Tid: torsdag 25 jul 07:57

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel LednerNödinge16,26   
Martin JohanssonMagnusson Bil16,35 16,07 48,22 
Andreas MagnussonMagnusson Bil16,50 16,56 50,49 
Anette SvennbladStarrkärr17,29 17,11 51,34 
Marlene SjöbergOK Alehof18,41 18,46 56,19 
Cecilia HeineTingbergs AIS18,47 18,46 56,19 
Elisabeth ForsbergOK Alehof20,17 19,57 59,52 
Malin ZachrissonOK Alehof21,52 21,18 63,54 
Magnus UganderAlafors21,58   
10 Ove AdolfssonTingbergs AIS22,35 22,10 66,30 
11 Jack GrönroosOK Alehof27,04 19,18 57,54 
12 Caroline MentorOK Alehof36,33 34,56 104,50 
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Erik AnderssonTingbergs AIS 17,58 53,55 
 Rune EkströmAlehof 28,59 86,57 
 Erik JohanssonMagnusson Bil 14,48 44,26 
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb   
 Daniel EkströmSurte   
 Daniel LindhTingbergs AIS   
 Jonathan GustafssonIK Zorro   
 Richard DahlOK Alehof   
 Joakim GustafssonIK Zorro   
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,04 57,14 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,06 54,18 
 Camilla PetterssonOK Alehof   
 Siv GustafssonTrinnebacken 32,32 97,36 
 Bertil GustafssonTrinnebacken 27,46 83,19 
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,32 52,37 
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel LindhTingbergs AIS15,53   
Martin JohanssonMagnusson Bil16,31 16,07 48,22 
Andreas MagnussonMagnusson Bil17,04 16,56 50,49 
Anette SvennbladStarrkärr17,22 17,11 51,34 
Tomas SjöbergOK Alehof17,41 17,32 52,37 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,27 18,06 54,18 
Karl JohanssonTingbergs AIS19,28 19,04 57,14 
Klas KarlssonIF Noliterna21,02   
Ove AdolfssonTingbergs AIS22,17 22,10 66,30 
10 Jack GrönroosOK Alehof23,23 19,18 57,54 
11 Magnus UganderAlafors23,44   
12 Camilla PetterssonOK Alehof24,10   
13 Bertil GustafssonTrinnebacken33,38 27,46 83,19 
14 Siv GustafssonTrinnebacken34,15 32,32 97,36 
 Rune EkströmAlehof 28,59 86,57 
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Erik JohanssonMagnusson Bil 14,48 44,26 
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb   
 Daniel EkströmSurte   
 Erik AnderssonTingbergs AIS 17,58 53,55 
 Jonathan GustafssonIK Zorro   
 Richard DahlOK Alehof   
 Elisabeth ForsbergOK Alehof 19,57 59,52 
 Daniel LednerNödinge   
 Joakim GustafssonIK Zorro   
 Malin ZachrissonOK Alehof 21,18 63,54 
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Caroline MentorOK Alehof 34,56 104,50 
 Marlene SjöbergOK Alehof 18,46 56,19 
 Cecilia HeineTingbergs AIS 18,46 56,19 
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonMagnusson Bil14,50 14,48 44,26 
Daniel LindhTingbergs AIS15,27   
Martin JohanssonMagnusson Bil16,17 16,07 48,22 
Andreas MagnussonMagnusson Bil16,58 16,56 50,49 
Anette SvennbladStarrkärr17,13 17,11 51,34 
Tomas SjöbergOK Alehof17,29 17,32 52,37 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,22 18,06 54,18 
Marlene SjöbergOK Alehof18,52 18,46 56,19 
Karl JohanssonTingbergs AIS19,09 19,04 57,14 
10 Erik AnderssonTingbergs AIS19,26 17,58 53,55 
11 Jack GrönroosOK Alehof19,27 19,18 57,54 
12 Cecilia HeineTingbergs AIS19,31 18,46 56,19 
13 Elisabeth ForsbergOK Alehof20,08 19,57 59,52 
14 Malin ZachrissonOK Alehof21,24 21,18 63,54 
15 Ove AdolfssonTingbergs AIS22,03 22,10 66,30 
16 Camilla PetterssonOK Alehof23,48   
17 Rune EkströmAlehof29,03 28,59 86,57 
18 Bertil GustafssonTrinnebacken29,05 27,46 83,19 
19 Siv GustafssonTrinnebacken33,21 32,32 97,36 
20 Caroline MentorOK Alehof36,10 34,56 104,50 
 Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Daniel EkströmSurte   
 Jonathan GustafssonIK Zorro   
 Richard DahlOK Alehof   
 Daniel LednerNödinge   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Joakim GustafssonIK Zorro   
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Magnus UganderAlafors   
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin JohanssonMagnusson Bil16,14 16,07 48,22 
Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb16,35   
Andreas MagnussonMagnusson Bil17,01 16,56 50,49 
Erik AnderssonTingbergs AIS17,27 17,58 53,55 
Tomas SjöbergOK Alehof17,27 17,32 52,37 
Anette SvennbladStarrkärr17,28 17,11 51,34 
Klara MagnussonTingbergs AIS17,54 18,06 54,18 
Marlene SjöbergOK Alehof18,46 18,46 56,19 
Cecilia HeineTingbergs AIS18,49 18,46 56,19 
10 Daniel EkströmSurte19,16   
11 Elisabeth ForsbergOK Alehof19,27 19,57 59,52 
12 Jack GrönroosOK Alehof19,42 19,18 57,54 
13 Malin ZachrissonOK Alehof21,18 21,18 63,54 
14 Dag LindqvistBorgens Sportklubb22,02   
15 Bertil GustafssonTrinnebacken27,38 27,46 83,19 
16 Rune EkströmAlehof29,09 28,59 86,57 
 Daniel LindhTingbergs AIS   
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Erik JohanssonMagnusson Bil 14,48 44,26 
 Jonathan GustafssonIK Zorro   
 Richard DahlOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Joakim GustafssonIK Zorro   
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,04 57,14 
 Caroline MentorOK Alehof 34,56 104,50 
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 22,10 66,30 
 Camilla PetterssonOK Alehof   
 Siv GustafssonTrinnebacken 32,32 97,36 
 Magnus UganderAlafors   
 Daniel LednerNödinge   
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonMagnusson Bil15,53 14,48 44,26 
Martin JohanssonMagnusson Bil15,58 16,07 48,22 
Joakim GustafssonIK Zorro16,02   
Anette SvennbladStarrkärr17,09 17,11 51,34 
Andreas MagnussonMagnusson Bil17,12 16,56 50,49 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,02 18,06 54,18 
Karl JohanssonTingbergs AIS18,37 19,04 57,14 
Jack GrönroosOK Alehof19,18 19,18 57,54 
Malin ZachrissonOK Alehof21,12 21,18 63,54 
10 Ove AdolfssonTingbergs AIS22,10 22,10 66,30 
11 Dag LindqvistBorgens Sportklubb22,48   
12 Bertil GustafssonTrinnebacken28,14 27,46 83,19 
13 Caroline MentorOK Alehof32,07 34,56 104,50 
14 Siv GustafssonTrinnebacken32,18 32,32 97,36 
 Rune EkströmAlehof 28,59 86,57 
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Daniel LindhTingbergs AIS   
 Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb   
 Daniel EkströmSurte   
 Erik AnderssonTingbergs AIS 17,58 53,55 
 Jonathan GustafssonIK Zorro   
 Richard DahlOK Alehof   
 Elisabeth ForsbergOK Alehof 19,57 59,52 
 Daniel LednerNödinge   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Camilla PetterssonOK Alehof   
 Magnus UganderAlafors   
 Marlene SjöbergOK Alehof 18,46 56,19 
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,32 52,37 
 Cecilia HeineTingbergs AIS 18,46 56,19 
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik JohanssonMagnusson Bil13,43 14,48 44,26 
Joakim GustafssonIK Zorro15,35   
Martin JohanssonMagnusson Bil16,10 16,07 48,22 
Erik AnderssonTingbergs AIS17,02 17,58 53,55 
Andreas MagnussonMagnusson Bil17,04 16,56 50,49 
Anette SvennbladStarrkärr17,12 17,11 51,34 
Cecilia HeineTingbergs AIS18,43 18,46 56,19 
Jack GrönroosOK Alehof19,09 19,18 57,54 
Malin ZachrissonOK Alehof21,27 21,18 63,54 
10 Jonathan GustafssonIK Zorro22,53   
11 Bertil GustafssonTrinnebacken27,27 27,46 83,19 
12 Rune EkströmAlehof28,45 28,59 86,57 
13 Siv GustafssonTrinnebacken31,57 32,32 97,36 
 Daniel LindhTingbergs AIS   
 Jonas ForslundSkepplanda SF   
 Dag LindqvistBorgens Sportklubb   
 Josefin NordlöwKungälvs Kanotklubb   
 Daniel EkströmSurte   
 Elisabeth ForsbergOK Alehof 19,57 59,52 
 Richard DahlOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Edit MagnussonTingbergs AIS   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,04 57,14 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,06 54,18 
 Caroline MentorOK Alehof 34,56 104,50 
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 22,10 66,30 
 Camilla PetterssonOK Alehof   
 Magnus UganderAlafors   
 Marlene SjöbergOK Alehof 18,46 56,19 
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,32 52,37 
 Daniel LednerNödinge   
 Fredrik BjörklundStenungsund   

Tillbaka