Tid: måndag 18 nov 04:53

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Flickor 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Moa DahlOK Alehof7,15 7,21 22,03 
Alma GötestamKungälv7,15 6,59 20,59 
Ebba BogeOK Alehof7,22 7,13 21,41 
Ester NielsenNödinge7,40 7,48 23,25 
Ella MadjarevicNödinge SK7,56 8,05 24,16 
Alice PielNödinge8,06 7,56 23,50 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,09 7,52 23,36 
Tilda LundströmNödinge8,12 8,14 24,43 
Stella SöderströmNödinge SK8,13 8,30 25,32 
10 Agnes Götestam SundenNödinge SK8,45 8,44 26,13 
11 Sigrid EinarssonNödinge SK8,53 8,52 26,37 
12 Amanda SandebergOK Alehof9,11 8,55 26,47 
13 Elly MagnussonTingbergs AIS9,12 8,56 26,49 
14 Lea PfotenhauerNol9,27 9,06 27,19 
15 Linnea WallgrenStarrkärr9,59 10,05 30,15 
16 Linnea HanssonStarrkärr10,04   
17 Mira MikacicNödinge10,10 10,35 31,46 
18 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott10,25 9,23 28,11 
19 Ida SandkvistNödinge SK10,28 10,39 31,57 
20 Freja KvistNödinge10,33 10,16 30,48 
 Freja KvistOK Alehof   
 Danelle DaherNödinge 8,00 24,02 
 Märta StrelénOK Alehof 8,38 25,54 
 Nathalie LundellNol 14,44 44,12 
 Emilia LundellUtom Tävlan 9,05 27,17 
 Tilda FredholmKollanda 8,48 26,25 
 Amalia WerderAlafors 8,45 26,17 
 Tilda BergdahlNödinge 10,52 32,38 
 Isabella KällvikNödinge 9,29 28,28 

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Ebba BogeOK Alehof7,08 7,13 21,41 
Alma GötestamKungälv7,14 6,59 20,59 
Ester NielsenNödinge7,45 7,48 23,25 
Wilma StrömBohus IF Friidrott7,46 7,52 23,36 
Alice PielNödinge7,47 7,56 23,50 
Stella SöderströmNödinge SK7,53 8,30 25,32 
Märta StrelénOK Alehof8,22 8,38 25,54 
Agnes Götestam SundenNödinge SK8,43 8,44 26,13 
Elly MagnussonTingbergs AIS8,58 8,56 26,49 
10 Sigrid EinarssonNödinge SK9,00 8,52 26,37 
11 Amalia WerderAlafors9,03 8,45 26,17 
12 Tilda FredholmKollanda9,06 8,48 26,25 
13 Lea PfotenhauerNol9,16 9,06 27,19 
14 Amanda SandebergOK Alehof9,20 8,55 26,47 
15 Freja KvistNödinge10,12 10,16 30,48 
16 Ida SandkvistNödinge SK10,35 10,39 31,57 
16 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott10,35 9,23 28,11 
18 Emilia LundellUtom Tävlan10,45 9,05 27,17 
19 Nathalie LundellNol10,48 14,44 44,12 
 Isabella KällvikNödinge 9,29 28,28 
 Linnea WallgrenStarrkärr 10,05 30,15 
 Tilda BergdahlNödinge 10,52 32,38 
 Freja KvistOK Alehof   
 Danelle DaherNödinge 8,00 24,02 
 Mira MikacicNödinge 10,35 31,46 
 Ella MadjarevicNödinge SK 8,05 24,16 
 Tilda LundströmNödinge 8,14 24,43 
 Linnea HanssonStarrkärr   
 Moa DahlOK Alehof 7,21 22,03 

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alma GötestamKungälv6,58 6,59 20,59 
Ebba BogeOK Alehof7,11 7,13 21,41 
Moa DahlOK Alehof7,14 7,21 22,03 
Wilma StrömBohus IF Friidrott7,51 7,52 23,36 
Alice PielNödinge7,58 7,56 23,50 
Ester NielsenNödinge8,00 7,48 23,25 
Ella MadjarevicNödinge SK8,19 8,05 24,16 
Tilda FredholmKollanda8,23 8,48 26,25 
Danelle DaherNödinge8,23 8,00 24,02 
10 Tilda LundströmNödinge8,28 8,14 24,43 
11 Amalia WerderAlafors8,36 8,45 26,17 
12 Märta StrelénOK Alehof8,39 8,38 25,54 
13 Sigrid EinarssonNödinge SK8,44 8,52 26,37 
14 Lea PfotenhauerNol9,07 9,06 27,19 
15 Agnes Götestam SundenNödinge SK9,21 8,44 26,13 
15 Emilia LundellUtom Tävlan9,21 9,05 27,17 
17 Amanda SandebergOK Alehof9,22 8,55 26,47 
18 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott9,30 9,23 28,11 
19 Isabella KällvikNödinge9,50 9,29 28,28 
20 Stella SöderströmNödinge SK9,51 8,30 25,32 
21 Mira MikacicNödinge10,43 10,35 31,46 
22 Tilda BergdahlNödinge10,44 10,52 32,38 
23 Ida SandkvistNödinge SK10,54 10,39 31,57 
24 Linnea WallgrenStarrkärr10,58 10,05 30,15 
 Linnea HanssonStarrkärr   
 Freja KvistNödinge 10,16 30,48 
 Freja KvistOK Alehof   
 Nathalie LundellNol 14,44 44,12 
 Elly MagnussonTingbergs AIS 8,56 26,49 

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alma GötestamKungälv7,13 6,59 20,59 
Ebba BogeOK Alehof7,31 7,13 21,41 
Moa DahlOK Alehof7,34 7,21 22,03 
Danelle DaherNödinge7,44 8,00 24,02 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,02 7,52 23,36 
Ella MadjarevicNödinge SK8,08 8,05 24,16 
Alice PielNödinge8,13 7,56 23,50 
Tilda LundströmNödinge8,16 8,14 24,43 
Emilia LundellUtom Tävlan8,36 9,05 27,17 
10 Elly MagnussonTingbergs AIS8,39 8,56 26,49 
11 Amanda SandebergOK Alehof8,43 8,55 26,47 
12 Amalia WerderAlafors8,51 8,45 26,17 
13 Märta StrelénOK Alehof8,53 8,38 25,54 
14 Tilda FredholmKollanda8,56 8,48 26,25 
15 Isabella KällvikNödinge9,07 9,29 28,28 
16 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott9,09 9,23 28,11 
17 Lea PfotenhauerNol9,10 9,06 27,19 
18 Linnea WallgrenStarrkärr9,18 10,05 30,15 
19 Freja KvistNödinge10,22 10,16 30,48 
20 Tilda BergdahlNödinge10,59 10,52 32,38 
21 Nathalie LundellNol22,10 14,44 44,12 
 Freja KvistOK Alehof   
 Linnea HanssonStarrkärr   
 Agnes Götestam SundenNödinge SK 8,44 26,13 
 Sigrid EinarssonNödinge SK 8,52 26,37 
 Ida SandkvistNödinge SK 10,39 31,57 
 Mira MikacicNödinge 10,35 31,46 
 Ester NielsenNödinge 7,48 23,25 
 Stella SöderströmNödinge SK 8,30 25,32 

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alma GötestamKungälv6,57 6,59 20,59 
Ebba BogeOK Alehof7,36 7,13 21,41 
Moa DahlOK Alehof7,39 7,21 22,03 
Danelle DaherNödinge7,55 8,00 24,02 
Wilma StrömBohus IF Friidrott7,59 7,52 23,36 
Alice PielNödinge8,05 7,56 23,50 
Tilda LundströmNödinge8,23 8,14 24,43 
Agnes Götestam SundenNödinge SK8,45 8,44 26,13 
Amalia WerderAlafors8,50 8,45 26,17 
10 Amanda SandebergOK Alehof8,53 8,55 26,47 
11 Lea PfotenhauerNol9,02 9,06 27,19 
12 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott9,41 9,23 28,11 
13 Isabella KällvikNödinge10,00 9,29 28,28 
14 Sigrid EinarssonNödinge SK10,07 8,52 26,37 
15 Freja KvistNödinge10,30 10,16 30,48 
 Ida SandkvistNödinge SK 10,39 31,57 
 Mira MikacicNödinge 10,35 31,46 
 Freja KvistOK Alehof   
 Tilda BergdahlNödinge 10,52 32,38 
 Ester NielsenNödinge 7,48 23,25 
 Linnea WallgrenStarrkärr 10,05 30,15 
 Linnea HanssonStarrkärr   
 Ella MadjarevicNödinge SK 8,05 24,16 
 Märta StrelénOK Alehof 8,38 25,54 
 Nathalie LundellNol 14,44 44,12 
 Emilia LundellUtom Tävlan 9,05 27,17 
 Tilda FredholmKollanda 8,48 26,25 
 Elly MagnussonTingbergs AIS 8,56 26,49 
 Stella SöderströmNödinge SK 8,30 25,32 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alma GötestamKungälv7,04 6,59 20,59 
Ebba BogeOK Alehof7,31 7,13 21,41 
Moa DahlOK Alehof7,46 7,21 22,03 
Wilma StrömBohus IF Friidrott8,01 7,52 23,36 
Alice PielNödinge8,09 7,56 23,50 
Ella MadjarevicNödinge SK8,12 8,05 24,16 
Tilda LundströmNödinge8,15 8,14 24,43 
Agnes Götestam SundenNödinge SK8,54 8,44 26,13 
Amalia WerderAlafors9,05 8,45 26,17 
10 Märta StrelénOK Alehof9,17 8,38 25,54 
11 Emilia LundellUtom Tävlan9,20 9,05 27,17 
12 Amanda SandebergOK Alehof9,21 8,55 26,47 
13 Stella SöderströmNödinge SK9,26 8,30 25,32 
14 Isabella KällvikNödinge9,31 9,29 28,28 
15 Elina Kontio DuellBohus IF Friidrott9,32 9,23 28,11 
16 Lea PfotenhauerNol9,39 9,06 27,19 
17 Tilda FredholmKollanda9,45 8,48 26,25 
18 Freja KvistNödinge10,14 10,16 30,48 
19 Mira MikacicNödinge10,53 10,35 31,46 
20 Tilda BergdahlNödinge10,55 10,52 32,38 
21 Nathalie LundellNol11,14 14,44 44,12 
 Danelle DaherNödinge 8,00 24,02 
 Freja KvistOK Alehof   
 Linnea WallgrenStarrkärr 10,05 30,15 
 Linnea HanssonStarrkärr   
 Ida SandkvistNödinge SK 10,39 31,57 
 Ester NielsenNödinge 7,48 23,25 
 Elly MagnussonTingbergs AIS 8,56 26,49 
 Sigrid EinarssonNödinge SK 8,52 26,37 

Tillbaka