Tid: torsdag 1 dec 01:59

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristoffer ThorssonKongahälla AIK26,45   
Oscar SvalinOK Alehof27,54 26,54 80,44 
Rikard WaermeKongahälla AIK29,24 29,16 87,49 
Mathias KarlssonOK Alehof29,30 29,19 87,59 
Jack GrönroosOK Alehof30,13 30,01 90,05 
Anders SörensenAle 90 IK30,54   
Martin GunnarssonAlingsås IF31,26 31,23 94,10 
Bengt JohanssonOK Alehof31,31   
Dan-Olof JohanssonOK Alehof32,14 32,43 98,09 
10 Andreas MagnussonNödinge32,16 31,51 95,34 
11 Anders WattströmOK Alehof34,04 34,25 103,16 
12 Leif TorstenssonNol34,07 32,30 97,32 
13 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei34,09   
14 Niklas AlexanderssonKlubblös34,16 33,44 101,12 
15 Thomas ModigOK Alehof36,00 35,47 107,22 
16 Ingela ThunbergOK Alehof36,36 35,38 106,54 
17 Jarmo NiemiNol36,55 35,30 106,32 
18 Benny AnderssonSkepplanda37,05 35,57 107,51 
19 Christer HjortskogKongahälla AIK37,18 36,18 108,55 
20 Richard HallbergKongahälla AIK37,53 34,58 104,56 
21 Christer FlinkNödinge38,22 38,41 116,04 
22 Pelle DalbergNödinge39,13 36,27 109,21 
23 Bertil GustafssonNygård40,30 38,18 114,54 
24 Ove KarlssonOK Alehof41,32 41,24 124,13 
25 Hans-Olof PerssonOK Alehof43,48 42,39 127,59 
26 Bo PetterssonKlubblös45,45 41,26 124,19 
 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb 42,07 126,22 
 Anders KulinOK Alehof 29,43 89,09 
 Per-Erik JohanssonAle 90 IK 28,28 85,26 
 Lars LarssonOK Alehof   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Jenny KroonTriathlon Väst   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Roland SjöbergKlubblös   
 Christian SjöbergKlubblös   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Magnus AnderssonOK Alehof   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Andreas UllmanOK Alehof   
 Anders AdrielssonÄlvängens Cykel 31,13 93,41 
 Rickard AmbringChalmers   
 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb 33,41 101,05 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Tobias LindbergÄlvängen   
 Joakim GustafssonTingbergs AIS 26,07 78,22 
 Ulf KarlssonOK Alehof 31,08 93,26 
 Lars JonssonOK Alehof   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Kristian KumpumäkiUllevi FK   
 Lars DalbergIK Stern 30,01 90,03 
 Anders KlingSurte   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Joakim GustafssonTingbergs AIS26,16 26,07 78,22 
Oscar SvalinOK Alehof27,02 26,54 80,44 
Patrik MagnussonHälle IF27,15   
Lars JonssonOK Alehof28,13   
Rikard WaermeKongahälla AIK29,18 29,16 87,49 
Mathias KarlssonOK Alehof29,26 29,19 87,59 
Jack GrönroosOK Alehof29,56 30,01 90,05 
Lars DalbergIK Stern30,04 30,01 90,03 
Ulf KarlssonOK Alehof30,39 31,08 93,26 
10 Anders KulinOK Alehof31,21 29,43 89,09 
11 Martin GunnarssonAlingsås IF31,36 31,23 94,10 
12 Anders AdrielssonÄlvängens Cykel31,42 31,13 93,41 
13 Andreas MagnussonNödinge31,48 31,51 95,34 
14 Rickard AmbringChalmers32,08   
15 Leif TorstenssonNol32,43 32,30 97,32 
16 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb32,46 33,41 101,05 
17 Dan-Olof JohanssonOK Alehof32,49 32,43 98,09 
18 Niklas AlexanderssonKlubblös33,20 33,44 101,12 
19 Anders WattströmOK Alehof33,47 34,25 103,16 
20 Ingela ThunbergOK Alehof35,32 35,38 106,54 
21 Thomas ModigOK Alehof35,38 35,47 107,22 
22 Jarmo NiemiNol35,41 35,30 106,32 
23 Richard HallbergKongahälla AIK35,48 34,58 104,56 
24 Benny AnderssonSkepplanda35,53 35,57 107,51 
25 Andreas UllmanOK Alehof35,58   
26 Christer HjortskogKongahälla AIK36,05 36,18 108,55 
27 Pelle DalbergNödinge36,48 36,27 109,21 
28 Bertil GustafssonNygård38,01 38,18 114,54 
29 Tobias LindbergÄlvängen39,22   
30 Christer FlinkNödinge41,07 38,41 116,04 
31 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb41,57 42,07 126,22 
32 Bo PetterssonKlubblös42,32 41,26 124,19 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Christian SjöbergKlubblös   
 Roland SjöbergKlubblös   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Magnus AnderssonOK Alehof   
 Jenny KroonTriathlon Väst   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Lars LarssonOK Alehof   
 Per-Erik JohanssonAle 90 IK 28,28 85,26 
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Kristian KumpumäkiUllevi FK   
 Hans-Olof PerssonOK Alehof 42,39 127,59 
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei   
 Ove KarlssonOK Alehof 41,24 124,13 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Anders SörensenAle 90 IK   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Anders KlingSurte   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Joakim GustafssonTingbergs AIS26,05 26,07 78,22 
Kristoffer ThorssonKongahälla AIK26,19   
Oscar SvalinOK Alehof27,01 26,54 80,44 
Lars JonssonOK Alehof27,34   
Magnus AnderssonOK Alehof28,18   
Mathias KarlssonOK Alehof29,03 29,19 87,59 
Kaj MunkTriathlon Väst29,30   
Rikard WaermeKongahälla AIK29,55 29,16 87,49 
Jack GrönroosOK Alehof30,02 30,01 90,05 
10 Ulf KarlssonOK Alehof30,31 31,08 93,26 
11 Lars DalbergIK Stern30,33 30,01 90,03 
12 Anders AdrielssonÄlvängens Cykel31,11 31,13 93,41 
13 Anders KulinOK Alehof31,27 29,43 89,09 
14 Bengt JohanssonOK Alehof31,39   
15 Rickard AmbringChalmers31,40   
16 Jenny KroonTriathlon Väst32,26   
17 Leif TorstenssonNol32,44 32,30 97,32 
18 Andreas MagnussonNödinge33,15 31,51 95,34 
19 Lars LarssonOK Alehof33,19   
20 Niklas AlexanderssonKlubblös33,41 33,44 101,12 
21 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb34,30 33,41 101,05 
22 Ingela ThunbergOK Alehof34,46 35,38 106,54 
23 Richard HallbergKongahälla AIK35,15 34,58 104,56 
24 Anders WattströmOK Alehof35,25 34,25 103,16 
25 Christer HjortskogKongahälla AIK35,32 36,18 108,55 
26 Thomas ModigOK Alehof35,44 35,47 107,22 
27 Pelle DalbergNödinge36,20 36,27 109,21 
28 Jarmo NiemiNol36,52 35,30 106,32 
29 Benny AnderssonSkepplanda36,53 35,57 107,51 
30 Bertil GustafssonNygård38,05 38,18 114,54 
31 Christer FlinkNödinge39,05 38,41 116,04 
32 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb41,38 42,07 126,22 
33 Ove KarlssonOK Alehof41,53 41,24 124,13 
34 Bo PetterssonKlubblös42,12 41,26 124,19 
35 Hans-Olof PerssonOK Alehof44,12 42,39 127,59 
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Christian SjöbergKlubblös   
 Roland SjöbergKlubblös   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei   
 Per-Erik JohanssonAle 90 IK 28,28 85,26 
 Anders KlingSurte   
 Martin GunnarssonAlingsås IF 31,23 94,10 
 Kristian KumpumäkiUllevi FK   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Andreas UllmanOK Alehof   
 Anders SörensenAle 90 IK   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Tobias LindbergÄlvängen   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 32,43 98,09 
 Hans ThorberntssonOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Joakim GustafssonTingbergs AIS26,01 26,07 78,22 
Thomas RennemoUllevi FK26,34   
Oscar SvalinOK Alehof26,41 26,54 80,44 
Per-Erik JohanssonAle 90 IK28,36 28,28 85,26 
Kaj MunkTriathlon Väst28,52   
Rikard WaermeKongahälla AIK29,25 29,16 87,49 
Anders KulinOK Alehof29,31 29,43 89,09 
Lars DalbergIK Stern30,08 30,01 90,03 
Anders AdrielssonÄlvängens Cykel31,14 31,13 93,41 
10 Martin GunnarssonAlingsås IF31,21 31,23 94,10 
11 Andreas MagnussonNödinge31,52 31,51 95,34 
12 Leif TorstenssonNol33,21 32,30 97,32 
13 Dan-Olof JohanssonOK Alehof33,44 32,43 98,09 
14 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb33,49 33,41 101,05 
15 Niklas AlexanderssonKlubblös34,11 33,44 101,12 
16 Richard HallbergKongahälla AIK35,16 34,58 104,56 
17 Jarmo NiemiNol35,29 35,30 106,32 
18 Martin ThunbergOK Alehof35,35   
19 Benny AnderssonSkepplanda36,06 35,57 107,51 
20 Pelle DalbergNödinge36,52 36,27 109,21 
21 Christer FlinkNödinge38,37 38,41 116,04 
22 Bertil GustafssonNygård38,48 38,18 114,54 
23 Ove KarlssonOK Alehof40,48 41,24 124,13 
24 Hans-Olof PerssonOK Alehof42,14 42,39 127,59 
25 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb42,47 42,07 126,22 
26 Bo PetterssonKlubblös44,44 41,26 124,19 
 Ulf KarlssonOK AlehofEj start 31,08 93,26 
 Andreas UllmanOK Alehof   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Roland SjöbergKlubblös   
 Lars LarssonOK Alehof   
 Rickard AmbringChalmers   
 Magnus AnderssonOK Alehof   
 Christian SjöbergKlubblös   
 Jenny KroonTriathlon Väst   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Jack GrönroosOK Alehof 30,01 90,05 
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Thomas ModigOK Alehof 35,47 107,22 
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei   
 Ingela ThunbergOK Alehof 35,38 106,54 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Christer HjortskogKongahälla AIK 36,18 108,55 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Anders WattströmOK Alehof 34,25 103,16 
 Mathias KarlssonOK Alehof 29,19 87,59 
 Anders KlingSurte   
 Kristian KumpumäkiUllevi FK   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Lars JonssonOK Alehof   
 Anders SörensenAle 90 IK   
 Tobias LindbergÄlvängen   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Joakim GustafssonTingbergs AIS26,18 26,07 78,22 
Oscar SvalinOK Alehof27,47 26,54 80,44 
Per-Erik JohanssonAle 90 IK28,35 28,28 85,26 
Patrik MagnussonHälle IF28,42   
Rikard WaermeKongahälla AIK29,36 29,16 87,49 
Anders KulinOK Alehof30,03 29,43 89,09 
Jack GrönroosOK Alehof30,07 30,01 90,05 
Anders AdrielssonÄlvängens Cykel31,16 31,13 93,41 
Martin GunnarssonAlingsås IF31,23 31,23 94,10 
10 Andreas MagnussonNödinge31,54 31,51 95,34 
11 Leif TorstenssonNol32,43 32,30 97,32 
12 Lars LarssonOK Alehof33,35   
13 Christian SjöbergKlubblös33,53   
14 Richard HallbergKongahälla AIK34,25 34,58 104,56 
15 Dan-Olof JohanssonOK Alehof34,31 32,43 98,09 
16 Jarmo NiemiNol35,22 35,30 106,32 
17 Martin ThunbergOK Alehof36,18   
18 Benny AnderssonSkepplanda36,29 35,57 107,51 
19 Pelle DalbergNödinge37,02 36,27 109,21 
20 Ingela ThunbergOK Alehof37,04 35,38 106,54 
21 Christer HjortskogKongahälla AIK37,18 36,18 108,55 
22 Bertil GustafssonNygård39,27 38,18 114,54 
23 Hans-Olof PerssonOK Alehof41,57 42,39 127,59 
24 Roland SjöbergKlubblös43,37   
 Henrik DahlqvistBorgens SportklubbBrutit 33,41 101,05 
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Magnus AnderssonOK Alehof   
 Jenny KroonTriathlon Väst   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Thomas ModigOK Alehof 35,47 107,22 
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei   
 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb 42,07 126,22 
 Lars DalbergIK Stern 30,01 90,03 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Rickard AmbringChalmers   
 Bo PetterssonKlubblös 41,26 124,19 
 Ove KarlssonOK Alehof 41,24 124,13 
 Tobias LindbergÄlvängen   
 Ulf KarlssonOK Alehof 31,08 93,26 
 Lars JonssonOK Alehof   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Kristian KumpumäkiUllevi FK   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Niklas AlexanderssonKlubblös 33,44 101,12 
 Anders SörensenAle 90 IK   
 Anders KlingSurte   
 Christer FlinkNödinge 38,41 116,04 
 Mathias KarlssonOK Alehof 29,19 87,59 
 Andreas UllmanOK Alehof   
 Anders WattströmOK Alehof 34,25 103,16 

Deltävling 6 (ons 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas RennemoUllevi FK27,57   
Per-Erik JohanssonAle 90 IK28,15 28,28 85,26 
Oscar SvalinOK Alehof28,29 26,54 80,44 
Rikard WaermeKongahälla AIK29,07 29,16 87,49 
Anders KulinOK Alehof29,35 29,43 89,09 
Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb29,37   
Mathias KarlssonOK Alehof29,48 29,19 87,59 
Lars DalbergIK Stern29,51 30,01 90,03 
Jack GrönroosOK Alehof30,34 30,01 90,05 
10 Leif TorstenssonNol32,06 32,30 97,32 
11 Ulf KarlssonOK Alehof32,16 31,08 93,26 
12 Martin GunnarssonAlingsås IF32,25 31,23 94,10 
13 Anders LövgärdOK Alehof32,52   
14 Kristian KumpumäkiUllevi FK33,02   
15 Dan-Olof JohanssonOK Alehof33,06 32,43 98,09 
16 Andreas MagnussonNödinge33,34 31,51 95,34 
17 Niklas AlexanderssonKlubblös34,37 33,44 101,12 
18 Benny AnderssonSkepplanda35,52 35,57 107,51 
19 Pelle DalbergNödinge36,13 36,27 109,21 
20 Anders KlingSurte36,25   
21 Ingela ThunbergOK Alehof36,38 35,38 106,54 
22 Bertil GustafssonNygård39,06 38,18 114,54 
23 Bo PetterssonKlubblös39,35 41,26 124,19 
24 Ove KarlssonOK Alehof41,56 41,24 124,13 
 Hans-Olof PerssonOK AlehofBrutit 42,39 127,59 
 Jan-Erik JohanssonTeam Mapei   
 Peter NorrmanKungälvs Kanotklubb 42,07 126,22 
 Thomas ModigOK Alehof 35,47 107,22 
 Lars LarssonOK Alehof   
 Anders AdrielssonÄlvängens Cykel 31,13 93,41 
 Magnus AnderssonOK Alehof   
 Thomas RennemoUllevi FK   
 Roland SjöbergKlubblös   
 Christian SjöbergKlubblös   
 Lennart HålsjöOK Alehof   
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Jenny KroonTriathlon Väst   
 Rickard AmbringChalmers   
 Henrik DahlqvistBorgens Sportklubb 33,41 101,05 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Tobias LindbergÄlvängen   
 Joakim GustafssonTingbergs AIS 26,07 78,22 
 Lars JonssonOK Alehof   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Martin ThunbergOK Alehof   
 Christer HjortskogKongahälla AIK 36,18 108,55 
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Richard HallbergKongahälla AIK 34,58 104,56 
 Jarmo NiemiNol 35,30 106,32 
 Christer FlinkNödinge 38,41 116,04 
 Anders SörensenAle 90 IK   
 Andreas UllmanOK Alehof   
 Anders WattströmOK Alehof 34,25 103,16 

Tillbaka