Tid: torsdag 1 dec 01:38

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip WallentinsonKongahälla AIK15,54 15,25 46,15 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,49 17,44 53,13 
Tomas SjöbergOK Alehof18,03 17,51 53,35 
Cecilia HeineTingbergs AIS19,09 18,17 54,51 
Sara BengtssonOK Alehof19,18   
Annika BengtssonOK Alehof19,19 18,35 55,45 
Cloé CrosbyStenungsund19,45 21,34 64,42 
Marlene SjöbergOK Alehof19,45 19,19 57,59 
Malin ZachrissonAlafors20,19 20,44 62,12 
10 Jonny KristianssonTingbergs AIS22,06 21,34 64,43 
11 Ove AdolfssonTingbergs AIS24,03 23,57 71,53 
12 Jonas ForslundSGIF24,26 23,31 70,33 
13 Johan BörjessonAle 90 IK24,30   
14 Bertil GustafssonTrinnebacken28,21 25,02 75,08 
 Lena RevlingSGIF   
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,30 55,32 
 Karl JohanssonTingbergs AIS 18,34 55,44 
 Hans WestmanOK Alehof   
 Anette SvennbladStarrkärr   
 Monia KristianssonTingbergs AIS   
 Camilla PetterssonAlafors   

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip WallentinsonKongahälla AIK15,16 15,25 46,15 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,42 17,44 53,13 
Tomas SjöbergOK Alehof18,07 17,51 53,35 
Karl JohanssonTingbergs AIS18,53 18,34 55,44 
Marlene SjöbergOK Alehof19,26 19,19 57,59 
Malin ZachrissonAlafors21,05 20,44 62,12 
Jonny KristianssonTingbergs AIS21,47 21,34 64,43 
Monia KristianssonTingbergs AIS22,49   
Jonas ForslundSGIF23,19 23,31 70,33 
10 Ove AdolfssonTingbergs AIS24,08 23,57 71,53 
11 Bertil GustafssonTrinnebacken25,34 25,02 75,08 
 Cloé CrosbyStenungsund 21,34 64,42 
 Sara BengtssonOK Alehof   
 Lena RevlingSGIF   
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,30 55,32 
 Annika BengtssonOK Alehof 18,35 55,45 
 Johan BörjessonAle 90 IK   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Anette SvennbladStarrkärr   
 Cecilia HeineTingbergs AIS 18,17 54,51 
 Camilla PetterssonAlafors   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Cecilia HeineTingbergs AIS18,20 18,17 54,51 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,46 18,30 55,32 
Annika BengtssonOK Alehof18,46 18,35 55,45 
Karl JohanssonTingbergs AIS19,00 18,34 55,44 
Malin ZachrissonAlafors21,11 20,44 62,12 
Cloé CrosbyStenungsund22,34 21,34 64,42 
Jonas ForslundSGIF22,48 23,31 70,33 
Ove AdolfssonTingbergs AIS23,42 23,57 71,53 
Johan BörjessonAle 90 IK25,44   
10 Bertil GustafssonTrinnebacken26,40 25,02 75,08 
 Sara BengtssonOK Alehof   
 Lena RevlingSGIF   
 Jonny KristianssonTingbergs AIS 21,34 64,43 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,44 53,13 
 Filip WallentinsonKongahälla AIK 15,25 46,15 
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,19 57,59 
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,51 53,35 
 Hans WestmanOK Alehof   
 Anette SvennbladStarrkärr   
 Monia KristianssonTingbergs AIS   
 Camilla PetterssonAlafors   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Filip WallentinsonKongahälla AIK15,05 15,25 46,15 
Tomas SjöbergOK Alehof17,25 17,51 53,35 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,54 17,44 53,13 
Cecilia HeineTingbergs AIS18,08 18,17 54,51 
Karl JohanssonTingbergs AIS18,21 18,34 55,44 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,26 18,30 55,32 
Marlene SjöbergOK Alehof18,48 19,19 57,59 
Sara BengtssonOK Alehof18,48   
Malin ZachrissonAlafors21,16 20,44 62,12 
10 Jonny KristianssonTingbergs AIS22,01 21,34 64,43 
11 Cloé CrosbyStenungsund22,23 21,34 64,42 
12 Monia KristianssonTingbergs AIS22,25   
13 Bertil GustafssonTrinnebacken26,03 25,02 75,08 
 Annika BengtssonOK Alehof 18,35 55,45 
 Hans WestmanOK Alehof   
 Jonas ForslundSGIF 23,31 70,33 
 Anette SvennbladStarrkärr   
 Lena RevlingSGIF   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,57 71,53 
 Johan BörjessonAle 90 IK   
 Camilla PetterssonAlafors   

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Torgny KarlssonSolvikingarna17,42 17,44 53,13 
Klara MagnussonTingbergs AIS18,20 18,30 55,32 
Annika BengtssonOK Alehof18,21 18,35 55,45 
Karl JohanssonTingbergs AIS18,30 18,34 55,44 
Cecilia HeineTingbergs AIS18,55 18,17 54,51 
Malin ZachrissonAlafors20,48 20,44 62,12 
Jonny KristianssonTingbergs AIS20,55 21,34 64,43 
Camilla PetterssonAlafors21,07   
Cloé CrosbyStenungsund23,17 21,34 64,42 
10 Bertil GustafssonTrinnebacken25,06 25,02 75,08 
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,19 57,59 
 Filip WallentinsonKongahälla AIK 15,25 46,15 
 Johan BörjessonAle 90 IK   
 Anette SvennbladStarrkärr   
 Monia KristianssonTingbergs AIS   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Lena RevlingSGIF   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,57 71,53 
 Sara BengtssonOK Alehof   
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,51 53,35 
 Jonas ForslundSGIF 23,31 70,33 

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Camilla PetterssonAlafors16,07   
Anette SvennbladStarrkärr17,10   
Cecilia HeineTingbergs AIS18,23 18,17 54,51 
Annika BengtssonOK Alehof18,38 18,35 55,45 
Bertil GustafssonTrinnebacken24,28 25,02 75,08 
 Cloé CrosbyStenungsund 21,34 64,42 
 Sara BengtssonOK Alehof   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 23,57 71,53 
 Lena RevlingSGIF   
 Jonny KristianssonTingbergs AIS 21,34 64,43 
 Monia KristianssonTingbergs AIS   
 Klara MagnussonTingbergs AIS 18,30 55,32 
 Karl JohanssonTingbergs AIS 18,34 55,44 
 Filip WallentinsonKongahälla AIK 15,25 46,15 
 Marlene SjöbergOK Alehof 19,19 57,59 
 Tomas SjöbergOK Alehof 17,51 53,35 
 Johan BörjessonAle 90 IK   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Malin ZachrissonAlafors 20,44 62,12 
 Jonas ForslundSGIF 23,31 70,33 
 Torgny KarlssonSolvikingarna 17,44 53,13 

Tillbaka