Tid: torsdag 1 dec 01:16

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Resultat för Flickor 12-13 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK15,18 14,30 43,30 
Maja CarlssonKongahälla AIK15,36 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK15,43 15,35 46,45 
Ebba LövgärdOK Alehof17,27 17,00 51,01 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof17,38 16,58 50,56 
Elsa NymanBohus IF Friidrott17,40 17,07 51,21 
Alicia BörjessonOK Alehof24,27   
 Emma KnutssonOK Alehof   
 Wilma LundströmBohus IF Friidrott 14,36 43,49 
 Agnes BogeOK Alehof 20,01 60,05 

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK14,26 14,30 43,30 
Wilma LundströmBohus IF Friidrott14,33 14,36 43,49 
Maja CarlssonKongahälla AIK14,57 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK15,17 15,35 46,45 
Ebba LövgärdOK Alehof16,49 17,00 51,01 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof16,54 16,58 50,56 
Elsa NymanBohus IF Friidrott16,54 17,07 51,21 
Agnes BogeOK Alehof20,11 20,01 60,05 
 Alicia BörjessonOK Alehof   
 Emma KnutssonOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK14,20 14,30 43,30 
Wilma LundströmBohus IF Friidrott14,27 14,36 43,49 
Maja CarlssonKongahälla AIK14,34 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK15,45 15,35 46,45 
Ebba LövgärdOK Alehof16,45 17,00 51,01 
Elsa NymanBohus IF Friidrott17,12 17,07 51,21 
Agnes BogeOK Alehof19,31 20,01 60,05 
Alicia BörjessonOK Alehof25,43   
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 16,58 50,56 
 Emma KnutssonOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK14,44 14,30 43,30 
Wilma LundströmBohus IF Friidrott14,49 14,36 43,49 
Maja CarlssonKongahälla AIK15,04 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK15,55 15,35 46,45 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 16,58 50,56 
 Ebba LövgärdOK Alehof 17,00 51,01 
 Alicia BörjessonOK Alehof   
 Emma KnutssonOK Alehof   
 Elsa NymanBohus IF Friidrott 17,07 51,21 
 Agnes BogeOK Alehof 20,01 60,05 

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilma LundströmBohus IF Friidrott14,55 14,36 43,49 
Maja CarlssonKongahälla AIK15,23 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK17,03 15,35 46,45 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof17,11 16,58 50,56 
Agnes BogeOK Alehof20,23 20,01 60,05 
 Ebba LövgärdOK Alehof 17,00 51,01 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 14,30 43,30 
 Alicia BörjessonOK Alehof   
 Emma KnutssonOK Alehof   
 Elsa NymanBohus IF Friidrott 17,07 51,21 

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK14,50 14,30 43,30 
Wilma LundströmBohus IF Friidrott14,58 14,36 43,49 
Maja CarlssonKongahälla AIK15,46 14,51 44,35 
Elin FlaggKongahälla AIK16,12 15,35 46,45 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof16,51 16,58 50,56 
Elsa NymanBohus IF Friidrott17,15 17,07 51,21 
Ebba LövgärdOK Alehof17,50 17,00 51,01 
 Alicia BörjessonOK Alehof   
 Emma KnutssonOK Alehof   
 Agnes BogeOK Alehof 20,01 60,05 

Tillbaka