Tid: torsdag 1 dec 01:10

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Resultat för Motion 3.4 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Niklas TollessonOK Alehof13,38 13,43 41,10 
Peter JohanssonTingbergs AIS13,53 13,19 39,57 
Mattias NiklassonKongahälla AIK14,51 15,00 45,00 
Heidy GeirupKongahälla AIK16,07 15,54 47,42 
Folke OlssonAle 90 IK16,58 17,10 51,30 
Christian ThomassonKongahälla AIK17,00 15,42 47,07 
Anna-Karin DahlqvistOK Alehof17,39 18,07 54,21 
Sven BogeOK Alehof18,00 17,28 52,25 
Mikael BrännvallOK Alehof18,10 18,25 55,16 
10 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,51 17,58 53,54 
11 Lena KarlssonOK Alehof19,28 19,05 57,15 
12 Lena WaermeKongahälla AIK19,34 19,20 58,00 
13 Britt-Viol OlssonAle 90 IK20,00 20,31 61,33 
13 Roger KarlssonYtterby20,00   
15 Lennart MattssonOK Alehof20,32 20,00 60,02 
16 Anna OlssonKongahälla AIK20,45   
17 Lars SvenssonOK Alehof20,50 20,21 61,05 
18 Bo BengtssonOK Alehof21,53   
19 Monika NilssonOK Alehof22,04 21,22 64,06 
20 Cecilia BörjessonOK Alehof22,33 22,34 67,42 
21 Elisabeth OlssonÄlvängen22,36 21,27 64,21 
22 Therese KarlssonOK Alehof25,55 25,53 77,41 
23 Anna AnderssonGullbergsbro BGK26,07   
23 Christer AnderssonGullbergsbro BGK26,07   
 Niklas JohanssonTingbergs AIS   
 Håkan RydénÄlvängen   
 Mary AlenbrattKongahälla AIK   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Caroline JohanssonZaschas vänner   
 Klas JohanssonTeam Ale Göteborg 15,55 47,47 
 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg 17,30 52,32 
 Katarina HanssonAlafors   
 Annika AlvarssonMat o Potatis   
 Keijo KosonenMat o Potatis   
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK   
 Sigurd LarsenOK Alehof 24,31 73,33 
 Jonas RappuKongahälla AIK 13,05 39,17 
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll) 20,08 60,26 
 Jessica EkelundAngered 18,07 54,22 
 Jan CarlssonKongahälla AIK 15,36 46,49 
 Anders SoovikKongahälla AIK 11,42 35,08 
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Mats PehrssonOK Alehof   
 Per JohanssonOK Alehof   
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Svante DahlinNödinge   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anders SoovikKongahälla AIK11,41 11,42 35,08 
Peter JohanssonTingbergs AIS13,18 13,19 39,57 
Mattias NiklassonKongahälla AIK14,14 15,00 45,00 
Jan CarlssonKongahälla AIK15,36 15,36 46,49 
Heidy GeirupKongahälla AIK15,44 15,54 47,42 
Christian ThomassonKongahälla AIK16,11 15,42 47,07 
Anna-Karin DahlqvistOK Alehof17,37 18,07 54,21 
Sven BogeOK Alehof17,38 17,28 52,25 
Jessica EkelundAngered17,39 18,07 54,22 
10 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,12 17,58 53,54 
11 Mikael BrännvallOK Alehof18,44 18,25 55,16 
12 Lena KarlssonOK Alehof19,10 19,05 57,15 
13 Lena WaermeKongahälla AIK19,15 19,20 58,00 
14 Lennart MattssonOK Alehof19,43 20,00 60,02 
15 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll)20,17 20,08 60,26 
16 Lars SvenssonOK Alehof20,48 20,21 61,05 
17 Elisabeth OlssonÄlvängen21,15 21,27 64,21 
18 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb23,08   
19 Cecilia BörjessonOK Alehof23,44 22,34 67,42 
20 Therese KarlssonOK Alehof26,03 25,53 77,41 
 Håkan RydénÄlvängen   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Jonas RappuKongahälla AIK 13,05 39,17 
 Sigurd LarsenOK Alehof 24,31 73,33 
 Katarina HanssonAlafors   
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK   
 Keijo KosonenMat o Potatis   
 Mary AlenbrattKongahälla AIK   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Annika AlvarssonMat o Potatis   
 Caroline JohanssonZaschas vänner   
 Klas JohanssonTeam Ale Göteborg 15,55 47,47 
 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg 17,30 52,32 
 Niklas JohanssonTingbergs AIS   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Anna AnderssonGullbergsbro BGK   
 Svante DahlinNödinge   
 Roger KarlssonYtterby   
 Niklas TollessonOK Alehof 13,43 41,10 
 Britt-Viol OlssonAle 90 IK 20,31 61,33 
 Anna OlssonKongahälla AIK   
 Folke OlssonAle 90 IK 17,10 51,30 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Monika NilssonOK Alehof 21,22 64,06 
 Per JohanssonOK Alehof   
 Mats PehrssonOK Alehof   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Christer AnderssonGullbergsbro BGK   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anders SoovikKongahälla AIK11,39 11,42 35,08 
Patrik MagnussonHälle IF12,33   
Jonas RappuKongahälla AIK13,16 13,05 39,17 
Peter JohanssonTingbergs AIS13,17 13,19 39,57 
Niklas TollessonOK Alehof13,47 13,43 41,10 
Jan CarlssonKongahälla AIK15,43 15,36 46,49 
Heidy GeirupKongahälla AIK16,05 15,54 47,42 
Klas JohanssonTeam Ale Göteborg16,45 15,55 47,47 
Christian ThomassonKongahälla AIK17,17 15,42 47,07 
10 Sven BogeOK Alehof17,27 17,28 52,25 
11 Jessica EkelundAngered17,30 18,07 54,22 
12 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg17,46 17,30 52,32 
13 Mikael BrännvallOK Alehof18,22 18,25 55,16 
14 Lena KarlssonOK Alehof18,37 19,05 57,15 
15 Lena WaermeKongahälla AIK19,31 19,20 58,00 
16 Keijo KosonenMat o Potatis19,32   
17 Katarina HanssonAlafors19,43   
18 Lars SvenssonOK Alehof20,03 20,21 61,05 
19 Lennart MattssonOK Alehof20,15 20,00 60,02 
20 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll)20,21 20,08 60,26 
21 Monika NilssonOK Alehof21,50 21,22 64,06 
22 Jenny TorberntssonKongahälla AIK22,38   
23 Caroline JohanssonZaschas vänner22,51   
24 Cecilia BörjessonOK Alehof23,13 22,34 67,42 
25 Sigurd LarsenOK Alehof24,03 24,31 73,33 
26 Christer AnderssonGullbergsbro BGK26,17   
26 Anna AnderssonGullbergsbro BGK26,17   
28 Annika AlvarssonMat o Potatis32,47   
 Niklas JohanssonTingbergs AIS   
 Håkan RydénÄlvängen   
 Mary AlenbrattKongahälla AIK   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF 17,58 53,54 
 Mats PehrssonOK Alehof   
 Per JohanssonOK Alehof   
 Therese KarlssonOK Alehof 25,53 77,41 
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Mattias NiklassonKongahälla AIK 15,00 45,00 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb   
 Anna OlssonKongahälla AIK   
 Britt-Viol OlssonAle 90 IK 20,31 61,33 
 Anna-Karin DahlqvistOK Alehof 18,07 54,21 
 Roger KarlssonYtterby   
 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,27 64,21 
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Folke OlssonAle 90 IK 17,10 51,30 
 Svante DahlinNödinge   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristoffer ThorssonKongahälla AIK12,18   
Jonas RappuKongahälla AIK13,04 13,05 39,17 
Peter JohanssonTingbergs AIS13,31 13,19 39,57 
Christian ThomassonKongahälla AIK15,41 15,42 47,07 
Klas JohanssonTeam Ale Göteborg15,59 15,55 47,47 
Heidy GeirupKongahälla AIK16,05 15,54 47,42 
Mats PehrssonOK Alehof16,44   
Folke OlssonAle 90 IK17,21 17,10 51,30 
Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF17,39 17,58 53,54 
10 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg17,41 17,30 52,32 
11 Roger KarlssonYtterby18,52   
12 Keijo KosonenMat o Potatis18,53   
13 Lena WaermeKongahälla AIK19,14 19,20 58,00 
14 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll)19,48 20,08 60,26 
15 Lennart MattssonOK Alehof20,04 20,00 60,02 
16 Anna OlssonKongahälla AIK20,16   
17 Lars SvenssonOK Alehof20,40 20,21 61,05 
18 Monika NilssonOK Alehof20,45 21,22 64,06 
19 Britt-Viol OlssonAle 90 IK21,25 20,31 61,33 
20 Elisabeth OlssonÄlvängen21,46 21,27 64,21 
21 Cecilia BörjessonOK Alehof22,33 22,34 67,42 
22 Caroline JohanssonZaschas vänner22,35   
23 Therese KarlssonOK Alehof25,43 25,53 77,41 
 Mary AlenbrattKongahälla AIK   
 Katarina HanssonAlafors   
 Annika AlvarssonMat o Potatis   
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK   
 Sigurd LarsenOK Alehof 24,31 73,33 
 Håkan RydénÄlvängen   
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Niklas JohanssonTingbergs AIS   
 Christer AnderssonGullbergsbro BGK   
 Per JohanssonOK Alehof   
 Lena KarlssonOK Alehof 19,05 57,15 
 Sven BogeOK Alehof 17,28 52,25 
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Mattias NiklassonKongahälla AIK 15,00 45,00 
 Mikael BrännvallOK Alehof 18,25 55,16 
 Jessica EkelundAngered 18,07 54,22 
 Anna-Karin DahlqvistOK Alehof 18,07 54,21 
 Svante DahlinNödinge   
 Anna AnderssonGullbergsbro BGK   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Anders SoovikKongahälla AIK 11,42 35,08 
 Niklas TollessonOK Alehof 13,43 41,10 
 Jan CarlssonKongahälla AIK 15,36 46,49 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anders SoovikKongahälla AIK11,48 11,42 35,08 
Jonas RappuKongahälla AIK12,57 13,05 39,17 
Mary AlenbrattKongahälla AIK13,23   
Peter JohanssonTingbergs AIS13,26 13,19 39,57 
Niklas TollessonOK Alehof13,45 13,43 41,10 
Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb14,17   
Jan CarlssonKongahälla AIK15,44 15,36 46,49 
Heidy GeirupKongahälla AIK16,01 15,54 47,42 
Klas JohanssonTeam Ale Göteborg16,03 15,55 47,47 
10 Christian ThomassonKongahälla AIK16,23 15,42 47,07 
11 Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg17,34 17,30 52,32 
12 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,03 17,58 53,54 
13 Sven BogeOK Alehof18,38 17,28 52,25 
14 Anna-Karin DahlqvistOK Alehof19,05 18,07 54,21 
15 Jessica EkelundAngered19,13 18,07 54,22 
16 Svante DahlinNödinge19,23   
17 Lennart MattssonOK Alehof20,27 20,00 60,02 
18 Lars SvenssonOK Alehof20,37 20,21 61,05 
19 Elisabeth OlssonÄlvängen21,20 21,27 64,21 
20 Håkan RydénÄlvängen21,38   
21 Monika NilssonOK Alehof21,56 21,22 64,06 
22 Cecilia BörjessonOK Alehof22,36 22,34 67,42 
23 Sigurd LarsenOK Alehof24,32 24,31 73,33 
 Lena KarlssonOK AlehofEj start 19,05 57,15 
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK   
 Annika AlvarssonMat o Potatis   
 Katarina HanssonAlafors   
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll) 20,08 60,26 
 Caroline JohanssonZaschas vänner   
 Keijo KosonenMat o Potatis   
 Niklas JohanssonTingbergs AIS   
 Christer AnderssonGullbergsbro BGK   
 Mats PehrssonOK Alehof   
 Per JohanssonOK Alehof   
 Therese KarlssonOK Alehof 25,53 77,41 
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Mattias NiklassonKongahälla AIK 15,00 45,00 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Mikael BrännvallOK Alehof 18,25 55,16 
 Anna OlssonKongahälla AIK   
 Britt-Viol OlssonAle 90 IK 20,31 61,33 
 Lena WaermeKongahälla AIK 19,20 58,00 
 Roger KarlssonYtterby   
 Anna AnderssonGullbergsbro BGK   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Folke OlssonAle 90 IK 17,10 51,30 
 Cecilia KarlssonOK Alehof   

Deltävling 6 (ons 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Peter JohanssonTingbergs AIS13,22 13,19 39,57 
Christian ThomassonKongahälla AIK15,15 15,42 47,07 
Jan CarlssonKongahälla AIK15,30 15,36 46,49 
Klas JohanssonTeam Ale Göteborg15,45 15,55 47,47 
Mattias NiklassonKongahälla AIK15,55 15,00 45,00 
Heidy GeirupKongahälla AIK15,57 15,54 47,42 
Folke OlssonAle 90 IK17,11 17,10 51,30 
Rolf GudmundssonTeam Ale Göteborg17,17 17,30 52,32 
Sven BogeOK Alehof17,20 17,28 52,25 
10 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,20 17,58 53,54 
11 Niklas JohanssonTingbergs AIS19,07   
12 Lena WaermeKongahälla AIK19,53 19,20 58,00 
13 Håkan RydénÄlvängen20,05   
14 Britt-Viol OlssonAle 90 IK20,08 20,31 61,33 
15 Lars SvenssonOK Alehof20,25 20,21 61,05 
16 Niklas WallmanIK Kongahälla(fotboll)20,44 20,08 60,26 
17 Monika NilssonOK Alehof21,31 21,22 64,06 
18 Cecilia BörjessonOK Alehof23,32 22,34 67,42 
19 Sigurd LarsenOK Alehof24,58 24,31 73,33 
20 Lennart MattssonOK Alehof30,29 20,00 60,02 
20 Therese KarlssonOK Alehof30,29 25,53 77,41 
 Lena KarlssonOK AlehofEj start 19,05 57,15 
 Christer AnderssonGullbergsbro BGK   
 Mats PehrssonOK Alehof   
 Mary AlenbrattKongahälla AIK   
 Tommy JohanssonKungälvs Cykelklubb   
 Caroline JohanssonZaschas vänner   
 Per JohanssonOK Alehof   
 Katarina HanssonAlafors   
 Annika AlvarssonMat o Potatis   
 Keijo KosonenMat o Potatis   
 Jenny TorberntssonKongahälla AIK   
 Jonas RappuKongahälla AIK 13,05 39,17 
 Elin SjöstrandBorgens Sportklubb   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Bo BengtssonOK Alehof   
 Jessica EkelundAngered 18,07 54,22 
 Kristoffer ThorssonKongahälla AIK   
 Anders SoovikKongahälla AIK 11,42 35,08 
 Hans ThorberntssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Mikael BrännvallOK Alehof 18,25 55,16 
 Anna AnderssonGullbergsbro BGK   
 Svante DahlinNödinge   
 Elisabeth OlssonÄlvängen 21,27 64,21 
 Anna OlssonKongahälla AIK   
 Roger KarlssonYtterby   
 Anna-Karin DahlqvistOK Alehof 18,07 54,21 
 Niklas TollessonOK Alehof 13,43 41,10 

Tillbaka