Tid: onsdag 19 jun 16:52

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Swen GunnarssonAlingsås IF14,57 14,52 44,36 
Niklas JohanssonTingbergs AIS16,10 15,02 45,08 
Ingvar JonssonÄlvängen16,38 16,31 49,34 
Andreas CollvinTingbergs AIS17,05 16,26 49,18 
Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF17,28 16,56 50,49 
Joakim SunnefeldtNödinge17,29 16,49 50,27 
David AngervallNol17,35 16,32 49,37 
Mikael BrännvallMat o Potatis17,42 17,00 51,01 
Henrik SunnefeldtNödinge18,04   
10 Eidrin SiraeKlubblös18,17   
11 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg18,59   
12 Emil SandrosMat o Potatis19,30   
13 Dan SandrosMat o Potatis19,36 19,49 59,27 
14 Rudolf BrogrenKungälvs OK20,14 20,03 60,11 
15 Ove AdolfssonTingbergs AIS20,15 18,45 56,16 
16 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb20,23 18,46 56,20 
17 Peter EliassonNödinge20,41 20,19 60,58 
18 Christian BäckströmKlubblös20,50   
19 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg21,23 20,39 61,58 
20 Monika NilssonOK Alehof21,32 21,37 64,52 
21 Björn AngervallNol21,39 20,55 62,45 
22 Jan JohanssonKlubblös21,48 21,02 63,06 
23 Bo BengtssonOK Alehof21,53   
24 Cecilia BörjessonOK Alehof22,24 22,35 67,45 
25 Viktor LarsenIK Noliterna22,41 22,48 68,25 
25 Jonatan LarsenIK Noliterna22,41 21,16 63,48 
27 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg23,00 23,02 69,06 
28 Marcus FrövenBorgens Sportklubb23,01 23,32 70,38 
29 Bo PetterssonBorgens Sportklubb23,09 23,45 71,15 
30 Martin DahllöwAle Basket23,10 22,32 67,36 
31 Liv GustavssonMat o Potatis23,26 21,36 64,48 
32 Eleonor DahllöwAle Basket23,40   
33 Lars-Olof SvalinOK Alehof23,58 23,43 71,10 
34 Therese KarlssonOK Alehof25,16 29,12 87,37 
 Jessica EkelundAngered 17,22 52,08 
 Noel ThompsonAle Basket   
 Barbro EriksonNödinge   
 Rickard GunnarssonAlingsås IF   
 Lovisa LindhKongahälla AIK   
 Johan LindhKongahälla AIK 15,34 46,44 
 Maritha EklundOK Alehof 22,45 68,15 
 Richard HallbergKJS   
 Carita SandrosMat o Potatis   
 Marcus WaermeKongahälla AIK   
 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,26 64,19 
 David JohanssonKongahälla AIK   
 Sara AngervallOK Alehof 23,06 69,19 
 Lennart JohanssonTryggve   
 Christian ThomassonKongahälla AIK   
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Markuz AgbladTingbergs AIS 15,06 45,19 
 Marie KonnbergNödinge 25,33 76,39 
 Julia GranströmTingbergs AIS   
 David AnjouTingbergs AIS 17,54 53,43 
 Jonathan JohanssonTingbergs AIS 15,12 45,37 
 Daniel HeineråsTingbergs AIS 16,28 49,25 
 Kate SutinenTingbergs AIS   
 Lars AgbladTingbergs AIS 19,27 58,23 
 Håkan RydénTingbergs AIS 19,11 57,35 
 Andreas MagnussonSurte   
 Peter JohanssonTingbergs AIS 12,42 38,07 

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Marcus WaermeKongahälla AIK13,31   
Swen GunnarssonAlingsås IF15,06 14,52 44,36 
Niklas JohanssonTingbergs AIS15,14 15,02 45,08 
Markuz AgbladTingbergs AIS15,15 15,06 45,19 
Ingvar JonssonÄlvängen16,26 16,31 49,34 
Joakim SunnefeldtNödinge16,41 16,49 50,27 
Henrik SunnefeldtNödinge16,46   
Mikael BrännvallMat o Potatis16,53 17,00 51,01 
Julia GranströmTingbergs AIS16,54   
10 David AngervallNol17,00 16,32 49,37 
11 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF17,04 16,56 50,49 
12 David AnjouTingbergs AIS18,01 17,54 53,43 
13 Dan SandrosMat o Potatis19,24 19,49 59,27 
14 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb20,08 18,46 56,20 
15 Björn AngervallNol20,52 20,55 62,45 
16 Liv GustavssonMat o Potatis20,59 21,36 64,48 
17 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg21,02 20,39 61,58 
18 Monika NilssonOK Alehof21,13 21,37 64,52 
19 Christian ThomassonKongahälla AIK21,14   
20 Jan JohanssonKlubblös21,25 21,02 63,06 
21 Viktor LarsenIK Noliterna22,50 22,48 68,25 
22 Jonatan LarsenIK Noliterna22,51 21,16 63,48 
23 Maritha EklundOK Alehof22,56 22,45 68,15 
24 Sara AngervallOK Alehof23,04 23,06 69,19 
25 Martin DahllöwAle Basket23,21 22,32 67,36 
26 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg23,52 23,02 69,06 
27 Lars-Olof SvalinOK Alehof24,06 23,43 71,10 
28 Marie KonnbergNödinge24,54 25,33 76,39 
29 Marcus FrövenBorgens Sportklubb27,05 23,32 70,38 
30 Bo PetterssonBorgens Sportklubb27,20 23,45 71,15 
31 Therese KarlssonOK Alehof32,56 29,12 87,37 
 Johan LindhKongahälla AIK 15,34 46,44 
 David JohanssonKongahälla AIK   
 Rickard GunnarssonAlingsås IF   
 Christian BäckströmKlubblös   
 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,26 64,19 
 Jessica EkelundAngered 17,22 52,08 
 Richard HallbergKJS   
 Noel ThompsonAle Basket   
 Carita SandrosMat o Potatis   
 Emil SandrosMat o Potatis   
 Lovisa LindhKongahälla AIK   
 Barbro EriksonNödinge   
 Peter JohanssonTingbergs AIS 12,42 38,07 
 Håkan RydénTingbergs AIS 19,11 57,35 
 Lars AgbladTingbergs AIS 19,27 58,23 
 Kate SutinenTingbergs AIS   
 Daniel HeineråsTingbergs AIS 16,28 49,25 
 Jonathan JohanssonTingbergs AIS 15,12 45,37 
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Peter EliassonNödinge 20,19 60,58 
 Andreas CollvinTingbergs AIS 16,26 49,18 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Eleonor DahllöwAle Basket   
 Cecilia BörjessonOK Alehof 22,35 67,45 
 Lennart JohanssonTryggve   
 Andreas MagnussonSurte   
 Rudolf BrogrenKungälvs OK 20,03 60,11 
 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg   
 Ove AdolfssonTingbergs AIS 18,45 56,16 
 Eidrin SiraeKlubblös   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Markuz AgbladTingbergs AIS15,00 15,06 45,19 
Niklas JohanssonTingbergs AIS15,09 15,02 45,08 
Jonathan JohanssonTingbergs AIS15,10 15,12 45,37 
Daniel HeineråsTingbergs AIS16,32 16,28 49,25 
Richard HallbergKJS16,35   
Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF17,00 16,56 50,49 
Mikael BrännvallMat o Potatis17,06 17,00 51,01 
David AngervallNol17,10 16,32 49,37 
Julia GranströmTingbergs AIS17,20   
10 David AnjouTingbergs AIS18,30 17,54 53,43 
11 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg18,58   
12 Håkan RydénTingbergs AIS19,21 19,11 57,35 
12 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb19,21 18,46 56,20 
14 Ove AdolfssonTingbergs AIS19,38 18,45 56,16 
15 Lars AgbladTingbergs AIS19,46 19,27 58,23 
16 Carita SandrosMat o Potatis20,02   
17 Rudolf BrogrenKungälvs OK20,10 20,03 60,11 
18 Kate SutinenTingbergs AIS20,11   
19 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg20,38 20,39 61,58 
20 Peter EliassonNödinge20,54 20,19 60,58 
21 Jan JohanssonKlubblös20,55 21,02 63,06 
22 Björn AngervallNol21,24 20,55 62,45 
23 Liv GustavssonMat o Potatis21,36 21,36 64,48 
24 Marcus FrövenBorgens Sportklubb21,57 23,32 70,38 
25 Monika NilssonOK Alehof22,07 21,37 64,52 
26 Bo PetterssonBorgens Sportklubb22,20 23,45 71,15 
27 Maritha EklundOK Alehof22,45 22,45 68,15 
28 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg22,49 23,02 69,06 
29 Viktor LarsenIK Noliterna22,54 22,48 68,25 
29 Jonatan LarsenIK Noliterna22,54 21,16 63,48 
31 Cecilia BörjessonOK Alehof23,07 22,35 67,45 
32 Sara AngervallOK Alehof23,19 23,06 69,19 
33 Lars-Olof SvalinOK Alehof23,25 23,43 71,10 
34 Marie KonnbergNödinge26,12 25,33 76,39 
35 Therese KarlssonOK Alehof37,15 29,12 87,37 
 Bo BengtssonOK AlehofBrutit   
 Johan LindhKongahälla AIK 15,34 46,44 
 Marcus WaermeKongahälla AIK   
 Lovisa LindhKongahälla AIK   
 Rickard GunnarssonAlingsås IF   
 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,26 64,19 
 Jessica EkelundAngered 17,22 52,08 
 Noel ThompsonAle Basket   
 Emil SandrosMat o Potatis   
 David JohanssonKongahälla AIK   
 Dan SandrosMat o Potatis 19,49 59,27 
 Barbro EriksonNödinge   
 Ingvar JonssonÄlvängen 16,31 49,34 
 Eidrin SiraeKlubblös   
 Joakim SunnefeldtNödinge 16,49 50,27 
 Andreas MagnussonSurte   
 Lennart JohanssonTryggve   
 Henrik SunnefeldtNödinge   
 Christian ThomassonKongahälla AIK   
 Martin DahllöwAle Basket 22,32 67,36 
 Eleonor DahllöwAle Basket   
 Swen GunnarssonAlingsås IF 14,52 44,36 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Andreas CollvinTingbergs AIS 16,26 49,18 
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Christian BäckströmKlubblös   
 Peter JohanssonTingbergs AIS 12,42 38,07 

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard GunnarssonAlingsås IF12,20   
David JohanssonKongahälla AIK12,48   
Peter JohanssonTingbergs AIS12,49 12,42 38,07 
Marcus WaermeKongahälla AIK13,31   
Lovisa LindhKongahälla AIK13,32   
Niklas JohanssonTingbergs AIS14,45 15,02 45,08 
Swen GunnarssonAlingsås IF14,56 14,52 44,36 
Markuz AgbladTingbergs AIS15,04 15,06 45,19 
Johan LindhKongahälla AIK15,28 15,34 46,44 
10 Andreas CollvinTingbergs AIS15,58 16,26 49,18 
11 Ingvar JonssonÄlvängen16,30 16,31 49,34 
12 David AngervallNol16,36 16,32 49,37 
13 Joakim SunnefeldtNödinge16,50 16,49 50,27 
14 Jessica EkelundAngered17,33 17,22 52,08 
15 Håkan RydénTingbergs AIS18,47 19,11 57,35 
16 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,48 18,45 56,16 
17 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb19,22 18,46 56,20 
18 Peter EliassonNödinge19,23 20,19 60,58 
19 Noel ThompsonAle Basket19,25   
20 Lars AgbladTingbergs AIS19,31 19,27 58,23 
21 Rudolf BrogrenKungälvs OK20,10 20,03 60,11 
22 Jan JohanssonKlubblös20,46 21,02 63,06 
23 Lennart JohanssonTryggve21,00   
24 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg21,15 20,39 61,58 
25 Björn AngervallNol21,18 20,55 62,45 
26 Elisabeth OlssonÄlvängen21,28 21,26 64,19 
27 Martin DahllöwAle Basket22,40 22,32 67,36 
28 Sara AngervallOK Alehof22,56 23,06 69,19 
29 Christian BäckströmKlubblös23,07   
30 Lars-Olof SvalinOK Alehof24,07 23,43 71,10 
31 Marcus FrövenBorgens Sportklubb25,40 23,32 70,38 
32 Bo PetterssonBorgens Sportklubb25,46 23,45 71,15 
33 Therese KarlssonOK Alehof29,25 29,12 87,37 
 Jonatan LarsenIK Noliterna 21,16 63,48 
 Viktor LarsenIK Noliterna 22,48 68,25 
 Maritha EklundOK Alehof 22,45 68,15 
 Carita SandrosMat o Potatis   
 Richard HallbergKJS   
 Emil SandrosMat o Potatis   
 Julia GranströmTingbergs AIS   
 Bo BengtssonOK Alehof   
 David AnjouTingbergs AIS 17,54 53,43 
 Jonathan JohanssonTingbergs AIS 15,12 45,37 
 Daniel HeineråsTingbergs AIS 16,28 49,25 
 Kate SutinenTingbergs AIS   
 Marie KonnbergNödinge 25,33 76,39 
 Barbro EriksonNödinge   
 Liv GustavssonMat o Potatis 21,36 64,48 
 Christian ThomassonKongahälla AIK   
 Monika NilssonOK Alehof 21,37 64,52 
 Mikael BrännvallMat o Potatis 17,00 51,01 
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg 23,02 69,06 
 Daniel GötestamNödinge SK   
 Eidrin SiraeKlubblös   
 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg   
 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF 16,56 50,49 
 Andreas MagnussonSurte   
 Eleonor DahllöwAle Basket   
 Henrik SunnefeldtNödinge   
 Dan SandrosMat o Potatis 19,49 59,27 
 Cecilia BörjessonOK Alehof 22,35 67,45 

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Peter JohanssonTingbergs AIS12,33 12,42 38,07 
Swen GunnarssonAlingsås IF14,43 14,52 44,36 
Jonathan JohanssonTingbergs AIS15,15 15,12 45,37 
Johan LindhKongahälla AIK15,31 15,34 46,44 
Daniel HeineråsTingbergs AIS16,06 16,28 49,25 
David AngervallNol16,20 16,32 49,37 
Andreas MagnussonSurte16,53   
Joakim SunnefeldtNödinge16,56 16,49 50,27 
Mikael BrännvallMat o Potatis17,02 17,00 51,01 
10 Jessica EkelundAngered17,11 17,22 52,08 
11 David AnjouTingbergs AIS17,12 17,54 53,43 
12 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb18,25 18,46 56,20 
13 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,49 18,45 56,16 
14 Daniel GötestamNödinge SK19,17   
15 Noel ThompsonAle Basket19,26   
16 Håkan RydénTingbergs AIS19,27 19,11 57,35 
17 Rudolf BrogrenKungälvs OK19,51 20,03 60,11 
18 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg20,18 20,39 61,58 
19 Björn AngervallNol20,57 20,55 62,45 
20 Jonatan LarsenIK Noliterna21,15 21,16 63,48 
21 Elisabeth OlssonÄlvängen21,23 21,26 64,19 
22 Martin DahllöwAle Basket22,06 22,32 67,36 
23 Liv GustavssonMat o Potatis22,13 21,36 64,48 
24 Maritha EklundOK Alehof22,34 22,45 68,15 
25 Cecilia BörjessonOK Alehof23,03 22,35 67,45 
26 Viktor LarsenIK Noliterna24,08 22,48 68,25 
 Lars-Olof SvalinOK AlehofBrutit 23,43 71,10 
 Sara AngervallOK AlehofEj start 23,06 69,19 
 Barbro EriksonNödinge   
 Niklas JohanssonTingbergs AIS 15,02 45,08 
 Lars AgbladTingbergs AIS 19,27 58,23 
 Kate SutinenTingbergs AIS   
 Rickard GunnarssonAlingsås IF   
 Lovisa LindhKongahälla AIK   
 Bo BengtssonOK Alehof   
 David JohanssonKongahälla AIK   
 Richard HallbergKJS   
 Carita SandrosMat o Potatis   
 Julia GranströmTingbergs AIS   
 Marcus WaermeKongahälla AIK   
 Marie KonnbergNödinge 25,33 76,39 
 Emil SandrosMat o Potatis   
 Dan SandrosMat o Potatis 19,49 59,27 
 Christian BäckströmKlubblös   
 Markuz AgbladTingbergs AIS 15,06 45,19 
 Eleonor DahllöwAle Basket   
 Henrik SunnefeldtNödinge   
 Lennart JohanssonTryggve   
 Therese KarlssonOK Alehof 29,12 87,37 
 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF 16,56 50,49 
 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg 23,02 69,06 
 Andreas CollvinTingbergs AIS 16,26 49,18 
 Christian ThomassonKongahälla AIK   
 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg   
 Bo PetterssonBorgens Sportklubb 23,45 71,15 
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Marcus FrövenBorgens Sportklubb 23,32 70,38 
 Jan JohanssonKlubblös 21,02 63,06 
 Ingvar JonssonÄlvängen 16,31 49,34 
 Peter EliassonNödinge 20,19 60,58 
 Eidrin SiraeKlubblös   
 Monika NilssonOK Alehof 21,37 64,52 

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Barbro EriksonNödinge-5,00   
Peter JohanssonTingbergs AIS12,45 12,42 38,07 
Jonathan JohanssonTingbergs AIS15,12 15,12 45,37 
Johan LindhKongahälla AIK15,45 15,34 46,44 
Andreas CollvinTingbergs AIS16,15 16,26 49,18 
David AngervallNol16,41 16,32 49,37 
Swen GunnarssonAlingsås IF16,44 14,52 44,36 
Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF16,45 16,56 50,49 
Daniel HeineråsTingbergs AIS16,47 16,28 49,25 
10 Jessica EkelundAngered17,24 17,22 52,08 
11 Mikael BrännvallMat o Potatis17,30 17,00 51,01 
12 Daniel GötestamNödinge SK18,33   
13 Stina ArvidsonBorgens Sportklubb18,34 18,46 56,20 
14 Ove AdolfssonTingbergs AIS18,39 18,45 56,16 
15 Lars AgbladTingbergs AIS19,06 19,27 58,23 
16 Jonatan LarsenIK Noliterna19,52 21,16 63,48 
17 Dan SandrosMat o Potatis20,27 19,49 59,27 
18 Björn AngervallNol20,56 20,55 62,45 
19 Elisabeth OlssonÄlvängen21,28 21,26 64,19 
20 Cecilia BörjessonOK Alehof22,18 22,35 67,45 
21 Martin DahllöwAle Basket22,50 22,32 67,36 
22 Christer JohanssonICA Kvantum Ale Torg23,17 23,02 69,06 
23 Lars-Olof SvalinOK Alehof23,47 23,43 71,10 
24 Viktor LarsenIK Noliterna24,42 22,48 68,25 
25 Marie KonnbergNödinge25,33 25,33 76,39 
26 Marcus FrövenBorgens Sportklubb27,17 23,32 70,38 
27 Bo PetterssonBorgens Sportklubb27,26 23,45 71,15 
 Christian BäckströmKlubblös   
 Peter EliassonNödinge 20,19 60,58 
 Liv GustavssonMat o Potatis 21,36 64,48 
 Monika NilssonOK Alehof 21,37 64,52 
 Ingvar JonssonÄlvängen 16,31 49,34 
 Marcus WaermeKongahälla AIK   
 Maritha EklundOK Alehof 22,45 68,15 
 Carita SandrosMat o Potatis   
 David JohanssonKongahälla AIK   
 Noel ThompsonAle Basket   
 Lovisa LindhKongahälla AIK   
 Rickard GunnarssonAlingsås IF   
 Emil SandrosMat o Potatis   
 Richard HallbergKJS   
 Sara AngervallOK Alehof 23,06 69,19 
 Niklas JohanssonTingbergs AIS 15,02 45,08 
 Kate SutinenTingbergs AIS   
 David AnjouTingbergs AIS 17,54 53,43 
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Julia GranströmTingbergs AIS   
 Markuz AgbladTingbergs AIS 15,06 45,19 
 Sonja LjunggrenMat o Potatis   
 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg 20,39 61,58 
 Therese KarlssonOK Alehof 29,12 87,37 
 Eleonor DahllöwAle Basket   
 Christian ThomassonKongahälla AIK   
 Henrik SunnefeldtNödinge   
 Lennart JohanssonTryggve   
 Håkan RydénTingbergs AIS 19,11 57,35 
 Andreas MagnussonSurte   
 Joakim SunnefeldtNödinge 16,49 50,27 
 Rudolf BrogrenKungälvs OK 20,03 60,11 
 Stig-Jöran SjööICA Kvantum Ale Torg   
 Jan JohanssonKlubblös 21,02 63,06 
 Eidrin SiraeKlubblös   

Tillbaka