Tid: måndag 18 nov 04:54

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Johan BertsOK Alehof31,10 30,58 92,54 
Mikael HemlingbergKongahälla AIK33,45 32,56 98,49 
Nicklas RidderskärNödinge34,15 33,52 101,37 
Jan LarssonKUL34,37 34,15 102,45 
Anna KronKlubblös37,43 35,46 107,18 
Ulf LarssonOK Alehof37,45 37,08 111,26 
Stefan KarlssonKlubblös38,51 37,23 112,10 
Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof39,52 42,29 127,28 
Börje KarlssonOK Alehof40,18 40,00 120,02 
10 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott40,54 39,32 118,37 
11 Maria BlockKongahälla AIK41,12 37,48 113,26 
12 Klas KarlssonOK Alehof41,56 40,51 122,33 
13 Christer SelanderKlubblös43,32 42,10 126,32 
14 Anki LarsenOK Alehof46,11   
14 Anna-Karin MobergAlafors46,11 45,34 136,42 
 Mathias TillyKollanda 30,39 91,59 
 Cristine LysellKongahälla AIK 34,11 102,34 
 Ulrika LönnAlafors   
 Helene OpperdoesKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Andreas SöderstamGöteborg   
 Magdalena LindmanKlubblös   
 Christian BoëthiusKAIK   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb   
 Jessica EnqvistYtterby 34,33 103,40 
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 41,23 124,09 
 Harri MourujärviKongahälla AIK 30,24 91,14 
 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,33 91,41 
 Ulrica KorshöjKUL 35,02 105,08 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Johan LindhKongahälla AIK   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mathias TillyKollanda30,26 30,39 91,59 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,45 30,33 91,41 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb30,52   
Johan BertsOK Alehof32,02 30,58 92,54 
Nicklas RidderskärNödinge34,08 33,52 101,37 
Jan LarssonKUL35,52 34,15 102,45 
Jessica EnqvistYtterby36,11 34,33 103,40 
Ulrica KorshöjKUL36,21 35,02 105,08 
Anna KronKlubblös36,32 35,46 107,18 
10 Ulf LarssonOK Alehof37,39 37,08 111,26 
11 Maria BlockKongahälla AIK38,17 37,48 113,26 
12 Andreas SöderstamGöteborg38,26   
13 Stefan KarlssonKlubblös38,58 37,23 112,10 
14 Börje KarlssonOK Alehof40,09 40,00 120,02 
15 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott40,22 39,32 118,37 
16 Christer SelanderKlubblös42,59 42,10 126,32 
17 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof44,25 42,29 127,28 
 Cristine LysellKongahälla AIK 34,11 102,34 
 Helene OpperdoesKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Ulrika LönnAlafors   
 Magdalena LindmanKlubblös   
 Christian BoëthiusKAIK   
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Anna-Karin MobergAlafors 45,34 136,42 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Anki LarsenOK Alehof   
 Klas KarlssonOK Alehof 40,51 122,33 
 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb 41,23 124,09 
 Harri MourujärviKongahälla AIK 30,24 91,14 
 Mikael HemlingbergKongahälla AIK 32,56 98,49 
 Johan LindhKongahälla AIK   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mathias TillyKollanda30,32 30,39 91,59 
Harri MourujärviKongahälla AIK30,48 30,24 91,14 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,55 30,33 91,41 
Mikael HemlingbergKongahälla AIK33,44 32,56 98,49 
Nicklas RidderskärNödinge33,56 33,52 101,37 
Stefan KarlssonKlubblös34,21 37,23 112,10 
Cristine LysellKongahälla AIK34,54 34,11 102,34 
Jan LarssonKUL35,16 34,15 102,45 
Ulrica KorshöjKUL35,18 35,02 105,08 
10 Anna KronKlubblös36,00 35,46 107,18 
11 Ulf LarssonOK Alehof37,04 37,08 111,26 
12 Johan LindhKongahälla AIK37,29   
13 Ulrika LönnAlafors37,32   
14 Maria BlockKongahälla AIK37,50 37,48 113,26 
15 Jessica EnqvistYtterby38,37 34,33 103,40 
16 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott39,42 39,32 118,37 
17 Christer SelanderKlubblös42,35 42,10 126,32 
18 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof43,39 42,29 127,28 
19 Anna-Karin MobergAlafors44,57 45,34 136,42 
 Seppo KorkeaniemiSKF FriluftsklubbBrutit 41,23 124,09 
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Andreas SöderstamGöteborg   
 Helene OpperdoesKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Magdalena LindmanKlubblös   
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Anki LarsenOK Alehof   
 Klas KarlssonOK Alehof 40,51 122,33 
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb   
 Johan BertsOK Alehof 30,58 92,54 
 Börje KarlssonOK Alehof 40,00 120,02 
 Christian BoëthiusKAIK   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mathias TillyKollanda31,01 30,39 91,59 
Johan BertsOK Alehof32,00 30,58 92,54 
Mikael HemlingbergKongahälla AIK33,05 32,56 98,49 
Cristine LysellKongahälla AIK34,17 34,11 102,34 
Jan LarssonKUL34,17 34,15 102,45 
Jessica EnqvistYtterby34,26 34,33 103,40 
Anna KronKlubblös34,56 35,46 107,18 
Helene OpperdoesKongahälla AIK35,12   
Ulrica KorshöjKUL35,13 35,02 105,08 
10 Ulrika LönnAlafors37,44   
11 Ulf LarssonOK Alehof38,19 37,08 111,26 
12 Börje KarlssonOK Alehof40,12 40,00 120,02 
13 Klas KarlssonOK Alehof41,13 40,51 122,33 
14 Dag LindqvistBorgens Sportklubb41,48   
15 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb42,09 41,23 124,09 
16 Christer SelanderKlubblös42,28 42,10 126,32 
17 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof44,21 42,29 127,28 
18 Anna-Karin MobergAlafors45,34 45,34 136,42 
 Nicklas RidderskärNödinge 33,52 101,37 
 Andreas SöderstamGöteborg   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Magdalena LindmanKlubblös   
 Christian BoëthiusKAIK   
 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott 39,32 118,37 
 Maria BlockKongahälla AIK 37,48 113,26 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Anki LarsenOK Alehof   
 Stefan KarlssonKlubblös 37,23 112,10 
 Anders SvenssonSKF Friluftsklubb   
 Harri MourujärviKongahälla AIK 30,24 91,14 
 Andreas AnderssonKongahälla AIK 30,33 91,41 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Johan LindhKongahälla AIK   

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Harri MourujärviKongahälla AIK30,02 30,24 91,14 
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,33 30,33 91,41 
Johan BertsOK Alehof30,56 30,58 92,54 
Anders SvenssonSKF Friluftsklubb31,26   
Christian BoëthiusKAIK32,36   
Mikael HemlingbergKongahälla AIK32,36 32,56 98,49 
Anders LövgärdOK Alehof33,49   
Torbjörn PerssonOK Alehof33,51   
Nicklas RidderskärNödinge33,52 33,52 101,37 
10 Cristine LysellKongahälla AIK33,54 34,11 102,34 
11 Jan LarssonKUL34,05 34,15 102,45 
12 Jessica EnqvistYtterby34,20 34,33 103,40 
13 Patrik FallbringWästbygg IF34,56   
14 Ulrica KorshöjKUL35,04 35,02 105,08 
15 Anna KronKlubblös36,22 35,46 107,18 
16 Ulf LarssonOK Alehof37,15 37,08 111,26 
17 Maria BlockKongahälla AIK37,19 37,48 113,26 
18 Klas KarlssonOK Alehof39,50 40,51 122,33 
19 Magdalena LindmanKlubblös40,11   
20 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb41,28 41,23 124,09 
21 Christer SelanderKlubblös41,45 42,10 126,32 
22 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof43,57 42,29 127,28 
 Anna-Karin MobergAlafors 45,34 136,42 
 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott 39,32 118,37 
 Anki LarsenOK Alehof   
 Mathias TillyKollanda 30,39 91,59 
 Andreas SöderstamGöteborg   
 Stefan KarlssonKlubblös 37,23 112,10 
 Ulrika LönnAlafors   
 Helene OpperdoesKongahälla AIK   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Börje KarlssonOK Alehof 40,00 120,02 
 Johan LindhKongahälla AIK   

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Andreas AnderssonKongahälla AIK30,23 30,33 91,41 
Harri MourujärviKongahälla AIK30,24 30,24 91,14 
Johan BertsOK Alehof30,48 30,58 92,54 
Christian BoëthiusKAIK33,00   
Mikael HemlingbergKongahälla AIK33,08 32,56 98,49 
Nicklas RidderskärNödinge33,49 33,52 101,37 
Cristine LysellKongahälla AIK34,23 34,11 102,34 
Jan LarssonKUL34,23 34,15 102,45 
Ulrica KorshöjKUL34,51 35,02 105,08 
10 Jessica EnqvistYtterby34,54 34,33 103,40 
11 Anders LövgärdOK Alehof35,42   
12 Anna KronKlubblös36,43 35,46 107,18 
13 Ulf LarssonOK Alehof37,07 37,08 111,26 
14 Mari-Louise NilssonBohus IF Friidrott38,33 39,32 118,37 
15 Börje KarlssonOK Alehof39,41 40,00 120,02 
16 Seppo KorkeaniemiSKF Friluftsklubb40,32 41,23 124,09 
17 Klas KarlssonOK Alehof41,30 40,51 122,33 
18 Christer SelanderKlubblös42,19 42,10 126,32 
 Anders SvenssonSKF FriluftsklubbBrutit   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Torbjörn PerssonOK Alehof   
 Andreas SöderstamGöteborg   
 Helene OpperdoesKongahälla AIK   
 Ulrika LönnAlafors   
 Magdalena LindmanKlubblös   
 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof 42,29 127,28 
 Patrik FallbringWästbygg IF   
 Anna-Karin MobergAlafors 45,34 136,42 
 Maria BlockKongahälla AIK 37,48 113,26 
 Anki LarsenOK Alehof   
 Stefan KarlssonKlubblös 37,23 112,10 
 Mathias TillyKollanda 30,39 91,59 
 Johan LindhKongahälla AIK   

Tillbaka