Tid: onsdag 19 jun 16:51

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för Flickor 14-15 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK21,50 21,51 65,34 
Elsa NymanBohus IF Friidrott24,08 24,04 72,12 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof24,11 24,48 74,25 
Ida PerssonKungälvs Roddklubb42,48 38,25 115,17 
Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb48,34 30,40 92,02 
 Elin FlaggKongahälla AIK 24,36 73,50 
 Ebba LövgärdOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK21,38 21,51 65,34 
Elsa NymanBohus IF Friidrott24,32 24,04 72,12 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof24,59 24,48 74,25 
Ebba LövgärdOK Alehof28,57   
Ida PerssonKungälvs Roddklubb39,47 38,25 115,17 
 Elin FlaggKongahälla AIK 24,36 73,50 
 Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb 30,40 92,02 

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK22,09 21,51 65,34 
Elsa NymanBohus IF Friidrott23,47 24,04 72,12 
Elin FlaggKongahälla AIK24,23 24,36 73,50 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof25,15 24,48 74,25 
Ida PerssonKungälvs Roddklubb39,28 38,25 115,17 
Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb52,09 30,40 92,02 
 Ebba LövgärdOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Elin FlaggKongahälla AIK24,18 24,36 73,50 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof25,16 24,48 74,25 
Ebba LövgärdOK Alehof30,00   
Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb37,12 30,40 92,02 
Ida PerssonKungälvs Roddklubb37,12 38,25 115,17 
 Elsa NymanBohus IF Friidrott 24,04 72,12 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 21,51 65,34 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Elsa NymanBohus IF Friidrott25,16 24,04 72,12 
Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb35,24 30,40 92,02 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 24,48 74,25 
 Elin FlaggKongahälla AIK 24,36 73,50 
 Ebba LövgärdOK Alehof   
 Ida PerssonKungälvs Roddklubb 38,25 115,17 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 21,51 65,34 

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Engla CorneliussonKungälvs Roddklubb19,26 30,40 92,02 
Alice SamuelssonKongahälla AIK22,06 21,51 65,34 
Elsa NymanBohus IF Friidrott24,17 24,04 72,12 
Elin FlaggKongahälla AIK25,09 24,36 73,50 
Ida PerssonKungälvs Roddklubb38,37 38,25 115,17 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 24,48 74,25 
 Ebba LövgärdOK Alehof   

Tillbaka