martin HogedalOK Alehof29,05   
Mattias PerssonKungälvs Roddklubb33,28 32,38 97,55 
Per JakobssonNödinge41,16   
 Emil GrönroosOK Alehof 37,11 111,33 
 Anders LövgärdOK Alehof 34,51 104,34 
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Paul JohanssonBohus 36,37 109,51 
 Roland JohanssonSurte   
 Erik KarlssonPartille   
 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Fredrik SturessonOK Alehof26,59 28,11 84,35 
Anders LövgärdOK Alehof35,03 34,51 104,34 
Paul JohanssonBohus36,54 36,37 109,51 
Emil GrönroosOK Alehof38,07 37,11 111,33 
Klas KarlssonIF Noliterna40,18   
 Roland JohanssonSurteBrutit   
 Mattias PerssonKungälvs Roddklubb 32,38 97,55 
 Per JakobssonNödinge   
 Martin HogedalOK Alehof   
 Erik KarlssonPartille   
 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonPartille24,08   
Mattias PerssonKungälvs Roddklubb32,24 32,38 97,55 
Anders LövgärdOK Alehof35,01 34,51 104,34 
Emil GrönroosOK Alehof35,50 37,11 111,33 
Paul JohanssonBohus36,28 36,37 109,51 
Per JakobssonNödinge39,54   
Anders GustafssonTidaholms SOK SISU43,25   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Roland JohanssonSurte   
 Fredrik SturessonOK Alehof 28,11 84,35 
 Martin HogedalOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mattias PerssonKungälvs Roddklubb32,03 32,38 97,55 
 Emil GrönroosOK Alehof 37,11 111,33 
 Anders LövgärdOK Alehof 34,51 104,34 
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Paul JohanssonBohus 36,37 109,51 
 Roland JohanssonSurte   
 Fredrik SturessonOK Alehof 28,11 84,35 
 Per JakobssonNödinge   
 Martin HogedalOK Alehof   
 Erik KarlssonPartille   
 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof14,03   
Roland JohanssonSurte18,43   
Paul JohanssonBohus38,57 36,37 109,51 
 Emil GrönroosOK Alehof 37,11 111,33 
 Anders LövgärdOK Alehof 34,51 104,34 
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Mattias PerssonKungälvs Roddklubb 32,38 97,55 
 Fredrik SturessonOK Alehof 28,11 84,35 
 Per JakobssonNödinge   
 Erik KarlssonPartille   
 Anders GustafssonTidaholms SOK SISU   

Tillbaka