Tid: tisdag 15 jun 01:31

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Flickor 8-9 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Felicia GrundellTingbergs AIS6,56 6,45 20,16 
Anna KuuttiTingbergs AIS7,23 7,20 22,01 
Frida RudinNödinge SK7,52 7,33 22,40 
Sanna ErikssonMat o Potatis7,55 7,37 22,52 
Louise SvenssonMat o Potatis7,56 7,21 22,03 
Cecilia SundbergMat o Potatis8,43 8,35 25,47 
Isabell KrantzNödinge SK8,47 9,19 27,57 
Maja SaaranenOK Alehof8,52 9,20 28,02 
Ronja SandrosMat o Potatis9,00 8,03 24,11 
10 Emmy MunkTriathlon Väst9,45 9,26 28,20 
11 Felicia JohanssonOK Alehof9,47 7,48 23,26 
12 Jennifer Jungle GötestamNödinge SK9,48 8,56 26,50 
13 Tove JohanssonOK Alehof10,31 10,02 30,06 
14 Esther BrovikMat o Potatis10,42 10,30 31,32 
 Kyra JonssonOK Alehof 9,45 29,15 
 Sara KetabatiKlubblös 9,30 28,30 

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Felicia GrundellTingbergs AIS6,46 6,45 20,16 
Anna KuuttiTingbergs AIS7,15 7,20 22,01 
Sanna ErikssonMat o Potatis7,30 7,37 22,52 
Frida RudinNödinge SK7,32 7,33 22,40 
Louise SvenssonMat o Potatis7,32 7,21 22,03 
Ronja SandrosMat o Potatis7,33 8,03 24,11 
Felicia JohanssonOK Alehof7,53 7,48 23,26 
Cecilia SundbergMat o Potatis8,18 8,35 25,47 
Jennifer Jungle GötestamNödinge SK9,20 8,56 26,50 
10 Isabell KrantzNödinge SK9,22 9,19 27,57 
11 Maja SaaranenOK Alehof9,26 9,20 28,02 
12 Tove JohanssonOK Alehof9,41 10,02 30,06 
13 Esther BrovikMat o Potatis10,01 10,30 31,32 
 Kyra JonssonOK Alehof 9,45 29,15 
 Emmy MunkTriathlon Väst 9,26 28,20 
 Sara KetabatiKlubblös 9,30 28,30 

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Felicia GrundellTingbergs AIS6,50 6,45 20,16 
Anna KuuttiTingbergs AIS7,29 7,20 22,01 
Louise SvenssonMat o Potatis7,36 7,21 22,03 
Ronja SandrosMat o Potatis7,38 8,03 24,11 
Sanna ErikssonMat o Potatis7,46 7,37 22,52 
Felicia JohanssonOK Alehof7,56 7,48 23,26 
Frida RudinNödinge SK8,11 7,33 22,40 
Sara KetabatiKlubblös9,13 9,30 28,30 
Emmy MunkTriathlon Väst9,18 9,26 28,20 
10 Kyra JonssonOK Alehof9,53 9,45 29,15 
11 Isabell KrantzNödinge SK10,03 9,19 27,57 
11 Jennifer Jungle GötestamNödinge SK10,03 8,56 26,50 
13 Tove JohanssonOK Alehof10,19 10,02 30,06 
 Maja SaaranenOK Alehof 9,20 28,02 
 Cecilia SundbergMat o Potatis 8,35 25,47 
 Esther BrovikMat o Potatis 10,30 31,32 

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anna KuuttiTingbergs AIS7,23 7,20 22,01 
Louise SvenssonMat o Potatis7,26 7,21 22,03 
Frida RudinNödinge SK7,41 7,33 22,40 
Sanna ErikssonMat o Potatis8,04 7,37 22,52 
Jennifer Jungle GötestamNödinge SK8,54 8,56 26,50 
Cecilia SundbergMat o Potatis9,06 8,35 25,47 
Kyra JonssonOK Alehof9,42 9,45 29,15 
Tove JohanssonOK Alehof10,26 10,02 30,06 
Isabell KrantzNödinge SK10,32 9,19 27,57 
 Felicia JohanssonOK Alehof 7,48 23,26 
 Felicia GrundellTingbergs AIS 6,45 20,16 
 Emmy MunkTriathlon Väst 9,26 28,20 
 Maja SaaranenOK Alehof 9,20 28,02 
 Esther BrovikMat o Potatis 10,30 31,32 
 Ronja SandrosMat o Potatis 8,03 24,11 
 Sara KetabatiKlubblös 9,30 28,30 

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Louise SvenssonMat o Potatis7,20 7,21 22,03 
Anna KuuttiTingbergs AIS7,30 7,20 22,01 
Sanna ErikssonMat o Potatis7,37 7,37 22,52 
Felicia JohanssonOK Alehof7,53 7,48 23,26 
Cecilia SundbergMat o Potatis8,46 8,35 25,47 
Jennifer Jungle GötestamNödinge SK8,52 8,56 26,50 
Emmy MunkTriathlon Väst9,17 9,26 28,20 
Sara KetabatiKlubblös9,33 9,30 28,30 
Kyra JonssonOK Alehof9,58 9,45 29,15 
10 Tove JohanssonOK Alehof10,06 10,02 30,06 
11 Isabell KrantzNödinge SK10,28 9,19 27,57 
12 Esther BrovikMat o Potatis11,19 10,30 31,32 
13 Maja SaaranenOK Alehof11,31 9,20 28,02 
 Felicia GrundellTingbergs AIS 6,45 20,16 
 Frida RudinNödinge SK 7,33 22,40 
 Ronja SandrosMat o Potatis 8,03 24,11 

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Felicia GrundellTingbergs AIS6,40 6,45 20,16 
Louise SvenssonMat o Potatis7,17 7,21 22,03 
Anna KuuttiTingbergs AIS7,24 7,20 22,01 
Frida RudinNödinge SK7,27 7,33 22,40 
Felicia JohanssonOK Alehof7,40 7,48 23,26 
Sanna ErikssonMat o Potatis7,45 7,37 22,52 
Cecilia SundbergMat o Potatis8,49 8,35 25,47 
Jennifer Jungle GötestamNödinge SK9,04 8,56 26,50 
Kyra JonssonOK Alehof9,40 9,45 29,15 
10 Maja SaaranenOK Alehof9,44 9,20 28,02 
10 Sara KetabatiKlubblös9,44 9,30 28,30 
12 Isabell KrantzNödinge SK9,48 9,19 27,57 
13 Esther BrovikMat o Potatis10,49 10,30 31,32 
14 Tove JohanssonOK Alehof11,26 10,02 30,06 
 Emmy MunkTriathlon Väst 9,26 28,20 
 Ronja SandrosMat o Potatis 8,03 24,11 

Tillbaka