Tid: torsdag 18 aug 05:47

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard AllvinKongahälla AIK25,52 25,44 77,12 
Azim AlizadeKongahälla AIK28,46 27,52 83,38 
Sven IngvarssonKUL30,01 29,39 88,58 
Anders LövgärdOK Alehof35,24   
Christer FlinkNödinge40,31 40,00 120,00 
Dag LindqvistBorgens Sportklubb41,19 41,28 124,25 
Börje KarlssonOK Alehof42,08 42,20 127,02 
Magnus UganderAlafors43,15 40,39 121,59 
Ida FägerlindNol43,28 42,28 127,25 
 Mirella CarlssonTeam KungälvBrutit   
 Glenn AnderssonKlubblös   
 Andreas AnderssonKongahälla AIK   
 Burkhard BretterVolvo IF 32,08 96,24 
 Anders WesterBorn to Run 36,07 108,22 
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 32,57 98,52 
 Andres GomezTeam Kungälv   
 Louise LarssonKongahälla AIK   
 Jens FlaggKongahälla AIK   
 Johan UnemanOK Alehof   
 Leon StålhammarKongahälla AIK   
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 49,17 147,52 
 Fredrik NilssonTeam Kungälv 28,26 85,18 

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard AllvinKongahälla AIK25,17 25,44 77,12 
Azim AlizadeKongahälla AIK28,04 27,52 83,38 
Fredrik NilssonTeam Kungälv28,23 28,26 85,18 
Sven IngvarssonKUL29,14 29,39 88,58 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,08   
Anders LövgärdOK Alehof34,26   
Burkhard BretterVolvo IF34,27 32,08 96,24 
Anders WesterBorn to Run36,02 36,07 108,22 
Christer FlinkNödinge39,45 40,00 120,00 
10 Glenn AnderssonKlubblös40,29   
11 Magnus UganderAlafors41,01 40,39 121,59 
12 Dag LindqvistBorgens Sportklubb41,02 41,28 124,25 
13 Börje KarlssonOK Alehof42,17 42,20 127,02 
14 Ida FägerlindNol42,25 42,28 127,25 
15 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb50,20 49,17 147,52 
 Mirella CarlssonTeam Kungälv   
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 32,57 98,52 
 Jens FlaggKongahälla AIK   
 Johan UnemanOK Alehof   
 Leon StålhammarKongahälla AIK   
 Louise LarssonKongahälla AIK   
 Andres GomezTeam Kungälv   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Azim AlizadeKongahälla AIK28,02 27,52 83,38 
Fredrik NilssonTeam Kungälv28,26 28,26 85,18 
Sven IngvarssonKUL29,43 29,39 88,58 
Burkhard BretterVolvo IF31,56 32,08 96,24 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb32,36 32,57 98,52 
Louise LarssonKongahälla AIK32,53   
Anders WesterBorn to Run36,48 36,07 108,22 
Glenn AnderssonKlubblös38,45   
Christer FlinkNödinge41,12 40,00 120,00 
10 Magnus UganderAlafors41,32 40,39 121,59 
11 Ida FägerlindNol42,34 42,28 127,25 
12 Börje KarlssonOK Alehof42,47 42,20 127,02 
13 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb49,39 49,17 147,52 
 Mirella CarlssonTeam Kungälv   
 Rickard AllvinKongahälla AIK 25,44 77,12 
 Jens FlaggKongahälla AIK   
 Johan UnemanOK Alehof   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Andreas AnderssonKongahälla AIK   
 Leon StålhammarKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb 41,28 124,25 
 Andres GomezTeam Kungälv   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard AllvinKongahälla AIK26,03 25,44 77,12 
Azim AlizadeKongahälla AIK27,45 27,52 83,38 
Fredrik NilssonTeam Kungälv28,29 28,26 85,18 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb33,41 32,57 98,52 
Anders WesterBorn to Run35,35 36,07 108,22 
Christer FlinkNödinge39,44 40,00 120,00 
Magnus UganderAlafors40,34 40,39 121,59 
Börje KarlssonOK Alehof42,37 42,20 127,02 
Ida FägerlindNol42,39 42,28 127,25 
10 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb49,00 49,17 147,52 
 Mirella CarlssonTeam Kungälv   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb 41,28 124,25 
 Louise LarssonKongahälla AIK   
 Sven IngvarssonKUL 29,39 88,58 
 Johan UnemanOK Alehof   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Leon StålhammarKongahälla AIK   
 Burkhard BretterVolvo IF 32,08 96,24 
 Andreas AnderssonKongahälla AIK   
 Glenn AnderssonKlubblös   
 Jens FlaggKongahälla AIK   
 Andres GomezTeam Kungälv   

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Azim AlizadeKongahälla AIK27,51 27,52 83,38 
Mirella CarlssonTeam Kungälv28,32   
Fredrik NilssonTeam Kungälv28,43 28,26 85,18 
Leon StålhammarKongahälla AIK29,17   
Burkhard BretterVolvo IF32,11 32,08 96,24 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb32,35 32,57 98,52 
Andres GomezTeam Kungälv37,16   
Jens FlaggKongahälla AIK39,15   
Magnus UganderAlafors40,24 40,39 121,59 
10 Dag LindqvistBorgens Sportklubb42,04 41,28 124,25 
11 Ida FägerlindNol43,02 42,28 127,25 
12 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb49,13 49,17 147,52 
 Johan UnemanOK Alehof   
 Louise LarssonKongahälla AIK   
 Sven IngvarssonKUL 29,39 88,58 
 Christer FlinkNödinge 40,00 120,00 
 Rickard AllvinKongahälla AIK 25,44 77,12 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Anders WesterBorn to Run 36,07 108,22 
 Andreas AnderssonKongahälla AIK   
 Glenn AnderssonKlubblös   
 Börje KarlssonOK Alehof 42,20 127,02 

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mirella CarlssonTeam Kungälv28,32   
Burkhard BretterVolvo IF32,17 32,08 96,24 
Anders WesterBorn to Run36,45 36,07 108,22 
Christer FlinkNödinge41,07 40,00 120,00 
Magnus UganderAlafors41,14 40,39 121,59 
Ida FägerlindNol42,26 42,28 127,25 
 Andres GomezTeam Kungälv   
 Glenn AnderssonKlubblös   
 Andreas AnderssonKongahälla AIK   
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb 32,57 98,52 
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 49,17 147,52 
 Rickard AllvinKongahälla AIK 25,44 77,12 
 Börje KarlssonOK Alehof 42,20 127,02 
 Sven IngvarssonKUL 29,39 88,58 
 Louise LarssonKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb 41,28 124,25 
 Jens FlaggKongahälla AIK   
 Johan UnemanOK Alehof   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Leon StålhammarKongahälla AIK   
 Azim AlizadeKongahälla AIK 27,52 83,38 
 Fredrik NilssonTeam Kungälv 28,26 85,18 

Tillbaka