Tid: måndag 18 nov 04:52

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Flickor 12-13 (3.4km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rebecka AnderssonOK Alehof17,37 17,32 52,38 
Clara LövgärdOK Alehof17,51 17,47 53,22 
Edit MagnussonTingbergs AIS22,42 22,29 67,29 
 Hanna SchälinKongahälla AIK 20,43 62,11 
 Anna CarlssonTingbergs AIS 19,02 57,06 
 Sara BengtssonOK Alehof 18,42 56,07 
 Emma WendelBohus IF Friidrott 16,05 48,17 
 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott 18,55 56,45 

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emma WendelBohus IF Friidrott16,34 16,05 48,17 
Clara LövgärdOK Alehof17,48 17,47 53,22 
Sara BengtssonOK Alehof17,53 18,42 56,07 
Hanna SchälinKongahälla AIK20,12 20,43 62,11 
Anna CarlssonTingbergs AIS20,20 19,02 57,06 
Edit MagnussonTingbergs AIS22,42 22,29 67,29 
 Rebecka AnderssonOK Alehof 17,32 52,38 
 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott 18,55 56,45 

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emma WendelBohus IF Friidrott15,43 16,05 48,17 
Rebecka AnderssonOK Alehof17,41 17,32 52,38 
Tilda LindqvistBohus IF Friidrott18,55 18,55 56,45 
Anna CarlssonTingbergs AIS19,18 19,02 57,06 
Hanna SchälinKongahälla AIK20,43 20,43 62,11 
Edit MagnussonTingbergs AIS22,05 22,29 67,29 
 Clara LövgärdOK Alehof 17,47 53,22 
 Sara BengtssonOK Alehof 18,42 56,07 

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emma WendelBohus IF Friidrott16,00 16,05 48,17 
Clara LövgärdOK Alehof17,43 17,47 53,22 
Anna CarlssonTingbergs AIS18,47 19,02 57,06 
Sara BengtssonOK Alehof19,44 18,42 56,07 
Hanna SchälinKongahälla AIK21,16 20,43 62,11 
 Rebecka AnderssonOK Alehof 17,32 52,38 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 22,29 67,29 
 Tilda LindqvistBohus IF Friidrott 18,55 56,45 

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Clara LövgärdOK Alehof17,54 17,47 53,22 
Tilda LindqvistBohus IF Friidrott18,58 18,55 56,45 
 Rebecka AnderssonOK Alehof 17,32 52,38 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 22,29 67,29 
 Hanna SchälinKongahälla AIK 20,43 62,11 
 Anna CarlssonTingbergs AIS 19,02 57,06 
 Sara BengtssonOK Alehof 18,42 56,07 
 Emma WendelBohus IF Friidrott 16,05 48,17 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rebecka AnderssonOK Alehof17,20 17,32 52,38 
Clara LövgärdOK Alehof18,29 17,47 53,22 
Sara BengtssonOK Alehof18,30 18,42 56,07 
Tilda LindqvistBohus IF Friidrott18,52 18,55 56,45 
Anna CarlssonTingbergs AIS19,01 19,02 57,06 
 Edit MagnussonTingbergs AIS 22,29 67,29 
 Hanna SchälinKongahälla AIK 20,43 62,11 
 Emma WendelBohus IF Friidrott 16,05 48,17 

Tillbaka