Tid: tisdag 16 apr 09:01

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Flickor 12-13 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tilda KarlssonOK Alehof10,51 10,39 31,58 
Sofia JohanssonOK Alehof11,23 11,33 34,40 
Madeleine BaskebrantMat o Potatis14,20 13,17 39,51 
Chloe CrosbyMat o Potatis14,20 12,26 37,20 
Sara KuuttiTingbergs AIS14,52 13,10 39,30 
 Therese PerssonKongahälla AIK   
 Ella ChristenssonMat o Potatis   
 Frida SundbergMat o Potatis   
 Fanny AhlmAle IBF   

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tilda KarlssonOK Alehof10,40 10,39 31,58 
Sofia JohanssonOK Alehof11,44 11,33 34,40 
Chloe CrosbyMat o Potatis13,12 12,26 37,20 
Madeleine BaskebrantMat o Potatis13,14 13,17 39,51 
Sara KuuttiTingbergs AIS14,06 13,10 39,30 
 Therese PerssonKongahälla AIK   
 Ella ChristenssonMat o Potatis   
 Frida SundbergMat o Potatis   
 Fanny AhlmAle IBF   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Sofia JohanssonOK Alehof11,54 11,33 34,40 
Chloe CrosbyMat o Potatis13,26 12,26 37,20 
Madeleine BaskebrantMat o Potatis13,31 13,17 39,51 
Therese PerssonKongahälla AIK13,34   
Ella ChristenssonMat o Potatis13,39   
Sara KuuttiTingbergs AIS15,19 13,10 39,30 
 Tilda KarlssonOK Alehof 10,39 31,58 
 Frida SundbergMat o Potatis   
 Fanny AhlmAle IBF   

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tilda KarlssonOK Alehof11,45 10,39 31,58 
Sofia JohanssonOK Alehof11,50 11,33 34,40 
Sara KuuttiTingbergs AIS12,06 13,10 39,30 
Chloe CrosbyMat o Potatis12,53 12,26 37,20 
Madeleine BaskebrantMat o Potatis13,06 13,17 39,51 
Frida SundbergMat o Potatis20,00   
 Therese PerssonKongahälla AIK   
 Ella ChristenssonMat o Potatis   
 Fanny AhlmAle IBF   

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tilda KarlssonOK Alehof10,27 10,39 31,58 
Sofia JohanssonOK Alehof11,52 11,33 34,40 
Chloe CrosbyMat o Potatis12,11 12,26 37,20 
Fanny AhlmAle IBF12,51   
Madeleine BaskebrantMat o Potatis14,47 13,17 39,51 
Sara KuuttiTingbergs AIS17,14 13,10 39,30 
Frida SundbergMat o Potatis19,18   
 Therese PerssonKongahälla AIK   
 Ella ChristenssonMat o Potatis   

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Sofia JohanssonOK Alehof11,33 11,33 34,40 
Chloe CrosbyMat o Potatis12,16 12,26 37,20 
Sara KuuttiTingbergs AIS13,18 13,10 39,30 
Madeleine BaskebrantMat o Potatis13,51 13,17 39,51 
 Tilda KarlssonOK Alehof 10,39 31,58 
 Therese PerssonKongahälla AIK   
 Ella ChristenssonMat o Potatis   
 Frida SundbergMat o Potatis   
 Fanny AhlmAle IBF   

Tillbaka