Tid: onsdag 19 jun 15:00

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Flickor 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Ellie BotöNödinge9,14 9,22 28,06 
Moa LöfgrenOK Alehof9,26 8,37 25,53 
Elin StenströmOK Alehof9,42 8,13 24,41 
Tilda WalmuBohus GF10,13 9,08 27,25 
Aline LiljanderNödinge10,27   
Nellie LiljanderNödinge10,49 10,32 31,36 
Céline ThelanderNödinge10,50 9,51 29,35 
Lova EkströmNSK Nödinge11,57 9,47 29,23 
 Sara EkströmOK Alehof   
 Vida Perez WallinAhlafors IF 9,08 27,25 
 Agnes LevanderAlafors 9,47 29,22 
 Julia HoffmanNödinge   
 Leia BirknäsBohus IF Friidrott 7,07 21,23 
 Tindra NordesandKlubblös   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leia BirknäsBohus IF Friidrott7,17 7,07 21,23 
Elin StenströmOK Alehof8,50 8,13 24,41 
Lova EkströmNSK Nödinge8,51 9,47 29,23 
Moa LöfgrenOK Alehof8,53 8,37 25,53 
Vida Perez WallinAhlafors IF8,59 9,08 27,25 
Tilda WalmuBohus GF9,08 9,08 27,25 
Ellie BotöNödinge9,15 9,22 28,06 
Céline ThelanderNödinge10,42 9,51 29,35 
Nellie LiljanderNödinge10,43 10,32 31,36 
 Sara EkströmOK Alehof   
 Aline LiljanderNödinge   
 Agnes LevanderAlafors 9,47 29,22 
 Julia HoffmanNödinge   
 Tindra NordesandKlubblös   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leia BirknäsBohus IF Friidrott7,12 7,07 21,23 
Lova EkströmNSK Nödinge8,35 9,47 29,23 
Moa LöfgrenOK Alehof8,37 8,37 25,53 
Elin StenströmOK Alehof8,38 8,13 24,41 
Tilda WalmuBohus GF9,01 9,08 27,25 
Vida Perez WallinAhlafors IF9,11 9,08 27,25 
Ellie BotöNödinge9,37 9,22 28,06 
Céline ThelanderNödinge10,58 9,51 29,35 
Nellie LiljanderNödinge10,59 10,32 31,36 
10 Tindra NordesandKlubblös12,20   
 Sara EkströmOK Alehof   
 Aline LiljanderNödinge   
 Agnes LevanderAlafors 9,47 29,22 
 Julia HoffmanNödinge   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leia BirknäsBohus IF Friidrott7,09 7,07 21,23 
Elin StenströmOK Alehof8,16 8,13 24,41 
Moa LöfgrenOK Alehof8,31 8,37 25,53 
Vida Perez WallinAhlafors IF9,15 9,08 27,25 
Tilda WalmuBohus GF9,16 9,08 27,25 
Céline ThelanderNödinge9,33 9,51 29,35 
Agnes LevanderAlafors9,38 9,47 29,22 
Ellie BotöNödinge10,00 9,22 28,06 
Julia HoffmanNödinge10,03   
 Nellie LiljanderNödingeBrutit 10,32 31,36 
 Sara EkströmOK Alehof   
 Lova EkströmNSK Nödinge 9,47 29,23 
 Aline LiljanderNödinge   
 Tindra NordesandKlubblös   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Agnes LevanderAlafors10,11 9,47 29,22 
Tilda WalmuBohus GF15,00 9,08 27,25 
 Moa LöfgrenOK Alehof 8,37 25,53 
 Sara EkströmOK Alehof   
 Lova EkströmNSK Nödinge 9,47 29,23 
 Elin StenströmOK Alehof 8,13 24,41 
 Céline ThelanderNödinge 9,51 29,35 
 Ellie BotöNödinge 9,22 28,06 
 Nellie LiljanderNödinge 10,32 31,36 
 Aline LiljanderNödinge   
 Vida Perez WallinAhlafors IF 9,08 27,25 
 Julia HoffmanNödinge   
 Leia BirknäsBohus IF Friidrott 7,07 21,23 
 Tindra NordesandKlubblös   

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leia BirknäsBohus IF Friidrott7,02 7,07 21,23 
Elin StenströmOK Alehof7,47 8,13 24,41 
Moa LöfgrenOK Alehof8,45 8,37 25,53 
Vida Perez WallinAhlafors IF9,17 9,08 27,25 
Céline ThelanderNödinge9,20 9,51 29,35 
Agnes LevanderAlafors9,33 9,47 29,22 
Tilda WalmuBohus GF10,00 9,08 27,25 
Nellie LiljanderNödinge10,04 10,32 31,36 
Ellie BotöNödinge10,11 9,22 28,06 
Julia HoffmanNödinge10,11   
11 Tindra NordesandKlubblös10,45   
 Sara EkströmOK Alehof   
 Lova EkströmNSK Nödinge 9,47 29,23 
 Aline LiljanderNödinge   

Tillbaka