Tid: tisdag 15 jun 01:57

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg28,35   
Rikard WaermeKongahälla AIK28,38 28,33 85,41 
Mattias KarlssonOK Alehof29,22 29,15 87,46 
Per FlakbergIFK Göteborg29,41 29,15 87,45 
Lars DalbergIK Stern30,19 30,16 90,49 
Martin GunnarssonAlingsås IF30,55 28,35 85,46 
Christer KlasaKlubblös31,08 30,54 92,42 
Mats JohanssonOK Alehof32,18 30,55 92,45 
Jack GrönroosOK Alehof32,34 31,09 93,29 
10 Jan SvennbladÖlanda32,49 32,52 98,38 
11 Torbjörn PerssonOK Alehof33,17 33,25 100,16 
12 Patrik FallbringOK Alehof33,39 33,23 100,09 
13 Harri KuuttiTingbergs AIS33,50 33,37 100,52 
14 Anders WattströmOK Alehof33,52   
15 Mikael HanssonOK Alehof33,58 32,42 98,08 
16 Andreas MagnussonSurte35,11 32,52 98,37 
17 Anders PerssonMat o Potatis35,46 34,04 102,13 
18 Josefin NyqvistTingbergs AIS36,11 35,05 105,16 
19 Jeanette RehnÄlvängen36,13 36,18 108,56 
20 Britt-Marie JannöÄlvängen36,37 36,36 109,49 
21 Thomas ChristenssonMat o Potatis36,39 33,54 101,44 
22 Benny AnderssonSkepplanda37,17 36,20 109,01 
23 Anette SvennbladÖlanda37,31 37,50 113,30 
24 Jarmo NiemiNol38,25 37,53 113,41 
25 Ove KarlssonOK Alehof39,21 39,02 117,07 
26 Daniel GötestamNödinge SK39,23   
27 Conny OhlssonIFK Göteborg39,44 37,19 111,57 
28 Bertil GustafssonTrinnebacken40,01 38,20 115,01 
29 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,26 39,24 118,14 
 Nicklas RidderskärMat o Potatis   
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb   
 Therese BobergÄlvängen   
 Jan PetrussonKongahälla AIK   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Börje KarlssonOK Alehof 33,57 101,51 
 Tore LarssonAle 90 IK   
 Joakim StraussÄlvängen   
 Malin StraussÄlvängen   
 Julia StraussÄlvängen   
 Annika EwardsMat o Potatis   
 Kim ÖbergMat o Potatis   
 Camilla KarlssonÄlvängen   
 Per-Anders PeterssonStarrkärr   
 Roland FranssonTryggve   
 Conny KarlssonStavdal   
 Leif JohanssonAle 90 IK 33,25 100,17 
 P-A EliassonGöteborg   
 Björn KinderNödinge   
 Anders WattströmOK Alehof   
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Tuomo SaaranenOK Alehof 35,03 105,11 
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Thomas ModigOK Alehof 35,19 105,59 
 Ylva SunessonOK Alehof 33,58 101,56 
 Johan BlickOK Alehof   
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Claes HammarsonÄlvängen   
 Annika PerssonMat o Potatis   
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin GunnarssonAlingsås IF28,27 28,35 85,46 
Rikard WaermeKongahälla AIK28,29 28,33 85,41 
Conny KarlssonStavdal29,15   
Mattias KarlssonOK Alehof29,32 29,15 87,46 
Per FlakbergIFK Göteborg29,40 29,15 87,45 
Lars DalbergIK Stern30,13 30,16 90,49 
Jack GrönroosOK Alehof31,56 31,09 93,29 
Christer KlasaKlubblös32,16 30,54 92,42 
Emil KarlssonKongahälla AIK32,53   
10 Jan SvennbladÖlanda33,00 32,52 98,38 
11 Mikael HanssonOK Alehof33,20 32,42 98,08 
12 Andreas MagnussonSurte33,31 32,52 98,37 
13 Patrik FallbringOK Alehof33,45 33,23 100,09 
14 Anders WattströmOK Alehof34,11   
15 Josefin NyqvistTingbergs AIS35,14 35,05 105,16 
16 Thomas ModigOK Alehof35,41 35,19 105,59 
17 Anders PerssonMat o Potatis35,44 34,04 102,13 
18 Leif JohanssonAle 90 IK35,46 33,25 100,17 
19 Jeanette RehnÄlvängen36,04 36,18 108,56 
20 Thomas ChristenssonMat o Potatis36,05 33,54 101,44 
21 Tuomo SaaranenOK Alehof36,08 35,03 105,11 
22 Britt-Marie JannöÄlvängen36,19 36,36 109,49 
23 Kim ÖbergMat o Potatis36,32   
24 Benny AnderssonSkepplanda36,42 36,20 109,01 
25 Conny OhlssonIFK Göteborg37,27 37,19 111,57 
26 Anette SvennbladÖlanda37,46 37,50 113,30 
27 Jarmo NiemiNol38,04 37,53 113,41 
28 P-A EliassonGöteborg38,26   
29 Bertil GustafssonTrinnebacken38,46 38,20 115,01 
30 Per-Anders PeterssonStarrkärr38,58   
31 Hans-Olof PerssonOK Alehof39,41 39,24 118,14 
32 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb40,03   
33 Claes HammarsonÄlvängen40,28   
34 Annika PerssonMat o Potatis40,38   
35 Annika EwardsMat o Potatis44,09   
 Therese BobergÄlvängen   
 Nicklas RidderskärMat o Potatis   
 Jan PetrussonKongahälla AIK   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Börje KarlssonOK Alehof 33,57 101,51 
 Tore LarssonAle 90 IK   
 Joakim StraussÄlvängen   
 Malin StraussÄlvängen   
 Julia StraussÄlvängen   
 Camilla KarlssonÄlvängen   
 Roland FranssonTryggve   
 Mats JohanssonOK Alehof 30,55 92,45 
 Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg   
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,25 100,16 
 Björn KinderNödinge   
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Ove KarlssonOK Alehof 39,02 117,07 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Ylva SunessonOK Alehof 33,58 101,56 
 Johan BlickOK Alehof   
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Harri KuuttiTingbergs AIS 33,37 100,52 
 Anders WattströmOK Alehof   
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rikard WaermeKongahälla AIK28,52 28,33 85,41 
Lars DalbergIK Stern30,17 30,16 90,49 
Christer KlasaKlubblös30,59 30,54 92,42 
Jack GrönroosOK Alehof32,22 31,09 93,29 
Mikael HanssonOK Alehof33,16 32,42 98,08 
Patrik FallbringOK Alehof33,33 33,23 100,09 
Torbjörn PerssonOK Alehof33,34 33,25 100,16 
Andreas MagnussonSurte33,37 32,52 98,37 
Harri KuuttiTingbergs AIS33,45 33,37 100,52 
10 Ylva SunessonOK Alehof34,06 33,58 101,56 
11 Anders PerssonMat o Potatis34,14 34,04 102,13 
12 Thomas ChristenssonMat o Potatis34,18 33,54 101,44 
13 Leif JohanssonAle 90 IK35,07 33,25 100,17 
14 Nicklas RidderskärMat o Potatis35,18   
15 Thomas ModigOK Alehof35,32 35,19 105,59 
16 Tuomo SaaranenOK Alehof35,37 35,03 105,11 
17 Josefin NyqvistTingbergs AIS35,42 35,05 105,16 
18 Benny AnderssonSkepplanda36,44 36,20 109,01 
19 Britt-Marie JannöÄlvängen36,57 36,36 109,49 
20 Camilla KarlssonÄlvängen37,11   
20 Therese BobergÄlvängen37,11   
22 Bertil GustafssonTrinnebacken37,49 38,20 115,01 
23 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb38,03   
24 Jarmo NiemiNol38,11 37,53 113,41 
25 Conny OhlssonIFK Göteborg38,31 37,19 111,57 
26 Ove KarlssonOK Alehof39,38 39,02 117,07 
27 Annika PerssonMat o Potatis39,43   
28 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,13 39,24 118,14 
 Martin GunnarssonAlingsås IFBrutit 28,35 85,46 
 Per FlakbergIFK GöteborgBrutit 29,15 87,45 
 Per-Anders PeterssonStarrkärr   
 Julia StraussÄlvängen   
 Malin StraussÄlvängen   
 Börje KarlssonOK Alehof 33,57 101,51 
 Tore LarssonAle 90 IK   
 Conny KarlssonStavdal   
 Kim ÖbergMat o Potatis   
 Annika EwardsMat o Potatis   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Joakim StraussÄlvängen   
 Jan PetrussonKongahälla AIK   
 Roland FranssonTryggve   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Claes HammarsonÄlvängen   
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Johan BlickOK Alehof   
 Mattias KarlssonOK Alehof 29,15 87,46 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Jeanette RehnÄlvängen 36,18 108,56 
 P-A EliassonGöteborg   
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Jan SvennbladÖlanda 32,52 98,38 
 Anette SvennbladÖlanda 37,50 113,30 
 Anders WattströmOK Alehof   
 Björn KinderNödinge   
 Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg   
 Mats JohanssonOK Alehof 30,55 92,45 
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Anders WattströmOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rikard WaermeKongahälla AIK28,34 28,33 85,41 
Martin GunnarssonAlingsås IF28,41 28,35 85,46 
Per FlakbergIFK Göteborg29,02 29,15 87,45 
Mattias KarlssonOK Alehof30,47 29,15 87,46 
Mats JohanssonOK Alehof31,06 30,55 92,45 
Jack GrönroosOK Alehof31,18 31,09 93,29 
Jan PetrussonKongahälla AIK32,36   
Patrik FallbringOK Alehof32,57 33,23 100,09 
Andreas MagnussonSurte33,02 32,52 98,37 
10 Mikael HanssonOK Alehof33,05 32,42 98,08 
11 Harri KuuttiTingbergs AIS33,17 33,37 100,52 
12 Börje KarlssonOK Alehof33,35 33,57 101,51 
13 Ylva SunessonOK Alehof33,42 33,58 101,56 
14 Jan SvennbladÖlanda33,52 32,52 98,38 
15 Thomas ChristenssonMat o Potatis33,55 33,54 101,44 
16 Anders PerssonMat o Potatis34,09 34,04 102,13 
17 Leif JohanssonAle 90 IK34,23 33,25 100,17 
18 Tuomo SaaranenOK Alehof34,45 35,03 105,11 
19 Thomas ModigOK Alehof35,10 35,19 105,59 
20 Roland FranssonTryggve35,44   
21 Jeanette RehnÄlvängen36,39 36,18 108,56 
22 Johan BlickOK Alehof36,44   
23 P-A EliassonGöteborg37,36   
24 Jarmo NiemiNol37,49 37,53 113,41 
25 Bertil GustafssonTrinnebacken38,26 38,20 115,01 
26 Claes HammarsonÄlvängen38,49   
27 Ove KarlssonOK Alehof39,08 39,02 117,07 
28 Anette SvennbladÖlanda39,42 37,50 113,30 
29 Julia StraussÄlvängen39,55   
30 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,15 39,24 118,14 
31 Tore LarssonAle 90 IK43,28   
32 Joakim StraussÄlvängen54,49   
 Malin StraussÄlvängenBrutit   
 Emil KarlssonKongahälla AIKBrutit   
 Oscar SvalinOK AlehofBrutit   
 Björn KinderNödingeBrutit   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Josefin NyqvistTingbergs AIS 35,05 105,16 
 Britt-Marie JannöÄlvängen 36,36 109,49 
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Therese BobergÄlvängen   
 Camilla KarlssonÄlvängen   
 Nicklas RidderskärMat o Potatis   
 Annika EwardsMat o Potatis   
 Kim ÖbergMat o Potatis   
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb   
 Annika PerssonMat o Potatis   
 Conny KarlssonStavdal   
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Anders WattströmOK Alehof   
 Christer KlasaKlubblös 30,54 92,42 
 Lars DalbergIK Stern 30,16 90,49 
 Benny AnderssonSkepplanda 36,20 109,01 
 Conny OhlssonIFK Göteborg 37,19 111,57 
 Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg   
 Anders WattströmOK Alehof   
 Per-Anders PeterssonStarrkärr   
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,25 100,16 

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg28,49   
Mattias KarlssonOK Alehof28,56 29,15 87,46 
Martin GunnarssonAlingsås IF28,59 28,35 85,46 
Per FlakbergIFK Göteborg29,03 29,15 87,45 
Lars DalbergIK Stern30,22 30,16 90,49 
Rikard WaermeKongahälla AIK30,29 28,33 85,41 
Mats JohanssonOK Alehof30,39 30,55 92,45 
Jack GrönroosOK Alehof31,09 31,09 93,29 
Mikael HanssonOK Alehof32,28 32,42 98,08 
10 Jan SvennbladÖlanda32,49 32,52 98,38 
11 Leif JohanssonAle 90 IK33,19 33,25 100,17 
12 Thomas ChristenssonMat o Potatis33,31 33,54 101,44 
13 Anders PerssonMat o Potatis33,50 34,04 102,13 
14 Börje KarlssonOK Alehof34,02 33,57 101,51 
15 Ylva SunessonOK Alehof34,08 33,58 101,56 
16 Harri KuuttiTingbergs AIS34,19 33,37 100,52 
17 Josefin NyqvistTingbergs AIS34,59 35,05 105,16 
18 Thomas ModigOK Alehof35,17 35,19 105,59 
19 Tuomo SaaranenOK Alehof35,30 35,03 105,11 
20 Benny AnderssonSkepplanda36,16 36,20 109,01 
21 Johan BlickOK Alehof36,29   
22 Conny OhlssonIFK Göteborg36,54 37,19 111,57 
23 Jarmo NiemiNol37,48 37,53 113,41 
24 Anette SvennbladÖlanda38,13 37,50 113,30 
25 Ove KarlssonOK Alehof38,57 39,02 117,07 
26 Hans-Olof PerssonOK Alehof39,16 39,24 118,14 
27 Julia StraussÄlvängen41,26   
28 Malin StraussÄlvängen45,54   
29 Joakim StraussÄlvängen48,53   
 Nicklas RidderskärMat o Potatis   
 Conny KarlssonStavdal   
 Kim ÖbergMat o Potatis   
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb   
 Per-Anders PeterssonStarrkärr   
 Therese BobergÄlvängen   
 Jan PetrussonKongahälla AIK   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Tore LarssonAle 90 IK   
 Annika PerssonMat o Potatis   
 Annika EwardsMat o Potatis   
 Camilla KarlssonÄlvängen   
 Roland FranssonTryggve   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Britt-Marie JannöÄlvängen 36,36 109,49 
 Claes HammarsonÄlvängen   
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Patrik FallbringOK Alehof 33,23 100,09 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Jeanette RehnÄlvängen 36,18 108,56 
 P-A EliassonGöteborg   
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Andreas MagnussonSurte 32,52 98,37 
 Bertil GustafssonTrinnebacken 38,20 115,01 
 Anders WattströmOK Alehof   
 Björn KinderNödinge   
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,25 100,16 
 Christer KlasaKlubblös 30,54 92,42 
 Anders WattströmOK Alehof   

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin GunnarssonAlingsås IF28,38 28,35 85,46 
Mattias KarlssonOK Alehof29,28 29,15 87,46 
Per FlakbergIFK Göteborg30,22 29,15 87,45 
Christer KlasaKlubblös30,35 30,54 92,42 
Mats JohanssonOK Alehof31,00 30,55 92,45 
Jack GrönroosOK Alehof31,02 31,09 93,29 
Andreas MagnussonSurte32,04 32,52 98,37 
Leif JohanssonAle 90 IK32,35 33,25 100,17 
Mikael HanssonOK Alehof32,35 32,42 98,08 
10 Torbjörn PerssonOK Alehof33,25 33,25 100,16 
11 Patrik FallbringOK Alehof33,53 33,23 100,09 
12 Börje KarlssonOK Alehof34,14 33,57 101,51 
13 Anders WattströmOK Alehof34,29   
14 Tuomo SaaranenOK Alehof34,56 35,03 105,11 
15 Josefin NyqvistTingbergs AIS35,03 35,05 105,16 
16 Harri KuuttiTingbergs AIS35,15 33,37 100,52 
17 Thomas ModigOK Alehof35,38 35,19 105,59 
18 Benny AnderssonSkepplanda36,03 36,20 109,01 
19 Britt-Marie JannöÄlvängen36,53 36,36 109,49 
20 Conny OhlssonIFK Göteborg37,36 37,19 111,57 
21 Ove KarlssonOK Alehof39,02 39,02 117,07 
22 Hans-Olof PerssonOK Alehof39,17 39,24 118,14 
23 Bertil GustafssonTrinnebacken40,17 38,20 115,01 
24 Tore LarssonAle 90 IK42,05   
 Rikard WaermeKongahälla AIKBrutit 28,33 85,41 
 Hans WestmanOK AlehofBrutit   
 Roland FranssonTryggve   
 Julia StraussÄlvängen   
 Malin StraussÄlvängen   
 Joakim StraussÄlvängen   
 Claes HammarsonÄlvängen   
 Dennis LjunggrenMat o Potatis   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Jan PetrussonKongahälla AIK   
 Therese BobergÄlvängen   
 Camilla KarlssonÄlvängen   
 Nicklas RidderskärMat o Potatis   
 Annika EwardsMat o Potatis   
 Kim ÖbergMat o Potatis   
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb   
 Per-Anders PeterssonStarrkärr   
 Anette SvennbladÖlanda 37,50 113,30 
 Annika PerssonMat o Potatis   
 Johan BlickOK Alehof   
 P-A EliassonGöteborg   
 Anders WattströmOK Alehof   
 Ylva SunessonOK Alehof 33,58 101,56 
 Lars DalbergIK Stern 30,16 90,49 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Jeanette RehnÄlvängen 36,18 108,56 
 Anders PerssonMat o Potatis 34,04 102,13 
 Björn PehrssonICA Kvantum Ale Torg   
 Thomas ChristenssonMat o Potatis 33,54 101,44 
 Martin BörjessonOK Alehof   
 Björn KinderNödinge   
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Jan SvennbladÖlanda 32,52 98,38 
 Conny KarlssonStavdal   
 Jarmo NiemiNol 37,53 113,41 

Tillbaka