Tid: måndag 18 nov 04:52

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF13,56 15,25 46,15 
Marcus GustafssonIK Zorro15,53   
Torgny KarlssonSolvikingarna17,45 16,56 50,49 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,32 19,24 58,14 
Klara MagnussonTingbergs AIS19,34 20,15 60,47 
Karl JohanssonTingbergs AIS19,49 20,33 61,40 
Camilla PetterssonAlafors21,17 20,59 62,58 
Malin ZachrissonAlafors21,19 21,06 63,18 
Mattias PetterssonAlafors21,19 20,07 60,23 
10 Peter EliassonNödinge22,13 22,53 68,39 
11 Mikael JohanssonNödinge22,27 22,12 66,38 
12 Elliot PetterssonAlafors22,47 19,44 59,14 
13 Idah HessfeltNödinge SK25,32 24,41 74,04 
14 Daniel KarlssonTingbergs AIS36,05 16,36 49,48 
 Eleonora KraftGöteborg   
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Jan SvennbladÖlanda   
 Sebastian NilssonNödinge 23,00 69,01 
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Siv GustafssonTrinnebacken 28,46 86,20 
 Adam SörqvistSävedalens AIK   
 Filip SchälinKongahälla AIK 17,47 53,21 
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS   
 Ulf NilssonNödinge 21,14 63,43 
 Jack GrönroosOK Alehof 18,38 55,54 
 Marit CarlssonTingbergs AIS 30,53 92,39 
 Bertil GustafssonTrinnebacken 21,48 65,26 

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel KarlssonTingbergs AIS16,41 16,36 49,48 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,30 16,56 50,49 
Klara MagnussonTingbergs AIS19,08 20,15 60,47 
Jack GrönroosOK Alehof19,17 18,38 55,54 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,37 19,24 58,14 
Mattias PetterssonAlafors21,12 20,07 60,23 
Ulf NilssonNödinge21,20 21,14 63,43 
Malin ZachrissonAlafors21,21 21,06 63,18 
Ove AdolfssonTingbergs AIS21,39   
10 Camilla PetterssonAlafors21,51 20,59 62,58 
11 Peter EliassonNödinge22,26 22,53 68,39 
12 Bertil GustafssonTrinnebacken22,29 21,48 65,26 
13 Sebastian NilssonNödinge22,32 23,00 69,01 
14 Karl JohanssonTingbergs AIS22,43 20,33 61,40 
15 Idah HessfeltNödinge SK25,53 24,41 74,04 
16 Siv GustafssonTrinnebacken28,36 28,46 86,20 
17 Marit CarlssonTingbergs AIS31,22 30,53 92,39 
 Filip SchälinKongahälla AIK 17,47 53,21 
 Adam SörqvistSävedalens AIK   
 Nicklas TollessonHälle IF 15,25 46,15 
 Jan SvennbladÖlanda   
 Elliot PetterssonAlafors 19,44 59,14 
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Mikael JohanssonNödinge 22,12 66,38 
 Marcus GustafssonIK Zorro   
 Eleonora KraftGöteborg   
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF14,44 15,25 46,15 
Jan SvennbladÖlanda16,37   
Torgny KarlssonSolvikingarna17,12 16,56 50,49 
Filip SchälinKongahälla AIK18,41 17,47 53,21 
Jack GrönroosOK Alehof18,46 18,38 55,54 
Karl JohanssonTingbergs AIS19,08 20,33 61,40 
Mattias PetterssonAlafors20,42 20,07 60,23 
Malin ZachrissonAlafors20,52 21,06 63,18 
Elliot PetterssonAlafors20,57 19,44 59,14 
10 Camilla PetterssonAlafors21,09 20,59 62,58 
11 Ulf NilssonNödinge21,12 21,14 63,43 
12 Bertil GustafssonTrinnebacken21,16 21,48 65,26 
13 Ove AdolfssonTingbergs AIS21,29   
14 Klara MagnussonTingbergs AIS22,05 20,15 60,47 
15 Peter EliassonNödinge24,00 22,53 68,39 
16 Marit CarlssonTingbergs AIS30,40 30,53 92,39 
17 Daniel KarlssonTingbergs AIS37,48 16,36 49,48 
 Eleonora KraftGöteborgBrutit   
 Adam SörqvistSävedalens AIK   
 Siv GustafssonTrinnebacken 28,46 86,20 
 Idah HessfeltNödinge SK 24,41 74,04 
 Camilla NorrmanBohus IF Friidrott 19,24 58,14 
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Mikael JohanssonNödinge 22,12 66,38 
 Marcus GustafssonIK Zorro   
 Sebastian NilssonNödinge 23,00 69,01 
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jan SvennbladÖlanda16,31   
Daniel KarlssonTingbergs AIS16,57 16,36 49,48 
Torgny KarlssonSolvikingarna17,14 16,56 50,49 
Nicklas TollessonHälle IF17,35 15,25 46,15 
Filip SchälinKongahälla AIK17,36 17,47 53,21 
Jack GrönroosOK Alehof18,36 18,38 55,54 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,27 19,24 58,14 
Mattias PetterssonAlafors20,03 20,07 60,23 
Elliot PetterssonAlafors21,04 19,44 59,14 
10 Malin ZachrissonAlafors21,15 21,06 63,18 
11 Sebastian NilssonNödinge21,16 23,00 69,01 
12 Ulf NilssonNödinge21,34 21,14 63,43 
13 Mikael JohanssonNödinge22,35 22,12 66,38 
14 Idah HessfeltNödinge SK24,39 24,41 74,04 
15 Bertil GustafssonTrinnebacken24,44 21,48 65,26 
16 Siv GustafssonTrinnebacken29,27 28,46 86,20 
17 Marit CarlssonTingbergs AIS30,37 30,53 92,39 
 Eleonora KraftGöteborg   
 Peter EliassonNödinge 22,53 68,39 
 Marcus GustafssonIK Zorro   
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Adam SörqvistSävedalens AIK   
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS   
 Karl JohanssonTingbergs AIS 20,33 61,40 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 20,15 60,47 
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Camilla PetterssonAlafors 20,59 62,58 

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Adam SörqvistSävedalens AIK12,39   
Daniel KarlssonTingbergs AIS16,10 16,36 49,48 
Torgny KarlssonSolvikingarna16,46 16,56 50,49 
Filip SchälinKongahälla AIK17,51 17,47 53,21 
Elliot PetterssonAlafors19,28 19,44 59,14 
Mattias PetterssonAlafors19,38 20,07 60,23 
Camilla PetterssonAlafors20,59 20,59 62,58 
Ulf NilssonNödinge21,11 21,14 63,43 
Malin ZachrissonAlafors21,11 21,06 63,18 
10 Mikael JohanssonNödinge21,36 22,12 66,38 
11 Bertil GustafssonTrinnebacken22,52 21,48 65,26 
12 Idah HessfeltNödinge SK23,53 24,41 74,04 
13 Sebastian NilssonNödinge25,13 23,00 69,01 
 Julia SvennbladBohus IF Friidrott   
 Eleonora KraftGöteborg   
 Peter EliassonNödinge 22,53 68,39 
 Marcus GustafssonIK Zorro   
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS   
 Camilla NorrmanBohus IF Friidrott 19,24 58,14 
 Nicklas TollessonHälle IF 15,25 46,15 
 Jack GrönroosOK Alehof 18,38 55,54 
 Marit CarlssonTingbergs AIS 30,53 92,39 
 Siv GustafssonTrinnebacken 28,46 86,20 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 20,15 60,47 
 Karl JohanssonTingbergs AIS 20,33 61,40 
 Jan SvennbladÖlanda   
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Julia SvennbladBohus IF Friidrott13,32   
Torgny KarlssonSolvikingarna16,51 16,56 50,49 
Filip SchälinKongahälla AIK17,54 17,47 53,21 
Jack GrönroosOK Alehof18,32 18,38 55,54 
Elliot PetterssonAlafors18,49 19,44 59,14 
Camilla NorrmanBohus IF Friidrott19,15 19,24 58,14 
Camilla PetterssonAlafors20,50 20,59 62,58 
Bertil GustafssonTrinnebacken21,41 21,48 65,26 
Mikael JohanssonNödinge22,36 22,12 66,38 
10 Idah HessfeltNödinge SK26,06 24,41 74,04 
11 Siv GustafssonTrinnebacken28,17 28,46 86,20 
 Eleonora KraftGöteborg   
 Sebastian NilssonNödinge 23,00 69,01 
 Peter EliassonNödinge 22,53 68,39 
 Marcus GustafssonIK Zorro   
 Cecilia HeineTingbergs AIS   
 Mattias PetterssonAlafors 20,07 60,23 
 Jan SvennbladÖlanda   
 Nicklas TollessonHälle IF 15,25 46,15 
 Marit CarlssonTingbergs AIS 30,53 92,39 
 Adam SörqvistSävedalens AIK   
 Ulf NilssonNödinge 21,14 63,43 
 Katarina AdolfssonTingbergs AIS   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS   
 Daniel KarlssonTingbergs AIS 16,36 49,48 
 Karl JohanssonTingbergs AIS 20,33 61,40 
 Malin ZachrissonAlafors 21,06 63,18 
 Klara MagnussonTingbergs AIS 20,15 60,47 

Tillbaka