Tid: torsdag 25 jul 09:38

OK Alehof - Kvantumserien 2022

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Peter PeterssonBohus IF Friidrott15,32 15,09 45,29 
Martin JohanssonNödinge16,59 15,59 47,57 
Andreas MagnussonKungälv17,16 16,54 50,44 
Anders WesterBorn to Run17,46 17,22 52,06 
Anette SvennbladÖlanda17,46 17,18 51,55 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,47 18,32 55,38 
Torgny KarlssonSolvikingarna18,49 17,50 53,30 
Cecilia HeineTingbergs AIS19,31 19,31 58,33 
Malin ZachrissonKlubblös21,25 21,21 64,03 
10 Camilla PetterssonOK Alehof21,32 21,52 65,37 
11 Jonny KristianssonTingbergs AIS22,39 20,38 61,55 
12 Edit MagnussonTingbergs AIS23,08 23,28 70,26 
13 Elsa NilssonSkepplanda23,09 23,29 70,29 
14 Allan ErikssonUtom Tävlan23,24 22,45 68,16 
15 Ove AdolfssonTingbergs AIS23,40 23,18 69,54 
16 Marie AlenvikOK Alehof25,33 23,10 69,32 
 Satina SankohKlubblös   
 Patrik MagnussonKungälv 15,04 45,12 
 Erik JohanssonBorås Bandy   
 Lena JohanssonOK Alehof   
 Emma ElofssonKungälv 23,58 71,55 
 Richard DahlOK Alehof 14,04 42,14 
 Fredrik BjörklundKungälv   
 Ester MagnussonMajornas IK   
 Ulla AlivodicMajornas IK 26,56 80,50 
 Robert JohanssonYtterby   
 Stig ElofssonNol 21,43 65,09 
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Anna FrickBohus   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,00 57,02 
 Jan SvennbladKlubblös   
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,45 59,17 
 Tomas SjöbergOK Alehof 18,11 54,34 
 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof 22,00 66,00 
 Mattias JanssonBorn to Run   
 Martin HogedalOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Peter PeterssonBohus IF Friidrott15,12 15,09 45,29 
Patrik MagnussonKungälv15,17 15,04 45,12 
Martin JohanssonNödinge16,24 15,59 47,57 
Andreas MagnussonKungälv16,56 16,54 50,44 
Anette SvennbladÖlanda17,07 17,18 51,55 
Anders WesterBorn to Run17,35 17,22 52,06 
Torgny KarlssonSolvikingarna18,09 17,50 53,30 
Tomas SjöbergOK Alehof18,37 18,11 54,34 
Cecilia HeineTingbergs AIS19,10 19,31 58,33 
10 Karl JohanssonTingbergs AIS19,11 19,00 57,02 
11 Marlene SjöbergOK Alehof20,10 19,45 59,17 
12 Mattias JanssonBorn to Run21,05   
13 Camilla PetterssonOK Alehof21,36 21,52 65,37 
14 Stig ElofssonNol21,47 21,43 65,09 
15 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof22,02 22,00 66,00 
16 Malin ZachrissonKlubblös22,05 21,21 64,03 
17 Edit MagnussonTingbergs AIS22,44 23,28 70,26 
18 Elsa NilssonSkepplanda22,46 23,29 70,29 
19 Allan ErikssonUtom Tävlan22,51 22,45 68,16 
20 Ove AdolfssonTingbergs AIS22,58 23,18 69,54 
21 Erik JohanssonBorås Bandy26,28   
22 Satina SankohKlubblös26,29   
 Lena JohanssonOK Alehof   
 Ulla AlivodicMajornas IK 26,56 80,50 
 Richard DahlOK Alehof 14,04 42,14 
 Fredrik BjörklundKungälv   
 Ester MagnussonMajornas IK   
 Emma ElofssonKungälv 23,58 71,55 
 Robert JohanssonYtterby   
 Anna FrickBohus   
 Jonny KristianssonTingbergs AIS 20,38 61,55 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,32 55,38 
 Jan SvennbladKlubblös   
 Marie AlenvikOK Alehof 23,10 69,32 
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Martin HogedalOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Patrik MagnussonKungälv14,50 15,04 45,12 
Martin JohanssonNödinge16,13 15,59 47,57 
Andreas MagnussonKungälv16,51 16,54 50,44 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,39 17,50 53,30 
Lena JohanssonOK Alehof17,55   
Anette SvennbladÖlanda17,58 17,18 51,55 
Tomas SjöbergOK Alehof18,11 18,11 54,34 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,34 18,32 55,38 
Marlene SjöbergOK Alehof19,53 19,45 59,17 
10 Malin ZachrissonKlubblös21,00 21,21 64,03 
11 Jonny KristianssonTingbergs AIS21,35 20,38 61,55 
12 Allan ErikssonUtom Tävlan22,32 22,45 68,16 
13 Marie AlenvikOK Alehof22,43 23,10 69,32 
14 Ove AdolfssonTingbergs AIS23,16 23,18 69,54 
15 Edit MagnussonTingbergs AIS24,34 23,28 70,26 
15 Elsa NilssonSkepplanda24,34 23,29 70,29 
17 Stig ElofssonNol25,43 21,43 65,09 
17 Emma ElofssonKungälv25,43 23,58 71,55 
19 Ulla AlivodicMajornas IK28,02 26,56 80,50 
20 Ester MagnussonMajornas IK28,03   
 Richard DahlOK Alehof 14,04 42,14 
 Satina SankohKlubblös   
 Fredrik BjörklundKungälv   
 Erik JohanssonBorås Bandy   
 Robert JohanssonYtterby   
 Martin HogedalOK Alehof   
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Anders WesterBorn to Run 17,22 52,06 
 Anna FrickBohus   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,00 57,02 
 Jan SvennbladKlubblös   
 Cecilia HeineTingbergs AIS 19,31 58,33 
 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof 22,00 66,00 
 Peter PeterssonBohus IF Friidrott 15,09 45,29 
 Mattias JanssonBorn to Run   
 Camilla PetterssonOK Alehof 21,52 65,37 

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Richard DahlOK Alehof13,57 14,04 42,14 
Patrik MagnussonKungälv15,05 15,04 45,12 
Peter PeterssonBohus IF Friidrott15,15 15,09 45,29 
Martin JohanssonNödinge16,04 15,59 47,57 
Andreas MagnussonKungälv16,57 16,54 50,44 
Anders WesterBorn to Run17,28 17,22 52,06 
Anette SvennbladÖlanda17,53 17,18 51,55 
Lena JohanssonOK Alehof18,02   
Cecilia HeineTingbergs AIS19,52 19,31 58,33 
10 Jonny KristianssonTingbergs AIS20,56 20,38 61,55 
11 Malin ZachrissonKlubblös21,38 21,21 64,03 
12 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof21,45 22,00 66,00 
13 Stig ElofssonNol22,32 21,43 65,09 
14 Marie AlenvikOK Alehof22,45 23,10 69,32 
15 Allan ErikssonUtom Tävlan22,53 22,45 68,16 
16 Emma ElofssonKungälv23,16 23,58 71,55 
17 Ulla AlivodicMajornas IK27,34 26,56 80,50 
 Mattias JanssonBorn to Run   
 Satina SankohKlubblös   
 Ester MagnussonMajornas IK   
 Fredrik BjörklundKungälv   
 Erik JohanssonBorås Bandy   
 Robert JohanssonYtterby   
 Martin HogedalOK Alehof   
 Anna FrickBohus   
 Elsa NilssonSkepplanda 23,29 70,29 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 23,28 70,26 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,50 53,30 
 Karl JohanssonTingbergs AIS 19,00 57,02 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,32 55,38 
 Jan SvennbladKlubblös   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,18 69,54 
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,45 59,17 
 Tomas SjöbergOK Alehof 18,11 54,34 
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Camilla PetterssonOK Alehof 21,52 65,37 

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof12,55   
Fredrik BjörklundKungälv12,58   
Richard DahlOK Alehof14,02 14,04 42,14 
Peter PeterssonBohus IF Friidrott15,02 15,09 45,29 
Martin JohanssonNödinge15,52 15,59 47,57 
Anders WesterBorn to Run17,03 17,22 52,06 
Andreas MagnussonKungälv17,44 16,54 50,44 
Tomas SjöbergOK Alehof17,46 18,11 54,34 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,46 18,32 55,38 
10 Karl JohanssonTingbergs AIS18,54 19,00 57,02 
11 Marlene SjöbergOK Alehof19,14 19,45 59,17 
12 Jonny KristianssonTingbergs AIS20,27 20,38 61,55 
13 Robert JohanssonYtterby20,50   
14 Malin ZachrissonKlubblös21,59 21,21 64,03 
15 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof22,21 22,00 66,00 
16 Anna FrickBohus22,49   
17 Stig ElofssonNol22,55 21,43 65,09 
18 Emma ElofssonKungälv22,56 23,58 71,55 
18 Allan ErikssonUtom Tävlan22,56 22,45 68,16 
20 Marie AlenvikOK Alehof24,04 23,10 69,32 
21 Ulla AlivodicMajornas IK26,48 26,56 80,50 
 Camilla PetterssonOK Alehof 21,52 65,37 
 Lena JohanssonOK Alehof   
 Ester MagnussonMajornas IK   
 Satina SankohKlubblös   
 Erik JohanssonBorås Bandy   
 Mattias JanssonBorn to Run   
 Jan SvennbladKlubblös   
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Cecilia HeineTingbergs AIS 19,31 58,33 
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,18 69,54 
 Elsa NilssonSkepplanda 23,29 70,29 
 Anette SvennbladÖlanda 17,18 51,55 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 23,28 70,26 
 Patrik MagnussonKungälv 15,04 45,12 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,50 53,30 

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof12,49   
Richard DahlOK Alehof14,15 14,04 42,14 
Jan SvennbladKlubblös14,48   
Martin JohanssonNödinge16,01 15,59 47,57 
Anette SvennbladÖlanda17,02 17,18 51,55 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,42 17,50 53,30 
Andreas MagnussonKungälv17,49 16,54 50,44 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,18 18,32 55,38 
Karl JohanssonTingbergs AIS18,57 19,00 57,02 
10 Jonny KristianssonTingbergs AIS20,32 20,38 61,55 
11 Stig ElofssonNol20,50 21,43 65,09 
12 Ann-Charlotte AnderssonOK Alehof22,13 22,00 66,00 
13 Camilla PetterssonOK Alehof22,29 21,52 65,37 
14 Allan ErikssonUtom Tävlan23,24 22,45 68,16 
15 Marie AlenvikOK Alehof24,51 23,10 69,32 
16 Edit MagnussonTingbergs AIS25,20 23,28 70,26 
17 Elsa NilssonSkepplanda25,21 23,29 70,29 
18 Ulla AlivodicMajornas IK26,28 26,56 80,50 
 Erik JohanssonBorås BandyBrutit   
 Robert JohanssonYtterby   
 Fredrik BjörklundKungälv   
 Peter PeterssonBohus IF Friidrott 15,09 45,29 
 Emma ElofssonKungälv 23,58 71,55 
 Lena JohanssonOK Alehof   
 Ester MagnussonMajornas IK   
 Satina SankohKlubblös   
 Mattias JanssonBorn to Run   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,18 69,54 
 Tomas SjöbergOK Alehof 18,11 54,34 
 Madelaine FjellströmKlubblös   
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,45 59,17 
 Anders WesterBorn to Run 17,22 52,06 
 Malin ZachrissonKlubblös 21,21 64,03 
 Anna FrickBohus   
 Patrik MagnussonKungälv 15,04 45,12 
 Cecilia HeineTingbergs AIS 19,31 58,33 

Tillbaka