Tid: torsdag 1 dec 01:31

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Resultat för Flickor 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,15 7,19 21,59 
Felicia SalmeniusOK Alehof8,09 8,03 24,09 
Lucia MilliNödinge SK8,59 8,15 24,46 
Matilda MadjarevicNödinge SK9,04 8,30 25,31 
Evelina SvalinOK Alehof9,21 9,07 27,23 
Elsa OhakasOK Alehof9,35 9,20 28,02 
Mira OttemoOK Alehof9,37 9,21 28,05 
Leia LindenauOK Alehof10,16 9,55 29,45 
Klara KusmarkOK Alehof10,18 9,46 29,20 
10 Tyra NymanNödinge SK10,30 9,59 29,59 
11 Vera StrelènOK Alehof10,47 10,23 31,11 
12 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge10,50 9,58 29,54 
13 Freja DahlénICA Kvantum Nödinge10,53 9,30 28,32 
 Tilda UnemanOK Alehof   
 Signe SköldstedtOK Alehof   
 Svea KvistOK Alehof 10,33 31,41 
 Ebba SallhammarOK Alehof   
 Maja GentoftBohus IF Friidrott   

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,35 7,19 21,59 
Felicia SalmeniusOK Alehof8,32 8,03 24,09 
Matilda MadjarevicNödinge SK8,51 8,30 25,31 
Freja DahlénICA Kvantum Nödinge9,01 9,30 28,32 
Lucia MilliNödinge SK9,08 8,15 24,46 
Ebba SallhammarOK Alehof9,11   
Evelina SvalinOK Alehof9,11 9,07 27,23 
Elsa OhakasOK Alehof9,24 9,20 28,02 
Mira OttemoOK Alehof9,28 9,21 28,05 
10 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge9,33 9,58 29,54 
11 Klara KusmarkOK Alehof9,50 9,46 29,20 
12 Signe SköldstedtOK Alehof9,56   
13 Leia LindenauOK Alehof10,09 9,55 29,45 
14 Tyra NymanNödinge SK10,16 9,59 29,59 
15 Vera StrelènOK Alehof10,17 10,23 31,11 
15 Svea KvistOK Alehof10,17 10,33 31,41 
 Tilda UnemanOK Alehof   
 Maja GentoftBohus IF Friidrott   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,19 7,19 21,59 
Matilda MadjarevicNödinge SK8,26 8,30 25,31 
Lucia MilliNödinge SK8,26 8,15 24,46 
Felicia SalmeniusOK Alehof8,31 8,03 24,09 
Freja DahlénICA Kvantum Nödinge8,38 9,30 28,32 
Signe SköldstedtOK Alehof8,48   
Evelina SvalinOK Alehof9,20 9,07 27,23 
Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge9,31 9,58 29,54 
Klara KusmarkOK Alehof9,49 9,46 29,20 
10 Leia LindenauOK Alehof9,55 9,55 29,45 
11 Tyra NymanNödinge SK10,03 9,59 29,59 
12 Elsa OhakasOK Alehof10,04 9,20 28,02 
13 Mira OttemoOK Alehof10,06 9,21 28,05 
14 Vera StrelènOK Alehof10,07 10,23 31,11 
 Tilda UnemanOK Alehof   
 Svea KvistOK Alehof 10,33 31,41 
 Ebba SallhammarOK Alehof   
 Maja GentoftBohus IF Friidrott   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,25 7,19 21,59 
Felicia SalmeniusOK Alehof7,46 8,03 24,09 
Tilda UnemanOK Alehof7,48   
Lucia MilliNödinge SK8,03 8,15 24,46 
Matilda MadjarevicNödinge SK8,42 8,30 25,31 
Ebba SallhammarOK Alehof9,35   
Leia LindenauOK Alehof9,41 9,55 29,45 
Klara KusmarkOK Alehof9,45 9,46 29,20 
Evelina SvalinOK Alehof9,46 9,07 27,23 
10 Mira OttemoOK Alehof9,57 9,21 28,05 
11 Elsa OhakasOK Alehof10,00 9,20 28,02 
 Svea KvistOK Alehof 10,33 31,41 
 Signe SköldstedtOK Alehof   
 Maja GentoftBohus IF Friidrott   
 Tyra NymanNödinge SK 9,59 29,59 
 Vera StrelènOK Alehof 10,23 31,11 
 Freja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,30 28,32 
 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,58 29,54 

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,42 7,19 21,59 
Elsa OhakasOK Alehof9,38 9,20 28,02 
Klara KusmarkOK Alehof10,25 9,46 29,20 
Evelina SvalinOK Alehof10,27 9,07 27,23 
Leia LindenauOK Alehof10,29 9,55 29,45 
Svea KvistOK Alehof11,16 10,33 31,41 
 Ebba SallhammarOK Alehof   
 Signe SköldstedtOK Alehof   
 Mira OttemoOK Alehof 9,21 28,05 
 Felicia SalmeniusOK Alehof 8,03 24,09 
 Maja GentoftBohus IF Friidrott   
 Tilda UnemanOK Alehof   
 Tyra NymanNödinge SK 9,59 29,59 
 Lucia MilliNödinge SK 8,15 24,46 
 Vera StrelènOK Alehof 10,23 31,11 
 Matilda MadjarevicNödinge SK 8,30 25,31 
 Freja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,30 28,32 
 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,58 29,54 

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tilda UnemanOK Alehof7,24   
Lea JohanssonBohus IF Friidrott7,26 7,19 21,59 
Felicia SalmeniusOK Alehof8,14 8,03 24,09 
Maja GentoftBohus IF Friidrott8,15   
Lucia MilliNödinge SK8,17 8,15 24,46 
Matilda MadjarevicNödinge SK8,23 8,30 25,31 
Evelina SvalinOK Alehof8,52 9,07 27,23 
Mira OttemoOK Alehof9,00 9,21 28,05 
Elsa OhakasOK Alehof9,03 9,20 28,02 
10 Tyra NymanNödinge SK9,40 9,59 29,59 
11 Klara KusmarkOK Alehof9,46 9,46 29,20 
12 Svea KvistOK Alehof10,08 10,33 31,41 
 Vera StrelènOK Alehof 10,23 31,11 
 Freja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,30 28,32 
 Leia LindenauOK Alehof 9,55 29,45 
 Signe SköldstedtOK Alehof   
 Ebba SallhammarOK Alehof   
 Sonja DahlénICA Kvantum Nödinge 9,58 29,54 

Tillbaka